Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό πρέπει να γίνεται,γιατί δεν ταιριάζει η ανάλυση της οθόνης.Τα skin του riks έχουν ανάλυση 480*272

 

Σωστος...:O

 

Και το διαμαντι εχει 320χ240 ετσι δεν ειναι ?

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορω με καποιο τροπο να απενεργοποιησω τη χρηση του 3G?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Μπορω με καποιο τροπο να απενεργοποιησω τη χρηση του 3G?

 

θα επιλεξεις απο τις ρυθμισεις τηλεφωνου, δικτυα, GSM.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το arielbattery και το greenbatteryfix για αριθμητικη απεικονιση της σταθμης της μπαταριας αλλα ειδα πως και τα 2 χανονται μετα απο σοφτ ρεσετ. Οντως ετσι συμβαινει και αν ειναι ετσι υπαρχει κανενα αλλο που να εγκαθισταται μονιμα ?

Χρειάζεται να περάσεις ένα shortcut του προγράμματος στο φάκελο Windows\Start Menu\Programs χρησιμοποιώντας κάποιον file explorer πέραν του μαμίσιου.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να περάσεις ένα shortcut του προγράμματος στο φάκελο Windows\Start Menu\Programs χρησιμοποιώντας κάποιον file explorer πέραν του μαμίσιου.

 

Οντως με το greenbatteryfix η ενδειξη υπαρχει και μετα τις επανεκινησεις.:)

 

Με την αλλη μου ερωτηση, οσον αφορα καποια ενδειξη λειτουργιας οταν το τηλεφωνο ειναι σε standby mode υπαρχει καποια λυση ?

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε καμιά σελιδούλα να δω plug-ins για today screen? Είμαι καινούργιος στα wm και δεν εχω ξαναδουλέψει το κλασσικό today. Αν είναι ''ραγισμένα'' στείλτε pm.!;)

 

Eυχαριστώ!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το arielbattery και το greenbatteryfix για αριθμητικη απεικονιση της σταθμης της μπαταριας αλλα ειδα πως και τα 2 χανονται μετα απο σοφτ ρεσετ. Οντως ετσι συμβαινει και αν ειναι ετσι υπαρχει κανενα αλλο που να εγκαθισταται μονιμα ?.

 

Δοκιμασε αυτο Εγω το εβαλα και δουλευει τελεια και μενει και μετα απο Soft Reset :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο xda-developers.com για το πρόγραμμα ΟΒΕΧ inbox..... τα πάει όπου θέλεις εσύ......

 

Το εγκατεστησα, πηγα στις ρυθμισεις, προσπαθησα να αλλαξω folder αλλα δεν αλλαζει, εχει βαλει απο μονο του Storage Card\FTP. Γιατι ? Ξερει καποιος πως μπορει να λυθει αυτο ? :confused:

 

Sorry για το διπλο postάρισμα

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατεστησα, πηγα στις ρυθμισεις, προσπαθησα να αλλαξω folder αλλα δεν αλλαζει, εχει βαλει απο μονο του Storage Card\FTP. Γιατι ? Ξερει καποιος πως μπορει να λυθει αυτο ? :confused:

 

Sorry για το διπλο postάρισμα

 

Ελα ρε ktsakali, σε μια χαρα φάκελο πάει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε ktsakali, σε μια χαρα φάκελο πάει.

 

καλος ειναι κωστα, αλλα θα μπορουσε να ειναι και καλυτερος :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

καλος ειναι κωστα, αλλα θα μπορουσε να ειναι και καλυτερος :lol:

 

Τωρα που το δοκιμασα παει οπου του πω, δοκιμασε παλι γιατι και στο δικο μου δεν επιασε με τη μια.

Αλλιώς επιστροφή στο διαμαντι. :)

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατεστησα, πηγα στις ρυθμισεις, προσπαθησα να αλλαξω folder αλλα δεν αλλαζει, εχει βαλει απο μονο του Storage Card\FTP. Γιατι ? Ξερει καποιος πως μπορει να λυθει αυτο ? :confused:

 

Sorry για το διπλο postάρισμα

 

Και σε μένα που το έβαλα, παίζει μια χαρά! Αν πατήσεις στο [...] σου ανοίγει μενού να επιλέξεις φάκελο.

 

Ένα hint μόνο για όσους δεν έψαξαν το θέμα: Το cabακι που δίνεται στο 1ο post του thread δεν είναι η τελευταία έκδοση του προγράμματος. Η τελευταία είναι η 0.947 και είναι κάπου στησελίδα 14 αν δεν θυμάμαι λάθος.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι καταναλωνει περιπου 5% ανα δυο ωρες χωρις καμμια χρηση και με bluettoth, wifi,κτλ κλειστα.

Ποια απο τα παρακατω θεωρειτε ενεργοβορα και ισως οχι τοσο χρησιμα ωστε να αφαιρεθουν ?

 

Weather Database editor

iContact

Answerkeys DisablerGSensor Calibrator

Advanced Configuration Tool

GreenBatteryFix

Modaco AppToDate

Modaco NoData

Diamond Tweak

PPCLINK Hicalc (Calculator)

Resco Explorer

Resco Registry

AE Button Plus

Gsen

Spb Wallet

 

και βρισκω εγκατεστημενο και ενα Richard Hall Contacts Softkey in Dialer, το οποιο ομως δεν θυμαμαι εγω να εγκατεστησα. Μηπως ειναι μερος του πακετου της ACE η της Rom και αν το σβησω κανω ζημια ?

 

edit : Ακυρο το παραπανω ειναι για να δειχνει τις επαφες αντι για την βιντεοκληση.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το δοκιμασα παει οπου του πω, δοκιμασε παλι γιατι και στο δικο μου δεν επιασε με τη μια.

Αλλιώς επιστροφή στο διαμαντι. :)

 

Ζουλεύουμε φιλαρακι ? Αιντε και ευχομαι ο Αι Βασίλης να εχει μεσα στο σάκο του πολλάάάάάάάάάάάάάάάάάάάάά HDs !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο Εγω το εβαλα και δουλευει τελεια και μενει και μετα απο Soft Reset :cool:

 

φιλαράκο βοήθεια! περνάω το cab που έκανες Post και το cab που υπάρχει στο πρώτο post αλλά δν μου τα αλλάζει!! any ideas???

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησε το στην κυρια μνημη για να δουλεψει. εγω το εγκατεστησα αλλα δημιουργηθηκε το εξης προβλημα. ενω δουλευει κανονικα και τα εικονιδια στη μπαρα φαινοτναι μια χαρα, οταν παταω τα πλαινα κουμπια για να αυξομοιωσω την ενταση του ηχου τα γραμματα στο "δονηση" και το "αθορυβο" ειναι τεραστια. ξερει κανεις αν γινεται να λυθει αυτο το προβληματακι?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορει καποιος να μου θυμισει πως γινεται οταν στελνω μην να μην κραταει αντιγραφο στο inbox λλα μονο στο sent?

 

Δεν κρατάει αντίγραφο στο inbox. Μήπως απλά θέλεις να απενεργοποιήσεις το threaded sms (που σου τα δείχνει σαν διάλογο);

 

Ποια απο τα παρακατω θεωρειτε ενεργοβορα και ισως οχι τοσο χρησιμα ωστε να αφαιρεθουν ?

 

Οτιδήποτε τρέχει στο background τρώει λίγο ή πολύ από την μπαταρία της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησε το στην κυρια μνημη για να δουλεψει. εγω το εγκατεστησα αλλα δημιουργηθηκε το εξης προβλημα. ενω δουλευει κανονικα και τα εικονιδια στη μπαρα φαινοτναι μια χαρα, οταν παταω τα πλαινα κουμπια για να αυξομοιωσω την ενταση του ηχου τα γραμματα στο "δονηση" και το "αθορυβο" ειναι τεραστια. ξερει κανεις αν γινεται να λυθει αυτο το προβληματακι?

 

και σε μένα τι ιδιο κάνει γιατί?

 

ok. δούλεψε. τσεκάρετε και την λύση για το πρόβλημα με τον ήχο που λέτε.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2837651&postcount=233

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το αρχειο μετα τι κανω?βοηθεια ανα μπορεις ευαχαριστω

 

To φράφει στο post που σου έδωσα.

 

Just extract and overwrite it in \windows with Resco Explorer (or similar).

Than soft reset.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

φιλαράκο βοήθεια! περνάω το cab που έκανες Post και το cab που υπάρχει στο πρώτο post αλλά δν μου τα αλλάζει!! any ideas???

 

Κατι δεν θα εκανες καλα. Ξεκιναμε :

Εγκαταστήστε αυτο το αρχείο sdkcerts.cab προτου εγκαταστησετε τα αλλα αρχεια.

α. Εαν θελετε τα εικονιδια της επανω μπαρας να φαινονται ετσι τότε εγκατασήστε αυτό το αρχείο

β. Αν θελετε η μπαταρια να φαίνεται ετσι τοτε εγκαταστηστε αυτο "iconosnatxo+bateria diegozgz.zip", αφου πρωτα το ξεζιπάρετε και αντιγραψετε το αρχειο "dll" που προκυπτει στο φάκελλο Windows της συσκευής σας. Αν σας ρωτήσει να κανει ovewrite το αρχειο "phcanOverbmp.dll" θα πειτε ΝΑΙ.

Σε εμενα επαιξε κανονικα.

Καλή Επιτυχια

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

ok man. thanks! Είχα ρωτίσει και πιο παλιά αλλά δν πείρα απάντηση. Επειδή δεν ψωνίζω απο εξωτερικό μήπως έχετε βρεί κανένα screen protector της brando ή κάποιο άλλο καλό σε ελληνικό eshop; Θέλω να πάρω επειγώντως γιατι αυτό που δίνει το e-shop.gr είναι για πολλές φάπες.
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...