Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει βρει κανένας κανά καλό wallparer για να βάλουμε στο desktop μας,που να έχει σχέση με το Diamond ή με την Htc???

 

Thanks!!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς αυτό το θέμα στην επίσημη ρομ 1,93 χωρίς προβλήματα; Αν ναι πώς;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=425402

 

Κανένας;;;;:(

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Κανένας;;;;:(

 

Εχω περασει τοσα πολλα θεματα που δεν θυμαμαι αν ειχα βαλει κ αυτο καποια στιγμη.Εχω την official 1.93 rom. Παντως με αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=405749 το προγραμμα αλλαζεις τα θεματα. Βαλε το αρχειο που εχει καταληξη .theme σε ενα φακελο στην internal storage τον οποιο τον εχεις ονομασει Themes. Μετα τρεξε το tf3d config πηγαινε στο appearance πατα to path πηγαινε στον φακελο που εχεις μεσα το θεμα. Μετα διαλεγεις το θεμα με το βελακι που εχει κατω απο το κουμπακι path μετα apply κ voila!

Link to comment
Share on other sites

 

Σημερα το εβαλα στον φορτιστη αυτοκινητου που εχω για το touch cruise Που ειναι ιδιος, και ηταν στο 91%. το εβαλα να φορτισει και φορτιζε σχετικα γρηγορα. στο 100% δεν πηγε ομως. μετα απο αρκετη ωρα πηγε στο 100%. βεβαια δεν το ειχα συνεχεια στον φορτιστη γιατι κατεβηκα και 3 φορες απο το αμαξι. περιπου εμεινε στον φορτιστη συνολικα κοντα 1 ωρα και πηγε απο 91% στο 100%.

νομιζω οτι εχω προβλημα :(

 

 

Με ποιο προγραμμα βλεπεις την μπαταρια σε ποσοστο?

Με το arialbattery το βλεπω φιλε. μηπως δεν δουλευει σωστα αυτο λες?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλισπέρα παιδεία θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας.

βλέπω στο ebay.com το touch diamond sprint σε πολύ καλή τιμή.

αυτό που δεν ξέρω είναι εαν το πάρω θα δουλεύει;κάπου διάβαζα οτι δεν είναι gsm;

εαν υπάρχη αυτό το πρόβλημα μπορή να γίνει κάτι,κάποιο unlocked ασ πούμε;

δώστε μου τα φώτα σας please!!!!

ποτε δεν ειναι αργα,αμα δεν ειναι και νωρις!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει τοσα πολλα θεματα που δεν θυμαμαι αν ειχα βαλει κ αυτο καποια στιγμη.Εχω την official 1.93 rom. Παντως με αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=405749 το προγραμμα αλλαζεις τα θεματα. Βαλε το αρχειο που εχει καταληξη .theme σε ενα φακελο στην internal storage τον οποιο τον εχεις ονομασει Themes. Μετα τρεξε το tf3d config πηγαινε στο appearance πατα to path πηγαινε στον φακελο που εχεις μεσα το θεμα. Μετα διαλεγεις το θεμα με το βελακι που εχει κατω απο το κουμπακι path μετα apply κ voila!

 

Damn man, ξέρω να περνάω θέματα.:rolleyes: Απλά ότι θέμα κ να περάσω μου βγάζει το διαμάντι προβλήματα. Μια στο ρολόι μια στην taskbar και διάφορα άλλα. Ρωτάω μήπως και έχει κυκλοφορίσει καμιά λαμογιά χωρίς να το έχω πάρει πρέφα, γιατι στο xda λέει οι χρήστες με 1,93 ρομ να μην περνάνε θέματα.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Με το arialbattery το βλεπω φιλε. μηπως δεν δουλευει σωστα αυτο λες?

 

Δεν νομιζω οτι εχει προβλημα, το ειχα δοκιμασει παλιοτερα, μηπως εχεις εγκαταστησει κανενα battery status?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eδω και λιγες ωρες ειμαι κατοχος αυτου του απιστευτου απ'οτι φαινεται κινητου!

Απ΄οτι φαινεται κανει τα παντα!Μονο τηλεχειρηστηριο τηλεορασης δεν ειναι!:p

Link to comment
Share on other sites

Με το arialbattery το βλεπω φιλε. μηπως δεν δουλευει σωστα αυτο λες?

Αν και δύσκολο να είναι εκεί το πρόβλημα, εγώ βλέπω το ποσοστό με το TouchLockpro (που του έχω απενεργοποιήσει τις δυνατότητες lock και το έχω μόνο για να δείχνει ποσοστό μπαταρίας και την ώρα στην taskbar). Αν θες δοκίμασέ το γιατί εμένα δε μου βγάζει πρόβλημα. Αν κάνει το ίδιο, πάει να πει ότι σίγουρα έχεις πρόβλημα. Πάντως, έτσι κι αλλιώς δε νομίζω να φταίει το πρόγραμμα...:(

 

Σόρρυ αν έχει αναφερθεί, αλλά από ελληνικό κατάστημα (και κατά προτίμηση όχι online) υπάρχει διαθέσιμη μεγαλύτερη μπαταρία από την 9000mAh

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πηρα κι εγω το διαμαντακι σημερα

 

ειναι πολυ ωραιο απο μικρο προβληματακια πως παει ;

 

 

ΜΑΘΕ να χρησιμοποιειεις την τροποποιοηση :wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πηρα κι εγω το διαμαντακι σημερα

 

Καλοριζικο.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ ωραιο απο μικρο προβληματακια πως παει ;

Πάνω κάτω, τα έχουμε ψιλοαναφέρει όλα:

1) Σχετικά χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας (αν δεν το πειράζεις θα καταφέρεις να τη φτάσεις στις 2 μέρες)

2) Να βρεις μια λύση για να το κλειδώνεις, γιατί όταν είναι στην τσέπη καμιά φορά πατιέται το answer και απαντάει μόνο του στην κλήση. Εγώ χρησιμοποιώ το S2U2

3) Δεν υποστηρίζει περιστροφή σε όλα τα προγράμματα. Λύνεται με το gsen ή το gyrator 2...

 

Αυτά μου ήρθαν τώρα το μυαλό...

Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω, τα έχουμε ψιλοαναφέρει όλα:

1) Σχετικά χαμηλή κατανάλωση μπαταρίας (αν δεν το πειράζεις θα καταφέρεις να τη φτάσεις στις 2 μέρες)

2) Να βρεις μια λύση για να το κλειδώνεις, γιατί όταν είναι στην τσέπη καμιά φορά πατιέται το answer και απαντάει μόνο του στην κλήση. Εγώ χρησιμοποιώ το S2U2

3) Δεν υποστηρίζει περιστροφή σε όλα τα προγράμματα. Λύνεται με το gsen ή το gyrator 2...

 

Αυτά μου ήρθαν τώρα το μυαλό...

Εγω με το gyrator το εχω ρυθμισει ωστε να περιστρεφει οτι θελω, και επισης να κλειδωνει πληκτρα και οθονη οποτε θελω.

Αν καποιος δυσκολευται ας μου στειλει pm να βοηθησω :)

 

Αναφερω για το gyrator γιατι με το s2u2 το κλειδωνεις οποτε μπει σε αναμονη/standby mode, δηλαδη οταν κλεισει ο φωτισμος και μπει σε standby αν περασει καποιο χρονικο οριο η αν πατησουμε εμεις το κουμπι απο το πανω μερος του diamond που το βαζει σε standby / αναμονη.

με το gyrator εγω το εχω ρυθμισει ωστε οταν εισαι στο manilla Και μονο στο manilla, να το γυριζεις το κινητο προς τα κατω (reverse portrait) και αμεσως αυτοματα κλειδωνει οθονη και πληκτρα και σβηνει και την οθονη.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

με το gyrator εγω το εχω ρυθμισει ωστε οταν εισαι στο manilla Και μονο στο manilla, να το γυριζεις το κινητο προς τα κατω (reverse portrait) και αμεσως αυτοματα κλειδωνει οθονη και πληκτρα και σβηνει και την οθονη.

Ενδιαφέρον. Το gyrator το είχα βάλει για λίγο αλλά μου φάνη too much γι αυτά που προσφέρει. Από την άλλη, δεν ξέρω αν προσφέρει αυτό που είπα, δηλαδή μια δικλείδα ασφαλείας σε περίπτωση που σε καλέσουν και έχεις το τηλέφωνο στην τσέπη. Θα του ρίξω μια ματία ακόμα, πάντως.

 

Από την άλλη, έχω μια αίσθηση ότι το gsen καταναλώνει πολύ μπαταρία... Έχει διαπιστώσει κάποιος κάτι αντίστοιχο ή είναι ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και το Sensorlock φιλε μου. το εχω εγω στο diamond Μου και ειναι πολυ καλο επισης. ειναι μονο για Lock και unlock.

δες το βιντεο εδω :

http://www.youtube.com/watch?v=rw_bztlQuZw

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Damn man, ξέρω να περνάω θέματα.:rolleyes: Απλά ότι θέμα κ να περάσω μου βγάζει το διαμάντι προβλήματα. Μια στο ρολόι μια στην taskbar και διάφορα άλλα. Ρωτάω μήπως και έχει κυκλοφορίσει καμιά λαμογιά χωρίς να το έχω πάρει πρέφα, γιατι στο xda λέει οι χρήστες με 1,93 ρομ να μην περνάνε θέματα.

Το εχω βαλει και δουλευει μια χαρα.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Το εχω βαλει και δουλευει μια χαρα.

 

και εγω την 1.93 oficcial εχω και εχω περασει το gold theme που το θεωρω απο τα καλυτερα για touch flo 3d και δεν εχω προβλημα. Ειναι σχετικο οτι κανει προβληματα στις 1.93 rom. Δεν κανει σε ολους.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν .... Μετά απο 3 1/2 μήνες αποφάσισα ότι θα βγάλω το TF3D και να επιστρέψω στο παλιό Today με όλα τα παλιά πράγματα που είχα στο Qtek S200 που είχα πρίν. Το αποτέλεσμα...... Το diamond πάει σφαίρα δεν έχω κανένα κώλυμα η μπαταρία κρατάει απο τις 9 μέχρι της 10 το βράδυ με όλα αυτά που δουλεύω, όπως Push exchange mail ραδιόφωνο τουλάχιστον 2 με 4 ώρες και φυσικά αρκετές κλήσεις απο 30 λεπτά μέχρι 1 ώρα. Δοκιμάστε το όσοι τουλάχιστον έχετε εμπειρία από wm και θα δείτε μεγάλη διαφορά ! Η δική μου σκέψη για το αλλάξω μου ήρθε απο ένα άρθρο κάποιου στο ιντερνετ που δοκίμασε το diamond και αυτός αφού βαρέθηκε το TF3D το έβγαλε και είχε τα ίδια αποτελέσματα....

Δοκιμάστε το.....και περιμένω απαντήσεις! Όπως περιμένω και την μπαταρία 1100 στο ίδιο μέγεθος που πείρα απο το ebay. Σήμερα έγινε η αποστολή πιστεύω μέχρι την άλλη παρασκευή θα είναι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Damn man, ξέρω να περνάω θέματα.:rolleyes: Απλά ότι θέμα κ να περάσω μου βγάζει το διαμάντι προβλήματα. Μια στο ρολόι μια στην taskbar και διάφορα άλλα. Ρωτάω μήπως και έχει κυκλοφορίσει καμιά λαμογιά χωρίς να το έχω πάρει πρέφα, γιατι στο xda λέει οι χρήστες με 1,93 ρομ να μην περνάνε θέματα.

 

Βαλε κ το manila customizer με το οποιο αλλαζεις ρολογια icons,sliders κ.α Παντως δεν εχω ανιμετωπισει καποιο προβλημα με τα περισσοτερα θεματα.:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το συγκεκριμένο θέμα που ήθελα να βάλω (dirty paper κάπως έτσι) είχε πρόβλημα μόνο όταν έβαζα και το cab για να έχω σε όλα τα tabs ίδιο wallpaper. Ερώτηση: Τόσο καιρό που έχω το διαμάντι έχω κάνει άπειρα backup αλλά δεν έτυχε να κάνω ποτέ restore επειδή με την περιέργεια που έχω να τα πειράζω όλα κατέληγα σε hard reset!:ninja: Kαι σας ρωτώ λοιπόν όταν κάνω restore θα μου περάσει και τα προγράμματα που έχω σβήσει μετά το backup?
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Kαι σας ρωτώ λοιπόν όταν κάνω restore θα μου περάσει και τα προγράμματα που έχω σβήσει μετά το backup?

Ναι. Θα επαναφέρει τη συσκευή όπως ήταν όταν έκανες το μπακ απ. Φρόντισε μόνο να μην επαναφέρεις μπακ απ από άλλη ρομ αλλά να είναι από την ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Θα επαναφέρει τη συσκευή όπως ήταν όταν έκανες το μπακ απ. Φρόντισε μόνο να μην επαναφέρεις μπακ απ από άλλη ρομ αλλά να είναι από την ίδια.

 

goooood! Ευχαριστώ για την σφαίρα απάντησή σου! Μήπώς μπορεί κάποιος να εξηγήσει με απλό τρόπο πώς γίνεται στο gyrator2 να βάλουμε τις εφαρμογές που θέλουμε για να τις γειρνάει;

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος το τηλ.(της εταιριας)που μπορω να παραγγειλω φορτιστη αυτοκινητου γιατι στην vodafone που πηγα δεν ειχε?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν .... Μετά απο 3 1/2 μήνες αποφάσισα ότι θα βγάλω το TF3D και να επιστρέψω στο παλιό Today με όλα τα παλιά πράγματα που είχα στο Qtek S200 που είχα πρίν. Το αποτέλεσμα...... Το diamond πάει σφαίρα δεν έχω κανένα κώλυμα η μπαταρία κρατάει απο τις 9 μέχρι της 10 το βράδυ με όλα αυτά που δουλεύω, όπως Push exchange mail ραδιόφωνο τουλάχιστον 2 με 4 ώρες και φυσικά αρκετές κλήσεις απο 30 λεπτά μέχρι 1 ώρα. Δοκιμάστε το όσοι τουλάχιστον έχετε εμπειρία από wm και θα δείτε μεγάλη διαφορά ! Η δική μου σκέψη για το αλλάξω μου ήρθε απο ένα άρθρο κάποιου στο ιντερνετ που δοκίμασε το diamond και αυτός αφού βαρέθηκε το TF3D το έβγαλε και είχε τα ίδια αποτελέσματα....

Δοκιμάστε το.....και περιμένω απαντήσεις! Όπως περιμένω και την μπαταρία 1100 στο ίδιο μέγεθος που πείρα απο το ebay. Σήμερα έγινε η αποστολή πιστεύω μέχρι την άλλη παρασκευή θα είναι εδώ.

 

Οταν λες το εβγαλες, απλα το απενεργοποιησες?

Αυτο μπορεις να το κανεις με το toggle manila που απενεργοποιει και ενεργοποιει το manila οποτε θες χωρις να τρεχει απο πισω (second today).

Αν δεν το χρειαζεσαι καθολου θα σου προτεινα να περασεις μια rom χωρις το manila ή να κανεις hard reset και στην φαση που κανει εγκατασταση το manila να κανεις διακοπη με soft reset, ετσι δεν θα εχεις και τα 1200 κατι αρχεια που υπαρχουν στο windows και θα δεις μεγαλητερη διαφορα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...