Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δε γίνεται να διαβάσω 568 σελίδες, αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει κάτι. Πώς θα απεγκαταστήσω το Sprite Backup από τη συσκευή; Στην αφαίρεση προγραμμάτων μου λέει οτι δεν αφαιρείται ολόκληρο και με ρωτάει αν θέλω να το αφαιρέσω από τη λίστα εγκατεστημένων προγραμμάτων. Παρόλο που λέω ναι αυτό δεν αφαιρείται από πουθένα. Επίσης το συγκεκριμένο πρόγραμμα κάνει backup τα sms; Αν όχι υπάρχει κάποιο που να κάνει;

Συγνώμη για την γρήγορη επανάληψη αλλά μου την έχει δώσει..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε μου πηγαινε στα εισερχομενα μηνυματα σου και σβησε οσα MMS σου εχουν στειλει και θα παιζει κανονικα οπως πριν το destinator.

Τρωει καποιο κολλημα οταν υπαρχουν εισερχομενα MMS αλλα δεν εχουμε βρει ακομα γιατι. σβησε τα mms και θα εισαι οκ.

 

Εγω παλι που δεν εχω MMS γιατι κανει ακριβως το ιδιο? :X

2 φορες που το εχω παθει, εχω επανεφερει το τηλεφωνο με επιλεκτικο restore απο backup... κατι σχετιζεται με τα personal databases (οπως οριζονται απο το Sprite backup) απο οτι εχω καταλαβει.

Δεν έχει πρόβλημα μόνο με τα mms αλλά έχει πρόβλημα και με τις αναφορές μηνυμάτων ;) Κάποιοι έχουν αναφέρει ότι σβήνοντας το smsmodule.dll από τον φάκελο του destinator λύνει το πρόβλημα. Δεν το έχω δοκιμάσει όμως...

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 μερες προσπαθω να ενημερωσω το quickGPS γιατι το dest7 δεν βρισκει δορυφορους αλλα ενω παταω ληψη μετα απο λιγη ωρα μου γραφει "ανεπιτυχης συνδεση. παρακαλω προσπαθηστε ξανα αργοτερα". Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

 

μεσω wifi πριν απο λιγο ενημερωσε κανονικα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε γίνεται να διαβάσω 568 σελίδες, αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει κάτι. Πώς θα απεγκαταστήσω το Sprite Backup από τη συσκευή; Στην αφαίρεση προγραμμάτων μου λέει οτι δεν αφαιρείται ολόκληρο και με ρωτάει αν θέλω να το αφαιρέσω από τη λίστα εγκατεστημένων προγραμμάτων. Παρόλο που λέω ναι αυτό δεν αφαιρείται από πουθένα. Επίσης το συγκεκριμένο πρόγραμμα κάνει backup τα sms; Αν όχι υπάρχει κάποιο που να κάνει;

Συγνώμη για την γρήγορη επανάληψη αλλά μου την έχει δώσει..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Θα πας στα program files στη memory card η στη μνημη του τηλεφωνου θα βρεις το προγραμμα,θα πατησεις πανω του με τη γραφιδα και απ τις επιλογες που σου δινει θα πατησεις διαγραφη!

 

Οσο για backup τα sms αλλα και τις επαφες και πολλα αλλα σου προτεινο το PIM backup.Πολυ καλο και απαραιτητο

http://pocketpcfreewares.com/en/index.php?soft=1806

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ....παιδική ερώτηση...Πήρα το Diamond δώρο στην Αγγλίδα φίλη μου αλλά δεν μπορώ να γυρίσω τη γλώσσα από τα ελληνικά στα Αγγλικά. Πώς γίνεται???

Βοηθείστε αδέρφια....Το πήρα Ελληνικό από VODA...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

προσπαθώ να περάσω το iGo08 στο diamond της γυναίκας μου. Προσπάθησα να αντιγράψω λοιπόν το φάκελο (68 ΜΒ) από το pc της στην internal storage και μου λέει ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος. Κοίταξα μέσα και είχε καμιά 25αριά mp3 τα οποία τα έστειλα στο pc για να αδειάσει. Δοκιμάσα ξανά και ξανά αλλά τίποτα :mad: Το pda δεν έχει μέσα αρχεία που να δικαιολογούν να μην μπορεί να δεχθεί 64 MBs !!!

 

Θα εκτιμούσα την βοήθεια σας καθώς δέχομαι "ασφυκτικές" πιέσεις από την γυναίκα μου :p

 

Καλημέρα και πάλι

 

:)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι πας στο Internal Storage; Συνδεσε το στον υπολογιστή, πάνε "Ο υπολογιστής μου", μπες στο diamond, και μετα υπάρχει ΦΑΚΕΛΟΣ που λεει Internal Storage.

 

Μάλλον εσυ πας να το περασεις οχι στην μνήμη με τα 4Gb αλλά στην εσωτερική μνήμη του κινητου (την άλλη) που είναι πολύ μικρή...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι πας στο Internal Storage; Συνδεσε το στον υπολογιστή, πάνε "Ο υπολογιστής μου", μπες στο diamond, και μετα υπάρχει ΦΑΚΕΛΟΣ που λεει Internal Storage.

 

Μάλλον εσυ πας να το περασεις οχι στην μνήμη με τα 4Gb αλλά στην εσωτερική μνήμη του κινητου (την άλλη) που είναι πολύ μικρή...

συγνώμη που ρωτάω ξανά... βλέπεις έχω το diamond HD, και δεν το ξέρω το pda της γυνάικας μου :rolleyes:

΅

Εννοείς ότι έχει δύο φακέλους "internal storage" ;

 

Έκανα ακριβώς αυτό που είπες και μάλιστα ο φάκελος έχει και ένα μικρό σηματάκι (μια κοκκινη καρτούλα) που φαίνεται ότι είναι η εσωτερική μνήμη :rolleyes:

 

:O

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Για συνδέσου με external drive mode Και όχι με activesync και ξαναδοκίμασε.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ακομα το ιδιο... Παιδια βοηθεια!! Τι να κανω?

Μόνο το quickgps δεν ενημερώνει? Ο καιρός;; Έχεις πρόβλημα μόνο με το wifi ή και μέσω σύνδεσης με τον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες δεν μπρορεί το MSN να κάνει sign-in. Ενώ δούλευε κανονικά. Το wi-fi λειτουργεί κανονικά, o browser το ίδιο και όλα τα update (weather κτλ).

Μόνο το MSN δεν δουλεύει. Μου βγάζει το ακόλυθο μήνυμα:

"Υπάρχει πρόβλημα με την σύνδεση. Βεβαιωθείτε ότι βρίσκεστε σε περιοχή με καλή λήψη σήματος και δοκιμάστε ξανά"

Αυτό βέβαια δεν ισχύει γιατί όλα τα άλλα λειτουργούν κανονικά.

Τα τελευταία προγράματα που έβαλα:

spb keyboard

gyrator

S2U2

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ακομα το ιδιο... Παιδια βοηθεια!! Τι να κανω?

 

Εμενα μια χαρα πριν απο λιγο ολα οκ:D

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα ότι υστερεί στην ποιότητα αναπαραγωγής μουσικής σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Αυτό είναι αλήθεια ;

Το ραδιόφωνο του λειτουργεί καλά ;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το quickgps δεν ενημερώνει? Ο καιρός;; Έχεις πρόβλημα μόνο με το wifi ή και μέσω σύνδεσης με τον υπολογιστή;

 

 

μονο το quickGPS. ο καιρος ενημερωνεται. εχω δοκιμασει με wifi και με το καλωδιο...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Καμια λυση για το αλλο προβληματακι μου; Που δεν εχω το TFlo3D? Εναρξη-Ρυθμισεις-Σημερα-Στοιχεια εκει δεν το βρισκουμε; ΔΕν υπαρχει και εχω σκασε!!! Στο site xda υπαρχει καπου για να το κατεβασω? Η αν εχετε καμια αλλη ιδεα;

Please......:):)

Ευχαριστωωωωωω.........

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Καμια λυση για το αλλο προβληματακι μου; Που δεν εχω το TFlo3D? Εναρξη-Ρυθμισεις-Σημερα-Στοιχεια εκει δεν το βρισκουμε; ΔΕν υπαρχει και εχω σκασε!!! Στο site xda υπαρχει καπου για να το κατεβασω? Η αν εχετε καμια αλλη ιδεα;

Please......:):)

Ευχαριστωωωωωω.........

Τι εννοείς δεν έχεις το tf3d? Κοίτα να το επιλέξεις από τα settings/today.

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε κανενα προγραμμα για σοφτ ρεσετ ?

 

Για να μην παταω συνεχεια το κουμπακι....

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

μονο το quickGPS. ο καιρος ενημερωνεται. εχω δοκιμασει με wifi και με το καλωδιο...

 

 

ανοιξε τον Internet Explorer του κινητου... να δει ιντερνετ... και μετα θα ξεκολλησει και το quick GPS ;)

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Aυτο λεω οτι δεν υπαρχει στο Today!!! Υπαρχουν 2 καρτελες στο Today ετσι δεν ειναι; Η μια για θεματα και η αλλη που λεγετε Στοιχεια. Σε αυτην την καρτελα θα επρεπε να υπαρχει η επιλογη για το ΤFlo αλλα δεν υπαρχει!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παω να κάνω συγχρονισμό με vista και εγκατεστημενο το outlook 2003 και οταν παω στις επαφες δεν μου βγαζει τιποτα. Βασικα κανει συγχρονισμο 2-3 δευτερολεπτα αλλα δε βλεπω να τραβαει τιποτα. (Τα εχω επιλεγμενα ολα να τα κανει συγχρονισμο, επαφες κτλ)

 

Καμια ιδεα;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Aυτο λεω οτι δεν υπαρχει στο Today!!! Υπαρχουν 2 καρτελες στο Today ετσι δεν ειναι; Η μια για θεματα και η αλλη που λεγετε Στοιχεια. Σε αυτην την καρτελα θα επρεπε να υπαρχει η επιλογη για το ΤFlo αλλα δεν υπαρχει!!!!!!

 

hard reset

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε κανενα προγραμμα για σοφτ ρεσετ ?

 

Για να μην παταω συνεχεια το κουμπακι....

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=2891732

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Aυτο λεω οτι δεν υπαρχει στο Today!!! Υπαρχουν 2 καρτελες στο Today ετσι δεν ειναι; Η μια για θεματα και η αλλη που λεγετε Στοιχεια. Σε αυτην την καρτελα θα επρεπε να υπαρχει η επιλογη για το ΤFlo αλλα δεν υπαρχει!!!!!!

 

Ειναι με επισημη ελληνικη rom?

Θεωρητικα με Hard reset, οπως λει ο konadrio, θα πρεπει να δουλεψει.

Αν οχι, πες μου να σου στειλω το cab με το TFlow.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...