Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.

ο λογος που αποφασισα νa γραψω εχει να κανει με ενα προβλημα? που αντιμετωπιζω με το you tube

και εξηγω.ενω κανονικα συνδεωμουνα μεσω της εφαρμογης στο you tube απο χθες οταν ανοιγω το you tube μου βγαζει ενα μηνυμα που γραφει¨"δεν υπαρχουν βιντεο"

οταν ανοιγω το you tube απο τον core player η τον internet explorer η και τον opera μου το ανοιγει κανονικα,ενω οταν πηγαινω στην εφαρμογη που εχει στον manolla,μου βγαζει αυτο το προβλημα.

εντομεταξυ χθες εκανα ενα hard reset με αποτελεσμα να μην υπαρχει λυση στο προβλημα? αυτο

εντομεταξυ διαβασα καπου οτι αν ανοιξουμε στον ie μια οποιαδηποτε σελιδα μετα η εφαρμογη ανοιγει την σελιδα,σε μενα αυτο δεν δουλεψε.

 

συγνωμη για το μεγαλο post

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά για να κάνω hard reset πάω ρυθμίσεις-σύστημα-διαγραφή μνήμης;

Ή κάνω και κάτι άλλο; Θέλω να περάσω την καινούρια rom και άκουσα ότι είναι καλό να κάνω το hard reset!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να κάνω hard reset πάω ρυθμίσεις-σύστημα-διαγραφή μνήμης;

Ή κάνω και κάτι άλλο; Θέλω να περάσω την καινούρια rom και άκουσα ότι είναι καλό να κάνω το hard reset!

 

δεν χρειαζετε να κανεις hard reset.απλα να εχεις κρατησει καπου στον υπολογηστη σου τις επαφες ωστε μετα την ολοκληρωση της νεασ rom να περασουν μεσω του outlook

 

περνωντας μια νεα rom χανωνται ολα τα δεδομενα της συσκευης,αρα το hard reset ειναι αχρηστο

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζετε να κανεις hard reset.απλα να εχεις κρατησει καπου στον υπολογηστη σου τις επαφες ωστε μετα την ολοκληρωση της νεασ rom να περασουν μεσω του outlook

 

περνωντας μια νεα rom χανωνται ολα τα δεδομενα της συσκευης,αρα το hard reset ειναι αχρηστο

 

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου! Τις επαφές τις έσωσα όπως επίσης και τα μηνύματα με το pimbackup! δεν πιστεύω να χρειάζεται κάτι άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου! Τις επαφές τις έσωσα όπως επίσης και τα μηνύματα με το pimbackup! δεν πιστεύω να χρειάζεται κάτι άλλο!

 

πια rom θελεις να περασεις??

ελληνικη συσκευη εχεις??

Link to comment
Share on other sites

πια rom θελεις να περασεις??

ελληνικη συσκευη εχεις??

 

 

Ναι φίλε μου Ελληνική. Θέλω να περάσω την 1.93! Αυτή δεν είναι η τελευταία; και radio την 05 αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να κάνω hard reset πάω ρυθμίσεις-σύστημα-διαγραφή μνήμης;

Ή κάνω και κάτι άλλο; Θέλω να περάσω την καινούρια rom και άκουσα ότι είναι καλό να κάνω το hard reset!

 

hard reset κανε αφου περασεις τη νεα rom.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου λίγο που μπορώ να βρω την διαδικασία αναβάθμισης! τα μηνύματα μπορώ να τα επαναφέρω από την παλιά rom χωρίς πρόβλημα; έχω κανει backup.
Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου λίγο που μπορώ να βρω την διαδικασία αναβάθμισης! τα μηνύματα μπορώ να τα επαναφέρω από την παλιά rom χωρίς πρόβλημα; έχω κανει backup.

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12424

 

Αν εχεις backup μπορεις.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12424

 

Αν εχεις backup μπορεις.

 

Φίλε konandrio θέλω να περάσω την επίσημη rom. Μέσα από το σαϊτ της htc δε θα το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Με την χρήση που έγραψα παραπάνω πιστεύεις ότι βγάζει πάνω από μέρα;Σίγουρα δεν κάνουμε όλοι την ίδια χρήση,αλλά αν προσπαθήσεις να εκμεταλλευτείς όλες τις δυνατότητές του τότε η μπαταρία του είναι αστεία

Οχι, δεν το πιστευω και ουτε λεω οτι θα βγαλει σε ολους πανω απο μερα.

Απλα ενδεικτικα αναφερω τι συμβαινει στην δικη μου περιπτωση.

Και μην ξεχνας, αυτο που γραφεις "αν προσπαθήσεις να εκμεταλλευτείς όλες τις δυνατότητές" δεν σημαινει απαραιτητα οτι καθε μερα θα εχεις το GPS(για παραδειγμα) μιση ωρα ανοιχτο... μπορει σημερα να το χρησημοποιησω για μιση ωρα αλλα να μπω λιγο στο νετ αλλα αυριο να μην το χρειαστω και να ειμαι στο νετ καμια ωρα, παλι εκμεταλευομαι τις δυνατοτητες του αλλα συμφωνα με τις αναγκες μου...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε konandrio θέλω να περάσω την επίσημη rom. Μέσα από το σαϊτ της htc δε θα το κάνω;

 

Ουπς, ναι.

Πρεπει να εχεις γραφτει στο site.

 

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=9495

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γενικως το diamond εχει προβλημα με το refresh της μπαταριας, δοκιστε με το Advanced Configuration Tool

στο Power Management ολα enable και τα 2 τελευταια στο 1 sec.

Φιλε μου οταν λες να κανουμε enable ολα εννοεις ολα που εχει στο Power management να τα κανουμε enable?

εγω εκανα μολις εγκατασταση του Advanced Configuration Tool, και εμενα τα εχει ολα disable Και τα δυο τελευταια στο 1 sec.

τα κανω ολα enable ?

 

το εβαλα να φορτιζει στον υπολογιστη μεσω activesync.

αποτελεσμα : απο 1.45 μεχρι και 2:15, δηλαδη μιση ωρα πηγε απο 8% στο 19%.

νομιζω οτι δεν ειναι φυσιολογικο. σωστα?

 

κανωντας ενα soft reset μετα που αλλαξα τις τιμες στο Advanced Configuration Tool μου δειχνει οτι η μπαταρια ειναι στο 38%.

τελικα δεν μπορω να καταλαβω :

Δεν φορτιζει καλα η μπαταρια η δεν δειχνει σωστα η ενδειξη της μπαταριας????

θα με τρελανει εντελως το μηχανημα.

δεν μπορουμε ομως να κανουμε και συνεχεια soft reset για να βλεπουμε ποσο εχει φορτισει. δεν γινονται αυτα τα πραγματα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λίγη βοήθεια! έκανα αναβάθμιση και όλα εντάξει. κατεβάζω όμως το δεύτερο αρχείο για τα ελληνικά και μου βγάζει στον υπολογιστή άγνωστο αρχείο! πως θα το κάνω εγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λίγη βοήθεια! έκανα αναβάθμιση και όλα εντάξει. κατεβάζω όμως το δεύτερο αρχείο για τα ελληνικά και μου βγάζει στον υπολογιστή άγνωστο αρχείο! πως θα το κάνω εγκατάσταση;

φιλε μου, το αντιγραφεις στην internal storage στο diamond Και το τρεχεις απο εκει και κανεις εγκατασταση

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου, το αντιγραφεις στην internal storage στο diamond Και το τρεχεις απο εκει και κανεις εγκατασταση

 

Ευχαριστώ φίλε μου. όλα εντάξει τώρα! Με παίδεψε λίγο αλλά τα κατάφερα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς αυτό το θέμα στην επίσημη ρομ 1,93 χωρίς προβλήματα; Αν ναι πώς;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=425402

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου οταν λες να κανουμε enable ολα εννοεις ολα που εχει στο Power management να τα κανουμε enable?

εγω εκανα μολις εγκατασταση του Advanced Configuration Tool, και εμενα τα εχει ολα disable Και τα δυο τελευταια στο 1 sec.

τα κανω ολα enable ?

 

το εβαλα να φορτιζει στον υπολογιστη μεσω activesync.

αποτελεσμα : απο 1.45 μεχρι και 2:15, δηλαδη μιση ωρα πηγε απο 8% στο 19%.

νομιζω οτι δεν ειναι φυσιολογικο. σωστα?

 

κανωντας ενα soft reset μετα που αλλαξα τις τιμες στο Advanced Configuration Tool μου δειχνει οτι η μπαταρια ειναι στο 38%.

τελικα δεν μπορω να καταλαβω :

Δεν φορτιζει καλα η μπαταρια η δεν δειχνει σωστα η ενδειξη της μπαταριας????

θα με τρελανει εντελως το μηχανημα.

δεν μπορουμε ομως να κανουμε και συνεχεια soft reset για να βλεπουμε ποσο εχει φορτισει. δεν γινονται αυτα τα πραγματα.

Παρακολούθα το 1-2 μέρες ακόμα με τις ρυθμίσεις όπως σου τις είπε ο konadrio και αν συνεχίσεις να έχεις πρόβλημα πήγαινέ το στο service.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την βρήκα την παράγγειλα και τα είπα με ένα φίλο που την έχει πάρει το GPS δουλεύει μια χαρά την περιμένω να δούμε πόσο θα κρατήσει γιατι αν δεν κρατήσει και αυτή....τότε έχουμε πρόβλημα !!!! Είμαι έτοιμος να πάρω το Nokia E71.....φυσικά λόγω δουλειάς πρέπει να κρατήσω τα wm αλλα email δεν το βλέπω θα δούμε αναμένω την μπαταρία....

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200273969454

Link to comment
Share on other sites

Παρακολούθα το 1-2 μέρες ακόμα με τις ρυθμίσεις όπως σου τις είπε ο konadrio και αν συνεχίσεις να έχεις πρόβλημα πήγαινέ το στο service.

 

Τις ρυθμισεις αυτες τις εκανα κανονικα χθες βραδυ.

το βραδυ το εβαλα για φορτιση στον φορτιστη στο σπιτι στις 6 το πρωι και μεχρι τις 12 που το εβγαλα δεν ειχε παει στο 100%

 

Σημερα το εβαλα στον φορτιστη αυτοκινητου που εχω για το touch cruise Που ειναι ιδιος, και ηταν στο 91%. το εβαλα να φορτισει και φορτιζε σχετικα γρηγορα. στο 100% δεν πηγε ομως. μετα απο αρκετη ωρα πηγε στο 100%. βεβαια δεν το ειχα συνεχεια στον φορτιστη γιατι κατεβηκα και 3 φορες απο το αμαξι. περιπου εμεινε στον φορτιστη συνολικα κοντα 1 ωρα και πηγε απο 91% στο 100%.

νομιζω οτι εχω προβλημα :(

 

 

Μόλις την βρήκα την παράγγειλα και τα είπα με ένα φίλο που την έχει πάρει το GPS δουλεύει μια χαρά την περιμένω να δούμε πόσο θα κρατήσει γιατι αν δεν κρατήσει και αυτή....τότε έχουμε πρόβλημα !!!! Είμαι έτοιμος να πάρω το Nokia E71.....φυσικά λόγω δουλειάς πρέπει να κρατήσω τα wm αλλα email δεν το βλέπω θα δούμε αναμένω την μπαταρία....

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200273969454

γνωριζετε αν αγορασουμε απο ebay κατι απο αγγλικα (ebay uk) αν πληρωνουμε και τελωνειο ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Τις ρυθμισεις αυτες τις εκανα κανονικα χθες βραδυ.

το βραδυ το εβαλα για φορτιση στον φορτιστη στο σπιτι στις 6 το πρωι και μεχρι τις 12 που το εβγαλα δεν ειχε παει στο 100%

 

Σημερα το εβαλα στον φορτιστη αυτοκινητου που εχω για το touch cruise Που ειναι ιδιος, και ηταν στο 91%. το εβαλα να φορτισει και φορτιζε σχετικα γρηγορα. στο 100% δεν πηγε ομως. μετα απο αρκετη ωρα πηγε στο 100%. βεβαια δεν το ειχα συνεχεια στον φορτιστη γιατι κατεβηκα και 3 φορες απο το αμαξι. περιπου εμεινε στον φορτιστη συνολικα κοντα 1 ωρα και πηγε απο 91% στο 100%.

νομιζω οτι εχω προβλημα :(

 

γνωριζετε αν αγορασουμε απο ebay κατι απο αγγλικα (ebay uk) αν πληρωνουμε και τελωνειο ?

 

Μου φαίνεται περίεργο αυτό με τη μπαταρία. Εμένα από το 10% μέχρι το 100% σε usb στο λαπτοπ πήγαινε σε λιγότερο από 3ωρο αν θυμάμαι καλά. Κράτα το 2-3 μέρες ακόμα και παρακολούθα το. Άστο να πάει μέχρι 10% τη μπαταρία και μετά σε λαπτοπ πάνω για φόρτιση. Φρόντισε απλά μη μπει σε sleep το λαπτοπ. Και μην κοιτάς ποσοστό. Περίμενε να σταματήσει να αναβοσβήνει το led στο ring και η μπαταρία στο task bar να εμφανιστεί αντί για την πρίζα.

 

Όσο για το ebay αν ο πωλητής είναι στην Ευρώπη δεν υπάρχει τελωνείο. Και γενικά το τελωνείο και εκτός Ευρώπης το γλιτώνεις ειδικά αν πρόκειται για κάτι χαμηλής αξίας. Τα στέλνουν ως δώρο και γράφουν ότι έχει αξία 1 δολλάριο πχ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την βρήκα την παράγγειλα και τα είπα με ένα φίλο που την έχει πάρει το GPS δουλεύει μια χαρά την περιμένω να δούμε πόσο θα κρατήσει γιατι αν δεν κρατήσει και αυτή....τότε έχουμε πρόβλημα !!!! Είμαι έτοιμος να πάρω το Nokia E71.....φυσικά λόγω δουλειάς πρέπει να κρατήσω τα wm αλλα email δεν το βλέπω θα δούμε αναμένω την μπαταρία....

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200273969454

Οταν την παρεις πες μας εντυπωσεις, γιατι ενδιαφερομαι.

Link to comment
Share on other sites

 

Σημερα το εβαλα στον φορτιστη αυτοκινητου που εχω για το touch cruise Που ειναι ιδιος, και ηταν στο 91%. το εβαλα να φορτισει και φορτιζε σχετικα γρηγορα. στο 100% δεν πηγε ομως. μετα απο αρκετη ωρα πηγε στο 100%. βεβαια δεν το ειχα συνεχεια στον φορτιστη γιατι κατεβηκα και 3 φορες απο το αμαξι. περιπου εμεινε στον φορτιστη συνολικα κοντα 1 ωρα και πηγε απο 91% στο 100%.

νομιζω οτι εχω προβλημα :(

 

 

Με ποιο προγραμμα βλεπεις την μπαταρια σε ποσοστο?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!θα ηθελα να μου πειτε ενα προγραμμα αριθμομηχανης το οποιο κανει και δουλεια converter νομισματων!και που μπορω να το βρω αν ειναι ευκολο!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!θα ηθελα να μου πειτε ενα προγραμμα αριθμομηχανης το οποιο κανει και δουλεια converter νομισματων!και που μπορω να το βρω αν ειναι ευκολο!

 

ΗiCalc το καλύτερο μεχρι και διαγράμματα κάνει!!! ipmart-forum ;)

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...