Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Εγω παντως έκανα αγορά χτες γύρω στα 11 ευρώ απο ασιατικό site με πιστωτική Eurobank και πέτυχε . Σημερα φάνηκε και η χρέωση μεσα απο το ebanking που το ειδα. Σε eBay alliexpres παντως δεν κατάφερα να πραγματοποιήσω αγορά. Στο site στο οποίο κατάφερα ειναι το banggood.com

Και εγω πριν μιση ωρα περιπου εκανα αγορα μικρης αξιας απο banggood με visa eurobank. Μεσω paypal η αγορα απετυχε, μεσω πληρωμης με την καρτα το status δειχνει payment confirmed, ηρθε και email με την αποδειξη, οποτε μαλλον η συναλλαγη εγινε επιτυχως. Αντε να δειξει και shipped. Βεβαια, δεν υπαρχει η ασφαλεια του paypal, αλλα ας ελπισουμε οτι το μαγαζι συνεχιζει να ειναι αξιοπιστο.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τρεις συναλλαγες με αμερικανικα site και απευθειας χρεωση καρτας σε αξια μεταξυ 11-15$ κι ολες ακυρες, με alpha bank χρεωστική κ amex.

 

Προσπαθειες από 12-4:30 π.μ.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! τι κανεις ρε συ και εσυ εδω? χαχαχαχαχα Νικηφορος εδω!

και εμενα δεν παιζει ουτε με paypal αλλα ουτε και με google wallet! εχω VISA πιστωτικη της Eurobank αν εχει σημασια.

και σημερα :

We are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the recipient's website to complete your transaction using their regular checkout flow.

Return to Google

και με wallet

Λυπούμαστε.

Η πιστωτική σας κάρτα που λήγει σε XXXX απορρίφθηκε. Επιλέξτε διαφορετικό τρόπο πληρωμής. [bM-CPE-35]

Γεια σου Νικηφορε, εδω προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται με τα χάλια μας....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια πολύ σημαντική ερωτηση!

 

Θελω να στειλω χρηματα σε καποιον σε αλλη περιοχή της Ελλάδας. Τοσο καιρό χρησιμοποιούσα "τα λεφτά στο λεπτό" της Πειραιως, αλλά λογω capital controls εχει "παγώσει" η λειτουργία της υπηρεσιας.

 

Ενώ εχει λογαριασμό σε τραπεζα, λογω της κοινης διαχειρισης του από αλλους, δε θελω να φανεί οτι υπαρχει κινηση κεφαλαιων από τρίτους (εμενα, δλδ).

 

Τι εναλλακτικες εχω αυτην την περιοδο σε αυτη την περιπτωση; Και με τι κοστος; (σ σ. Για όσους δε ξερουν "τα λεφτά στο λεπτό" ηταν δωρεάν υπηρεσια λογω υπαρξης λογαριασμού στο winbank)

 

Ευχαριστώ.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια πολύ σημαντική ερωτηση!

 

Θελω να στειλω χρηματα σε καποιον σε αλλη περιοχή της Ελλάδας. Τοσο καιρό χρησιμοποιούσα "τα λεφτά στο λεπτό" της Πειραιως, αλλά λογω capital controls εχει "παγώσει" η λειτουργία της υπηρεσιας.

 

Ενώ εχει λογαριασμό σε τραπεζα, λογω της κοινης διαχειρισης του από αλλους, δε θελω να φανεί οτι υπαρχει κινηση κεφαλαιων από τρίτους (εμενα, δλδ).

 

Τι εναλλακτικες εχω αυτην την περιοδο σε αυτη την περιπτωση; Και με τι κοστος; (σ σ. Για όσους δε ξερουν "τα λεφτά στο λεπτό" ηταν δωρεάν υπηρεσια λογω υπαρξης λογαριασμού στο winbank)

 

Ευχαριστώ.

 

Νομίζω η Western Union ξαναξεκίνησε τη λειτουργία της εσωτερικά στην Ελλάδα, ίσως με το όποιο κόστος σου λύσει τα χέρια.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια πολύ σημαντική ερωτηση!

 

Θελω να στειλω χρηματα σε καποιον σε αλλη περιοχή της Ελλάδας. Τοσο καιρό χρησιμοποιούσα "τα λεφτά στο λεπτό" της Πειραιως, αλλά λογω capital controls εχει "παγώσει" η λειτουργία της υπηρεσιας.

 

Ενώ εχει λογαριασμό σε τραπεζα, λογω της κοινης διαχειρισης του από αλλους, δε θελω να φανεί οτι υπαρχει κινηση κεφαλαιων από τρίτους (εμενα, δλδ).

 

Τι εναλλακτικες εχω αυτην την περιοδο σε αυτη την περιπτωση; Και με τι κοστος; (σ σ. Για όσους δε ξερουν "τα λεφτά στο λεπτό" ηταν δωρεάν υπηρεσια λογω υπαρξης λογαριασμού στο winbank)

 

Ευχαριστώ.

 

Τηλεφωνική με ταχυδρομείο.

Πας πληρώνεις και τα παίρνει σε 5 λεπτά.

Άμεσα χωρίς όριο μέχρι και περασμένη εβδομάδα.

Για σήμερα δεν ξέρω αλλά ρώτα να μάθεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς γιατί ενώ δεν τρέχει κάποια προσφορά στο go4more της Εθνικής παρόλαυτα τουλάχιστον σε πρατήρια της Shell που δοκίμασα δίνει για κάθε 2.000 πόντους όχι 5 ευρώ αλλά 10 ευρώ ενω και στην εφαρμογή του go4more εμφανίζει τους 2.000 πόντους ως 5 ευρώ ??
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς γιατί ενώ δεν τρέχει κάποια προσφορά στο go4more της Εθνικής παρόλαυτα τουλάχιστον σε πρατήρια της Shell που δοκίμασα δίνει για κάθε 2.000 πόντους όχι 5 ευρώ αλλά 10 ευρώ ενω και στην εφαρμογή του go4more εμφανίζει τους 2.000 πόντους ως 5 ευρώ ??

 

Εκμεταλλευσου το οσο μπορεις. Τα καλα κρατανε λιγο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ήρθε η κουβέντα για το go4more,,, είδα ότι στην κανονική εφαρμογή της ΕΤΕ μπορούμε να βλέπουμε τους πόντους μας από το go4more. Υπάρχει πλέον λόγος να έχουμε και την ξεχωριστή εφαρμογή go4more ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ήρθε η κουβέντα για το go4more,,, είδα ότι στην κανονική εφαρμογή της ΕΤΕ μπορούμε να βλέπουμε τους πόντους μας από το go4more. Υπάρχει πλέον λόγος να έχουμε και την ξεχωριστή εφαρμογή go4more ?

 

Απο την εφαρμογη μπορεις να δεις σε ποσα ευρω αντιστοιχουν οι ποντοι που εχεις σε καποιο καταστημα που σε ενδιαφερει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο την εφαρμογη μπορεις να δεις σε ποσα ευρω αντιστοιχουν οι ποντοι που εχεις σε καποιο καταστημα που σε ενδιαφερει

Ωραίος ο pexths !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σας ενημερώνω επίσημα ότι μόλις υπήρξε επιτυχής επεξεργασία της συνδρομής μου στο GOOGLE STORAGE με ελληνική πιστωτική κάρτα. Την πρώτη φορά είχε αποτύχει, προ 1 εβδομάδας, τώρα όμως βλέπω κανονικά τη χρέωση στο statement της πιστωτικής κάρτας (EUROBANK VISA).

 

Κάτι καλό γίνεται μάγκες!!

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο σαιτ της alpha bank.μπες εκει που λεει πελατες citibank και ακολουθα την διαδικασια

Άλλαξα τους παλιούς κωδικούς της CITIBANK και πλέον όλα οκ για Alpha ebanking.

Υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να συνδέσω με την κάρτα αυτή έναν λογαριασμό Alpha που έχω; Λείπω εξωτερικό και δε μπορώ να πάω σε Τράπεζα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να μάθω λεπτομέρειες για το go4more της Εθνικής. Πριν κάποιο καιρό έλεγα στο site με ποιες επιχειρήσεις συνεργάζεται και σε πόσα € αντιστοισχούν οι πόντοι. Που μπορώ να τα βρω αυτά; Επίσης υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης των ανέπαφων συνναλαγών χωρίς pin; Είναι σημαντικό για ηλικιωμένους.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να μάθω λεπτομέρειες για το go4more της Εθνικής. Πριν κάποιο καιρό έλεγα στο site με ποιες επιχειρήσεις συνεργάζεται και σε πόσα € αντιστοισχούν οι πόντοι. Που μπορώ να τα βρω αυτά; Επίσης υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης των ανέπαφων συνναλαγών χωρίς pin; Είναι σημαντικό για ηλικιωμένους.

 

Αν η καρτα υποστηριζει ανεπαφες συναλλαγες δεν μπορεις να απενεργοποιησεις αυτη τη δυνατοτητα. Απλα δεν την χρησιμοποιεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς ανανέωση antivirus παίδες;:(

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να μάθω λεπτομέρειες για το go4more της Εθνικής. Πριν κάποιο καιρό έλεγα στο site με ποιες επιχειρήσεις συνεργάζεται και σε πόσα € αντιστοισχούν οι πόντοι. Που μπορώ να τα βρω αυτά; Επίσης υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης των ανέπαφων συνναλαγών χωρίς pin; Είναι σημαντικό για ηλικιωμένους.

 

Αν εχεις ios/android συσκευή κ κωδικους ebanking κατεβασε την εφαρμογη go4more κ σου δινει λεπτομερειες για τους ποντους, με ποιες εταιρειες συνεργαζεται, κτλ.

Δε ξερω που αλλού μπορεις να βρεις κατι πιο αναλυτικό.

Από το webbanking που εψαχνα εγω δεν εβγαζα ακρη. Τωρα με την εφαρμογή βλεπω περισσότερα!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να μάθω λεπτομέρειες για το go4more της Εθνικής. Πριν κάποιο καιρό έλεγα στο site με ποιες επιχειρήσεις συνεργάζεται και σε πόσα € αντιστοισχούν οι πόντοι. Που μπορώ να τα βρω αυτά; Επίσης υπάρχει δυνατότητα απενεργοποίησης των ανέπαφων συνναλαγών χωρίς pin; Είναι σημαντικό για ηλικιωμένους.

Στο Site go4more,όπως επίσης και στην mobile εφαρμογή go4more, όταν επιλέξεις την συνεργαζόμενη επιχείρηση σου εμφανίζει εκεί την εικόνα που δείχνει σε πόσα € αντιστοιχούν οι πόντοι που έχεις.

Για το αν υπάρχει η δυνατότητα να απενεργοποιήσεις τις ανέπαφες συναλλαγές χωρίς pin κάτω των 25€,μπορείς να ρωτήσεις την εξυπηρέτηση πελάτων μέσω τηλεφώνου ή και μέσω email & στη συνέχεια θα προβείς σε αίτημα στο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς ανανέωση antivirus παίδες;:(

Για να δω κ γω απαντήσεις, γιατι ειμαι ενα μηνα με το Eset που εχει λήξει

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Αν η καρτα υποστηριζει ανεπαφες συναλλαγες δεν μπορεις να απενεργοποιησεις αυτη τη δυνατοτητα. Απλα δεν την χρησιμοποιεις

 

Με ενδιαφέρει η απενεργοποίηση της δυνατότητας να κάνει συναλλαγές χωρίς πιν για ποσά κάτω των 25€.

 

Αν εχεις ios/android συσκευή κ κωδικους ebanking κατεβασε την εφαρμογη go4more κ σου δινει λεπτομερειες για τους ποντους, με ποιες εταιρειες συνεργαζεται, κτλ.

Δε ξερω που αλλού μπορεις να βρεις κατι πιο αναλυτικό.

Από το webbanking που εψαχνα εγω δεν εβγαζα ακρη. Τωρα με την εφαρμογή βλεπω περισσότερα!

 

Δυστυχώς δεν έχω ακόμα λόγω cc.

 

Στο Site go4more,όπως επίσης και στην mobile εφαρμογή go4more, όταν επιλέξεις την συνεργαζόμενη επιχείρηση σου εμφανίζει εκεί την εικόνα που δείχνει σε πόσα € αντιστοιχούν οι πόντοι που έχεις.

Για το αν υπάρχει η δυνατότητα να απενεργοποιήσεις τις ανέπαφες συναλλαγές χωρίς pin κάτω των 25€,μπορείς να ρωτήσεις την εξυπηρέτηση πελάτων μέσω τηλεφώνου ή και μέσω email & στη συνέχεια θα προβείς σε αίτημα στο κατάστημα.

 

Θα το ψάξω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει η απενεργοποίηση της δυνατότητας να κάνει συναλλαγές χωρίς πιν για ποσά κάτω των 25€.

 

Καταρχην δεν δεχονται ολα τα τερματικα ανεπαφες συναλλαγες αλλα ακομα και αυτα που εχουν αυτη την δυνατοτητα, μπορεις αν θελεις να κανεις την συναλλαγη βαζοντας το πιν σου. Απλα δεν θα πλησιασεις την καρτα στο τερματικο αλλα θα την βαλεις στην σχισμη του τερματικου, η κλασσικη διαδικασια, και θα πληκτρολογησεις και το πιν σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην δεν δεχονται ολα τα τερματικα ανεπαφες συναλλαγες αλλα ακομα και αυτα που εχουν αυτη την δυνατοτητα, μπορεις αν θελεις να κανεις την συναλλαγη βαζοντας το πιν σου. Απλα δεν θα πλησιασεις την καρτα στο τερματικο αλλα θα την βαλεις στην σχισμη του τερματικου, η κλασσικη διαδικασια, και θα πληκτρολογησεις και το πιν σου

 

Το ξέρω αυτό που λες. Για την γιαγιά μου με ενδιαφέρει σε περίπτωση κλοπής της κάρτας. Θέλω απλά να ζητάει πιν ακόμα και στις συναλλαγές κάτω των 25€.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάφερα με την πιστωτική Πειραιώς που έχω να βάλω 20 ευρώ στον λογαριασμό μου στο play station network.

 

Με την ίδια κάρτα στο Xbox store δεν λειτουργεί τίποτα.

 

Αυτό σημαίνει ότι προφανώς έχει δοθεί από Ελλάδα η δυνατότητα για αγορές αλλά κάποιες χώρες - εταιρίες η οτιδήποτε άλλο δεν τις δέχονται ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το μεσημέρι να περάσω 30€ στην neteller με visa debit πειραιώς χωρίς αποτέλεσμα. Θα δοκιμάσω ξανά λίγο μετά τις 12 και θα ενημερώσω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς ανανέωση antivirus παίδες;:(

 

Για να δω κ γω απαντήσεις, γιατι ειμαι ενα μηνα με το Eset που εχει λήξει

 

εκανα εγω στην εσετ 28/7/ εχουν λογαριασμους σε Αλφα , Εθνικη και Πειραιως

προσπαθησα μεσω web banking και δε περναγε και πηγα εκανα καταθεση

στο γκισε στη πειραιως , γραφοντας στις παρατηρησεις το ονοματεπωνυμο μου

και το username που ανανεωσα (τυπου EAV-χχχχχχχχχ) και μετα εβγαλα φωτο την αποδειξη

την εστειλα στο support εδω στο μεταξυ ειχα ηδη μιλησει με μια κυρια και μεσα σε λιγη ωρα

εγινε η ανανεωση !!!

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...