Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Παιδιά εχω μια ερώτηση, πως μπορω να εγκαταστησω εναν μετρητη των δεδομενων που κανω upload ή download μεσω GPRS? Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα αυτη απο το τηλεφωνο χωρίς να εγκαταστησω κατι. Αν οχι που μπορω να βρω καποιο τετοιο προγραμμα?

 

Spb Wireless Monitor

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχην σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου. Εχω ομως καποιο προβλημα οταν το μεταφερω στο τηλεφωνο μου και το τρεχω μεσα απο το τηλ. μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν ειναι εγκεκριμενο και σταματαει την εγκατασταση.Ξερεις αν μπορω να κανω κατι γι'αυτο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!μια ερωτησουλα ...θελω να περασω στο διαμαντι ενα ιατρικο βιβλιο που ειναι σε μορφη html(compiled html help file).ποιο προγραμμα πρεπει να εχω για να μπορει το διαμαντακι να το ανοιξει?ευχαριστω προκαταβολικα.προσπαθησα με το isilo αλλα δεν γινεται...οσα ειναι σε μορφη pdf ανοιγουν με αdobe.τα αλλα ειναι το προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα την 2.03.401.2 WWE...

Και ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ 160 ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ SMS!!!

 

Πάντως τόνοι στο πληκτρολόγιο δεν υπάρχουν. :(

Μήπως πρέπει να αντικαταστήσουμε και πάλι τα αρχεία του FULL QWERTY GR

όπως αναφέρεται εδώ http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9234 ;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καταρχην σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου. Εχω ομως καποιο προβλημα οταν το μεταφερω στο τηλεφωνο μου και το τρεχω μεσα απο το τηλ. μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν ειναι εγκεκριμενο και σταματαει την εγκατασταση.Ξερεις αν μπορω να κανω κατι γι'αυτο?

 

Mipws einai .exe kai thelei egkatastasi mesw tou ypologisti? (Prepei na exeis kanei bebaia syndesi me ti syskevi sou mesw activesync)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε τα χαϊβάνια στην HTC! Ότι να'ναι ROMS ανεβάζουν! :p

Άντε πάλι να τα παιρνάμε όλα από την αρχή! :(

 

EDIT: Τώρα που πήγα να την (ξανα)κατεβάσω, βάζω το S/N, αλλά μου βγάζει σαν επιλογή πάλι την 2.03.405!!

To S/N της συσκευής είναι: HT823GN43033

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ε τα χαϊβάνια στην HTC! Ότι να'ναι ROMS ανεβάζουν! :p

Άντε πάλι να τα παιρνάμε όλα από την αρχή! :(

Εδώ για το HD ανέβασαν hot fix το οποίο όποιος κακόμοιρος πέρασε χρειάστηκε να κάνει hard reset.. :lol: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ε τα χαϊβάνια στην HTC! Ότι να'ναι ROMS ανεβάζουν! :p

Άντε πάλι να τα παιρνάμε όλα από την αρχή! :(

 

EDIT: Τώρα που πήγα να την (ξανα)κατεβάσω, βάζω το S/N, αλλά μου βγάζει σαν επιλογή πάλι την 2.03.405!!

To S/N της συσκευής είναι: HT823GN43033

 

Εγώ την κατέβασα πριν 2 ώρες και μου έβγαλε την TouchDiamond_EUR_WWE2.03.401.2

Και τώρα που ξαναπροσπάθησα πάλι την ίδια βγάζει (2.03.401.2) ! :worry:

Για ξαναπροσπάθησε...

 

E D I T

 

Όπα φίλε...

Βάζοντας το δικό σου S/N HT823GN43033 βγάζει ΟΝΤΩΣ την 2.03.405. Τί κουλαμάρα είναι αυτή!!!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον:

 

Εβαλα το δικο σου SN bill και βγαζει την 405.2

 

Βαζω το δικο μου κ βγαζει το 401.2

 

Απο που αγορασες την συσκευη;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

το S/N τη μορφης ειναι? (ειναι ΗΤχχχGNxxxxx) θα καταλαβεις τοτε απο που ειναι. πηγαινε στο site της HTC στο Hong Kong και δες το.

 

Ε τα χαϊβάνια στην HTC! Ότι να'ναι ROMS ανεβάζουν! :p

Άντε πάλι να τα παιρνάμε όλα από την αρχή! :(

 

EDIT: Τώρα που πήγα να την (ξανα)κατεβάσω, βάζω το S/N, αλλά μου βγάζει σαν επιλογή πάλι την 2.03.405!!

To S/N της συσκευής είναι: HT823GN43033

 

Μου φαίνεται ότι αυτό το S/N δηλώνει συσκευή που προορίζεται για την ασιατική αγορά και γι'αυτό σου βγάζει άλλη rom. Δες και το post του perdikos2000.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου. Εχω ομως καποιο προβλημα οταν το μεταφερω στο τηλεφωνο μου και το τρεχω μεσα απο το τηλ. μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν ειναι εγκεκριμενο και σταματαει την εγκατασταση.Ξερεις αν μπορω να κανω κατι γι'αυτο?

 

Δοκιμασα το λινκ του Athanassο τη 1η φορα με πηγε να κατεβασω την εφαρμογη για smartphone χωρις touch οθονη,αλλα μετα απο αλλο PC με πηγε στη σωστη!Επειδη μου ειχε τυχη παλαιοτερα απλα το αναφερω.

 

Ξαναπηγαινε και κατεβασε την εφαρμογη για pocketpc me touch οθονη σε μορφη cab και τρεξτο απ τη συσκευη σου.:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Θα κοιτάς στο site της ΑCE για την αναβάθμιση, από ότι είδα έχει βγει.

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=9495

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ που έχω Ελληνική συσκευή μπορώ να κάνω αναβάθμιση; Δηλαδή βγήκε η καινούργια ρομ για την Ελλάδα;

 

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=9495

 

Mε τη νέα rom, τολμώ να πω ότι μου φαίνεται λίγο πιο γρήγορο το interface. :X

:)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κατέβασα πριν 2 ώρες και μου έβγαλε την TouchDiamond_EUR_WWE2.03.401.2

Και τώρα που ξαναπροσπάθησα πάλι την ίδια βγάζει (2.03.401.2) ! :worry:

Για ξαναπροσπάθησε...

 

E D I T

 

Όπα φίλε...

Βάζοντας το δικό σου S/N HT823GN43033 βγάζει ΟΝΤΩΣ την 2.03.405. Τί κουλαμάρα είναι αυτή!!!

 

Λοιπον:

 

Εβαλα το δικο σου SN bill και βγαζει την 405.2

 

Βαζω το δικο μου κ βγαζει το 401.2

 

Απο που αγορασες την συσκευη;

 

Μου φαίνεται ότι αυτό το S/N δηλώνει συσκευή που προορίζεται για την ασιατική αγορά και γι'αυτό σου βγάζει άλλη rom. Δες και το post του perdikos2000.

H συσκευή είναι Ευρωπαϊκή (τσεκαρισμένο βάζοντας το IMEI εδώ http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr), τώρα για ποιο λόγο σ'έμενα βγάζει την 405.2 άγνωστο!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

H συσκευή είναι Ευρωπαϊκή (τσεκαρισμένο βάζοντας το IMEI εδώ http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr), τώρα για ποιο λόγο σ'έμενα βγάζει την 405.2 άγνωστο!

 

Και εμένα μέχρι χθές την 405 μου έβγαζε. Σήμερα μου βγάζει την 401 !

Για αυτό σου λέω να ξαναδοκιμάσεις αργότερα (αύριο-μαεθαύριο)...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

H συσκευή είναι Ευρωπαϊκή (τσεκαρισμένο βάζοντας το IMEI εδώ http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr), τώρα για ποιο λόγο σ'έμενα βγάζει την 405.2 άγνωστο!

και εμενα με το imei european μου βγαζει αλλα δυστυχως η συσκευη προερχεται απο HK κατατσεκαρισμενο. ωστοσο σε εμενα δεν με αφηνει να το κατεβασω καν ενω εσενα σου βγαζει και μια ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια αναβαθμιση παντως το τηλεφωνο παει σφαιρα και ολα τα προγραμματα μου δουλευουν ρολοι...Καιρος ηταν HTC.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν αγγλικη συσκευη αγορασμενη απο expansys μου εστειλαν το παρακτω mail:

Καλησπέρα σας,

Η τελευταία αναβάθμιση ROM που κυκλοφορεί για τη συγκεκριμένη συσκευή είναι η παρακάτω :

Operator Language CID Date ROM ExtRom Radio Protocol OS Build AKU SPL HTC_BOOT Forum Download Mirrors

 

HTC WWE CSL__001 12/23/08 2.03.401.2 1.09.25.23 52.51.25.26H 20764 1.4.3 2.03.0000 Thread Mirror 1

 

 

 

Μπορείτε να την κατεβάσετε στον παρακάτω σύνδεσμο

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Diamond_Upgrades

 

Για οποιοδήποτε πρόβλημα, σας παρακαλώ ενημερώστε μας. Η συσκευή σας καλύπτεται από την eXpansys.

Με εκτίμηση,

 

Κυριακίδου Μαρία/Kyriakidou Maria

Greece Sales Engineer, eXpansys

eXpansys Ελλάδα I Κύπρος, τμήμα της eXpansys SAS

GR: +30 211 1768202

CY: +357 25025095

Email: info@expansys.com.gr

GR Web : http://www.expansys.com.gr

CY Web: http://www.expansys.com.cy

 

H eXpansys SAS αποτελεί μέλος της eXpansys plc.

 

 

Η eXpansys plc είναι ιδιοκτήτης της εμπορικής επωνυμίας eXpansys, η οποία αποτελεί το μεγαλύτερο online κατάστημα ασύρματης τεχνολογίας στην Ευρώπη και τις ΗΠΑ.

 

 

Τα περιεχόμενα αυτού του μηνύματος καθώς και οι πληροφορίες που περιλαμβάνονται στα τυχόν συνημμένα αρχεία είναι εμπιστευτικά ή και απόρρητα. Εάν έχετε λάβει το παρόν μήνυμα κατά λάθος, παρακαλείσθε να το διαγράψετε άμεσα από το σύστημά σας και να ενημερώσετε τον αποστολέα. Κάθε παραλήπτης αυτού του μηνύματος εντός της eXpansys θα πρέπει να θεωρεί το παρόν μήνυμα και τα τυχόν συνημμένα αρχεία εμπιστευτικά, εκτός και αν αναφέρεται διαφορετικά.

 

 

Η eXpansys plc είναι εγγεγραμμένη εταιρία στην Αγγλία, Αριθμός Μητρώου Εταιρίας 03593277, 3 Hardman Square, Spinningfields, Manchester, M3 3EB, United Kingdom.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά; Μάλλον δεν έχω καταλάβει καλά.

Έχω την 1.93 και θέλω να περάσω την 2.03.

Κάποιοι λένε να μην περάσω τα ελληνικά γιατί απλά βαραίνουν το κινητό και το σκέφτομαι, γιατί δεν τα χρειάζομαι κιόλας.

Το σημαντικό τώρα: Αν κάνω το πρώτο βήμα και περάσω την αγγλική, μήπως δε χρειάζεται να κάνω hard reset; Απαντήστε μου πως δε χρειάζεται, το βαριέμαι!

 

Εδώ πάω: HTC

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το σημαντικό τώρα: Αν κάνω το πρώτο βήμα και περάσω την αγγλική, μήπως δε χρειάζεται να κάνω hard reset; Απαντήστε μου πως δε χρειάζεται, το βαριέμαι!

 

Μα εάν περάσεις την καινούργια ROM είναι σαν να έχεις κάνει και hard reset. Δεν γίνεται αλλιώς.

 

Συνιστώ πάντως να κάνεις την αναβάθμιση. Εάν τώρα βαριέσαι... δικό σου θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα εάν περάσεις την καινούργια ROM είναι σαν να έχεις κάνει και hard reset. Δεν γίνεται αλλιώς.

 

Συνιστώ πάντως να κάνεις την αναβάθμιση. Εάν τώρα βαριέσαι... δικό σου θέμα.

εσυ φιλε athanasso77 την εκανες? νομιζω οτι και εσυ ειχες συσκευη απο ασια?ποια εκδοση εβαλες και απο που?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείτε να την κατεβάσετε στον παρακάτω σύνδεσμο

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Diamond_Upgrades

 

Σου έδωσαν από το expansys link για το XDA-developers; :blink: Είναι απίστευτοι!!! :X

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εσυ φιλε athanasso77 την εκανες? νομιζω οτι και εσυ ειχες συσκευη απο ασια?ποια εκδοση εβαλες και απο που?

 

Δεν είμαι σε θέση να σου απαντήσω μιας και την έχω αποχωριστεί εκείνη τη συσκευή εδώ και πολύ καιρό τώρα.

 

Πάντως είναι ξεκάθαρο. Οι ROM είναι διαφορετικές ανάλογα με την προέλευση της συσκευής. Εγώ είχα αγοράσει από τα πρώτα Diamond που κυκλοφόρησαν και το θεώρησα λογικό να είναι παραεισαγωγή. Είχε γίνει θέμα τότε με το expansys και απορώ πως το κάνουν ακόμα. Κατά τη γνώμη μου είναι σκέτη απατεωνιά να θέλουν να σπρώξουν μη ευρωπαϊκές συσκευές εν αγνοία του πελάτη-αγοραστή!!! :mad:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...