Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Σκέπτομαι να αγοράσω το diamond από το expansys αλλά διάβασα παραπάνω πως αυτά που πουλαει είναι ασιατικές εκδόσεις. Λοιπόν δίνει στο site αυτό «Κωδικός αριθμός κατασκευαστή: 99HEJ035-00» . Μπορούμε λοιπόν να καταλάβουμε από αυτό από πού προέρχεται? Αν όχι πως θα το καταλάβω, φυσικά πριν το αγοράσω.

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περίεργο αυτό! Έχουμε διαφορετικές επιλογές γλώσσας παρόλο που "φοράμε" την ίδια ROM 2.03!

Μάλιστα την έχω περάσει και δεύτερη φορά την rom αλλά δεν μου έδωσε την επιλογή των Ελληνικών!

WTF??!!

 

Η αλήθεια είναι οτι εγώ μόλις έβαλα την νεα rom πέρασα κατευθείαν το Greek Diamond Keys οπότε δεν ξέρω αν προυπήρχε το Ελληνικό Πληκτρολόγιο στην origian rom!

 

Σκέφτομαι όμως το εξής : Αν πούμε οτι υπάρχει Greek επιλογή, μήπως πρέπει να αλλάξεις τα Region Settings σε Ελληνικά για να σου τα εμφανίσει;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σκέφτομαι όμως το εξής : Αν πούμε οτι υπάρχει Greek επιλογή, μήπως πρέπει να αλλάξεις τα Region Settings σε Ελληνικά για να σου τα εμφανίσει;

 

De nomizw na exei sxesi to ena me to allo kai apo tin alli, dyskolo na min ta exei allaksei idi!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά. Χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Σκέπτομαι να αγοράσω το diamond από το expansys αλλά διάβασα παραπάνω πως αυτά που πουλαει είναι ασιατικές εκδόσεις. Λοιπόν δίνει στο site αυτό «Κωδικός αριθμός κατασκευαστή: 99HEJ035-00» . Μπορούμε λοιπόν να καταλάβουμε από αυτό από πού προέρχεται? Αν όχι πως θα το καταλάβω, φυσικά πριν το αγοράσω.

 

Epikoinwnise mesw tilefwnou na to kaneis ksekatharo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά έχετε χρησιμοποιήσει αυτό το dialer;;; Το έβαλα αλλά δεν λειτουργει σωστά! Είναι όλα πολύ μικρά. Αν έχετε κάποιο να μου προτείνετε εκτός απο το real black dialer θα το εκτιμούσα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=405727

 

 

Το dialer αυτό δεν είναι για το diamond, είναι για τους άλλους που θα ήθελαν να είχαν diamond :p

 

Το λέει και στη σελίδα που δίνεις σαν λινκ ότι ο τύπος δεν θα φτιάξει VGA έκδοση.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά έχετε χρησιμοποιήσει αυτό το dialer;;; Το έβαλα αλλά δεν λειτουργει σωστά! Είναι όλα πολύ μικρά. Αν έχετε κάποιο να μου προτείνετε εκτός απο το real black dialer θα το εκτιμούσα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=405727

 

 

Το dialer αυτό δεν είναι για το diamond, είναι για τους άλλους που θα ήθελαν να είχαν diamond :p

 

Το λέει και στη σελίδα που δίνεις σαν λινκ ότι ο τύπος δεν θα φτιάξει VGA έκδοση.

 

ok... my bad! Απο την βιασύνη μου δεν το διάβασα. Παίζει κανένα άλλο όμορφο Skin;;;

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν εάν είσαι κάτοχος HTC συσκευών για τόσο καιρό θα γνωρίζεις ότι τα ελληνικά της ACE Hellas μπαίνουν μόνο σε ελληνικές συσκευές και μόνο. Είναι ελληνική η συσκευή σου;

 

Επίσης, μιας και μιλάς για ελληνική ROM να τονίσω ότι δεν υπάρχει αυτούσια ελληνική ROM αλλά η ACE Hellas περνάει το αρχείο με τα ελληνικά της πάνω στην επίσημη αγγλική.

 

Τέλος δεν υπάρχει έκδοση 1.19.00.00.

 

Ξεκαθάρισε τα βασικά και εάν δεν καλύφτηκες πες μας ποιο είναι το πρόβλημα να το λύσουμε.

 

 

Δεν είναι απο ACE.

Περασε απο διαδικασία hardspl

H έκδοση που αναφέρεται κατα την εκίνηση είναι η 1.90,00,00

 

To πρόβλημα που πλεον παραμένει είναι οτι οποιαδήποτε cooked ROM με ελληνικά πάω να περάσω, αποτυγχάνει.

Link to comment
Share on other sites

Na ksekleidwsei gia ti pragma?

λαθος ετσι ειπωθηκε αλλα τωρα που το σκεφτομαι δεν γινεται γιατι θα πρεπει ετσι κι αλλιως να δωσω serial number για να κατεβασω απο το site οποτε ασχετο αυτο που λεω

Link to comment
Share on other sites

Afto den sou aresei?

 

Φίλε athanaso77 αυτό είναι πολύ απλό και έχει ελληνικούς χαρακτήρες...:( Μέχρι τώρα είχα αυτό, αλλά το βαρέθηκα. Έχω φάει τον κόσμο να βρώ κανα άλλο αλλά τίποτα.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Απο που το κατεβαζεις; Και ποια εκδοση ακριβως εχεις;

Από εδώ το κατέβασα http://www.htc.com/europe/SupportViewNews.aspx?dl_id=483&news_id=44 και φυσικά μιλάμε για την Ευρωπαϊκή έκδοση του Diamond.

ROM version: 2.03.405.2 WWE

 

Η αλήθεια είναι οτι εγώ μόλις έβαλα την νεα rom πέρασα κατευθείαν το Greek Diamond Keys οπότε δεν ξέρω αν προυπήρχε το Ελληνικό Πληκτρολόγιο στην origian rom!

 

Σκέφτομαι όμως το εξής : Αν πούμε οτι υπάρχει Greek επιλογή, μήπως πρέπει να αλλάξεις τα Region Settings σε Ελληνικά για να σου τα εμφανίσει;

Το έχω κάνει από την πρώτη στιγμή αλλά και πάλι επιλογή για Ελληνικά, γιοκ!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την υπομονη σας ,ειμαστε πολλοι που δεν εχουμε γνωσεις για wm κ΄γενικα αλλα ταυτοχρονα μας αρεσουν κ΄τα gadgets.

 

H αληθεια ειναι οτι το προηγουμενο κινητο μου ηταν πολυ ανετο για τις απλες μου χρησεις (ξυπνητηρια,φωτο,bluetooth κ.α) αλλα ομως απο την αλλη ,εχθες που περιμενα στην παιδιατρο κ΄χαζευα στο ιντερνετ ηταν super.

 

Συνεχεια στις αποριες,

1. βρηκα στο outlook επαφες μου(ειμαι genius:lol:) ,οι διορθωσεις που θα κανω οταν ξανακανω συγχρονισμο θα περασουν οι διορθωσεις στο diamond?

 

2."To backup με το Pim περνάει ασχέτως rom" τι ειναι το pim?

 

thanks athanaso77 κ.λ.ποι

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ το κατέβασα http://www.htc.com/europe/SupportViewNews.aspx?dl_id=483&news_id=44 και φυσικά μιλάμε για την Ευρωπαϊκή έκδοση του Diamond.

ROM version: 2.03.405.2 WWE

 

 

Το έχω κάνει από την πρώτη στιγμή αλλά και πάλι επιλογή για Ελληνικά, γιοκ!

 

 

Λογικο να μην εχεις Ελληνικα. Η δικια μου ειναι 2.03.401.2

 

Ξανακατεβαστην :D

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. βρηκα στο outlook επαφες μου(ειμαι genius:lol:) ,οι διορθωσεις που θα κανω οταν ξανακανω συγχρονισμο θα περασουν οι διορθωσεις στο diamond?

 

Nai.

 

2."To backup με το Pim περνάει ασχέτως rom"

 

Nai

 

τι ειναι το pim?

 

H proswpiki sou pliroforia (SMS, Epafes, calendar, tasks, ktl).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λογικο να μην εχεις Ελληνικα. Η δικια μου ειναι 2.03.401.2

 

Ξανακατεβαστην :D

 

Τί έγινε ρε παιδιά;

Και εγώ την πρώτη μέρα την 2.03.405.2 WWE κατέβασα!

Τώρα μου βγάζει για download την 2.03.401.2 WWE !!!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δές εδώ http://www.navimania.gr/showthread.php?t=13554

Με προσοχή όμως μήν κάψεις κανένα ηχείο!!!

Εγώ προσωπικά ΔΕΝ το δοκίμασα...

Αρχικό μήνυμα από mips

υπαρχει τροπος να αυξησουμε την ενταση??εκτος απο το μενου του κινητου.καποιο προγραμμα ισως????/

Δές εδώ http://www.navimania.gr/showthread.php?t=13554

Με προσοχή όμως μήν κάψεις κανένα ηχείο!!!

Εγώ προσωπικά ΔΕΝ το δοκίμασα... με ποιο αρχειο απο το φακελλο των windows το αντικαθιστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

sorry για την ζαλαδα αλλα σημερα που το συνδεεω στο pc δεν κανει τιποτα,

τωρα ξαναδοκιμασα κ, εκανε ????

 

back up πως κανουμε:X:X

με το soft reset tι κερδιζουμε??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
back up πως κανουμε:X:X

 

Bale to Sprite Backup pou yparxei sto CD pou synodevei ti syskevi sou.

 

με το soft reset tι κερδιζουμε??

 

Epanekinisi kanoume me oti afto synepagetai.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανως κανανε λαλακια Απο την Htc.com και εβαλαν σαν europe την πρωτη μερα άλλη ρομ ( ; ) .......
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Προφανως κανανε λαλακια Απο την Htc.com και εβαλαν σαν europe την πρωτη μερα άλλη ρομ ( ; ) .......

 

 

Προφανώς αυτή είναι η μόνη λογική εξήγηση...

Άντε πάλι απο την αρχή πέρασμα τα ΠΑΝΤΑ... :wacko:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω μια ερώτηση, πως μπορω να εγκαταστησω εναν μετρητη των δεδομενων που κανω upload ή download μεσω GPRS? Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα αυτη απο το τηλεφωνο χωρίς να εγκαταστησω κατι. Αν οχι που μπορω να βρω καποιο τετοιο προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...