Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το SecondToday που έχω δουλέψει κάνει μια χαρά τη δουλειά του, δεν δημιουργεί προβλήματα ταχύτητας στη συσκευή και δεν "τρώει" μνήμη σαν εφαρμογή.

 

Ευχαριστώ!:) Γιατί έχω κάτι θεματάκι με το Ημερολόγιο στο Manila!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απ' όπου και να το κατεβάσεις το ίδιο είναι. Τα αρχεία είναι όντως μικρά. Κάτι γίνεται λάθος από το PC σου.

 

Πέταξέ τα όπως είναι σαν .zip αρχεία στη συσκευή σου και άνοιξέ τα με το HTCzip για να τα αποσυμπιέσεις εκεί.

 

αχ!τι να πω!τιποτα..κοιτα εδω..παω να το ξεζιπάρω μένει εκεί..κοίτα το ποσοστό!!!

 

http://img206.imageshack.us/img206/3899/dsc00129aec8.th.jpghttp://img206.imageshack.us/images/thpix.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αχ!τι να πω!τιποτα..κοιτα εδω..παω να το ξεζιπάρω μένει εκεί..κοίτα το ποσοστό!!!

 

Τι να πω! :( Δοκίμασε να το βρεις από το νετ τότε μήπως και είναι όντως corrupted!

 

(Παρεπιπτόντως... μπορείς από τις ρυθμίσεις του WKTask Manager να αλλάξεις το χρωματισμό έτσι ώστε στις ανοιχτές εφαρμογές να έχεις το ίδιο background με την top bar.)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω! :( Δοκίμασε να το βρεις από το νετ τότε μήπως και είναι όντως corrupted!

 

(Παρεπιπτόντως... μπορείς από τις ρυθμίσεις του WKTask Manager να αλλάξεις το χρωματισμό έτσι ώστε στις ανοιχτές εφαρμογές να έχεις το ίδιο background με την top bar.)

 

θα μου πεις πως λέγονται τα προγραμματάκια?για το pt_gps σε μια γρήγορη αναζήτηση δεν το βρηκα..

 

θα παίξω με το wktask μήπως βρω την ρύθμιση!!!

thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα μου πεις πως λέγονται τα προγραμματάκια?για το pt_gps σε μια γρήγορη αναζήτηση δεν το βρηκα..

 

http://dlp2.data.hu/2008-10-20/12245398451123631554/PT_GPS_0707.cab

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=116802&d=1222598316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

μια χαρά..αυτά τα δυο Link έπαιξαν..τα πέρασα στην internal..το κακό ότι έχω περάσει το backup..θα χρειαστεί hard reset και να τρέξω αυτά τα δυο και το gps test?ή τώρα απ'ευθείας?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια χαρά..αυτά τα δυο Link έπαιξαν..τα πέρασα στην internal..το κακό ότι έχω περάσει το backup..θα χρειαστεί hard reset και να τρέξω αυτά τα δυο και το gps test?ή τώρα απ'ευθείας?

 

Den exeis na xaseis tipota na ta trekseis kat' eftheian. Dokimase kai pes mas apotelesmata.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εχω ΜΕΓΑΛΟ προβλημα...

 

κοπηκε η αναβα8μιση στη μεση (47%) επειδη μπηκε το laptop σε sleep mode..

 

τωρα το diamond ειναι μονιμως στα 3 χρωματα και γραφει εκτος απο τα στοιχεια εκδοσης του spl ,

 

Upgrade ROM code error

Please try again

 

 

(και λιγο πιο κατω)

Serial

(το οποιο γινεται )

USB

κα8ε φορα που συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη.

Το 8εμα ειναι ομως οτι ο υπολογιστης δεν ΒΛΕΠΕΙ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ8ΕΝΑ!!! (και δεν ειναι προβλημα του υπολογιστη γιατι πριν το πα8ω ολα ηταν καλα) οποτε δεν μπορω να ξεκινησω ξανα τη διαδικασια της αναβα8μισης...

 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ... το εκανα brick που λενε??

 

 

Υ.Γ. δε γινεται να το παω στο service γιατι εχει unofficial spl...

 

Y.Γ.2 δεν εχω καποιο image δυστυχως στη μνημη του diamond ωστε να εκανα αναβα8μιση χωρις τη βοη8εια του pc και δεν μπορω να περασω κατι μεσα εφ' οσον δεν το βλεπει ο υπολογιστης μου...

 

σας παρακαλω σκεφτητε καποια λυση γιατι ειμαι ετοιμος να το παω στο service και να τα σκασω........

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το 8εμα ειναι ομως οτι ο υπολογιστης δεν ΒΛΕΠΕΙ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ8ΕΝΑ!!! (και δεν ειναι προβλημα του υπολογιστη γιατι πριν το πα8ω ολα ηταν καλα) οποτε δεν μπορω να ξεκινησω ξανα τη διαδικασια της αναβα8μισης...

 

As min to blepei... dokimases opws eisai (se bootloader mode) kai syndedemenos me to PC na peraseis pali ti ROM sou?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι το δοκομασα πολλες φορες και μου λεει οτι δεν ειναι συνδεδεμενο.Οταν λες bootloader εννοεις τα τρια χρωματα πιστευω..

αν το παω στο service και παραδεχτω οτι το εχω ''σπασμενο'' κτλ , λετε να μπορουν να μου περασουν στη μνημη καποιο image ωστε να κανει την αναβα8μιση μονο του και να ανοιξει?? 8ελω να πω μηπως μπορουν να αφαιρεσουν τη μνημη του και να τη συνδεσουν σε ενα αλλο diamond ετσι ωστε να εχουμε προσβαση στη μνημη μου??

 

δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω...

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ναι το δοκομασα πολλες φορες και μου λεει οτι δεν ειναι συνδεδεμενο.Οταν λες bootloader εννοεις τα τρια χρωματα πιστευω..

αν το παω στο service και παραδεχτω οτι το εχω ''σπασμενο'' κτλ , λετε να μπορουν να μου περασουν στη μνημη καποιο image ωστε να κανει την αναβα8μιση μονο του και να ανοιξει?? 8ελω να πω μηπως μπορουν να αφαιρεσουν τη μνημη του και να τη συνδεσουν σε ενα αλλο diamond ετσι ωστε να εχουμε προσβαση στη μνημη μου??

 

δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω...

 

Apo ti stigmi pou mpainei se bootloader... min agxwnesai tha to ftiaksoume.

 

Dokimases na peraseis tin official ROM?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτη δοκιμαζω να περασω απο σημερα το πρωι στις 4.00 που το επα8α...την οfficial.. και μου γραφει error connection...για δυο λογους

1)δεν εχω το κινητο συνδεδεμενο στη usb

2)δεν ειναι συνδεδεμενη η usb στο pc

 

ενω δε συμβαινει τιποτα απο αυτα τα δυο.

 

ομως στον bootloader εκει που γραφει κατω-κατω ''serial'' , αλλαζει σε ''usb'' κα8ε φορα που το συνδεω και εκει ειναι το κουφο.

 

 

Υ.Γ. σε επικοινωνια που ειχα με τον panosha στο navimania μου ειπε οτι αφου γραφει usb και δεν το βλεπει ο υπολογιστης...μαλλον εκαψα το board.. :(

 

καμια αλλη ιδεα myphonades??

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτη δοκιμαζω να περασω απο σημερα το πρωι στις 4.00 που το επα8α...την οfficial..

 

Ekanes restart sto PC sou kai pali prospatheia na flashareis?

 

Ti error sou bgazei i diadikasia kai se poio bima?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γραφει στα 3 χρωματα εκτος απο τα στοιχεια εκδοσης του spl,

 

PSOC-Diam STAGE_PVT v0x30

 

Upgrade ROM code error

 

Please try again

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Gia to PC milaw... ti error sou bgazei otan pas na kaneis ta bimata tis diadikasias gia upgrade?

 

Exeis kanei restart sto laptop sou? Tha elega na dokimaseis kai se allo PC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εχω ΜΕΓΑΛΟ προβλημα...

 

κοπηκε η αναβα8μιση στη μεση (47%) επειδη μπηκε το laptop σε sleep mode..

 

τωρα το diamond ειναι μονιμως στα 3 χρωματα και γραφει εκτος απο τα στοιχεια εκδοσης του spl ,

 

Upgrade ROM code error

Please try again

 

 

(και λιγο πιο κατω)

Serial

(το οποιο γινεται )

USB

κα8ε φορα που συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη.

Το 8εμα ειναι ομως οτι ο υπολογιστης δεν ΒΛΕΠΕΙ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ8ΕΝΑ!!! (και δεν ειναι προβλημα του υπολογιστη γιατι πριν το πα8ω ολα ηταν καλα) οποτε δεν μπορω να ξεκινησω ξανα τη διαδικασια της αναβα8μισης...

 

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ... το εκανα brick που λενε??

 

 

Υ.Γ. δε γινεται να το παω στο service γιατι εχει unofficial spl...

 

Y.Γ.2 δεν εχω καποιο image δυστυχως στη μνημη του diamond ωστε να εκανα αναβα8μιση χωρις τη βοη8εια του pc και δεν μπορω να περασω κατι μεσα εφ' οσον δεν το βλεπει ο υπολογιστης μου...

 

σας παρακαλω σκεφτητε καποια λυση γιατι ειμαι ετοιμος να το παω στο service και να τα σκασω........

 

Βγάλε την μπαταρία απο το diamond σύνδεσε το usb μετά βάλε την μπαταρία, περίμενε να βρει το active sync το diamond και μετα ξεκίνα κανονικά την εγκατάσταση όπως πρίν....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα,

θελω να ρωτησω ποση ωρα κανει για να φορτισει το diamond απο το 10% Στο 100% ?

 

Το εχω βαλει να φορτισει απο τις 6.30 το πρωι που ηταν στο 15% και πριν λιγο που το κοιταξα (12:30) ειναι στο 92% (με το arielbattery2).

6 ωρες φορτιση δεν μου φενεται φυσιολογικο. νομιζω πανω απο 1.30 ωρα δεν πρεπει να κανει.

τι λετε?

 

να αναφερω κατι μηπως και παιζει ρολο. χτες πριν το βαλω για φορτιση ανοιξα πρωτη φορα το destinator Και το αφησα περιπου 2 λεπτα ανοιχτο. δεν βρηκε πανω απο 1-2 δορυφορους γιατι ειμαι μεσα στο σπιτι και εδω δεν πιανει ουτως η αλλως. το quick gps το εχω κανονικα ενημερωμενο. το destinator το εκλεισα κανονικα απο το μενου εξοδος του destinator.

Κατι εχω ακουσει ( στο cruise που ειχα) οτι το Gps μενει ανοιχτο και τρωει μπαταρια ακομα και αν κλεισουμε το destinator. μηπως εγινε κατι τετοιο γι'αυτο αργει να φορτισει ????

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα και καλη εβδομαδα,

θελω να ρωτησω ποση ωρα κανει για να φορτισει το diamond απο το 10% Στο 100% ?

 

Το εχω βαλει να φορτισει απο τις 6.30 το πρωι που ηταν στο 15% και πριν λιγο που το κοιταξα (12:30) ειναι στο 92% (με το arielbattery2).

6 ωρες φορτιση δεν μου φενεται φυσιολογικο. νομιζω πανω απο 1.30 ωρα δεν πρεπει να κανει.

τι λετε?

 

Ean to fortizeis mesw USB einai logiko na argei parapanw. Ean oxi den briskw logo anisixias. Dwstou ligo xrono kai meta blepeis.

 

να αναφερω κατι μηπως και παιζει ρολο. χτες πριν το βαλω για φορτιση ανοιξα πρωτη φορα το destinator Και το αφησα περιπου 2 λεπτα ανοιχτο. δεν βρηκε πανω απο 1-2 δορυφορους γιατι ειμαι μεσα στο σπιτι και εδω δεν πιανει ουτως η αλλως.

 

Mesa sto spiti logiko den einai? Kai pollous sou brike kata ti gnwmi mou!

 

Κατι εχω ακουσει ( στο cruise που ειχα) οτι το Gps μενει ανοιχτο και τρωει μπαταρια ακομα και αν κλεισουμε το destinator.

 

Den isxyei kati tetoio. Afto mporeis na to deis otan anoigeis to GPS Test gia paradeigma pou ksekinaei ti diadikasia evresis doryforwn apo tin arxi kathe fora. Se kathe alli periptwsi tha milousame gia problimatiki symperifora tis syskevis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να διευκρινισω οτι το φορτιζω με τον φορτιστη που εχει στη συσκευασια και το καλωδιο usb Συνδεδεμενο στον φορτιστη αυτο.

 

απο προγραμματα δεν εχω περασει τιποτα παραπανω απο τα εξης :

- phm registry editor

- gsen

- sushi's diamond tf3d config

- destinator 7 (παιζει απευθειας απο την internal storage)

 

νομιζω οτι απο τα παραπανω δεν μπορει να φταιει καποιο. στο tf3d config δεν πειραξα τιποτα εκτος του οτι αλλαξα την σειρα των tab και εκανα disable καποια επισγς.

 

το σαββατο που πηρα την συσκευη, η οποια ηταν καινουργια με επιδοτηση απο wind, δεν ειχε περασμενα τα ελληνικα μεσα, οποτε τ ακατεβασα απο το forum της ace hellas και τα περασα. υπαρχει περιπτωση να φταιει κατι απο εκει ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το σαββατο που πηρα την συσκευη, η οποια ηταν καινουργια με επιδοτηση απο wind, δεν ειχε περασμενα τα ελληνικα μεσα, οποτε τ ακατεβασα απο το forum της ace hellas και τα περασα. υπαρχει περιπτωση να φταιει κατι απο εκει ?

 

Oxi. Apla ase ti syskevi sou na kanei merikous kyklous fortisis kai paratireis meta ti symperifora tis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια υπαρχει το flash media για windows mobile?

 

http://rapidshare.com/files/148360003/Adobe_FlashLite_3.1_WWE.cab

 

Prokeitai gia plugin gia ton Opera. Den einai aftonomo programma.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/148360003/Adobe_FlashLite_3.1_WWE.cab

 

Prokeitai gia plugin gia ton Opera. Den einai aftonomo programma.

 

ευχαριστω παρα πολυ!το εγκαθιστω στο διαμαντι οπως ολα τα cab προγραμματα η' κανω κατι διαφορετικο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω παρα πολυ!το εγκαθιστω στο διαμαντι οπως ολα τα cab προγραμματα η' κανω κατι διαφορετικο?

 

Opws ola ta cab. Kane kai ena restart meta.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...