Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Έχω καιρό να ζητήσω την βοήθειά σας, γιαυτό θα με συγχωρήσετε για τις ερωτήσεις που ακολουθούν!

1) Ο netfront είναι δωρεάν και που μπορώ να τον βρω;

2) Σήμερα μπήκα στο fb με τον internet explorer και μου έβγαλε ότι θέλει τον 7 για να λειτουργήσει σωστά!

3) είχα βάλει το πρόγραμμα spb wireless για μετρητή δεδομένων αλλά δεν πρόσεξα ότι ήταν trial και έληξε. Ξέρετε κάποιο αξιόπιστο προγραμματάκι που να κάνει αυτή τη δουλειά; Ή το ίδιο αλλά ολόκληρο;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

 

iPmart® forum;)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

εγκατεστησα το παραπανω cab εκανα μετα soft reset αλλα δεν ειδα καποια αλλαγη πως ενεργοποιειται?

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε να βρεις στο xda ενα cab με το ονομα sdkcerts.cab

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα το παραπανω cab εκανα μετα soft reset αλλα δεν ειδα καποια αλλαγη πως ενεργοποιειται?

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2949189&postcount=96

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε να βρεις στο xda ενα cab με το ονομα sdkcerts.cab

 

εγκατεστησα το παραπανω cab εγκατεστησα μετα τα εικονιδιακια μετα εκανα soft reset αλλα και παλι δεν αλλαξε τιποτα μημπως πρεπει να κανω και τιποτα αλλο?

οκ τελικα το εφτιαξα επρεπε να εγκαταστησω τα εικονιδιακια στην εσωτερικη μνημη ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ναι τα εγκατεστησα στη κυρια δουλεψε πριν δε τα εβαζα εκει τωρα μου εμφανιστηκε ενα αλλο προβληματακι οταν παταω απο τα πλαινα κουμπια να ανεβει ο ηχος τα γραμματα ειναι πολυ μεγαλα και δεν εμφανιζονται ολοκληρα πως μπορουμε να το διορθωσουμε?

και επισης δεν αλλαξε το χρωμα του στο πρασινο χρωμα εχει μεινει ασημι

Link to comment
Share on other sites

ναι τα εγκατεστησα στη κυρια δουλεψε πριν δε τα εβαζα εκει τωρα μου εμφανιστηκε ενα αλλο προβληματακι οταν παταω απο τα πλαινα κουμπια να ανεβει ο ηχος τα γραμματα ειναι πολυ μεγαλα και δεν εμφανιζονται ολοκληρα πως μπορουμε να το διορθωσουμε?

και επισης δεν αλλαξε το χρωμα του στο πρασινο χρωμα εχει μεινει ασημι

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2837651&postcount=233

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτα μας επιρρεαζουν πουθενα; Στον αποκρισιμοτητα του κινητου πχ;

 

Όχι. Το cab αυτό αντικαθιστά τα manila files με άλλα και δεν πειράζει τίποτε άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και οταν τα κανω uninstall τα επαναφερει οπως παλια;

 

_____Ναι!:)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάλι μια βοήθεια. Τελικά το καλώδιο δεδομένων δουλεύει με τον φροητό-βρήκα άλλο- και βλέπει την εσωτερική μνήμη ως εξωτερικό δίσκο. Μετέφερα κανα 2 βιντεάκια τραβηγμένα σε mp4 και βλέπω ότι εχει εικόνα αλλά όχι ήχο, ακόμα και όταν τα πέρασα στο movie maker. Οταν είχα περάσει ένα βίντεο με ΒΤ σε ένα άλλο κινητό εκτός απο το διαμάντι και μετά στο φορητό τα μετέφεραν όταν δεν είχα το καλώδιο είχαν ήχο καονικά.

Αραγε τι να συμβαίνει και φταιει κατι με την κωδικοποίηση? Αφού αν μεταφερω απο το κινητό σε ένα Νόκια και μετά σε φορητό δουλεύουν κανονικά τώρα γιατί δεν ακούγεται ήχος που έχω γράψει πάνω στο βιντεάκι μου?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Πάντως αυτο που εγραψα πριν 2 σελιδες για την κακη ληψη του σηματος 3G σε σχέση με άλλα τηλέφωνα, το εχουν κ αλλα ατομα στον κοσμο και ελπιζω τωρα με την νεα ρομ να μπει και κανενα radio καινουργιο. :(

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως αυτο που εγραψα πριν 2 σελιδες για την κακη ληψη του σηματος 3G σε σχέση με άλλα τηλέφωνα, το εχουν κ αλλα ατομα στον κοσμο και ελπιζω τωρα με την νεα ρομ να μπει και κανενα radio καινουργιο. :(

 

Pistepse me den ftaiei toso to radio. Megalytero meridio efthynis ferei o provider sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Den ennoousa afto. H egkatastasi tou diaferei ana periptwsi.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=405749

 

αποσυμπιεζω το θεμα στο υπολογιστη μου -αντιγραφη-επικολληση-στο φακελο program files στην καρτα δεν ξερω βεβαια αν ειναι σωστο καμια βοηθεια????

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αποσυμπιεζω το θεμα στο υπολογιστη μου -αντιγραφη-επικολληση-στο φακελο program files στην καρτα δεν ξερω βεβαια αν ειναι σωστο καμια βοηθεια????

 

Koita... yparxoun threads pou einai se morfi cab pou apla ta petas sti syskevi sou kai ta trexeis apo ekei, kai yparxoun kai themes pou xreiazontai to programma pou sou edwsa sto parapanw link.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Anafores lene oti parousiazontai problimata stis teleftaies ROMs (1.93). Egw den synistw pantws tetoies metatropes giati se genikes grammes den kathistoyn aksiopisti ti leitourgia tis syskevis. Ean entoutois theleis poly na to dokimaseis... pare ena backup me to Sprite Backup, kane oti theleis kai ean kati den paei kala, kaneis ena hard reset kai meta restore to backup pou exeis kratisei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χθες με πήρε ο ύπνος και ξέχασα το κινητό εκτός φορτιστή. Το πρωι όχι μόνο δεν άνοιγε αλλά ούτε καν φορτιζε (με usb). :cry: Είχα διαβάσει εδω μέσα για παρόμοιο γεγονός. Τελικά δοκίμασα και με άλλο καλώδιο και σιγά σιγά επανήλθε. :D
:)
Link to comment
Share on other sites

Το sprite backup κανει backup και τα προγραμματα/ρυθμισεις/συντομευσεις; Ρωταω γιατι εγω εχω ενα backup και οταν περασω την νεα ρομ, θα μπορω να κανω restore μονο τις επαφες; Η θα περαστουν κ τα προγραμματα και οι συντομευσεις που υπαρχουν στα "προγραμματα" του touchflo 3D;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όταν περνάμε νέα ρομ δεν επαναφέρουμε ποτέ το backup που έχουμε πάρει από άλλη!!!

 

 

Αν θες backup μόνο επαφές, ημερολόγιο, εργασίες, τηλέγωνα, τότε ναχρησιμοποιείς το pimbackup το οποίο κάνει αυτό μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...