Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι;

Απότι κατάλαβα, η εγκατάσταση από Ace Hellas περιλαμβάνει 2 μέρη:

 

1) Κάνουμε download και εγκατάσταση το “RUU_Diamond_HTC_Europe_2.03.401.2_Radio _Signed_Diamond_52.51.25.26_1.09.25.23_Ship.zip” το οποίο μπορούμε να το βρούμε και από το Ευρωπαϊκό site (για εμάς που έχουμε Αγγλικό Diamond)

2) Κάνουμε download το “Εγκατάσταση Ελληνικών (extended ROM)” και το περνάμε πάνω στην Ευρωπαϊκή rom.

Σωστά;

 

Δεν μπορεί λοιπόν κάποιος

ή να μας δώσει το 2ο αρχείο έτσι ώστε να κάνουμε και εμείς το Αγγλικό Diamond Ελληνικό; :(

ή έστω να μας δώσει ένα Ελληνικό emai έτσι ώστε να μπορούμε να κατεβάσουμε και εμείς το 2ο αρχείο; :(

 

Είναι λάθος ο συλλογισμός; :confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν δουλευουν τα ελληνικα που δινει η ace ειναι μονο για τις συσκευες της(κανουν ελεγχο απο το ιμει)

 

Μάλιστα...

Σε ευχαριστώ φίλε.

Μου έλυσες την απορία...!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

το backup των επαφων που θα παρω με το pim θα μπορει να περαστει στην καινουρια rom;

η αναβαθμιση γινεται ευκολα ή θα μεινω χωρις τηλεφωνο;

οσοι το δοκιμασαν,σχολια;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

το backup των επαφων που θα παρω με το pim θα μπορει να περαστει στην καινουρια rom;

η αναβαθμιση γινεται ευκολα ή θα μεινω χωρις τηλεφωνο;

οσοι το δοκιμασαν,σχολια;

To backup με το Pim περνάει ασχέτως rom.

 

Η αναβάθμιση είναι εύκολη. Ακολούθα απλά τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

λεω να αγοράσω και εγω το διαμαντι 569 με δωρο μπαταρια 1340 mAh απο eshop.είχα το qtek 8310 και ξέρω πολύ καλά τα wm6 δε νομίζω να έχω πρόβλημα.Έχετε να προτείνεται κάποιο άλλο παρόμοιο αν και νομίζω αυτό είναι πολύ καλή επιλογη. πολυ καλο είναι το touch pro αλλά και το touch hd.Τι να πάρω μικρή διαφορά έχουν στα λεφτά
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι διαφορές των συσκευών που αναφέρεσαι είναι ξεκάθαρες. Όλες οι συσκευές είναι καλές για αυτά που προσφέρουν. Δες τι ταιριάζει στα δικά σου δεδομένα και αποφάσισε. Πάντως και εγώ μία από τις τρεις θα σου πρότεινα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Poulane akoma syskeves paraeisagwgis? :blink:

 

Aparadektoi. Toulaxiston to ksekatharize i selida pwlisis oti eprokeito gia mi evrwpaiki syskevi? :mad:

οχι δεν το ξεκαθαριζε και τους εστειλα ενα mail αλλα δεν μου απάντησαν. θα περιμενω μεχρι αυριο και θα δω. ειναι ααραδεκτη. καταλαβαινεις αν χρειαστω service τι εχει να γινει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει 5-6 γλωσσες εαν θυμαμαι. ΔΗλαδη δεν γραφει πουθενα "Greek";

Στο Full Qwerty πληκτρολόγιο δίνει τις επιλογές για: English, French, Italian, German & Spanish.

To ίδιο συμβαίνει και με το Compact Qwerty.

Εξ'ου και για το Phone Keypad.

Για το Keyboard δεν σου δίνει επιλογή για να διαλέξεις γλώσσες!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οχι δεν το ξεκαθαριζε και τους εστειλα ενα mail αλλα δεν μου απάντησαν. θα περιμενω μεχρι αυριο και θα δω. ειναι ααραδεκτη. καταλαβαινεις αν χρειαστω service τι εχει να γινει.

 

Εάν χρειαστεί service υποτίθεται ότι αναλαμβάνουν αυτοί τα διαδικαστικά αποστολής συσκευής. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι το ίδιο με το να έχεις την εγχώρια εξυπηρέτηση της ACE Hellas που αν μη τι άλλο δικαιούσαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο Full Qwerty πληκτρολόγιο δίνει τις επιλογές για: English, French, Italian, German & Spanish.

To ίδιο συμβαίνει και με το Compact Qwerty.

Εξ'ου και για το Phone Keypad.

Για το Keyboard δεν σου δίνει επιλογή για να διαλέξεις γλώσσες!

 

Τι να σου πω. Εμενα εχει τις εξεις επιλογες για πληκτρολογιο (και compact k phone):

 

English

German

Greek

Spanish

French

Italy

 

Και πλεον με το καινουργιο radio βλεπω διαφορα στο σημα ειδικα στο 3G... τωρα ειναι οπως θα πρεπε .. :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το hd έχει μεν οθόνη 3.8 αλλά είναι αρκετά μεγάλο και αργό σχετικά με τα άλλα.Το pro είναι πολύ καλό αλλά παχυ λογο του qwerty πληκτρολογίου και δε ξέρω κατά πόσο θα είναι εύχρηστο το πληκτρολόγιο και τελικά κατά πόσο θα χρειαστεί για τα μυνήματα.Αρα όλοι οι δρόμοι οδηγούν για diamond και πιο σθγκεκριμένα eshop λόγο του οτι έχει και δώρο τη μπαταρία !μαλλον θα γίνει παραγγελεία ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το hd έχει μεν οθόνη 3.8 αλλά είναι αρκετά μεγάλο και αργό σχετικά με τα άλλα.

 

Δεν ισχύει αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το hd έχει μεν οθόνη 3.8 αλλά είναι αρκετά μεγάλο και αργό σχετικά με τα άλλα.Το pro είναι πολύ καλό αλλά παχυ λογο του qwerty πληκτρολογίου και δε ξέρω κατά πόσο θα είναι εύχρηστο το πληκτρολόγιο και τελικά κατά πόσο θα χρειαστεί για τα μυνήματα.Αρα όλοι οι δρόμοι οδηγούν για diamond και πιο σθγκεκριμένα eshop λόγο του οτι έχει και δώρο τη μπαταρία !μαλλον θα γίνει παραγγελεία ...

 

Σημερα εδωσα το diamond και μεχρι πριν λιγες μερες ειχα το HD!

Λοιπον δε ξερω πως και τι εχουν κανει αλλα με τις μαμα ROM το HD παει σφαιρα σε σχεση με το διαμαντακι!

Οποτε ισχυη αυτο που λες οτι ειναι μεγαλο αλλα ΔΕΝ ισχυει το αργο!:)

 

Αν το θες πιο πολυ για ppc και 2οντος τηλεφωνο το HD ΕΙΝΑΙ η λυση σου!!

 

Αν σε ενδιαφερει πιο πολυ να ειναι "ματζοβολο" και να χωραει παντου τοτε diamond.

 

Βεβαια εγω θα σου προτεινα HD!

Το δοκιμασα το diamond πιο πολυ σα καθημερινο κινητο αλλα δεν εχει εξαλειψη αρκετα κουσουρια των windows σα τηλεφωνα για αυτο και το εδωσα σημερα,ειναι σχετικα αργο με το TF3D,οχι καλο ηχειο,χαμηλος ηχος ειδοποιησης,ψιλοκοληματα,αθλια μπαταρια(!) και καποιες φορες καθυστερησεις οταν σε καλουν(αργει να χτυπηση).

Χωρια οτι η ευαισθησια της οθονης οσο απολαυση και να ειναι στο σπιτι η σε χαλαρες συνθηκες τοσο "προβληματικη" ειναι(ακομα και η αναγνωση με ηλιο και ζελατινα) σε πιο σκληρες καθημερινες συνθηκες!

 

Το τελευταιο ισχυει για ολα τα ppc που εχουν περασει απ τα χερια μου!

 

Το μεγεθος ισχυει μειον για το HD αλλα στα υπολοιπα που ανεφερα ειναι ανωτερο!

 

Εγω παντος ξαναπηρα το SE C905 για καθημερινο κινητο και ησυχασα!!:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Προσπαθω εδω και αρκετή ώρα να κατεβάσω την καινούρια rom απο το αγγλικό site αλλα μου λέει : Sorry, this software download is not suitable for your device. Έχει κανεις άλλος αυτό το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα.Προσπαθω εδω και αρκετή ώρα να κατεβάσω την καινούρια rom απο το αγγλικό site αλλα μου λέει : Sorry, this software download is not suitable for your device. Έχει κανεις άλλος αυτό το πρόβλημα?

 

Βάζεις σωστά το serial number της συσκευής σου εκεί που απαιτείται;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις σωστά το serial number της συσκευής σου εκεί που απαιτείται;

 

Ναι.Ολόσωστα.Το δοκίμασα αρκετές φορές.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το ξεκαθαριζε και τους εστειλα ενα mail αλλα δεν μου απάντησαν. θα περιμενω μεχρι αυριο και θα δω. ειναι ααραδεκτη. καταλαβαινεις αν χρειαστω service τι εχει να γινει.

 

Φίλε perdiko πως κατάλαβες πως είναι απο hk και οχι EU? Και εγώ απο expansys το πήρα.Σήμερα μου ήρθε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Έχω κάποιες απορίες σχετικά με το diamond.

 

1) Η τιμή από το expansys είναι απειλητικά χαμηλή. Υπάρχει κάτι που δεν "πιάνω"???? (αυτό με τις προεισαγωγές θα μπορώ να το επιβεβαιώσω με ένα τηλεφώνημα?)

 

2) Σχετικά με την εγγύηση. Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που έχει αγοράσει από εξωτερικό αγγλική έκδοση (ευρωπαϊκό ΙΜΕΙ) και χρειάστηκε εγγύηση? Τον κάλυψε η επίσημα αντιπροσωπεία (για HTC πάντα)?

 

3) Το αγγλικά windows δεν με ενοχλούν καθόλου. Απεναντίας με βολεύουν. Θα μπορώ όμως να εγκαθιστώ ελληνικές εφαρμογές χωρίς προβλήματα? (κωδικοποίηση χαρακτήρων κλπ)

 

4) Απο πού θα πρέπει να ξεκινήσω το "ψάξιμο" για σκάλισμα (cooked rom κλπ)?

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλε perdiko πως κατάλαβες πως είναι απο hk και οχι EU? Και εγώ απο expansys το πήρα.Σήμερα μου ήρθε.

 

Εάν βάλεις τον κωδικό στο site της HTC Europe και δεν στο παίρνει... δεν είναι ευρωπαϊκό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Η τιμή από το expansys είναι απειλητικά χαμηλή. Υπάρχει κάτι που δεν "πιάνω"???? (αυτό με τις προεισαγωγές θα μπορώ να το επιβεβαιώσω με ένα τηλεφώνημα?)

 

Ναι... φρόντισε να στο διευκρινήσουν.

 

2) Σχετικά με την εγγύηση. Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που έχει αγοράσει από εξωτερικό αγγλική έκδοση (ευρωπαϊκό ΙΜΕΙ) και χρειάστηκε εγγύηση? Τον κάλυψε η επίσημα αντιπροσωπεία (για HTC πάντα)?

 

Για ευρωπαικές συσκευές σε καλύπτει κανονικά η ACE Hellas σε κάθε θέμα hardware. Απλά δεν μπορείς να βάλεις τα ελληνικά της .

 

3) Το αγγλικά windows δεν με ενοχλούν καθόλου. Απεναντίας με βολεύουν. Θα μπορώ όμως να εγκαθιστώ ελληνικές εφαρμογές χωρίς προβλήματα? (κωδικοποίηση χαρακτήρων κλπ)

 

Κανένα πρόβλημα.

 

4) Απο πού θα πρέπει να ξεκινήσω το "ψάξιμο" για σκάλισμα (cooked rom κλπ)?

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=430

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε perdiko πως κατάλαβες πως είναι απο hk και οχι EU? Και εγώ απο expansys το πήρα.Σήμερα μου ήρθε.

το S/N τη μορφης ειναι? (ειναι ΗΤχχχGNxxxxx) θα καταλαβεις τοτε απο που ειναι. πηγαινε στο site της HTC στο Hong Kong και δες το.

Link to comment
Share on other sites

το S/N τη μορφης ειναι? (ειναι ΗΤχχχGNxxxxx) θα καταλαβεις τοτε απο που ειναι. πηγαινε στο site της HTC στο Hong Kong και δες το.

 

Ναι δυστυχώς αυτής της μορφής είναι.Στέλνω μηνυμα παραπόνων στο expansys γιατι στο δελτίο αποστολής μου λέει EU αν και δεν νομιζω να γίνει τπτ.Ας ελπίσουμε να μην χρειαστούμε servis.

Link to comment
Share on other sites

μην βαρατε μετα αλλα εχω μια απορια:X ολα αυτα τα προγραμματακια που αναφερονται κ΄ακουγονται πολυ ωραια ,τα κατεβαζω κατευθειαν στο diamont μεσω wifi???

 

 

επειδη οταν μετεφερα την sim ειχα πολλους ελληνικους χαρ-ρες εχει περασμενες τις επαφες με κενα-κουτακια ,δεν μου βγαζει ομως ελληνικο πληκτρ-γιο για να τις διορθωσω.

 

οταν λεμε συγχρονιζω τι εννοουμε?:rolleyes:

ξερω τι ειναι το outlook αλλα δεν τοχρησιμοποιω

 

δεν μου αναγνωριζει το τηλ το pc ,γιατι?

 

καποιο προγραμμα για να μην κλεινει η οθονη οταν εχω κληση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...