Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Opws ola ta cab. Kane kai ena restart meta.

 

εισαστε φοβεροι παιδια!σας ευχαριστω!!

 

υποθετω οτι εκανα βλακεια που το αποθηκευσα στην internal storage?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια την επιλογη "Αυτοματη ρυθμιση οπισθιου φωτισμου" την εχετε ενεργοποιημενη η οχι ?

τι ειναι καλυτερο ? εχετε δει διαφορα στην αυτονομια ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια την επιλογη "Αυτοματη ρυθμιση οπισθιου φωτισμου" την εχετε ενεργοποιημενη η οχι ?

 

Nai... aksizei na to exeis energopoiimeno gia na allazei aftomata to backlight analoga me ton ekswteriko fwtismo. Den exoun anaferthei problimata katanalwsis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γραφει στα 3 χρωματα εκτος απο τα στοιχεια εκδοσης του spl,

 

PSOC-Diam STAGE_PVT v0x30

 

Upgrade ROM code error

 

Please try again

 

Βγαλε την μπαταρια για ενα λεπτο και δοκιμασε, αν δεν κανεις τιποτα δοκιμασε σε XP και πιστευω οτι θα φτιαχτει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nai... aksizei na to exeis energopoiimeno gia na allazei aftomata to backlight analoga me ton ekswteriko fwtismo. Den exoun anaferthei problimata katanalwsis.

 

Εγώ έχω παρατηρήσει μια πτώση στην κατανάλωση όταν είναι ενεργοποιημένο, για αυτό το αποφεύγω αν και είναι χρήσιμο κάποιες στιγμές

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς στο ΑΕButton να αλλάξει ρύθμσιη στα πλήκτρα έντασης;; Το έκανα και ενώ αρχικά φαινόταν μετά από λίγο δεν λειτουργούσαν οι συντομεύσεις του ΑΕΒ και έπαιζε μόνο η αυξομείωση της έντασης, ενώ το πρόγραμμα φαινόταν να τρέχει κανονικά στα processes.

Τώρα δοκιμάζω άλλα κουμπιά..:S

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς στο ΑΕButton να αλλάξει ρύθμσιη στα πλήκτρα έντασης;; Το έκανα και ενώ αρχικά φαινόταν μετά από λίγο δεν λειτουργούσαν οι συντομεύσεις του ΑΕΒ και έπαιζε μόνο η αυξομείωση της έντασης, ενώ το πρόγραμμα φαινόταν να τρέχει κανονικά στα processes.

Τώρα δοκιμάζω άλλα κουμπιά..:S

 

Παίζει κανονικα

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για αυτόματη περιστροφή οθόνης ποιό χρησιμοποιείται: GSen ή Gyrator 2; Εγώ χρησιμοποιώ το 1ο γιατί το 2ο μου φάνηκε πολύ κακό γι αυτή τη μικρή δουλειά. Ωστόσο μερικές φορές συμπεριφέρεται περίεργα. Έχει κανείς χρησιμοποιήσει το 2ο για να ξέρει αν αξίζει;

 

Παιδια την επιλογη "Αυτοματη ρυθμιση οπισθιου φωτισμου" την εχετε ενεργοποιημενη η οχι ?

τι ειναι καλυτερο ? εχετε δει διαφορα στην αυτονομια ?

Καλύτερα δοκίμασε το GLight που κάνει τη ίδια δουλειά και βοηθάει πολύ στην κατανάλωση. Κάποιοι αναφέρουν ότι εξοικονομούν μέχρι και 50% μπαταριά! Είναι γεγονός, πάντως, ότι κι εγώ είδα μια αισθητή βελτίωση από τη στιγμή που το χρησιμοποιήσα. Το μόνο μείον είναι ότι η οθόνη, πλέον, δεν είναι τόσο λαμπερή και "εντυπωσιακή" ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όσες φορές κι αν δοκίμασα το συγκεκριμένο συνδυασμό (Πάνω πλήκτρο: 1) αύξηση έντασης 2) Παρακολούθηση μνήμης | Διαρκές) Άνοιγμα δόνησης / Κάτω πλήκτρο: 1) Μείβση έντασης 2) Χρόνος λειτουργίας | ΔΙαρκές: Άνοιγμα ΒΤ) δεν έπαιξε σωστά.

Μετά από λίγο πάντα φαινόταν σαν να μην λειτουργεί το ΑΕΒ και επανερχόταν μόνο με soft reset.

Τώρα τα έβαλα όλα στο κεντρικό και προς το παρόν δουλεύει... Να δω για πόσο... Γιατί αλλιώς, άντε να βρεις τι το χαλάει.. grrr!!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως απενεργοποιείται "μόνιμα" το 3G?????

 

to έκλεισα κάπως αλλα ανοίγει πάλι μόνο του...

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως απενεργοποιείται "μόνιμα" το 3G?????

 

to έκλεισα κάπως αλλα ανοίγει πάλι μόνο του...

 

Start>settings>Phone>Band>network type>GSM

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Για αυτόματη περιστροφή οθόνης ποιό χρησιμοποιείται: GSen ή Gyrator 2; Εγώ χρησιμοποιώ το 1ο γιατί το 2ο μου φάνηκε πολύ κακό γι αυτή τη μικρή δουλειά. Ωστόσο μερικές φορές συμπεριφέρεται περίεργα. Έχει κανείς χρησιμοποιήσει το 2ο για να ξέρει αν αξίζει;

 

 

Καλύτερα δοκίμασε το GLight που κάνει τη ίδια δουλειά και βοηθάει πολύ στην κατανάλωση. Κάποιοι αναφέρουν ότι εξοικονομούν μέχρι και 50% μπαταριά! Είναι γεγονός, πάντως, ότι κι εγώ είδα μια αισθητή βελτίωση από τη στιγμή που το χρησιμοποιήσα. Το μόνο μείον είναι ότι η οθόνη, πλέον, δεν είναι τόσο λαμπερή και "εντυπωσιακή" ;)

 

Αν είναι να κερδίσουμε τόσο στην κατανάλωση, κομμάτια να γίνει, ας το βάλουμε και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το εσωσα το διαμαντακι!! επρεπε να απεγκαταστησω και να ξαναεγκαταστησω το active sync.. γιατι ?? δεν ξερω...

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επρεπε να απεγκαταστησω και να ξαναεγκαταστησω το active sync.. γιατι ?? δεν ξερω...

 

Τόσα χρόνια με τα Windows δεν έχεις καταλάβει γιατί; :p

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρόνια με τα Windows δεν έχεις καταλάβει γιατί; :p

χαχαχχαχα!!! οοοντως!! γι αυτο και εριχνα καταρρες στα windows αφου ολα πηγαν καλα... και γι αυτο αλλαξα και εχω mac εδω και λιγο καιρο και τα νευρα μου ησυχα..

 

ΑΛΛΑ..!! τα windows mobile δεν τα αλλαζω με τιποτα και αυτο χαρη σε σας!!

:)

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο μπορώ να προγραμματισω τα πλαίνα κουμπιά του diamond ώστε να μπορώ να αυξάνω και να μειώνω την ένταση του ηχου στο ακουστικο κατα τη διάρκεια της κλήσης????

Αυτη τη στιγμή αν τα πατήσω κατα τη διάρκεια της κλήσης αυξομειώνεται ο ήχος του κουδουνιού.

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

εχω αυτη τη στιγμη το 3600 .Εαν παρω το diamond το εορτολογιο θα μπορω να το χρησιμοποιω ?το battery status ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ναι μεσω outlook το εορτολογιο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=178634

Μια χαρα παιζει στο διαμαντι.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ: Πόσο σας κρατάει η μπαταρία στο Diamond με νορμαλ χρήση???

 

2 μέρες.:rolleyes:

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ: Πόσο σας κρατάει η μπαταρία στο Diamond με νορμαλ χρήση???

Εξαρτάται πως ορίζεις τη νορμάλ χρήση. Εμένα κάπου 1,5-2 μέρες μου κρατάει, αλλά η αλήθεια είναι ότι, επειδή είναι και πρώτος καιρός που το έχω, δεν το αφήνω και πολύ ήσυχο (όχι ότι το δουλεύω και συνέχεια, αλλά καταλαβαίνεις).;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι μεσω outlook το εορτολογιο

 

Afto na eimai eilikrinis den to katalaba pws ta syndyazeis!

 

Εαν παρω το diamond το εορτολογιο θα μπορω να το χρησιμοποιω ?το battery status ?

 

Mono me ypoxrewtiki ti xrisi tou Second Today omws h' me apenergopoiimeno to manila.

 

Με ποιο τρόπο μπορώ να προγραμματισω τα πλαίνα κουμπιά του diamond ώστε να μπορώ να αυξάνω και να μειώνω την ένταση του ηχου στο ακουστικο κατα τη διάρκεια της κλήσης????

Αυτη τη στιγμή αν τα πατήσω κατα τη διάρκεια της κλήσης αυξομειώνεται ο ήχος του κουδουνιού.

 

Den ginetai afto pou les.

 

(Ma afti ti douleia den tin kanoun ta pliktra afksomeiwsis tis entasis sto idio to bluetooth?)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το Gsen και μου δουλευει πολυ καλα μεχρι τωρα

Απο το Gsen και το Gyrator ποιο ειναι το πιο αξιοπιστο? ποιο χρησιμοποιειτε εσεις ?

 

Σας προτεινω το crazy muzik για οποιον ακουει συχνα μουσικη με τον windows media player. γυριζετρε δεξια το diamond και αλλαζει επομενο τραγουδι. γυριζερε αριστερα και πηγαινει στο προηγουμενο. καθε φορα που το φερνετε προς τα εσας κανει play / pause.

δειτε το video εδω :

http://uk.youtube.com/watch?v=_8RMsO7uQTs&eurl=http://levuhoang.com/

για οποιον θελει υπαρχει στο xda-developers. αν δεν το βρειτε ρωτηστε με.

 

επισης προτεινω το sensorlock το οποιο κλειδωνει / ξεκλειδωνει το diamond απλα περιστρεφωντας το diamond δεξιοστροφα η αριστεροστροφα κατα 180 μοιρες.

το βιντεο ειναι εδω :

http://www.youtube.com/watch?v=rw_bztlQuZw

υπαρχει και αυτο στο xda-developers.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Έχω πάρει το Diamond εδώ και δυο εβδομάδες και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την φόρτιση. Όταν φορτίζω το τηλ απο τον φορτιστή και όχι απο το PC, ασχέτως αν το φορτίζω για 3 ή για 10 ώρες όταν το βγάζω απο τον φορτιστή μου δείχνει οτι η μπαταρία δεν ειναι πλήρως φορτισμένη . Είναι δηλαδή στις 3 γραμμές. Όταν το κλείσω και το ξανανοίξω την δείχνει οτι ειναι πλήρως φορτισμένη. Αυτό είναι φυσιολογικό?

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο? Γνωρίζεται γιατί γίνεται αυτό? Υπάρχει λύση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...