Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
ok man. thanks! Είχα ρωτίσει και πιο παλιά αλλά δν πείρα απάντηση. Επειδή δεν ψωνίζω απο εξωτερικό μήπως έχετε βρεί κανένα screen protector της brando ή κάποιο άλλο καλό σε ελληνικό eshop; Θέλω να πάρω επειγώντως γιατι αυτό που δίνει το e-shop.gr είναι για πολλές φάπες.
http://www.moderntalking.gr/index.php?target=products&product_id=31006 λογικα ειναι proporta,κανε ενα τηλεφωνο στο μαγαζι και θα σου πουν
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.moderntalking.gr/index.php?target=products&product_id=31006 λογικα ειναι proporta,κανε ενα τηλεφωνο στο μαγαζι και θα σου πουν

 

φίλε lagoudaki το θέμα είναι να πάρω απο κάπου που να έχει πάρει κ άλλος χρήστης. Δεν έχω καιρό για πειράματα.;) Τόσα άτομα έχουμε το διαμάντι, όλο και κάποιος θα έχει πάρει καλο screen protector απο Ελλάδα.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
σωστο αυτο που λες αλλα επειδη εχω παρει screen protector proporta μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλα,οχι επιπεδου brando βεβαιως βεβαιως,επισης ειδα και αυτο http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=11494 το οποιο δεν το γνωριζω
Link to comment
Share on other sites

Αφού από e-shop θα το πάρεις τι άν είναι από Ελλάδα ή εξωτερικό.Πάρε το αμέσως από την Βrando που έχει και δωρεάν τα μεταφορικά ώς το τέλος του χρόνου.10 $ το έχει,δηλαδή λιγότερο από 8 € και σε μια βδομάδα θα το έχεις

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε τρέχει στο background τρώει λίγο ή πολύ από την μπαταρία της συσκευής.

 

Μηπως θα μπορουσες να γινεις πιο συγκεκριμενος σε σχεση με τα προγραμματα που εχω εγκατεστημενα ?

θυμιζω παλι πως ειναι τα.

 

Weather Database editor

iContact

Answerkeys DisablerGSensor Calibrator

Advanced Configuration Tool

GreenBatteryFix

Modaco AppToDate

Modaco NoData

Diamond Tweak

PPCLINK Hicalc (Calculator)

Resco Explorer

Resco Registry

AE Button Plus

Gsen

Spb Wallet

 

Τελικα ολα τα προγρμματα πλοηγησης δουλευουν στο διαμαντι !!!. Μετα το destinator και το igo8 εβαλα και το miomap 2008 και δουλευει κανονικα. Το μονο προβλημα ειναι οτι γεμισαν πια τα 4gb :(

 

Εχει εγκαταστησει κανεις το AE Button Plus ? Και αν ναι θα μπορουσε να δωσει καποιες οδηγιες για το πως ορισε τα πληκτρα ? Σπαω το κεφαλι μου απο το πρωι και δεν μπορω να το σεταρω.....:(

 

Παρε τα Brando και δεν θα μετανοιωσεις. Παρηγγειλα το προστατευτικο, θηκη καουτσουκ και 3σε 1 usb adapter =24 Ευρω σε 10 μερες περιπου και οσον αφορα την προστατευτικη ζελατινα ειναι μακραν απο οτιδηποτε αλλο εχω δει.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

To φράφει στο post που σου έδωσα.

 

Just extract and overwrite it in \windows with Resco Explorer (or similar).

Than soft reset.

αν μπορεις αναλυτικα θα με υποχρεωνες ευχαριστω εκ των πρωτερων

kostas
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το αρχείο από το ποστ, το αποσυμπιέζεις στον υπολογιστή σου και μετά το περνάς στη συσκευή. Από εκεί με κάποιον File Explorer (e.x. Resco Explorer) το κάνεις αντιγραφή - επικόλληση στον φάκελο \Windows. Θα σε ρωτήσει αν θες να κάνεις overwrite και κάνεις.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αφού από e-shop θα το πάρεις τι άν είναι από Ελλάδα ή εξωτερικό.Πάρε το αμέσως από την Βrando που έχει και δωρεάν τα μεταφορικά ώς το τέλος του χρόνου.10 $ το έχει,δηλαδή λιγότερο από 8 € και σε μια βδομάδα θα το έχεις

 

Δεν έχω ξαναπαραγγείλει ποτέ απο εξωτερικό και θα ήθελα λίγη βοήθεια. H brando δέχεται μόνο πιστωτική ή μπορώ να το πάρω με αντικαταβολή. Αν το πάρω με κάρτα και έχω μέσα ευρώ τι γίνεται; Πρέπει να πάρω συνάλλαγμα; Σε 8 μέρες που είπες είναι στάνταρ;;; Στην Καβάλα βρίσκομαι τώρα. Με courier τα στέλνει; Σε κούρασα ε;:O

αν μπορεις αναλυτικα θα με υποχρεωνες ευχαριστω εκ των πρωτερων

 

Πιο αναλυτικά δεν νομίζω να γίνεται. Όταν κατεβάσεις το HTCVolumeControl.zip κάντο extract και μέσα θα ωρείς ένα αρχείο .dll Kάντο copy-paste στο φάκελο των windows με κάποιον file explorer που έχεις εγκαταστήσει στο διαμάντι, κατα προτίμηση τον resco explorer, και θα σου ζητήσει να κάνει overwrite πάτα ναι. Τέλος κάνε ένα soft reset και έτοιμος!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ξαναπαραγγείλει ποτέ απο εξωτερικό και θα ήθελα λίγη βοήθεια. H brando δέχεται μόνο πιστωτική ή μπορώ να το πάρω με αντικαταβολή. Αν το πάρω με κάρτα και έχω μέσα ευρώ τι γίνεται; Πρέπει να πάρω συνάλλαγμα; Σε 8 μέρες που είπες είναι στάνταρ;;; Στην Καβάλα βρίσκομαι τώρα. Με courier τα στέλνει; Σε κούρασα ε;:O

!

 

Εγω το πληρωσα με PayPal που στην ουσια ειναι πληρωμη μεσω πιστωτικης. Νομιζω ομως οτι δεχεται και απευθειας πιστωτικες. Μην ανησυχεις για συναλαγμα :)

Η χρεωση θα γινει σε δολαρια και θα μετατραπει σε ευρω με την ισοτιμια της ημερας που εγινε η συναλλαγη. 8-10 ημερες με απλο ταχυδρομειο χωρις επιπλεον κοστος. Οχι με κουριερ. Δεν νομιζω οτι η Καβαλα αποτελει προβλημα για την αποστολη.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πληρωσα με PayPal που στην ουσια ειναι πληρωμη μεσω πιστωτικης. Νομιζω ομως οτι δεχεται και απευθειας πιστωτικες. Μην ανησυχεις για συναλαγμα :)

Η χρεωση θα γινει σε δολαρια και θα μετατραπει σε ευρω με την ισοτιμια της ημερας που εγινε η συναλλαγη. 8-10 ημερες με απλο ταχυδρομειο χωρις επιπλεον κοστος. Οχι με κουριερ. Δεν νομιζω οτι η Καβαλα αποτελει προβλημα για την αποστολη.

 

Σε ευχαριστώ πολύ skiace!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα.

Πώς γίνεται να κάνεις τον media player, όταν τελειώνει ένα τραγούδι να πηγαίνει στο επόμενο; Τα τραγούδια μου τα έχω σε έναν φάκελο στην internal storage.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα.

Πώς γίνεται να κάνεις τον media player, όταν τελειώνει ένα τραγούδι να πηγαίνει στο επόμενο; Τα τραγούδια μου τα έχω σε έναν φάκελο στην internal storage.

 

Ευχαριστώ.

 

Βιβλιοθηκη-ενημερωση βιβλιοθηκης-play.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα και παω να τρελαθώ....έχω το διαμάντι 3 μήνες τώρα και χρησιμοποιώ το destinator. μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα. τον τελευτάιο μήνα μου κάνει συνέχεια το εξής: ενώ βλέπω στο σήμα του GPS ότι έχω πιάσει στίγμα και π΄χ 9 δορυφόρους αυτό χάνεται στιγμιαία δλδ μηδενιζουν όλα και άμεσα ξαναπιάνει στίγμα. το κάνει συνέχεια και με αυτό τον τρόπο δεν δουλέυει σωστά η καθοδήγηση αφού όλο λεεί ότι δεν βρέθηκε σημα.

 

μετά από παρότρηνση "έβγαλα" το 3g και έφτιαξε. όμως από χτές μου κάνει τα ίδια....έχω κάνει reset, ανανεώσει το quickgps, σύνδεση με GPS επιτυχώς αλλά μάταια. Συνέχεια το ίδιο, βρίσκει και χάνει το σήμα στιγμιαία...Έχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να είναι ?????

 

Ευχαριστώ εκ των προτέραιρων

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ποιό dest έχεις;; Γιατί το 6.1 μου το κάνει κ μένα. Το 7 δουεύει καλύτερα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το AnswerkeysDisabler αλλά το κακό είναι ότι όταν θέλω να βάλω σε αθόρυβη λειτοργία την κλήση που μου γίνεται δν μπορώ γιατι κλειδώνει η οθόνη. Καμιά ιδέα; ή κάποιο άλλο cab για την διευκόλυνσή μας;:)

 

Ααα και κάτι άλλο. Όταν μου έρχεται καινούργιο sms μου βγάζει στο tf3d ενα παραθυράκι και μου λέει το μήνυμα. Πρίν δεν ήταν έτσι, απλά μου έβγαζε στην κάτω μπάρα το πράσινο κυκλάκι(1). Κάτι πρέπει να πείραξα κ δεν ξέρω τι. Καμιά ιδέα; Αυτό μου το κάνει κ με τις υπενθυμήσεις του ημερολογίου.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

το 7 έχω,

 

άλλαξα πριν λίγο στα setting του destinator απο 115.200 σε 4800 και έπαιξε καλά...δεν ξέρω αν ήταν τυχαία ή αυτό έφταιγε...αυτόματα κλείδωνε στο com4 nmea kai 115.200...τι να πώ.

μ,ώλις κατέβασα και VisualGPSce μήπως βοηθήσει που διάβασα σε αλλού.....περίεργα πράγματα....δεν το χει πάθει κανεις άλλος?

Link to comment
Share on other sites

το 7 έχω,

 

άλλαξα πριν λίγο στα setting του destinator απο 115.200 σε 4800 και έπαιξε καλά...δεν ξέρω αν ήταν τυχαία ή αυτό έφταιγε...αυτόματα κλείδωνε στο com4 nmea kai 115.200...τι να πώ.

μ,ώλις κατέβασα και VisualGPSce μήπως βοηθήσει που διάβασα σε αλλού.....περίεργα πράγματα....δεν το χει πάθει κανεις άλλος?

 

καπου είχα διαβάσει οτι οι ρυθμίσεις (com4 nmea kai 115.200) είναι οι καλύτερες. Εγώ αυτές έχω βάλει και όλα δουλεύουν άψογα.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

καπου είχα διαβάσει οτι οι ρυθμίσεις (com4 nmea kai 115.200) είναι οι καλύτερες. Εγώ αυτές έχω βάλει και όλα δουλεύουν άψογα.

τι να πώ....παίζει πάντως καλά τώρα.. με το VisualGPSce μου κλειδώνει αμέσως 10 δορυφόρους όποτε τουλάχιστον δεν φτεέι το GPS μου...ευχαριστώ πάντως.....παραθέτω το παρακάτω που βρίκα από το navimania και με βοήθησε σε περίπτωση που κάποιοσ έχει το ίδιο πρόβλημα.

Κάποιοι δυσκολεύονται να κάνουν το GPS να δουλέψει, να το δουν μέσα από το Destinator.

 

1. Δεν πειράζουμε ποτέ τις ρυθμίσεις του GPS από τις ρυθμίσεις του συστήματος. Η σωστή θέση εκεί είναι:

Programs COM4, Ηardware None 4800, Αccess +Manage GPS automaticaly.

 

2. Στο Destinator πάμε στην κάρτα που βλέπουμε τους δορυφόρους, πατάμε ρύθμιση, εύρεση GPS κι όταν βρεθεί COM4, 115.200, NMEA. Για καλύτερη απόδοση το βάζουμε χειροκίνητα COM 4, NMEA 4800, πατάμε Εντάξει και φεύγουμε. Αν δούμε να παρουσιάζεται το φαινόμενο το GPS να βρίσκεται και να χάνεται, βγαίνουμε από το πρόγραμμα και πάμε στο επόμενο.

 

3. Βάλτε το VisualGPSce που θα πάρετε από εδώ

Αφού ξεκινήσει το πρόγραμμα πάμε στο μενού του Connect / Serial Port (Comm Port) και δίνουμε COM4, 4800 και ΟΚ. Δεν χρειάζεται να περιμένουμε να κλειδώσει δορυφόρους, γυρνάμε στο Destinator χωρίς να κλείσουμε το πρόγραμμα και κάνοντας την ίδια διαδικασία που αναφέρεται παραπάνω θα είμαστε ΟΚ.

 

* Εναλλακτικά χρησιμοποιήστε το GPS Test που αναφέρεται λίγα ποστ παρακάτω.

 

Αν στο μέλλον ξαναδούμε προβλήματα και το GPS να βρίσκεται και να χάνεται, επαναλαμβάνουμε την διαδικασία ξεκινώντας από το βήμα 3 με ένα soft reset πριν. Το GPS Gate δεν χρειάζεται.

Κάποιοι δυσκολεύονται να κάνουν το GPS να δουλέψει, να το δουν μέσα από το Destinator.

 

1. Δεν πειράζουμε ποτέ τις ρυθμίσεις του GPS από τις ρυθμίσεις του συστήματος. Η σωστή θέση εκεί είναι:

Programs COM4, Ηardware None 4800, Αccess +Manage GPS automaticaly.

 

2. Στο Destinator πάμε στην κάρτα που βλέπουμε τους δορυφόρους, πατάμε ρύθμιση, εύρεση GPS κι όταν βρεθεί COM4, 115.200, NMEA. Για καλύτερη απόδοση το βάζουμε χειροκίνητα COM 4, NMEA 4800, πατάμε Εντάξει και φεύγουμε. Αν δούμε να παρουσιάζεται το φαινόμενο το GPS να βρίσκεται και να χάνεται, βγαίνουμε από το πρόγραμμα και πάμε στο επόμενο.

 

3. Βάλτε το VisualGPSce που θα πάρετε από εδώ

Αφού ξεκινήσει το πρόγραμμα πάμε στο μενού του Connect / Serial Port (Comm Port) και δίνουμε COM4, 4800 και ΟΚ. Δεν χρειάζεται να περιμένουμε να κλειδώσει δορυφόρους, γυρνάμε στο Destinator χωρίς να κλείσουμε το πρόγραμμα και κάνοντας την ίδια διαδικασία που αναφέρεται παραπάνω θα είμαστε ΟΚ.

 

* Εναλλακτικά χρησιμοποιήστε το GPS Test που αναφέρεται λίγα ποστ παρακάτω.

 

Αν στο μέλλον ξαναδούμε προβλήματα και το GPS να βρίσκεται και να χάνεται, επαναλαμβάνουμε την διαδικασία ξεκινώντας από το βήμα 3 με ένα soft reset πριν. Το GPS Gate δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση πιο ειναι καλυτερο για το diamond igo8 ή destinator7?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα και παω να τρελαθώ....έχω το διαμάντι 3 μήνες τώρα και χρησιμοποιώ το destinator. μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα. τον τελευτάιο μήνα μου κάνει συνέχεια το εξής: ενώ βλέπω στο σήμα του GPS ότι έχω πιάσει στίγμα και π΄χ 9 δορυφόρους αυτό χάνεται στιγμιαία δλδ μηδενιζουν όλα και άμεσα ξαναπιάνει στίγμα. το κάνει συνέχεια και με αυτό τον τρόπο δεν δουλέυει σωστά η καθοδήγηση αφού όλο λεεί ότι δεν βρέθηκε σημα.

 

μετά από παρότρηνση "έβγαλα" το 3g και έφτιαξε. όμως από χτές μου κάνει τα ίδια....έχω κάνει reset, ανανεώσει το quickgps, σύνδεση με GPS επιτυχώς αλλά μάταια. Συνέχεια το ίδιο, βρίσκει και χάνει το σήμα στιγμιαία...Έχετε κάποια ιδέα τι μπορεί να είναι ?????

 

Ευχαριστώ εκ των προτέραιρων

 

Δημήτρης

 

Εμενα μου το εκανε σημερα σε διαμαντι 4 ημερων. Βεβαια το εκανε σε ολα τα προγραμματα πλοηγησης και οχι μονο στο destinator. Αφου του εκανα σοφτ ρεσετ, εστρωσε αλλα δεν ηξερα πως υπηρχε ηδη γνωστο θεμα στο navimania. Απο οτι διαβασα ομως στην ουσια αφενος δεν διευκρινιζεται αν προκειται για προβλημα hardware=service αφετερου ο τροπος επιλυσης ειναι το ρεσετ. Αν προσθεσουμε και την οψη ραγισμενης οθονης http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=11357

 

τοτε σε 4 ημερες μου εμφανιστηκαν 2 προβληματα που μεχρι τωρα δεν ειχα διαβασει τιποτα σχετικα. Αντε και στο 3ο θα κανω τζακποτ. Φαινεται οτι τελικα τα προβληματα του διαμαντιου δεν εχουν τελειωμο, τουλαχιστον αν ειναι θεμα software ελπιζω οτι με επομενη rom θα διορθωθει.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω!!

Δεν κάνει τίποτα φίλε μου.

μια ερωτηση πιο ειναι καλυτερο για το diamond igo8 ή destinator7?

Για Ελλάδα το καλύτερο είναι το destinator. To iGo το χρησιμοποιούν πιο πολύ για εξωτερικό και έχει φοβερό UI.

Έχω βάλει το AnswerkeysDisabler αλλά το κακό είναι ότι όταν θέλω να βάλω σε αθόρυβη λειτοργία την κλήση που μου γίνεται δν μπορώ γιατι κλειδώνει η οθόνη. Καμιά ιδέα; ή κάποιο άλλο cab για την διευκόλυνσή μας;:)

 

Ααα και κάτι άλλο. Όταν μου έρχεται καινούργιο sms μου βγάζει στο tf3d ενα παραθυράκι και μου λέει το μήνυμα. Πρίν δεν ήταν έτσι, απλά μου έβγαζε στην κάτω μπάρα το πράσινο κυκλάκι(1). Κάτι πρέπει να πείραξα κ δεν ξέρω τι. Καμιά ιδέα; Αυτό μου το κάνει κ με τις υπενθυμήσεις του ημερολογίου.

 

anyone???:(

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας (τετοια ωρα που γραφω..lool)

θα ηθελα να ρωτησω, στην επιλογη εναρξη -> ρυθμισεις -> τηλεφωνο -> μπαντα

στην δευτερη επιλογη που λεει "μπαντα gsm/umts" ποια ειναι η καλυτερη επιλογη εκτος του auto, ωστε να εχω καλυτερο σημα 3g?

ρωταω γιατι οταν το εχω στο auto, παρατηρω οτι εκει που δεν εχω καλο σημα 3g μου τερματιζει την βιντεοκληση πολυ συχνα.

γενικα εσεις που χρησιμοποιειτε το 3g για βιντεοκλησεις, ποιος συνδυασμος των 2 επιλογων σ'αυτη τη σελιδα ( τυπος δικυτου - μπαντα gsm/umts) ειναι πιστευετε ο πιο καλος ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...