Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερουμε κανενα προγραμμα για σοφτ ρεσετ ?

 

Για να μην παταω συνεχεια το κουμπακι....

Και το ΑEbuttons plus, εκτος απο τα πολλα που κανει, μπορει να κανει soft reset με πληκτρο.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ....παιδική ερώτηση...Πήρα το Diamond δώρο στην Αγγλίδα φίλη μου αλλά δεν μπορώ να γυρίσω τη γλώσσα από τα ελληνικά στα Αγγλικά. Πώς γίνεται???

Βοηθείστε αδέρφια....Το πήρα Ελληνικό από VODA...

 

Στις συσκευες απο Voda δεν μπορεις να αλλαξεις γλωσσα.

Αυτο που θα εκανα στη θεση σου θα ηταν να βαλω μια αλλη rom. πχ την original αγγλικη.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Aυτο λεω οτι δεν υπαρχει στο Today!!! Υπαρχουν 2 καρτελες στο Today ετσι δεν ειναι; Η μια για θεματα και η αλλη που λεγετε Στοιχεια. Σε αυτην την καρτελα θα επρεπε να υπαρχει η επιλογη για το ΤFlo αλλα δεν υπαρχει!!!!!!

 

Τσέκαρε αν υπάρχει στον φάκελο windows/manila.exe

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και το ΑEbuttons plus, εκτος απο τα πολλα που κανει, μπορει να κανει soft reset με πληκτρο.

 

Το απεγκατεστησα γιατι δεν μπορεσα να το σεταρω. Αν μπορουσες να με καθοδηγησεις...:)

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

ανοιξε τον Internet Explorer του κινητου... να δει ιντερνετ... και μετα θα ξεκολλησει και το quick GPS ;)

 

Οκ. Ευχαριστω. Δουλεψε αν και με εβαλε στο GPRS. Με καλωδιο και wifi λεει δε μπορει να κανει συνδεση και πρεπρι να ελεγξω τις ρυθμισεις... Περιεργα πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

Το απεγκατεστησα γιατι δεν μπορεσα να το σεταρω. Αν μπορουσες να με καθοδηγησεις...:)

 

Τρεχεις το προγραμμα, διαλεγεις σε πιο κουμπι θελεις να αλαξεις λειτουργεια (για το diamond εμενα βολευουν το κουμπια στο πλαι volume up ,down). Μολις επιλεξεις πατας στο κατω μισο της οθονης. Σου βγαζει τις επιλογες και διαλεγεις "Handle by AEBPlus". Bαζεις οτι σε βολευει να κανει, για μονο, διπλο,τριπλο η παρατεταμενο πατημα.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες δεν μπρορεί το MSN να κάνει sign-in. Ενώ δούλευε κανονικά. Το wi-fi λειτουργεί κανονικά, o browser το ίδιο και όλα τα update (weather κτλ).

Μόνο το MSN δεν δουλεύει. Μου βγάζει το ακόλυθο μήνυμα:

"Υπάρχει πρόβλημα με την σύνδεση. Βεβαιωθείτε ότι βρίσκεστε σε περιοχή με καλή λήψη σήματος και δοκιμάστε ξανά"

Αυτό βέβαια δεν ισχύει γιατί όλα τα άλλα λειτουργούν κανονικά.

Τα τελευταία προγράματα που έβαλα:

spb keyboard

gyrator

S2U2

 

Μήπως ξέρει κάποιος κάτι?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος κάτι?

Τo S2U2 ειναι βαρυ προγραμμα.Εμενα μου κολλαγε συνεχεια οταν το ειχα.Το πεταξα και ολα καλα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

προσπαθώ να περάσω το iGo08 στο diamond της γυναίκας μου. Προσπάθησα να αντιγράψω λοιπόν το φάκελο (68 ΜΒ) από το pc της στην internal storage και μου λέει ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος. Κοίταξα μέσα και είχε καμιά 25αριά mp3 τα οποία τα έστειλα στο pc για να αδειάσει. Δοκιμάσα ξανά και ξανά αλλά τίποτα :mad: Το pda δεν έχει μέσα αρχεία που να δικαιολογούν να μην μπορεί να δεχθεί 64 MBs !!!

 

Θα εκτιμούσα την βοήθεια σας καθώς δέχομαι "ασφυκτικές" πιέσεις από την γυναίκα μου

 

Καλημέρα και πάλι

 

:)

 

Είσαι σίγουρος οτι πας στο Internal Storage; Συνδεσε το στον υπολογιστή, πάνε "Ο υπολογιστής μου", μπες στο diamond, και μετα υπάρχει ΦΑΚΕΛΟΣ που λεει Internal Storage.

 

Μάλλον εσυ πας να το περασεις οχι στην μνήμη με τα 4Gb αλλά στην εσωτερική μνήμη του κινητου (την άλλη) που είναι πολύ μικρή...

 

Για συνδέσου με external drive mode Και όχι με activesync και ξαναδοκίμασε.

Καλησπέρα,

 

Υπάρχει και άλλος φάκελος internal storage κάπου ;

 

Τι εννοείς όταν λες external drive ;

 

σόρυ παίδες αν φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις μου :O

 

Δεν βρήκα smilie που να κρύβεται αλλιώς θα το έβαζα :p

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Υπάρχει και άλλος φάκελος internal storage κάπου ;

 

Τι εννοείς όταν λες external drive ;

 

σόρυ παίδες αν φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις μου :O

 

Δεν βρήκα smilie που να κρύβεται αλλιώς θα το έβαζα :p

 

Όταν συνδέεις το διαμάντι με το pc σου ανοίγει ένα παραθυράκι στο διαμάντι και σε ρωτάει πως θέλεις να συνδεθεί. Με activesync ή κατευθείαν με την Internal Storage (external drive). Αυτό λογικά εννοεί!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Στις συσκευες απο Voda δεν μπορεις να αλλαξεις γλωσσα.

Αυτο που θα εκανα στη θεση σου θα ηταν να βαλω μια αλλη rom. πχ την original αγγλικη.

 

Και που τη βρίσκω; Αν δεν επιτρέπεται ...παρακαλώ ενημερώστε με πμ...Κρίμα να κάθεται μια τέτοια συσκευή...Είναι εύκολο να την περάσω; Κινδυνεύει η εγγύηση της συσκευής; Η ΑCE HELLAS μπορεί να το κάνει έστω και με χρέωση;

Link to comment
Share on other sites

Απο original roms τι γινεται? Εχω μεινει στην Αγγλικη που ειχε βγει 31/7/2008. Εχει βγει καμια πιο καινουρια? Αν δεν εχει βγει μεχρι τωρα, υπαρχει περιπτωση να δουμε κατι στο μελλον?
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Και που τη βρίσκω; Αν δεν επιτρέπεται ...παρακαλώ ενημερώστε με πμ...Κρίμα να κάθεται μια τέτοια συσκευή...Είναι εύκολο να την περάσω; Κινδυνεύει η εγγύηση της συσκευής; Η ΑCE HELLAS μπορεί να το κάνει έστω και με χρέωση;

 

Κανε μια αναζητηση στο xda developers.

Πρωτα θελει ξεκλειδωμα, και μετα περνας την rom.

Ριξε και μια ματια στο navimania.gr.

Η εγγυηση χανεται αν δεν μπορεις να επαναφερεις την συσκευη με την αρχικη της rom.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις το διαμάντι με το pc σου ανοίγει ένα παραθυράκι στο διαμάντι και σε ρωτάει πως θέλεις να συνδεθεί. Με activesync ή κατευθείαν με την Internal Storage (external drive). Αυτό λογικά εννοεί!

ευχαριστώ :)

 

το δοκιμάζω και επανέρχομαι

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας εμενα το διαμαντακι που μολις το πηρα δεν λεει να κανει συγχρονισμο με το outlook με τπτ και ενω φαινεται να συγχρονιζει τις επαφες δεν το κανει και μου βγαζει το εξης σφαλμα http://www.imageshack.gr/files/h00kcfjfpetai891q07q.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλοριζικο φιλε μου

να ρωτησω ρε παιδια το intenet και το msn ειναι χρεωσιμα;

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας εμενα το διαμαντακι που μολις το πηρα δεν λεει να κανει συγχρονισμο με το outlook με τπτ και ενω φαινεται να συγχρονιζει τις επαφες δεν το κανει και μου βγαζει το εξης σφαλμα

 

Καλοριζικο !

 

Synchronization Error 85010014

 

ActiveSync reports a Synchronization Error code 85010014 because of one of the following reasons:

 

*Synchronization Fails because Application Data Folder is Redirected

*Synchronization Fails because Outlook is in Offline Mode

*Synchronization Fails because of Outlook script blocking

*Synchronization Fails because ActiveSync is incorrectly registered with Outlook

 

Δες και αυτο

http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/help/synchronize/activesync-usb.mspx

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ :)

 

το δοκιμάζω και επανέρχομαι

τελικά με ένα hard reset ήρθε στα ίσια του :p

 

το iGO αντιγράφτηκε, αλλά μόλις τρέχω το iGO.exe μου βγάζει το ακόλουθο μήνυμα:

"Program application cannot be found. Please insert original application SD card"

 

Στο HD μου δεν το΄βγάζει αυτό

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

τελικά με ένα hard reset ήρθε στα ίσια του :p

 

το iGO αντιγράφτηκε, αλλά μόλις τρέχω το iGO.exe μου βγάζει το ακόλουθο μήνυμα:

"Program application cannot be found. Please insert original application SD card"

 

Στο HD μου δεν το΄βγάζει αυτό

 

Ψαχνει το προγραμμα σε καρτα SD που το diamond δεν εχει.

Προσθεσε στο αρχειακι sys.txt που βρισκεται στον φακελο του igo, αυτες τις γραμμες:

 

[folders]

app="internal storage/igo8"

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλοριζικο φιλε μου

να ρωτησω ρε παιδια το intenet και το msn ειναι χρεωσιμα;

ευχαριστω

 

Αν μπείς στο net με gprs είναι χρώσιμα. Με wifi δεν δίνεις φράγκο!;)

 

Καλημερα σας εμενα το διαμαντακι που μολις το πηρα δεν λεει να κανει συγχρονισμο με το outlook με τπτ και ενω φαινεται να συγχρονιζει τις επαφες δεν το κανει και μου βγαζει το εξης σφαλμα http://www.imageshack.gr/files/h00kcfjfpetai891q07q.jpg

 

Τσέκαρε και εδώ. Sorry για το double post ξεχάστηκα...

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Τρεχεις το προγραμμα, διαλεγεις σε πιο κουμπι θελεις να αλαξεις λειτουργεια (για το diamond εμενα βολευουν το κουμπια στο πλαι volume up ,down). Μολις επιλεξεις πατας στο κατω μισο της οθονης. Σου βγαζει τις επιλογες και διαλεγεις "Handle by AEBPlus". Bαζεις οτι σε βολευει να κανει, για μονο, διπλο,τριπλο η παρατεταμενο πατημα.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια

 

Παρεπιπτοντος εχω ηδη εγκατεστημενο το advanced config και το diamond tweak μηπως προσθετοντας και το Ae button "μπουκωσει και συγχιστει" το διαμαντι ?

 

Χρειαζονται ολα η να βγαλω καποια ?

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια

 

Παρεπιπτοντος εχω ηδη εγκατεστημενο το advanced config και το diamond tweak μηπως προσθετοντας και το Ae button "μπουκωσει και συγχιστει" το διαμαντι ?

 

Χρειαζονται ολα η να βγαλω καποια ?

 

Εχω τα ιδια και δεν εχω κανενα προβλημα. (Και με την rom της ACE, και με την rom του Πανου)

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνει το προγραμμα σε καρτα SD που το diamond δεν εχει.

Προσθεσε στο αρχειακι sys.txt που βρισκεται στον φακελο του igo, αυτες τις γραμμες:

 

[folders]

app="internal storage/igo8"

το έβαλα στην αρχη :rolleyes:

 

μου βγάζει:

 

"fatal error occured in main thread

 

adress: 0x03fa1fac

exception: 0xc0000005"

 

:O

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδια το εφτιαξα, εκανα reinstall outlook και Αc και φαινεται να ειναι οκ. Σας ευχαριστω!! . Κατι αλλο τωρα, στο touch flo οταν κανουμε με το δακτυλο αριστερα δεξια το μενου πχ απο μηνυματα στο e-mail κλπ πισω εχει ενα φοντο με τετραγωνακια που πανε αριστερα-δεξια για να σου δινουν την αισθηση του 3d οπως το βιντεο

Σε εμενα αυτα τα κουτακια δεν κουνιουνται καθολου, εκανα και hard reset και παλι τπτ δεν εγινε.

Τι γινεται σ'αυτην την περιπτωση??

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν εγκαταστήσει το Manila Customizer έχετε το icon iphone? Γιατι στο xda γίνεται ένα μπάχαλο με τα συγκεκριμένα εικονίδια.
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...