Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω ξεκινησει κ΄διαβαζα απο τα πρωτα ποστ για το ι900 δλδ 4-5 μηνες αλλα δεν ειχα wm κινητο,τωρα που εχω φοβαμαι να το πειραξω ,ετσι κ΄αλλιως λιγες αλλαγες θελω να κανω ,γ αυτο ζηταω βοηθεια....

 

1.ωραια,επανερχομαι, εκανα συγχρονισμο τωρα τικανω οεο?

2.θελω να φτιαξω τις επαφες μου μεσω pc πως γινεται?

3.γιατι κανουμε συγχρονισμο?

 

4.τα προγραμματα που αναφερονται τα κατεβαζω στο pc η στο τηλ?

 

οταν λεμε οτι:

 

Ναι, δημιούργησε ενα φακελλο "My Documents" στη Storage Card και βαλε μεσα οτι ήχο θέλεις σε μορφη mp3, wav ή wma και μετα από το μενου Start, settngs, Sounds and Notifications, Notifications και επιλεγεις Phone : Incoming Call και Messaging : New text message οποιον ηχο θελεις απο εκει μεσα

το κανω στο pc??

sorry για τις ερωτησεις

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1.ωραια,επανερχομαι, εκανα συγχρονισμο τωρα τικανω οεο?

2.θελω να φτιαξω τις επαφες μου μεσω pc πως γινεται?

3.γιατι κανουμε συγχρονισμο?

 

Ean exeis egkatestimeno to Outlook tis suitas Microsoft Office mporeis me to sygxronismo na peraseis oles tis epafes tis syskevis sou se afto. Sygxronismo gia afto kanoume. Gia na enimerwnoume to PC h' ti syskevi me ta nea dedomena mas.

 

4.τα προγραμματα που αναφερονται τα κατεβαζω στο pc η στο τηλ?

 

Osa exoun .cab ta rixneis mesa sti syskevi kai ta trexeis apo ekei. Osa exoun kataliksi .exe ta trexeis apo ton ypologisti sou arkei na exeis syndedemeni ti syskevi.

 

οταν λεμε οτι:

 

Ναι, δημιούργησε ενα φακελλο "My Documents" στη Storage Card και βαλε μεσα οτι ήχο θέλεις σε μορφη mp3, wav ή wma και μετα από το μενου Start, settngs, Sounds and Notifications, Notifications και επιλεγεις Phone : Incoming Call και Messaging : New text message οποιον ηχο θελεις απο εκει μεσα

το κανω στο pc??

 

Oxi... sti syskevi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εδωσα το diamond και μεχρι πριν λιγες μερες ειχα το HD!

Λοιπον δε ξερω πως και τι εχουν κανει αλλα με τις μαμα ROM το HD παει σφαιρα σε σχεση με το διαμαντακι!

Οποτε ισχυη αυτο που λες οτι ειναι μεγαλο αλλα ΔΕΝ ισχυει το αργο!:)

 

Αν το θες πιο πολυ για ppc και 2οντος τηλεφωνο το HD ΕΙΝΑΙ η λυση σου!!

 

Αν σε ενδιαφερει πιο πολυ να ειναι "ματζοβολο" και να χωραει παντου τοτε diamond.

 

Βεβαια εγω θα σου προτεινα HD!

Το δοκιμασα το diamond πιο πολυ σα καθημερινο κινητο αλλα δεν εχει εξαλειψη αρκετα κουσουρια των windows σα τηλεφωνα για αυτο και το εδωσα σημερα,ειναι σχετικα αργο με το TF3D,οχι καλο ηχειο,χαμηλος ηχος ειδοποιησης,ψιλοκοληματα,αθλια μπαταρια(!) και καποιες φορες καθυστερησεις οταν σε καλουν(αργει να χτυπηση).

Χωρια οτι η ευαισθησια της οθονης οσο απολαυση και να ειναι στο σπιτι η σε χαλαρες συνθηκες τοσο "προβληματικη" ειναι(ακομα και η αναγνωση με ηλιο και ζελατινα) σε πιο σκληρες καθημερινες συνθηκες!

 

Το τελευταιο ισχυει για ολα τα ppc που εχουν περασει απ τα χερια μου!

 

Το μεγεθος ισχυει μειον για το HD αλλα στα υπολοιπα που ανεφερα ειναι ανωτερο!

 

Εγω παντος ξαναπηρα το SE C905 για καθημερινο κινητο και ησυχασα!!:D

 

Σύμφωνα με το youtube το hd είναι αργο αλλά κάτα πόσο αληθεύει εσυ ξέρεις που είχες. Εγώ πάντως το θέλω για κανονική χρήση σα τηλ. και οχι για ppc.Το τέλειο για εμένα ήταν το qtek 8310 wm6 με joistic παρα πολύ βολικό το s740 δε μου άρεσε και κατέληξα στο diamond. τα κολήματα και οι καθυστερήσεις πιστεύω πάντα θα υπάρχουν για απλά θα υπάρχουν παντα τα windows!Τώρα για τα υπολοιπα είδομεν!μακάρι να μείνω ευχαρηστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανε κανεις το ελληνικο update? ολα ενταξει?

 

μολις το εκανα,ολα ενταξει προς το παρον.την εγκατασταση των ελληνικων την εκανα το cab αρχειο.

 

κρατησα backup των επαφων με τη προηγουμενη rom ,με το pim και τωρα δεν μπορω να τα ξαναπερασω τις επαφες,βοηθεια

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κρατησα backup των επαφων με τη προηγουμενη rom ,με το pim και τωρα δεν μπορω να τα ξαναπερασω τις επαφες,βοηθεια

 

To egkatestises to PIM Backup kai den to blepei to backup sou?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Εμενα εχει τις εξεις επιλογες για πληκτρολογιο (και compact k phone):

 

English

German

Greek

Spanish

French

Italy

 

Και πλεον με το καινουργιο radio βλεπω διαφορα στο σημα ειδικα στο 3G... τωρα ειναι οπως θα πρεπε .. :)

Περίεργο αυτό! Έχουμε διαφορετικές επιλογές γλώσσας παρόλο που "φοράμε" την ίδια ROM 2.03!

Μάλιστα την έχω περάσει και δεύτερη φορά την rom αλλά δεν μου έδωσε την επιλογή των Ελληνικών!

WTF??!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Tote den briskw to logo na pareis PPC!

 

Σωστος!!!!!!!:p

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό! Έχουμε διαφορετικές επιλογές γλώσσας παρόλο που "φοράμε" την ίδια ROM 2.03!

Μάλιστα την έχω περάσει και δεύτερη φορά την rom αλλά δεν μου έδωσε την επιλογή των Ελληνικών!

WTF??!!

 

 

Απο που το κατεβαζεις; Και ποια εκδοση ακριβως εχεις;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

To egkatestises to PIM Backup kai den to blepei to backup sou?

 

βλεπει το backup μου κανονικα,κανω restore το οποιο γινεται κανονικα αλλα μετα δεν φαινονται πουθενα οι επαφες μου

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3186770&postcount=1918

 

Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα. Δες το ποστ και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να δώσει τα φώτα του στο παρακάτω.

Είμαι κάτοχος συσκευών HTC πολλά χρόνια και η διαδικασία για φλασάρισμα και πέρασμα καινούργιας ROM, συνήθως είναι υπόθεση ρουτίνας.

 

Βρέθηκε στα χέρια μου ένα raphael κλειδωμένο. Με τον γνωστό τρόπο απαλάχθηκα απο το πρόβλημα αλλά κάθε προσπάθεια να περάσω ελληνική ROM, μου βγάζει μύνημα λάθους.

 

Αυτή την στιγμή τρέχει την έκδοση 19.00.00.

 

Που έχω κάνει το λάθος?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καταρχήν εάν είσαι κάτοχος HTC συσκευών για τόσο καιρό θα γνωρίζεις ότι τα ελληνικά της ACE Hellas μπαίνουν μόνο σε ελληνικές συσκευές και μόνο. Είναι ελληνική η συσκευή σου;

 

Επίσης, μιας και μιλάς για ελληνική ROM να τονίσω ότι δεν υπάρχει αυτούσια ελληνική ROM αλλά η ACE Hellas περνάει το αρχείο με τα ελληνικά της πάνω στην επίσημη αγγλική.

 

Τέλος δεν υπάρχει έκδοση 1.19.00.00.

 

Ξεκαθάρισε τα βασικά και εάν δεν καλύφτηκες πες μας ποιο είναι το πρόβλημα να το λύσουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3186770&postcount=1918

 

Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα. Δες το ποστ και θα καταλάβεις.

 

good! thank you!!!

 

ΠΑιδιά έχετε χρησιμοποιήσει αυτό το dialer;;; Το έβαλα αλλά δεν λειτουργει σωστά! Είναι όλα πολύ μικρά. Αν έχετε κάποιο να μου προτείνετε εκτός απο το real black dialer θα το εκτιμούσα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=405727

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά! Μπαίνει κανείς σας με το Διαμαντάκι στο fb; Έχω μπει με τον ΙΕ, με τον Opera, με τον Operamini, με τον Netfront και δεν μου βγάζει σε κανέναν την κάτω μπάρα που φαίνονται ποιοι φίλοι είναι ον για συζήτηση. Ξέρετε κάποια λύση?:(
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά! Μπαίνει κανείς σας με το Διαμαντάκι στο fb; Έχω μπει με τον ΙΕ, με τον Opera, με τον Operamini, με τον Netfront και δεν μου βγάζει σε κανέναν την κάτω μπάρα που φαίνονται ποιοι φίλοι είναι ον για συζήτηση. Ξέρετε κάποια λύση?:(

Δε νομίζω ότι υπάρχει λύση.

 

edit.. εννοώ ότι δεν υπάρχει λύση για να χρησιμοποιήσεις το chat μέσα από τον Browser. Υπάρχουν κάποια tools που αναπτύσσονται τώρα όπως αυτό, καθώς και το fring το οποίο νομίζω έχει FB chat αλλά μόνο αυτό, δε μπορείς να μπεις στο προφίλ σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με το βίντεο της κάμερας, είναι μεν mp4 αλλα οταν το εισαγω στο movie maker κολλάει και δεν συνεχίζει την διαιδκασία, δοκίμασα με το Ε51 και επειδή και αυτό γράφει σε mp4 όλα πάνε ρολόι. Ασε που δεν έχει ήχο, τι συμβαίνει και γιατί υπάρχει ασυμβατότητα, επιεχειρησα να μετατρέψω σε wmv με το super αλλά δεν τα κατάφερα...
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάρχει λύση.

 

edit.. εννοώ ότι δεν υπάρχει λύση για να χρησιμοποιήσεις το chat μέσα από τον Browser. Υπάρχουν κάποια tools που αναπτύσσονται τώρα όπως αυτό, καθώς και το fring το οποίο νομίζω έχει FB chat αλλά μόνο αυτό, δε μπορείς να μπεις στο προφίλ σου.

 

Ευχαριστώ φίλε για την άμεση απάντηση. Με μια πρώτη ματιά το fring δεν πρέπει να έχει fb. για το άλλο έτσι δείχνει αλλά επειδή δεν τα καταφέρνω και πολύ καλά με τα αγγλικά, (τι τα ήθελα τα Γερμανικά) δεν κατάλαβα τι είναι αυτό που πρέπει να κατεβάσω και πως να το χρησιμοποιήσω.

Αν κάποιος το έχει δουλέψει ας μου δώσει τα φώτα του γιατί το χρειάζομαι το chat του fb εκτός σπιτιού.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε για την άμεση απάντηση. Με μια πρώτη ματιά το fring δεν πρέπει να έχει fb. για το άλλο έτσι δείχνει αλλά επειδή δεν τα καταφέρνω και πολύ καλά με τα αγγλικά, (τι τα ήθελα τα Γερμανικά) δεν κατάλαβα τι είναι αυτό που πρέπει να κατεβάσω και πως να το χρησιμοποιήσω.

Αν κάποιος το έχει δουλέψει ας μου δώσει τα φώτα του γιατί το χρειάζομαι το chat του fb εκτός σπιτιού.

Μην το περάσεις ακόμα. Δεν είναι έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά! Μπαίνει κανείς σας με το Διαμαντάκι στο fb; Έχω μπει με τον ΙΕ, με τον Opera, με τον Operamini, με τον Netfront και δεν μου βγάζει σε κανέναν την κάτω μπάρα που φαίνονται ποιοι φίλοι είναι ον για συζήτηση. Ξέρετε κάποια λύση?:(

το facebook παιζει κανονικα ολοκληρο και το chat ακομα χρησιμοποιωντας τον browser skyfire.

το δοκιμασα εγω στο διαμαντι μου και παιζει μια χαρα.

το κατεβαζετε απο εδω :

http://freewareppc.com/communication/skyfire.shtml

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...