Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Να ενημερώσω για το αίτημα αντιλογισμου ετήσιας συνδρομής φοιτητικης πιστωτικής κάρτας.

Δυστυχώς ήταν αρνητικό, με το σκεπτικό ότι μου παρείχαν δωρεάν συνδρομή τα προηγούμενα δύο χρόνια.

Προσπάθησα να μεταπεισω τον υπάλληλο βάσει συγκεκριμένου σκεπτικού(πχ συνολικές συναλλαγές στην κάρτα περίπου 3κ), δίχως επιτυχία.

Εφόσον για την φετινή συνδρομή δεν μπορώ να κάνω κάτι, θα την κρατήσω και θα την κατάργησω το 2021.

Κουράζουν άνευ λόγου και αιτίας.

 

Εγώ το σεπτέμβρη μετά από πολύ επιμονή πήρα σε yellows 10€.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για κέρδη. ούτε ζημία, απλά δεν μπορείς να επικοινωνήσεις με κανέναν... εγώ υποθετικά ότι ώρα αποφάσιζα εβγαζά εκτός τα χρήματα. Δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Συνεχώς 1 αυτοματοποιημένο μήνυμα , ότι θα με καλέσουν και μένει εκει!!! Δεν θα αναλύσω στην τελική τι κάνουν ή οχι.... απλά αν θα βγάλω άκρη μέσω τράπεζας.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου χρέωσαν από Κολομβία ένα πακέτο μηνιαίο Netflix μέσω πιστωτικής Πειραιώς που είχα κάνει λογαριασμό μόνο στο λαπτοπ μου κ μου άλλαξαν τους κωδικούς και τα πάντα. Έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής κ η Πειραιώς δεν τη δέχτηκε..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό πιστεύω, προσπαθώ στο μεταξύ να επικοινωνήσω μαζί τους, αλλά μάταια. Θα σας ενημερώσω πάντως για την εξέλιξη!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κατέθεσα αμφισβήτηση για συναλλαγές που δεν έκανα. Υπήρχαν χρεώσεις σε σελίδες στοιχημάτων. Απ την στιγμή που έκανα την αίτηση τι ακολουθεί από εδώ και πέρα;
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι της τράπεζας, αλλά δικό σου.. Είναι νόμος ότι προσέχουμε που δίνουμε τα στοιχεία τβς κάρτας μας.. Καλό είναι μόνο PayPal για να είσαι καλημενος.. Αν μου. Έδινες λεφτά για μια υπηρεσία στο χέρι και γινόμουν Λούης ποιος θα σου έδινε τα λεφτά πίσω εκτός απο εμένα...?

Επίσης αμφισβήτηση συναλλαγής γίνεται μόνο σε πιστωτική κάρτα..

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου χρέωσαν από Κολομβία ένα πακέτο μηνιαίο Netflix μέσω πιστωτικής Πειραιώς που είχα κάνει λογαριασμό μόνο στο λαπτοπ μου κ μου άλλαξαν τους κωδικούς και τα πάντα. Έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής κ η Πειραιώς δεν τη δέχτηκε..

 

Ζήτα να μιλήσεις με τον υπάλληλο που ανέλαβε την υπόθεσή σου. Μου φαίνεται αρκετά περίεργο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι της τράπεζας, αλλά δικό σου.. Είναι νόμος ότι προσέχουμε που δίνουμε τα στοιχεία τβς κάρτας μας.. Καλό είναι μόνο PayPal για να είσαι καλημενος.. Αν μου. Έδινες λεφτά για μια υπηρεσία στο χέρι και γινόμουν Λούης ποιος θα σου έδινε τα λεφτά πίσω εκτός απο εμένα...?

Επίσης αμφισβήτηση συναλλαγής γίνεται μόνο σε πιστωτική κάρτα..

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

Και σε χρεωστική γίνεται :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το σεπτέμβρη μετά από πολύ επιμονή πήρα σε yellows 10€.

 

Ήταν ανένδοτος. Δέκα λεπτά και δεν έλεγε απολύτως τίποτα. Μόνο ότι δεν επιτρέπει το σύστημα να αντιλογιστεί η συνδρομή. Γιατί όμως δεν εξηγούσε.

Ενημέρωσα, ώστε να σημειωθεί από φέτος, πως το επόμενο έτος θα την ακυρώσω και θα κλείσω κάθε λογαριασμό. Μου είπε να τηλεφωνήσω τότε προτού γίνει η χρέωση και να ζητήσω δωρεάν συνδρομή. Για φέτος όμως, τίποτα.

Οπότε θα γίνω ερειστικός για το 2020 χρησιμοποιώντας την κάρτα στο μέγιστο. Γενάρη του 2021 θα πάω σε κατάστημα να κλείσω τον λογαριασμό και να τους παραδώσω την κάρτα. Το έχω πάρει απόφαση :lol::lol:

 

ΥΓ. Εάν επιτρέπεται. Είχες πάνω από 2κ σε ετήσιες συναλλαγές;

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσία που ποτέ δεν έλαβα και άφαντοι, δεν τους βρίσκεις πουθενά!!! Δεν υπέγραψα τίποτα και δεν έχω αλληλογραφία να παρουσιάσω,αφού όλα έγινα μέσω του website της εταιρίας. Ο θεός να την κάνει! Τηλεφωνικώς πάντως μου είπαν μόνο από το κατάστημα της Εθνικής και με φυσική παρουσία. Τι εννοείς να το δω με ΣτΚ; Το σίγουρο είναι ότι έχω ηχογραφημένες συνομιλίες... αλλά και τι με αυτό που δεν βρίσκω κανένα από αυτούς μήπως και βρώ το δίκιο μου έστω και με εκφοβισμό. το ποσό ανέρχεται στα 250 Ευρώ. Η αλήθεια είναι έότι μου είπαν από την τράζετα να τα κλάψω σε περιπτωση απάτης! Μάλιστα αυτήν την έκφραση χρησιμοποίησε αυτολεξεί. Δεν υπάρχει τρόπος μονάχα λέει αν έχει την καλή διάθεση να μου τα επιστρέψει η εταιρία. Δεν υπάρχει λέει τρόπος η τράπεζα τους να μου τα επιστρέψει, γιατί λέει δεν πάει έτσι!Και ουσιαστικά το μόνο μου γίνεται με την αμφισβήτηση είναι να διαπιστωθεί από την τράπεζα εάν όντως πρόκειται για απάτη.

Αυτά.... τι συμβουλεύεις;;;;

 

πες μας το site που σου εφαγε αυτα 250 ευρω για να μην την πατησουμε και εμεις . Και επισης μια συμβουλη , εγω εχω 2 λογαρισμους στον ενα δεν εχω συνδεσει χρεωστικη καρτα και στον 2ο λογαρασμο εχω συνδεδμενη χρεωστικη καρτα , οποτε κανω μεταφορα και μετα κανω χρηση της καρτας ειτε στο ιντερνετ ειτε στο ατμ ειτε σε φυσικο καταστημα και ποτε δεν την εχω πατησει!( διοτι μεσα στην καρτα εχω βαλει μονο το ποσο που θελω εγω κατι δηλαδη σαν προπληρωμενη καρτα χωρις κοστος φορτισης χρησιμοποιω την χρεωστικη μου καρτα!!! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ανένδοτος. Δέκα λεπτά και δεν έλεγε απολύτως τίποτα. Μόνο ότι δεν επιτρέπει το σύστημα να αντιλογιστεί η συνδρομή. Γιατί όμως δεν εξηγούσε.

Ενημέρωσα, ώστε να σημειωθεί από φέτος, πως το επόμενο έτος θα την ακυρώσω και θα κλείσω κάθε λογαριασμό. Μου είπε να τηλεφωνήσω τότε προτού γίνει η χρέωση και να ζητήσω δωρεάν συνδρομή. Για φέτος όμως, τίποτα.

Οπότε θα γίνω ερειστικός για το 2020 χρησιμοποιώντας την κάρτα στο μέγιστο. Γενάρη του 2021 θα πάω σε κατάστημα να κλείσω τον λογαριασμό και να τους παραδώσω την κάρτα. Το έχω πάρει απόφαση :lol::lol:

 

ΥΓ. Εάν επιτρέπεται. Είχες πάνω από 2κ σε ετήσιες συναλλαγές;

 

Άστα βράστα με αυτήν την συνδρομή... και εμένα με είχε πάρει μια και με έλεγε για το τρομερό πρόγραμμα yellow που έχουν και έχετε κερδίσει ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ (κάπου στα 10 ευρώ με αγορες 2Κ+) και ότι με παρέχουν ΔΩΡΕΑΝ αντικατασταση της κάρτας και τόσα πολλά προνόμοια όπως το χαζό check in class που κερδίζεις ένα bluetooth ηχείο και πρέπει να κλείσεις ραντεβού στο κατάστημα για να το παραλάβεις και η εφαρμογή που δεν δούλευε ποτέ σωστά... τελικά με έδωσε 10 ευρώ σε yellows γιατί δεν μπορεί να επιστρέψει την συνδρομή. Αξιοποίησα και την αντικατασταση κάρτας γιατί η προηγούμενη δεν φαινόταν τίποτα από τα ψηφία της.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ανένδοτος. Δέκα λεπτά και δεν έλεγε απολύτως τίποτα. Μόνο ότι δεν επιτρέπει το σύστημα να αντιλογιστεί η συνδρομή. Γιατί όμως δεν εξηγούσε.

Ενημέρωσα, ώστε να σημειωθεί από φέτος, πως το επόμενο έτος θα την ακυρώσω και θα κλείσω κάθε λογαριασμό. Μου είπε να τηλεφωνήσω τότε προτού γίνει η χρέωση και να ζητήσω δωρεάν συνδρομή. Για φέτος όμως, τίποτα.

Οπότε θα γίνω ερειστικός για το 2020 χρησιμοποιώντας την κάρτα στο μέγιστο. Γενάρη του 2021 θα πάω σε κατάστημα να κλείσω τον λογαριασμό και να τους παραδώσω την κάρτα. Το έχω πάρει απόφαση :lol::lol:

 

ΥΓ. Εάν επιτρέπεται. Είχες πάνω από 2κ σε ετήσιες συναλλαγές;

 

Και μένα ανένδοτη μια κυρία από τηλεφώνου που είχα μιλήσει. Πήγα σε κατάστημα για να υποβάλλω γραπτό αίτημα όπως και παλιότερα. Άλλαξε όμως η διαδικασία και κατέληξα να μιλάω με την ίδια από τηλ που μου έλεγε τα ίδια και ότι κερδίζω πολλά μέσω yellows σε σχέση με τη συνδρομή (πράγματι τους παίρνω ~100€/χρόνο αν θυμάμαι καλά). Ζήτησα να μιλήσω με τον προϊστάμενό της και με κάλεσε αργότερα. Ευγενέστατος και εξυπηρετικός, μου εξήγησε ότι το μόνο που μπορούσε να κάνει ήταν τα 10€ σε yellows. Σίγουρα πάνω από 2k κινήσεις μπορεί και 3k.

 

Άστα βράστα με αυτήν την συνδρομή... και εμένα με είχε πάρει μια και με έλεγε για το τρομερό πρόγραμμα yellow που έχουν και έχετε κερδίσει ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ (κάπου στα 10 ευρώ με αγορες 2Κ+) και ότι με παρέχουν ΔΩΡΕΑΝ αντικατασταση της κάρτας και τόσα πολλά προνόμοια όπως το χαζό check in class που κερδίζεις ένα bluetooth ηχείο και πρέπει να κλείσεις ραντεβού στο κατάστημα για να το παραλάβεις και η εφαρμογή που δεν δούλευε ποτέ σωστά... τελικά με έδωσε 10 ευρώ σε yellows γιατί δεν μπορεί να επιστρέψει την συνδρομή. Αξιοποίησα και την αντικατασταση κάρτας γιατί η προηγούμενη δεν φαινόταν τίποτα από τα ψηφία της.

 

Προνόμια λέμε όχι αστεία... :D

 

Εγώ ένα θέλω: όπως στις άλλες visa να βάλουν όρο ότι αν κάνουμε πάνω από 2.500€/χρόνο αγορές δωρεάν συνδρομή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εχω αναφέρει και εγώ ότι πέρσι αρνήθηκαν να μου δώσουν δωρεάν συνδρομή που μου έδιναν 7 χρονια. Αυτο σε κάρτα της Πειραιώς στην οποία την προηγούμενη χρονια είχα περάσει τα 2.000 ευρω. Αρα πλέον η πολιτική τους άλλαξε απο όσα διαβάζω εδώ και αλλού. Τέλος από που προκύπτει ότι τις Visa τις παίρνεις με δωρεάν συνδρομή αν έχεις πάνω απο 2500 ευρω το χρόνο συναλλαγές;
Link to comment
Share on other sites

Εχω αναφέρει και εγώ ότι πέρσι αρνήθηκαν να μου δώσουν δωρεάν συνδρομή που μου έδιναν 7 χρονια. Αυτο σε κάρτα της Πειραιώς στην οποία την προηγούμενη χρονια είχα περάσει τα 2.000 ευρω. Αρα πλέον η πολιτική τους άλλαξε απο όσα διαβάζω εδώ και αλλού. Τέλος από που προκύπτει ότι τις Visa τις παίρνεις με δωρεάν συνδρομή αν έχεις πάνω απο 2500 ευρω το χρόνο συναλλαγές;

 

Πάνω από 2.500€ και ισχύει για τις Classic και Gold.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Θα ήθελα να ρωτήσω πριν πάω στην τράπεζα για πιστωτική ποιο εάν ξέρετε είναι το όριο με 12.500 φορολογική δήλωση για πιστωτική κ ποια πιστωτική ίσως να με συμφέρει γιατί είμαι από νησί κ δεν έχουμε όλα τα μαγαζιά για bonus.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Θα ήθελα να ρωτήσω πριν πάω στην τράπεζα για πιστωτική ποιο εάν ξέρετε είναι το όριο με 12.500 φορολογική δήλωση για πιστωτική κ ποια πιστωτική ίσως να με συμφέρει γιατί είμαι από νησί κ δεν έχουμε όλα τα μαγαζιά για bonus.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον αντίστροφα πρέπει να κάνεις την ερώτηση. Δες πρώτα ποιά τράπεζα ή ποιά καταστήματα επιστροφής σε εξυπηρετούν (πχ σούπερμάρκετ και βενζινάδικα).

Παρότι δεν υπάρχει αυστηρός κανόνας για το όριο, νομίζω ~1000€ είναι λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αίτηση αμφισβήτησης γίνεται μόνο σε πιστωτικές η και σε χρεωστικές κάρτες; Και τι διαδιακασια ακολουθείτε; Edited by Nil80
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αντίστροφα πρέπει να κάνεις την ερώτηση. Δες πρώτα ποιά τράπεζα ή ποιά καταστήματα επιστροφής σε εξυπηρετούν (πχ σούπερμάρκετ και βενζινάδικα).

 

Παρότι δεν υπάρχει αυστηρός κανόνας για το όριο, νομίζω ~1000€ είναι λογικό.

Για σούπερ μάρκετ lidl Σκλαβενίτη κ Βασιλόπουλος για βενζιναδικα shel avin τράπεζα την alfa λόγω μισθοδοσίας εχετε κάποια κάρτα να μου προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα Lidl δεν συμμετέχουν σε κανένα πρόγραμμα επιβράβευσης.

Ο Σκλαβενίτης συμμετέχει στο yellow της Πειραιώς με 2% για τις πιστωτικές κάρτες, στο go4more της Εθνικής με 1% και στην €πιστροφή της Eurobank με 1% επίσης!

Ο Βασιλόπουλος συμμετέχει στο bonus της AlphaBank και υπάρχει και η πιστωτική AB Plus Mastercard από την Πειραιώς (δεν είναι yellow).

 

Η Shell συμμετέχει στο yellow της Πειραιώς με 2% για τις πιστωτικές κάρτες, στο go4more της Εθνικής με 2% για τις πιστωτικές κάρτες, αλλά εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις και την Energy Mastercard της AlphaBank (δεν είναι bonus) που δίνει 3% στην Shell και 1% οπουδήποτε αλλού.

Ορισμένα πρατήρια AVIN δίνουν 3% με πιστωτικές κάρτες Πειραιώς.

 

Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι και να μην σε μπέρδεψα χειρότερα. Αν ξεχνάω κάτι ας με συμπληρώσει κάποιος (έκανα update βάσει του post του χρήστη sakels).

 

Η επιλογή δική σου!

Edited by GraveDigger
update βάσει του post του χρήστη sakels
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Τα Lidl δεν συμμετέχουν σε κανένα πρόγραμμα επιβράβευσης.

Ο Σκλαβενίτης συμμετέχει στο go4more της Εθνικής με 1% και στην €πιστροφή της Eurobank με 1% επίσης!

Ο Βασιλόπουλος συμμετέχει στο bonus της AlphaBank και υπάρχει και η πιστωτική AB Plus Mastercard από την Πειραιώς.

 

Η Shell συμμετέχει στο go4more της Εθνικής με 2% για τις πιστωτικές κάρτες, αλλά εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις και την Energy Mastercard της AlphaBank που δίνει 3% στην Shell και 1% οπουδήποτε αλλού.

Ορισμένα πρατήρια AVIN δίνουν 3% με πιστωτικές κάρτες Πειραιώς.

 

Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι και να μην σε μπέρδεψα χειρότερα. Αν ξεχνάω κάτι ας με συμπληρώσει κάποιος.

 

Η επιλογή δική σου!

 

Σκλαβενιτης και shell δινουν 2% στην πειραιως

 

https://yellow.piraeusbank.gr/el/sunergates-tou-programmatos-epivraveushs-yellow

Link to comment
Share on other sites

Τα Lidl δεν συμμετέχουν σε κανένα πρόγραμμα επιβράβευσης.

Ο Σκλαβενίτης συμμετέχει στο go4more της Εθνικής με 1% και στην €πιστροφή της Eurobank με 1% επίσης!

Ο Βασιλόπουλος συμμετέχει στο bonus της AlphaBank και υπάρχει και η πιστωτική AB Plus Mastercard από την Πειραιώς.

 

Η Shell συμμετέχει στο go4more της Εθνικής με 2% για τις πιστωτικές κάρτες, αλλά εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις και την Energy Mastercard της AlphaBank που δίνει 3% στην Shell και 1% οπουδήποτε αλλού.

Ορισμένα πρατήρια AVIN δίνουν 3% με πιστωτικές κάρτες Πειραιώς.

 

Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι και να μην σε μπέρδεψα χειρότερα. Αν ξεχνάω κάτι ας με συμπληρώσει κάποιος.

 

Η επιλογή δική σου!

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μένα ανένδοτη μια κυρία από τηλεφώνου που είχα μιλήσει. Πήγα σε κατάστημα για να υποβάλλω γραπτό αίτημα όπως και παλιότερα. Άλλαξε όμως η διαδικασία και κατέληξα να μιλάω με την ίδια από τηλ που μου έλεγε τα ίδια και ότι κερδίζω πολλά μέσω yellows σε σχέση με τη συνδρομή (πράγματι τους παίρνω ~100€/χρόνο αν θυμάμαι καλά). Ζήτησα να μιλήσω με τον προϊστάμενό της και με κάλεσε αργότερα. Ευγενέστατος και εξυπηρετικός, μου εξήγησε ότι το μόνο που μπορούσε να κάνει ήταν τα 10€ σε yellows. Σίγουρα πάνω από 2k κινήσεις μπορεί και 3k.

 

 

 

Προνόμια λέμε όχι αστεία... :D

 

Εγώ ένα θέλω: όπως στις άλλες visa να βάλουν όρο ότι αν κάνουμε πάνω από 2.500€/χρόνο αγορές δωρεάν συνδρομή.

Δυο-τρεις χιλιαδες ευρώ το χρόνο ειναι μικρο ποσο.

ΜΗ ξεχνατε οτι: κάθε φυσικό πρόσωπο που είναι μισθωτός, συνταξιούχος, αυτοαπασχολούμενος και ιδιοκτήτης εκμισθούμενων ακινήτων πρέπει να εξοφλεί με πλαστικό χρήμα ή με άλλα ηλεκτρονικά μέσα πληρωμής ή με μετρητά (κατόπιν έκδοσης αποδείξεων) δαπάνες αγοράς αγαθών και παροχής υπηρεσιών συνολικής αξίας τουλάχιστον ίσης με το 30% του συνολικού ετήσιου ατομικού εισοδήματός του.

Link to comment
Share on other sites

Δυο-τρεις χιλιαδες ευρώ το χρόνο ειναι μικρο ποσο.

ΜΗ ξεχνατε οτι: κάθε φυσικό πρόσωπο που είναι μισθωτός, συνταξιούχος, αυτοαπασχολούμενος και ιδιοκτήτης εκμισθούμενων ακινήτων πρέπει να εξοφλεί με πλαστικό χρήμα ή με άλλα ηλεκτρονικά μέσα πληρωμής ή με μετρητά (κατόπιν έκδοσης αποδείξεων) δαπάνες αγοράς αγαθών και παροχής υπηρεσιών συνολικής αξίας τουλάχιστον ίσης με το 30% του συνολικού ετήσιου ατομικού εισοδήματός του.

 

Δε χρησιμοποιούμε αποκλειστικά μια κάρτα για τις ηλεκτρονικές συναλλαγές μας!

Link to comment
Share on other sites

Δυο-τρεις χιλιαδες ευρώ το χρόνο ειναι μικρο ποσο.

ΜΗ ξεχνατε οτι: κάθε φυσικό πρόσωπο που είναι μισθωτός, συνταξιούχος, αυτοαπασχολούμενος και ιδιοκτήτης εκμισθούμενων ακινήτων πρέπει να εξοφλεί με πλαστικό χρήμα ή με άλλα ηλεκτρονικά μέσα πληρωμής ή με μετρητά (κατόπιν έκδοσης αποδείξεων) δαπάνες αγοράς αγαθών και παροχής υπηρεσιών συνολικής αξίας τουλάχιστον ίσης με το 30% του συνολικού ετήσιου ατομικού εισοδήματός του.

 

Ας μου το δώσουν ως δυνατότητα και αν δεν το πιάσω ας την πληρώσω την συνδρομή. Δεν έχω κανένα παράθυρο να τη γλιτώσω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...