Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν λες το εβγαλες, απλα το απενεργοποιησες?

Αυτο μπορεις να το κανεις με το toggle manila που απενεργοποιει και ενεργοποιει το manila οποτε θες χωρις να τρεχει απο πισω (second today).

Αν δεν το χρειαζεσαι καθολου θα σου προτεινα να περασεις μια rom χωρις το manila ή να κανεις hard reset και στην φαση που κανει εγκατασταση το manila να κανεις διακοπη με soft reset, ετσι δεν θα εχεις και τα 1200 κατι αρχεια που υπαρχουν στο windows και θα δεις μεγαλητερη διαφορα.

Είσαι σίγουρος ότι το second today απενεργοποιεί το manilla; Το mtoday σίγουρα το απενεργοποιεί αλλά το second today δεν νομίζω ;) Στο καιζερ τουλάχιστον δεν το απενεργοποιεί (manilla 2d) και σίγουρα το απενεργοποιεί το mtoday. Στο diamond όμως δεν ξέρω. Για τσέκαρέ το... ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι ειναι το gyrator ρε παιδια?προγραμμα για να κλειδωνει το diamond?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι το second today απενεργοποιεί το manilla; Το mtoday σίγουρα το απενεργοποιεί αλλά το second today δεν νομίζω ;) Στο καιζερ τουλάχιστον δεν το απενεργοποιεί (manilla 2d) και σίγουρα το απενεργοποιεί το mtoday. Στο diamond όμως δεν ξέρω. Για τσέκαρέ το... ;)

 

Αυτο γραφω, οτι τρεχει απο πισω με το second today, αντίθετα με το toggle manila που το απενεργοποιει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι απο εδω εχουν αγορασει νομιζω απο netimes. Ποιο τροπο αποστολης εχετε επιλεξει? Με fedex, παραγγελια 30ευρω θελει 20ευρω για να ερθει! Αν επιλεξω τον "απλο" τροπο αποστολης θα εχω καποιο προβλημα?ποσες μερες κανει να ερθει με αυτο τον τροπο?
Link to comment
Share on other sites

Πολλοι απο εδω εχουν αγορασει νομιζω απο netimes. Ποιο τροπο αποστολης εχετε επιλεξει? Με fedex, παραγγελια 30ευρω θελει 20ευρω για να ερθει! Αν επιλεξω τον "απλο" τροπο αποστολης θα εχω καποιο προβλημα?ποσες μερες κανει να ερθει με αυτο τον τροπο?

 

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα.Εμενα εκαναν 6-7 ημερες για να ερθουν.:)

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το gyrator ρε παιδια?προγραμμα για να κλειδωνει το diamond?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=427805

 

Αυτοματη περιστροφη της οθονης οταν γυρνας την συσκευη.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι απο εδω εχουν αγορασει νομιζω απο netimes. Ποιο τροπο αποστολης εχετε επιλεξει? Με fedex, παραγγελια 30ευρω θελει 20ευρω για να ερθει! Αν επιλεξω τον "απλο" τροπο αποστολης θα εχω καποιο προβλημα?ποσες μερες κανει να ερθει με αυτο τον τροπο?

 

Σε 10 ημέρες παρέλαβα την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι απο εδω εχουν αγορασει νομιζω απο netimes. Ποιο τροπο αποστολης εχετε επιλεξει? Με fedex, παραγγελια 30ευρω θελει 20ευρω για να ερθει! Αν επιλεξω τον "απλο" τροπο αποστολης θα εχω καποιο προβλημα?ποσες μερες κανει να ερθει με αυτο τον τροπο?

 

ΜΗΝ επιλεξεις την Fedex, θα παει μεσω τελωνειου και θα σου ερθει ο κουκος αηδονι.

Κανονικη αποστολη Χονγκ-Κονγκ -Αθηνα = 8-10 ημερες.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Πολλοι απο εδω εχουν αγορασει νομιζω απο netimes. Ποιο τροπο αποστολης εχετε επιλεξει? Με fedex, παραγγελια 30ευρω θελει 20ευρω για να ερθει! Αν επιλεξω τον "απλο" τροπο αποστολης θα εχω καποιο προβλημα?ποσες μερες κανει να ερθει με αυτο τον τροπο?

 

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα.Εμενα εκαναν 6-7 ημερες για να ερθουν.:)

 

Σε 10 ημέρες παρέλαβα την μπαταρία.

 

 

Εχω ψωνισει απο netimes Και με τους δυο τροπους.

με τον απλο (φθηνο) τροπο θα σου ερθει το πολυ σε 8-10 μερες. με την fedex θα σου ερθουν το πολυ σε 4 μερες και ειναι πιο ασφαλες. επιπροσθετα εχεις και ενημερωση μεσω της σελιδας της fedex για το που βρισκετα το πακετο σου.

προχτες μου ηρθε ενα πακετο σε 4 μερες μεσω fedex και ολα καλα.

 

ΜΗΝ επιλεξεις την Fedex, θα παει μεσω τελωνειου και θα σου ερθει ο κουκος αηδονι.

Κανονικη αποστολη Χονγκ-Κονγκ -Αθηνα = 8-10 ημερες.

Δεν ισχυει αυτο φιλε μου. οτι παρεις στο βαζουν σε συσκευασια που γραφουν απ'εξω οτι η αξια του πακετου ειναι "under 10$" και περναει απο το τελωνειο χωρις χρεωση.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες το εβγαλες, απλα το απενεργοποιησες?

Αυτο μπορεις να το κανεις με το toggle manila που απενεργοποιει και ενεργοποιει το manila οποτε θες χωρις να τρεχει απο πισω (second today).

Αν δεν το χρειαζεσαι καθολου θα σου προτεινα να περασεις μια rom χωρις το manila ή να κανεις hard reset και στην φαση που κανει εγκατασταση το manila να κανεις διακοπη με soft reset, ετσι δεν θα εχεις και τα 1200 κατι αρχεια που υπαρχουν στο windows και θα δεις μεγαλητερη διαφορα.

 

Οχι second today...μόνο today.... το manila το βγάζεις αρκεί να ψάξεις λίγο στο xda-delevopers αν και εκει βλέπω αρκετούς να το κάνουν ποια....

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και το Sensorlock φιλε μου. το εχω εγω στο diamond Μου και ειναι πολυ καλο επισης. ειναι μονο για Lock και unlock.

δες το βιντεο εδω :

http://www.youtube.com/watch?v=rw_bztlQuZw

 

Πολύ καλό!!!

Ύπάρχει Link να το κατεβάσουμε?

Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ :Ακόμα οταν εγκαθiστώ το gyrtor μου βγαζει σφάλμα και δν μου το ανοιγει....μου λεει οτι χρειάζομαι τη νέα εκδοση Microsoft.NET compact Framework....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι απο εδω εχουν αγορασει νομιζω απο netimes. Ποιο τροπο αποστολης εχετε επιλεξει? Με fedex, παραγγελια 30ευρω θελει 20ευρω για να ερθει! Αν επιλεξω τον "απλο" τροπο αποστολης θα εχω καποιο προβλημα?ποσες μερες κανει να ερθει με αυτο τον τροπο?

Εγω παντως και τις δυο φορες επελεξα ταχυδρομειο και ολα ηταν ΟΚ σε 6- 8 μερες, δεν αξιζει η επιπλεον χρεωση για κουριερ

Link to comment
Share on other sites

Με ενοχλει που βλεπω την απολυτη μαυριλα οταν σβηνει η οθονη. Χωρια που δεν μπορω να καταλαβω εαν η συσκευη λειτουργει η εχει μεινει απο μπαταρια. Υπαρχει κατι που να ενεργοποιειται και να δειχνει οτι το κινητο δουλευει αλλα με σβηστη οθονη ? πχ. το λεντ στο στρογγυλο πληκτρο η κατι αλλο ?

 

Στο Ν95 ειχα το best profiles που ρυθμιζα χρονους αθορυβου, κα. Υπαρχει κατι αναλογο για το διαμαντι ?

 

Στον καιρο (εχοντας εγκαταστησει το weather database και βαζοντας οποια πολη θελω) παρατηρησα το εξης. Ας πουμε οτι γινεται ενημερωση στις τοποθεσιες το βραδυ και δειχνει σε καποια πολη οτι ειναι νυχτα και βρεχει. Την επομενη ημερα το πρωι αν ξανακοιταξεις τον καιρο στη πολη θα δειξει παλι βραδυ με βροχη. Δεδομενου οτι κανει ενημερωση 5 ημερων η απεικονιση οταν το επιλεξεις δεν θα πρεπει να ακολουθει και ημερολογιακα σε πραγματικο χρονο ? Δηλαδη ασχετως αν το ενημερωσες βραδυ οταν ξανακοιταξεις μετα 2 ημερες πρωι δεν θα πρεπει να δειξει πρωινη ενδειξη με οτι ενημερωση ειχε παρει πριν 2 μερες ?

 

Για τη Fedex δεν εχω προσωπικη εμπειρια αλλα αυτο εχουν καταθεσει πολλοι χρηστες. Προσωπικα τα παρηγγειλα με απλο ταχυδρομειο και ηρθαν ολα μια χαρα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό!!!

Ύπάρχει Link να το κατεβάσουμε?

Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ :Ακόμα οταν εγκαθiστώ το gyrtor μου βγαζει σφάλμα και δν μου το ανοιγει....μου λεει οτι χρειάζομαι τη νέα εκδοση Microsoft.NET compact Framework....

 

gyrator2

Microsoft .NET Compact Framework 3.5

SensorLock

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

όταν δεν είναι επιλεγμένο το touchflo 3D πως μπορώ στην επιφάνεια να προσθέσω κάποια προγράμματα που θέλω εγώ ? πχ φωτογραφική μηχανή ή core
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται όταν λαμβάνω ένα αρχείο με bluetooth, να αποθηκεύεται κατευθείαν στην internal storage και όχι στην συσκευή;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται όταν λαμβάνω ένα αρχείο με bluetooth, να αποθηκεύεται κατευθείαν στην internal storage και όχι στην συσκευή;

 

Ευχαριστώ.

Έχεις μάλλον εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα που το πειράζει: Advanced Config Tool, Diamond Tweak κτλ... Αυτά έχουν μέσα ρυθμίσεις για τέτοια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο φιλε μου. οτι παρεις στο βαζουν σε συσκευασια που γραφουν απ'εξω οτι η αξια του πακετου ειναι "under 10$" και περναει απο το τελωνειο χωρις χρεωση.

Κι όμως ισχύει. Είναι γνωστή κομπίνα της FEDEX. Την έχουν πατήσει πολλοί εδώ μέσα.

 

@mod: Sorry για τα 2 συνεχόμενα.. Ξέχασα το multiquote :)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μάλλον εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα που το πειράζει: Advanced Config Tool, Diamond Tweak κτλ... Αυτά έχουν μέσα ρυθμίσεις για τέτοια πράγματα.

 

Δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα σχετικό.

Αν μπορεί να γίνει με κάποια από τις υπάρχουσες ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

μπορούν στην επιφάνια να μπουν εφαρμογές πχ φωτογραφική μηχανή ή core κτλ

 

όταν δεν είναι επιλεγμένο το touchflo 3D πως μπορώ στην επιφάνεια να προσθέσω κάποια προγράμματα που θέλω εγώ ?

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται όταν λαμβάνω ένα αρχείο με bluetooth, να αποθηκεύεται κατευθείαν στην internal storage και όχι στην συσκευή;

 

Ευχαριστώ.

 

Ψάξε στο xda-developers.com για το πρόγραμμα ΟΒΕΧ inbox..... τα πάει όπου θέλεις εσύ......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μου συνδεεται με το pc μεσω activesync.Χτες το βραδυ ηταν ενταξει και σημερα δε συνδεονται.Οποιος μπορει ας βοηθησει...
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο xda-developers.com για το πρόγραμμα ΟΒΕΧ inbox..... τα πάει όπου θέλεις εσύ......

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=407291

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το arielbattery και το greenbatteryfix για αριθμητικη απεικονιση της σταθμης της μπαταριας αλλα ειδα πως και τα 2 χανονται μετα απο σοφτ ρεσετ. Οντως ετσι συμβαινει και αν ειναι ετσι υπαρχει κανενα αλλο που να εγκαθισταται μονιμα ?

 

Εχω εγκαταστησει το Igo8 το οποιο δουλευει αψογα κατα τα αλλα. Παρατηρησα οτι απο τα διαθεσιμα skin στις ρυθμισεις του τηλεφωνου δεν εμφανιζονται προς επιλογη αυτα του rik's. Εννοειται οτι ειναι στο σωστο directory, content-->skin. Τι κουφο ειναι αυτο ???

( Στο PNA που τρεχω το ιδιο προγραμμα κανενα τετοιου ειδους προβλημα. Τα παντα ειναι επιλεξιμα).

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να γίνεται,γιατί δεν ταιριάζει η ανάλυση της οθόνης.Τα skin του riks έχουν ανάλυση 480*272
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...