Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νευρίασα τόσο πολύ που το πέταξα το πρόγραμμα μόνο και μόνο γιατί κάνει μόνο του αναβαθμίσεις ενώ την έχω κλειστή από play store ... της αυτόματες. ... και δοκίμασα το folio μπωρο να πω ότι είναι τέλειο μαρεσει εντάξει δεν βγάζει αιτήματα φιλίας μικρό το κακό αλλά έχει μια μόνιμη κίνηση δεδομένων 16 28 kb αλλά οκ δεν έχω θέμα. ....αν και πιστεύω έχει επιπτώσεις στη μπαταρία αν μπαίνεις από δεδομένα

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Το folio εχει πολυ συχνα update και οσο παει καλυτερευει!!!

Δεν νομιζω να το αλλαξω!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα. Πως μπορω αν γινεται ενα προσωπικο ιστοτοπο καποιου , μαλλον δημοσιο , να τον κανω να μην εμφανιζεται στις αναζητησεις μου ? Δεν βλεπω δυνατοτητα μπλοκαρισματος .

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Νέα μικροαλλαγή στο FB. Έγινε σε κανέναν άλλο;

 

http://i62.tinypic.com/nqxzlz.jpg

 

Και σε μενα το ιδιο .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο .

 

Εμένα πάλι μια είναι έτσι, μια γυρίζει όπως ήταν πριν....... :wacko::wacko::wacko:

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

έστω οτι έχετε ενα λογαριασμό απο το 2008).Μεχρι σημερα ειχατε χ φίλους , σε διαφορες ομαδες: κανονικα, περιορισμένους, να βλέπουν συγκεκριμενα αλμπουμς κτλ.

σημερα προστεθηκε ακόμα ενας φιλος και κατ ευθειαν μπήκε σε λίστα να βλέπει μονο συγκεκριμενα πραγματα: δεν βλέπει κάποια απο τα αλμπουμς και τίποτα απο τα στατους.

Eλα μου όμως που όταν πάω στο "προβολή ως" και βάζω το όνομα του βλέπει μεν στα πιο πρόσφατα μόνο οτι του επιτρέπω,αλλά όταν επιλεγω προηγούμενη χρονιά βλέπει κανονικα όλα τα στατους που έγιναν τοτε.Δε βλέπει φωτοζ που έχει περιορισμό, αλλά τα στατους τα βλέπει κανονικα

Πως περιορίζεται αυτο?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος ποσες φορες δικαιουμαι να αλλαξω το ονομα μιας σελιδας;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Υπάρχει τρόπος όταν κάνω like η κάτι άλλο σε φίλους στο facebook,να μην εμφανίζεται σε φίλους μου?ως ενημέρωσή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω ενα θεματακι οταν μπαινω fb μεσω chrome. Καποιες φορες δεν μου εμφανιζει εικονες οπως φαινεται στο σκρινσοτ παρακατω και πρεπει συνεχεια να κλεισω τη σελιδα του φβ και να την ξανα ανοιγω. Με windows 10 ειμαι αν αυτο βοηθαει. Γινεται να διορθωθει καπως; το εχει κανας ακομα αυτο το θεματακι;; https://www.dropbox.com/s/i3r7efmi3ulq7y0/Screenshot_1.png?dl=0
Link to comment
Share on other sites

Να πατας ctrl+F5. και σε εμενα το κανει αρκετες φορες τωρα τελευταια. Πρεπει να ναι προβλημα του Facebook. Κατι τρεχει με τους σερβερς τους...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σέρνεται και σ' εσάς σήμερα το Facebook ? Είμαι με Firefox....

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

έστω οτι έχετε ενα λογαριασμό απο το 2008).Μεχρι σημερα ειχατε χ φίλους , σε διαφορες ομαδες: κανονικα, περιορισμένους, να βλέπουν συγκεκριμενα αλμπουμς κτλ.

σημερα προστεθηκε ακόμα ενας φιλος και κατ ευθειαν μπήκε σε λίστα να βλέπει μονο συγκεκριμενα πραγματα: δεν βλέπει κάποια απο τα αλμπουμς και τίποτα απο τα στατους.

Eλα μου όμως που όταν πάω στο "προβολή ως" και βάζω το όνομα του βλέπει μεν στα πιο πρόσφατα μόνο οτι του επιτρέπω,αλλά όταν επιλεγω προηγούμενη χρονιά βλέπει κανονικα όλα τα στατους που έγιναν τοτε.Δε βλέπει φωτοζ που έχει περιορισμό, αλλά τα στατους τα βλέπει κανονικα

Πως περιορίζεται αυτο?

βρηκε κανεις λύση?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα σήμερα.

Μου ζητάει να στείλω τα στοιχεία της ταυτότητας μου.σε φώτο.

Δεν χρησιμοποιούσα το πραγματικό επίθετό,ως επίθετό είχα το nickname πού εχω εδώ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα σήμερα.

Μου ζητάει να στείλω τα στοιχεία της ταυτότητας μου.σε φώτο.

Δεν χρησιμοποιούσα το πραγματικό επίθετό,ως επίθετό είχα το nickname πού εχω εδώ.

 

Το ζητησαν και στην δικια μου που παλι δεν ειχε κανονικο επιθετο.Βαζεις την ταυτοτητα και καλυπτεις τα παντα εκτος απο το ονομα και το επωνυμο.Την αλλη μερα της βαλανε το ονομ/μο με Ελληνικα οπως αναγραφεται στην ταυτοτητα.

Εγω να πω την αληθεια επειδη το παρακανανε αν μου ζητηθει κατι τετοιο απλα θα σβησω τον λογαριασμο.Δεν μπορω να βρω λογο να ζητανε τετοια στοιχεια...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το ζητησαν και στην δικια μου που παλι δεν ειχε κανονικο επιθετο.Βαζεις την ταυτοτητα και καλυπτεις τα παντα εκτος απο το ονομα και το επωνυμο.Την αλλη μερα της βαλανε το ονομ/μο με Ελληνικα οπως αναγραφεται στην ταυτοτητα.

Εγω να πω την αληθεια επειδη το παρακανανε αν μου ζητηθει κατι τετοιο απλα θα σβησω τον λογαριασμο.Δεν μπορω να βρω λογο να ζητανε τετοια στοιχεια...

Ωραία,θα το κάνω κι αντε να δούμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε και ζηταει ταυτότητα; έλεος.... Σε λίγο θα μας ζητησει και το αφμ! Εγώ έχω το πραγματικό ονοματεπώνυμο μου γραμμένο στα ελληνικα στο Facebook Αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι θα δώσω και την ταυτότητα μου! Κ εγώ θα σβήσω τον λογαριασμό μου αν ζητησει ταυτότητα!

Έχω όμως μια απορία. Αν με κάποιο τρόπο σβήσει καποιος τα υπόλοιπα στοιχεία και δωσει την ταυτότητα μόνο με το ονοματεπώνυμο εμφανές.... Πως θα καταλάβει το face. Ότι είναι όντως αυτός? Κ αν υπάρχει κ άλλο άτομο με το ίδιο ονοματεπώνυμο στο facebook ?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εντύπωσή πάντως μου κάνει το γεγονός οτι μου ζήτησαν την ταυτότητα έπειτα από ενα μακροσκελές post πού είχα κάνει χτες το βράδυ αργά,σε πολιτική σελίδα στο facebook,εκφράζοντας παράπονά,εννοείται χωρίς να βρίσω.

Δεν ξέρω αν ηταν απλά μία σύμπτωσή...

 

Ξέρω οτι στο forum δεν επιτρέπονται πολιτικές συζητήσεις,κι ευτυχώς,απλά αναφέρω τον λόγο πού νομίζω οτι μου ζήτησαν τα στοιχεία μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εντύπωσή πάντως μου κάνει το γεγονός οτι μου ζήτησαν την ταυτότητα έπειτα από ενα μακροσκελές post πού είχα κάνει χτες το βράδυ αργά,σε πολιτική σελίδα στο facebook,εκφράζοντας παράπονά,εννοείται χωρίς να βρίσω.

Δεν ξέρω αν ηταν απλά μία σύμπτωσή...

 

Ξέρω οτι στο forum δεν επιτρέπονται πολιτικές συζητήσεις,απλά αναφέρω τον λόγο πού νομίζω οτι μου ζήτησαν τα στοιχεία μου.

Έτυχε!!! Δεν είναι από αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε και ζηταει ταυτότητα; έλεος.... Σε λίγο θα μας ζητησει και το αφμ! Εγώ έχω το πραγματικό ονοματεπώνυμο μου γραμμένο στα ελληνικα στο Facebook Αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι θα δώσω και την ταυτότητα μου! Κ εγώ θα σβήσω τον λογαριασμό μου αν ζητησει ταυτότητα!

Έχω όμως μια απορία. Αν με κάποιο τρόπο σβήσει καποιος τα υπόλοιπα στοιχεία και δωσει την ταυτότητα μόνο με το ονοματεπώνυμο εμφανές.... Πως θα καταλάβει το face. Ότι είναι όντως αυτός? Κ αν υπάρχει κ άλλο άτομο με το ίδιο ονοματεπώνυμο στο facebook ?

 

Απο την ανοιξη εχουν ξεκινησει.Τους αρκει να εχεις ενα επιθετο που να φαινεται κανονικο.

Στα παραξενα συνηθως στελνουν.

Τον λογο δεν καταλαβαινω βεβαια...Για λογους ασφαλειας λενε αλλα και παλι δεν μου αρκει γιατι δεν στελνουν σε ολους.Ετσι αν εμενα με λενε π.χ. Παπαδοπουλο,κι εχω βαλει Καραγκουνη,δεν θα μου στειλουν.Αν ομως εχω βαλει π.χ. Nikos Subaru ,θα μου στειλουν καποια στιγμη να μου ζητησουν να το αλλαξω.Μεχρι στιγμης ετσι εχω δει πως λειτουργουν.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Απο την ανοιξη εχουν ξεκινησει.Τους αρκει να εχεις ενα επιθετο που να φαινεται κανονικο.

Στα παραξενα συνηθως στελνουν.

Τον λογο δεν καταλαβαινω βεβαια...Για λογους ασφαλειας λενε αλλα και παλι δεν μου αρκει γιατι δεν στελνουν σε ολους.Ετσι αν εμενα με λενε π.χ. Παπαδοπουλο,κι εχω βαλει Καραγκουνη,δεν θα μου στειλουν.Αν ομως εχω βαλει π.χ. Nikos Subaru ,θα μου στειλουν καποια στιγμη να μου ζητησουν να το αλλαξω.Μεχρι στιγμης ετσι εχω δει πως λειτουργουν.

Αν είναι έτσι υπάρχει μια λογική....

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια πλιζ

στο φέισμπουκ στην πλαινή στηλη με το τσατ δεν υπαρχει καν η επιλογή "εμφανιση στηλης ενημερωσης", συνηθως ειναι κατω απο την εμφανιση παιχνιδιων αλλα σε μενα δε το χει,.... πώς μπορω να το λύσω αυτο ?

 

ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...