Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν βαζουμε μια καινουρια ρομ χανονται τα παντα μετα δηλαδη επαφες μηνυματα προγραμματα και φωτογραφιες με βιντεο τι ακριβως χανεται ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πού υπάρχει η επιλογή στα keyboards της τελευταίας ROM για τα Ελληνικά;

Είμαι σίγουρος ότι είναι κάπου μπροστά στα μάτια μου αλλά η αυπνία του Σαββατόβραδου δεν μ'αφήνει να την δω! :p

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

οταν βαζουμε μια καινουρια ρομ χανονται τα παντα μετα δηλαδη επαφες μηνυματα προγραμματα και φωτογραφιες με βιντεο τι ακριβως χανεται ?

Τα πάντα!

Θα παραμείνουν μόνο όσα έχεις αποθηκεύσει στην "Internal Storage"!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαυτό καλό είναι να έχουμε πάρει ένα καλό backup της PIM πληροφορίας μας (sms, επαφές, calendar, κτλ) πριν κάνουμε το update.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φυσικα υποστηριζει ελληνικα/160 γραμματα στα sms... και λεω να την κρατησω... χωρις να βαλω τα ελληνικα....

 

Πολύ καλή πληροφορία γιατί μέχρι τώρα επρόκειτο για το βασικότερο πρόβλημα των κατόχων μη ελληνικών συσκευών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγες που ειδα:

 

Με το που ανοιξε και μετακινηθηκα λιγο στο touchflo η διαφορα ειναι αισθητη. Πιο γρηγορο/πιο αποκρισιμο.

 

Οταν βαζεις το usb εχει πλεον 3 επιλογες (+Internet Sharing)

 

Στις επαφες δεξια εχει μια μπαρα με καθε γραμμα ξεχωριστα και πας οπου θελεις με ενα συρσιμο.

 

Στην εισερχομενη κληση επιτελους ειναι σε slide button η λειτουργεια, που πρεπει να ΣΥΡΕΙΣ το δαχτυλο για να απαντησεις/απορριψεις μια κληση...

 

Το πληκτρολογιο εαν καταλαβα καλα το ελληνικο αλλαξε λιγο η διαταξη μερικων κουμπιων ( τελεια, κομμα)...

 

Αυτα για την ωρα..

 

(Ξεχασα ομως πως γινεται να βαλω τον δικο μου ηχο κλησεις.. :P )

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

απο την αρχικη οθονη παω εναρξη>ρυθμισεις και δεν μου ανοιγει το μενου.ξερετε τι φταιει;απο το spb shell ανοιγει κανονικα

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα!

Θα παραμείνουν μόνο όσα έχεις αποθηκεύσει στην "Internal Storage"!

 

δηλαδη τα προγραμματα που εχω αποθηκευσει στην εσωτερικη μνημη λογικα θα παραμεινουν

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλαδη τα προγραμματα που εχω αποθηκευσει στην εσωτερικη μνημη λογικα θα παραμεινουν

 

Εάν εννοείς την μνήμη των 4GB ναι.

 

(Ξεχασα ομως πως γινεται να βαλω τον δικο μου ηχο κλησεις.. :P )

 

Πέταξε τον ήχο σου στον φάκελο /Internal Storage/My Documents (και μετά όπου θέλεις) και θα τους βλέπεις κανονικά για να τους επιλέξεις ως ήχο κλήσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέταξε τον ήχο σου στον φάκελο /Internal Storage/My Documents (και μετά όπου θέλεις) και θα τους βλέπεις κανονικά για να τους επιλέξεις ως ήχο κλήσης.

 

thx m8 :) :) :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το βίντεο που δεν ακούω ήχο όταν το μεταφέρω στον φορητό, αν το μετατρεψω σε wmv μεσα απο το movie maker μετά θα παίζει κανονικά?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου δωσει καποιος τα φωτα του για το πως περναω στο διαμαντι την νεα ROM?thanks

 

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=9495

Αντί να πας στο ελληνικό site της htc θα πας στο αγγλικό. Θα βάλεις το SN της συσκευής σου ΟΧΙ το ΙΜΕΙ και θα το κατεβάσεις. Μετά είναι πολύ εύκολο. Σαν να κάνεις εγκατάσταση ένα απλό πρόγραμμα.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Το backup ξέχνα το εφόσον αλλάζεις ρομ. Είναι πολύ εύκολο, μην φοβάσαι τίποτα.

 

Πάντως παιδιά καινούργια ρομ βάλαμε έγινε λίγο γρηγορότερο αλλά το μόνο που έμεινε ίδιο είναι ο ήχος κλήσης που για να ξεκινήσει να χτυπάει κανει 4-5 δευτερόλεπτα.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε athanosso77

και κατι αλλο ρε παιδια βαζω το S/N της συσκευης μου στο site της HTC και όλο μου λεει οτι "Sorry, this software download is not suitable for your device"

το S/N είναι της μορφής ΗΤχχχGNxxxxx και εχω rom version 1.93 και το τηλεφωνο εχει αγοραστει ενα μηνα πριν απο expansys.gr.

τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε athanosso77

και κατι αλλο ρε παιδια βαζω το S/N της συσκευης μου στο site της HTC και όλο μου λεει οτι "Sorry, this software download is not suitable for your device"

το S/N είναι της μορφής ΗΤχχχGNxxxxx και εχω rom version 1.93 και το τηλεφωνο εχει αγοραστει ενα μηνα πριν απο expansys.gr.

τι μπορω να κανω?

Βγάζεις το καπάκι, βγάζεις την μπαταρία, et voila! ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

guys κάθε φορά που πατάω το power button για να ανοίξει η οθόνη μου ανοίγει και το active sync. Έχω εγκαταστήσει το async killer αλλα δεν κάνει τίποτα. Τι να κάνω. Έχω την καινούργια ρομ.
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω φιλε athanosso77

και κατι αλλο ρε παιδια βαζω το S/N της συσκευης μου στο site της HTC και όλο μου λεει οτι "Sorry, this software download is not suitable for your device"

το S/N είναι της μορφής ΗΤχχχGNxxxxx και εχω rom version 1.93 και το τηλεφωνο εχει αγοραστει ενα μηνα πριν απο expansys.gr.

τι μπορω να κανω?

 

Κοίτα... οι συσκευές που είναι αγορασμένες από expansys.com.gr δεν έχουν περάσει από τα χέρια της ACE Hellas, δηλαδή της επίσημης αντιπροσωπίας εδώ στην Ελλάδα και συνεπώς δεν θεωρούνται ελληνικές συσκευές αλλά ευρωπαϊκές. Μη ξεχνάς εξάλλου ότι το expansys.com.gr έχει τις αποθήκες του στη Γαλλία. Κατά συνέπεια... η συσκευή σου δεν είναι ελληνική με αποτέλεσμα να μην έχεις δικαίωμα να εγγραφείς στο site της ACE Hellas και επιπρόσθετα να μην μπορείς να βάλεις τα ελληνικά της. (Μην το ψάξεις με "άλλο" τρόπο, το έχουν κάνει άλλοι για σένα... απλά δεν μπαίνουν επειδή ελέγχουν το ΙΜΕΙ της συσκευής και το δικό σου ΙΜΕΙ δεν είναι καταχωρημένο στη database της ACE Hellas και αυτό δεν μπορούμε να το παρακάμψουμε.)

 

guys κάθε φορά που πατάω το power button για να ανοίξει η οθόνη μου ανοίγει και το active sync. Έχω εγκαταστήσει το async killer αλλα δεν κάνει τίποτα. Τι να κάνω. Έχω την καινούργια ρομ.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2703188&postcount=683

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανένα εορτολόγιο που να φαίνετε στο TF3D υπάρχει?
iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...