Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

¨Εχει βγει καινούργια ελληνική ρομ;;;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
¨Εχει βγει καινούργια ελληνική ρομ;;;

 

Oti teleftaio yparxei gia ti syskevi sou tha to breis edw... http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=9495

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Το sprite backup κανει backup και τα προγραμματα/ρυθμισεις/συντομευσεις; Ρωταω γιατι εγω εχω ενα backup και οταν περασω την νεα ρομ, θα μπορω να κανω restore μονο τις επαφες; Η θα περαστουν κ τα προγραμματα και οι συντομευσεις που υπαρχουν στα "προγραμματα" του touchflo 3D;
ναι στο restore σου δινει την δυνατοτητα τι θελεις να κανεις απο τις ρυθμισεις
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την απαντηση που πηρα για τα βιντεάκια που τράβηξα με το κινητό, θα τα δοκιμασω αν παίζουν με τον Core Player απο το κινητό αλλά με ενδιαφέρει μόνο όταν μεταφέρονται στον φορητό ότι ειναι άφωνα, εισάγονται στον movie maker και παλι ειναι αφωνα...
Link to comment
Share on other sites

New GSM HTC Touch Diamond ROM released

 

Improved Functions and Fixes

 

 

 

1. When you launch the Camera while the system is working on other programs, the preview screen may become black.

 

2. When playing a video, sometimes a portion of the video will be cut off a little bit.

 

3. Fixes Audio playback problem with the speaker. Specific issues: sometimes the music will turn off and on after 10 minutes, or there is a buzzing sound or no sound at all.

 

4. Fixes the problem of not being able to receive MMS when in standby mode.

 

5. When launching music via the Music tab on TouchFLO 3D, the sound may intermittently turn off for a second and come back on.

 

 

http://wmpoweruser.com/?p=2449

 

 

 

http://www.htc.com/europe/SupportViewNews.aspx?dl_id=483&news_id=44

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε όλους.

 

Έχω μόλις αποκτήσει το HTC Diamond. Το πήρα από Αγγλία και θέλω να το φλασάρω για να υποστηρίζει και ελληνικά. Υπάρχει κάποιο post που να περιγράφει ακριβώς την όλη διαδικασία για να κάνεις flash την rom?

Δεύτερο ερώτημα, ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αυτή την έκδοση της Rom που να υποστηρίζει και ελληνικά?

 

Έχω προσπαθήσει να τα βρω αυτά αλλά δεν έχω καταφέρει κάτι, γι'αυτό και ποστάρω. Συγνώμη αν ήδη υπάρχει κάτι σχετικό. Όποιος το γνωρίζει ας μου δώσει τα link.

 

Ευχαριστώ

 

Το θέμα έχει μεταφερθεί από άλλο topic μιας και μου είπαν πως ήμουν λάθος εκει.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Γεια χαρα σε όλους.

 

Έχω μόλις αποκτήσει το HTC Diamond. Το πήρα από Αγγλία και θέλω να το φλασάρω για να υποστηρίζει και ελληνικά. Υπάρχει κάποιο post που να περιγράφει ακριβώς την όλη διαδικασία για να κάνεις flash την rom?

Δεύτερο ερώτημα, ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αυτή την έκδοση της Rom που να υποστηρίζει και ελληνικά?

 

Έχω προσπαθήσει να τα βρω αυτά αλλά δεν έχω καταφέρει κάτι, γι'αυτό και ποστάρω. Συγνώμη αν ήδη υπάρχει κάτι σχετικό. Όποιος το γνωρίζει ας μου δώσει τα link.

 

Ευχαριστώ

 

Το θέμα έχει μεταφερθεί από άλλο topic μιας και μου είπαν πως ήμουν λάθος εκει.

εδω θα βρεις τα παντα http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=430 επισης πρεπει να ξερεις οτι χανεις την εγγυηση με μια ρομ που δεν ειναι επισημη,φυσικα υπαρχει τροπος να επανελθεις στην εργοστασιακη,απλα διαβασε στο λινκ που σου εδωσα πριν κανεις κατι,καλως ηρθες:)(ελληνικη ρομ θα βρεις του sotos)
Link to comment
Share on other sites

@lagoudakis Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου.

 

Έχω πάρει δύο συσκευές από ebay UK και δεν έχω ιδέα τι γίνεται σε αυτή τη περίπτωση με την εγγύηση. Αλλά προκειμένου να κάνω τη δουλειά μου ας τη χάσω!

 

Η μία συσκευή είναι της αγγλικής εταιρίας Ο2 και λέγεται XDA O2 Ignito και η άλλη είναι το κλασικο HTC Diamond αλλά της Vodafone. Και τα δύο από Αγγλία.

 

Μετά από αρκετές ώρες ψάξιμο στο xda-devel... και σύμφωνα με ακριβείς οδηγίες που έχει στο modmydiamond.info και αφού κατέβασα όλα τα απαραίτητα αρχεία (Hard SPL, Radio, Greek Rom) και ακολουθώντας πάντα πιστά τις οδηγίες (Πληροφορικάριος είπαμε είμαι) και με τις δύο συσκευές αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα:

Στο πρώτο βήμα για το Hard SPL η οθόνη στο PC που δείχνει το progress της εγκατάστασης πηγαίνει στο 100% μέσα σε 1-2 δευτερόλεπτα και όχι σε 10 λεπτά που λέει πως περίπου διαρκεί η όλη φάση. Έτσι πατάω finish και η συσκευές κάνουν επανεκίνηση αλλά στην αρχή μου βγάζουν πάλι τα ίδια νούμερα:

R 1.00.25.05

G 52.29.25.12H

D 1.93.00.00 (για τη μία συσκευή)

 

Έχω δοκιμάσει και τους δύο τρόπους που αναφέρει στην εν λόγω σελίδα, δηλαδή και με το ROMUpdateUtility.exe αλλά και με το να μεταφέρω το αρχείο SSPL-Manual.exe στη συσκευή και να το τρέξω απο εκεί και πάλι μου κανει τα ίδια.

Το δοκίμασα και σε Windows XP μιας και αρχικά το δοκίμασα σε Vista και πάλι τα ίδια και με ActiveSync και με Windows Mobile Device Center. Το δοκίμασα και με δύο διαφορετικά SPL και τα δύο από Olinex ή Olipro, πως λέγεται, που απότι κατάλαβα είναι απτις καλύτερες και τίποτα διαφορετικό.

 

Κάτι διάβασα για CDMA και τα λοιπά αλλά δε το πολυκατάλαβα και αναρωτιέμαι πως γίνεται να μάθω αν είναι CDMA οι συσκευές μου ή όχι.

 

Guys....HEEELP, είμαι σε απόγνωση! Σας παρακαλώ δώστε μου λίγο απτα φώτα σας γιατί δε τη παλεύω άλλο. Έχω 3 μέρες που ψάχνω από φόρουμ σε φόρουμ και ακόμα το διαμάντι που τόσο πολύ το περίμενα δε το έχω ευχαριστηθεί γιατί περιμένω να κάνω πρώτα το φλασάρισμα και μετά να αρχίσω να παίζω καθώς και θέλω να πουλήσω τη μία απτίς δύο συσκευές σε ένα φίλο αλλά με ελληνικά οπωσδήποτε.

 

Κάτι δε κάνω καλά, κάτι μου διαφεύγει. Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη αρκεί να είναι έμπειρη μιας και δε θέλω να το κάνω μπρίκι.... έμαθα και την ορολογία! ;)

 

Σας ευχαριστώ και συγνώμη για την μακρυλογία μου!

Link to comment
Share on other sites

Το καταφερα τελικά! Δεν είχα δει πως είναι η τρίχρωμη οθόνη μετα το Hard SPL και νόμιζα πως δεν τα καταφερνα. Τελικα είχε γίνει μια χαρά το SPL και εν συνεχεία το radio και η ελληνικη ρομ και απ'οτι φαινεται όλα δουλευουν ρολόι.

 

Σας ευχαριστώ όλους

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα βίντεο που τραβά το κινητό σε mp4, παίζουν με ήχο κανονικά μεσα απο το κινητό αλλά και απο το core player αλλά όταν τα μεταφέρω στο φορητό για να τα δώ τόσο με το super, windows media δεν εμφανίζει με τίποτα ήχο παρα μόνο εικόνα και στο movie maker. Με ποιο τρόπο το βίντεο θα ειναι ολοκληρωμένο αφού ο ήχος συνοδεύεται με το βίντεο, μήπως θέλει κάποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να αυξησουμε την ενταση??εκτος απο το μενου του κινητου.καποιο προγραμμα ισως????/

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει κάνει κανείς εγκατάσταση του slide για την απάντηση ή απόρριψη μιας εισερχόμενης κλήσης? Κάπου διάβαζα ότι το HD έτσι λειτουργεί. Που μπορώ να το βρώ αυτό? Υπάρχει στην Ελληνική γλώσσα? Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει κάνει κανείς εγκατάσταση του slide για την απάντηση ή απόρριψη μιας εισερχόμενης κλήσης? Κάπου διάβαζα ότι το HD έτσι λειτουργεί. Που μπορώ να το βρώ αυτό? Υπάρχει στην Ελληνική γλώσσα? Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Θα το βρεις εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=464286

 

και είναι στα αγγλικά. Εγώ το δοκίμασα σε ένα diamond και έπαιξε κανονικότητα με το πρώτο cab που υπάρχει στο ποστ. Για ελληνικά πρέπει να το κάνεις μόνος σου αν έχεις τις ανάλογες γνώσεις (υπάρχει ανάλογο λινκ με οδηγίες στο παραπάνω πρώτο ποστ).

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να αυξησουμε την ενταση??εκτος απο το μενου του κινητου.καποιο προγραμμα ισως????/

 

Δές εδώ http://www.navimania.gr/showthread.php?t=13554

Με προσοχή όμως μήν κάψεις κανένα ηχείο!!!

Εγώ προσωπικά ΔΕΝ το δοκίμασα...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Θα το βρεις εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=464286

 

και είναι στα αγγλικά. Εγώ το δοκίμασα σε ένα diamond και έπαιξε κανονικότητα με το πρώτο cab που υπάρχει στο ποστ. Για ελληνικά πρέπει να το κάνεις μόνος σου αν έχεις τις ανάλογες γνώσεις (υπάρχει ανάλογο λινκ με οδηγίες στο παραπάνω πρώτο ποστ).

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Δουλεύει μια χαρά!

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

παιδία έχω ένα διαμάντι αότην ACE.εχω εγκαταστήσει το TF3D! πως αλλάζω θέμα???πάω στην επιλογή θέμα και αφού έχω κατεβάσει τα αρχεία στο internal storage δεν διαβάζει τίποτα να φορτώσει!!!

 

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Paides mipos kapios tha mboroyse na mou pi kati sketika me HTC Touch DIAMOND

den mboro na syndetho sto Pc moy poy to O S einai Vista kai exo egatastisei kai to Κέντρο συσκευών των Windows Mobile , kai otan bazo to USB kalodio i syskevi me rota kanonika ean thelo na sindetho sto ActiveSync i sti monada diskoy , sti monada mboro na syndetho sto ActiveSync oxi. Ennoo me ena mio p350 mboro aneta mipos kapios HELP pls?

Φοβίες

Φοβάμαι μήπως μια μέρα με αφήσουν όλοι και... μείνουν μόνοι τους

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδία έχω ένα διαμάντι αότην ACE.εχω εγκαταστήσει το TF3D! πως αλλάζω θέμα???πάω στην επιλογή θέμα και αφού έχω κατεβάσει τα αρχεία στο internal storage δεν διαβάζει τίποτα να φορτώσει!!!

 

Έχει αναφερθεί πολύ πρόσφατα εδώ. Ψάξε λίγο πιο πίσω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει ενα προβληματακι στο θεμα της καμερας σημερα εβαλα την εσωτερικη καμερα να τραβηξω βιντεο και οταν εβαλα το βιντεο να παιξει ειχε καθυστερηση ηχου δηλαδη πρωτα εβλεπες τον αλλον να μιλαει και μετα ακουγες τον ηχο μετα εβαλα την κανονικη καμερα τραβαω βιντεο παλι το ιδιο προβλημα κανω ενα soft reset τραβαω βιντεο με την εξωτερικη καμερα μια χαρα ο ηχος μετα βαζω την εσωτερικη και μου δημιουργει παλι καθυστερηση ηχου και μετα εβαλα και την εξωτερικη και ειχα το ιδιο προβλημα εχει καποιο προβλημα το κινητο η ειναι μημπως καποιο bug ?
Link to comment
Share on other sites

Πως παίρνουμε screenshot στα wm;

 

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-spb-screenshot.html

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

New GSM HTC Touch Diamond ROM released

 

Improved Functions and Fixes

 

 

 

1. When you launch the Camera while the system is working on other programs, the preview screen may become black.

 

2. When playing a video, sometimes a portion of the video will be cut off a little bit.

 

3. Fixes Audio playback problem with the speaker. Specific issues: sometimes the music will turn off and on after 10 minutes, or there is a buzzing sound or no sound at all.

 

4. Fixes the problem of not being able to receive MMS when in standby mode.

 

5. When launching music via the Music tab on TouchFLO 3D, the sound may intermittently turn off for a second and come back on.

 

 

http://wmpoweruser.com/?p=2449

 

 

 

http://www.htc.com/europe/SupportViewNews.aspx?dl_id=483&news_id=44

 

σημαντικό επίσης είναι το γεγονός ότι υπάρχουν ενσωματομένα και ελληνικά htc keyboards τα οποία μπορείς να επιλέξεις και ότι επίσης υποστηρίζουν και sms 160 χαρακτήρες:D

Link to comment
Share on other sites

sigouros ise? ean ine na tin valw twra...

 

edit: Την εβαλα, πολυ ωραια. Το μονο προβλημα ειναι οτι την συνδεω με τον υπολογιστη και ενω βλεπει την συσκευη (σαν internal storage) απο τον υπολογιστη μου, δεν μπορω να κανω sync και μου εμφανιζεται σαν αποσυνδεδεμενη απο το κεντρο συγχρονισμου των vista.

 

Φυσικα υποστηριζει ελληνικα/160 γραμματα στα sms... και λεω να την κρατησω... χωρις να βαλω τα ελληνικα....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...