Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Δοκιμασα να αγοαρασω μικρης αξιας αντικειμενο απο ebay και εφαγα τρελε ακυρο.

Εδω δεν μπορω να φορτισω την πρωπηρωμενη της εθνικης απορω πως μερικοι καταφεραν και εκαναν αγορες.

Link to comment
Share on other sites

ξερω πως δε γινονται αγορες μεσω καρτας αλλα επειδη ακουω διαφορες ιστοριες ειπα να δοκιμασω.πατωντας λοιπον να πληρωσω μου βγαζει το παρακατω μηνυμα:

 

Try again?

 

Your payment failed because your card issuer declined your payment. We suggest trying this payment again under card issuers authorization process which requires to verify your identity.

 

Do you want to continue?

CONTINUE

 

Πατωντας συνεχεια μου βγαζει το εξης:

 

#CardLabel#

Προστατέψτε online τη Visa κάρτα σας.

Η υπηρεσία Verified by Visa προστατεύει τη κάρτα σας Visa από μη εξουσιοδοτημένη χρήση σε online συναλλαγές, χωρίς πρόσθετο κόστος.

Για περισσότερες πληροφορίες, κάντε κλικ εδώ . Για να χρησιμοποιήσετε αυτή την υπηρεσία στις συναλλαγές σας, συμπληρώστε αυτή τη σελίδα. Στη συνέχεια θα δημιουργήσετε ένα Visa Μυστικό Κωδικό.

Α.Φ.Μ !

Α.Δ.Τ. / Διαβατήριο ! (μόνο ψηφία)

Ημερομηνία Γέννησης ! / ! / ! (ΗΗ/ΜΜ/ΕΕΕΕ)

 

 

 

Ενεργοποιώντας τώρα την κάρτα σας, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης της Τράπεζας Πειραιώς. Όροι Χρήσης Προσωπικά Δεδομένα

 

Ενεργωποίηση Κάρτας Όχι ευχαριστώ

 

Βγαινει κ σε αλλους αυτο;

Link to comment
Share on other sites

ξερω πως δε γινονται αγορες μεσω καρτας αλλα επειδη ακουω διαφορες ιστοριες ειπα να δοκιμασω.πατωντας λοιπον να πληρωσω μου βγαζει το παρακατω μηνυμα:

 

Try again?

 

Your payment failed because your card issuer declined your payment. We suggest trying this payment again under card issuers authorization process which requires to verify your identity.

 

Do you want to continue?

CONTINUE

 

Πατωντας συνεχεια μου βγαζει το εξης:

 

#CardLabel#

Προστατέψτε online τη Visa κάρτα σας.

Η υπηρεσία Verified by Visa προστατεύει τη κάρτα σας Visa από μη εξουσιοδοτημένη χρήση σε online συναλλαγές, χωρίς πρόσθετο κόστος.

Για περισσότερες πληροφορίες, κάντε κλικ εδώ . Για να χρησιμοποιήσετε αυτή την υπηρεσία στις συναλλαγές σας, συμπληρώστε αυτή τη σελίδα. Στη συνέχεια θα δημιουργήσετε ένα Visa Μυστικό Κωδικό.

Α.Φ.Μ !

Α.Δ.Τ. / Διαβατήριο ! (μόνο ψηφία)

Ημερομηνία Γέννησης ! / ! / ! (ΗΗ/ΜΜ/ΕΕΕΕ)

 

 

 

Ενεργοποιώντας τώρα την κάρτα σας, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης της Τράπεζας Πειραιώς. Όροι Χρήσης Προσωπικά Δεδομένα

 

Ενεργωποίηση Κάρτας Όχι ευχαριστώ

 

Βγαινει κ σε αλλους αυτο;

 

Το Verified By Visa είναι άσχετο με το θέμα των περιορισμών, απλά στο βγάζει για να σε προτρέψει να το ενεργοποιήσεις ώς έξτρα μέτρο ασφάλειας. Αν το προσπεράσεις (επιλογή "Όχι Ευχαριστώ"), τι σου λέει μετά;

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ-απλουστευμένη εξήγηση: Εσύ δίνεις σήμερα 60 ευρώ/μήνα και αποταμιεύεις, με σκοπό να τα πάρεις πίσω κάποτε. Όμως, αν είναι να τα πάρεις σε 20 χρόνια, τα 60 ευρώ τότε δε θα έχουν την ίδια αξία με σήμερα (που τα δίνεις), λόγω πληθωρισμού (οι τιμές ανεβαίνουν με τα χρόνια, οπότε τα 60 ευρώ έχουν άλλη αγοραστική δύναμη σήμερα και άλλη σε 20 χρόνια). Για το λόγο αυτό, σου αναπροσαρμόζουν αυτόματα το ποσό κατα 5% κάθε χρόνο. Με τον τρόπο αυτό το ποσό που δίνεις αυξάνεται σταθερά, αλλά στο τέλος θα πάρεις πίσω ένα μεγαλύτερο ποσό που προσεγγιστικά υποτίθεται οτι θα έχει την ίδια αξία με αυτή που θα περίμενες.

προσεξε ομως τι ειπε ο φιλος, καθε χρονο του αναπροσαμοζουν την καταβολη των 60 ευρω κατα 5%, αρα αυτος πληρωνει την προστασια!!! Για μενα αν θελεις το διακοπτεις αμεσα και ζητα τα χρηματα σου πισω, αν δεν εχει καποιο penalty, που συνηθως βαζουν γιατι ξερουν οτι αν καταλαβει ο πληρωτης, δηλαδη εσυ, τι γκαφα εκανε τοτε θα θελησει να διακοψει αμεσα το αποταμιευτικο προγραμμα. Φιλε μου η καλυτερη επενδυση ειναι υγιες εμποριο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξερω πως δε γινονται αγορες μεσω καρτας αλλα επειδη ακουω διαφορες ιστοριες ειπα να δοκιμασω.πατωντας λοιπον να πληρωσω μου βγαζει το παρακατω μηνυμα:

 

Try again?

 

Your payment failed because your card issuer declined your payment. We suggest trying this payment again under card issuers authorization process which requires to verify your identity.

 

Do you want to continue?

CONTINUE

 

Πατωντας συνεχεια μου βγαζει το εξης:

 

#CardLabel#

Προστατέψτε online τη Visa κάρτα σας.

Η υπηρεσία Verified by Visa προστατεύει τη κάρτα σας Visa από μη εξουσιοδοτημένη χρήση σε online συναλλαγές, χωρίς πρόσθετο κόστος.

Για περισσότερες πληροφορίες, κάντε κλικ εδώ . Για να χρησιμοποιήσετε αυτή την υπηρεσία στις συναλλαγές σας, συμπληρώστε αυτή τη σελίδα. Στη συνέχεια θα δημιουργήσετε ένα Visa Μυστικό Κωδικό.

Α.Φ.Μ !

Α.Δ.Τ. / Διαβατήριο ! (μόνο ψηφία)

Ημερομηνία Γέννησης ! / ! / ! (ΗΗ/ΜΜ/ΕΕΕΕ)

 

 

 

Ενεργοποιώντας τώρα την κάρτα σας, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης της Τράπεζας Πειραιώς. Όροι Χρήσης Προσωπικά Δεδομένα

 

Ενεργωποίηση Κάρτας Όχι ευχαριστώ

 

Βγαινει κ σε αλλους αυτο;

Ολο αυτο που λες ειναι το γνωστο "verified by visa" και ειναι για την προστασια σου και μονο, καλο ειναι να το ολοκληρωσεις.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω πως οτιδήποτε εκτός θέματος διαγράφεται. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα στο facebook διαφήμιση για την monese που χωρίς διαδικασίες σου ανοίγει ουσιαστικά λογαριασμό αγγλικής τράπεζας και σου δίνει και χρεωστική visa contactless. Έχω ήδη λογαριασμό στη neteller αλλά έδωσα το μέιλ μου για να είμαι από τους πρώτους χρήστες της υπηρεσίας τις επόμενες εβδομάδες.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα στο facebook διαφήμιση για την monese που χωρίς διαδικασίες σου ανοίγει ουσιαστικά λογαριασμό αγγλικής τράπεζας και σου δίνει και χρεωστική visa contactless. Έχω ήδη λογαριασμό στη neteller αλλά έδωσα το μέιλ μου για να είμαι από τους πρώτους χρήστες της υπηρεσίας τις επόμενες εβδομάδες.

Άντε και ανοίγεις λογαριασμό... πώς θα μεταφέρεις χρήματα εκεί...?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι συναλλαγές με το εξωτερικό γίνονται με ένα ημερήσιο πλαφόν για κάθε τράπεζα. Έτσι θα πάω π.χ 12και1 και θα βάλω ένα ποσό για να ψωνίζω χωρίς να χρειάζεται κάθε φορά να μην ξέρω αν θα περάσει η κάρτα ή να ξενυχτάω για να τα καταφέρω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι συναλλαγές με το εξωτερικό γίνονται με ένα ημερήσιο πλαφόν για κάθε τράπεζα. Έτσι θα πάω π.χ 12και1 και θα βάλω ένα ποσό για να ψωνίζω χωρίς να χρειάζεται κάθε φορά να μην ξέρω αν θα περάσει η κάρτα ή να ξενυχτάω για να τα καταφέρω.

πως ακριβως θα γινει ολο αυτο? θα δινεις ζεστο χρημα στον γκισε? και αναλογα τα ποσα, καποια στιγμη θα κινησεις τον μηχανισμο ελεγχου....προσεχε λοιπον....φιλικα ετσι.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Οι επιτρεπόμενες ροές χρημάτων είναι συγκεκριμένες και αναφέρονται περιοριστικά στην πλέον πρόσφατη Π.Ν.Π.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα στις 00:45 αγορά με πιστωτική αλφαβανκ απο Google play music και δν ολοκληρώθηκε...

Και σήμερα 00:05 ίδια προσπάθεια τίποτα πάλι, τι στο δι@ολο? Έλεος!

Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα 00:05 ίδια προσπάθεια τίποτα πάλι, τι στο δι@ολο? Έλεος!

 

Εμένα πάντως μόλις μου έτυχε το απόλυτο κουφό με Eurobank.

Μπόρεσε και πέρασε η συνδρομή μου σε MMO! :lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ μέρες για συνδρομή σε ένα domain name. Προφανώς καμία συναλλαγή δεν γίνεται και μας κοροϊδεύουν για να προσπαθούμε συνέχεια. Αν θέλανε θα βάζανε όριο ανά πελάτη ανά εβδομάδα και αν περισεύαν χρήματα θα τα μοιράζανε την επόμενη βδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

πως ακριβως θα γινει ολο αυτο? θα δινεις ζεστο χρημα στον γκισε? και αναλογα τα ποσα, καποια στιγμη θα κινησεις τον μηχανισμο ελεγχου....προσεχε λοιπον....φιλικα ετσι.

 

Θα χρησιμοποιήσω χρεωστική φίλου. Μην φανταστείτε κάνα τρελό ποσό ρε παιδιά μαξ 100€.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Προσπαθώ μέρες για συνδρομή σε ένα domain name. Προφανώς καμία συναλλαγή δεν γίνεται και μας κοροϊδεύουν για να προσπαθούμε συνέχεια. Αν θέλανε θα βάζανε όριο ανά πελάτη ανά εβδομάδα και αν περισεύαν χρήματα θα τα μοιράζανε την επόμενη βδομάδα.

 

Οι υπηρεσίες Internet δεν ανήκουν στις κατηγορίες εμπόρων (MCC) που άνοιξαν με την τελευταία οδηγία. Μπορείς να χρεώσεις την κάρτα σου σε sites του εξωτερικού μόνο στις συγκεκριμένες κατηγορίες που αναφέρουν και έως το πλαφόν των 300.000 ανά τράπεζα ανά ημέρα.

Φιλικά,

 

Γιώργος Βαρδίκος

HyperHosting Web Hosting Services

http://www.hyperhosting.gr

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μόλις μου έτυχε το απόλυτο κουφό με Eurobank.

Μπόρεσε και πέρασε η συνδρομή μου σε MMO! :lol:

τι ειναι το ΜΜΟ ρε φιλε?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

 

 

Οι υπηρεσίες Internet δεν ανήκουν στις κατηγορίες εμπόρων (MCC) που άνοιξαν με την τελευταία οδηγία. Μπορείς να χρεώσεις την κάρτα σου σε sites του εξωτερικού μόνο στις συγκεκριμένες κατηγορίες που αναφέρουν και έως το πλαφόν των 300.000 ανά τράπεζα ανά ημέρα.

Εγω γιατί δν μπορώ να κάνω αγορά απο το Google play music και μάλιστα στις 00:05, απο αλφαμπανκ με visa?

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το ΜΜΟ ρε φιλε?

 

M(assive) M(ultiplayer) O(nline).

Παιχνίδι online.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα στις 00:45 αγορά με πιστωτική αλφαβανκ απο Google play music και δν ολοκληρώθηκε...

 

καλησπέρα! τι κανεις ρε συ και εσυ εδω? χαχαχαχαχα Νικηφορος εδω!

και εμενα δεν παιζει ουτε με paypal αλλα ουτε και με google wallet! εχω VISA πιστωτικη της Eurobank αν εχει σημασια.

και σημερα :

We are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the recipient's website to complete your transaction using their regular checkout flow.

Return to Google

και με wallet

Λυπούμαστε.

Η πιστωτική σας κάρτα που λήγει σε XXXX απορρίφθηκε. Επιλέξτε διαφορετικό τρόπο πληρωμής. [bM-CPE-35]

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως έκανα αγορά χτες γύρω στα 11 ευρώ απο ασιατικό site με πιστωτική Eurobank και πέτυχε . Σημερα φάνηκε και η χρέωση μεσα απο το ebanking που το ειδα. Σε eBay alliexpres παντως δεν κατάφερα να πραγματοποιήσω αγορά. Στο site στο οποίο κατάφερα ειναι το banggood.com
Link to comment
Share on other sites

Ωραία!!! Ρουλέτα οι αγορές!! Όπου και σε όποιον κάτσει! Σίγουρα το όριο μηδενίζεται τα μεσάνυχτα;
Link to comment
Share on other sites

Ωραία!!! Ρουλέτα οι αγορές!! Όπου και σε όποιον κάτσει! Σίγουρα το όριο μηδενίζεται τα μεσάνυχτα;

 

Θεωρητικα ναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαχα οποτε καθε 00:00 θα γινεται ενας πανικος!!!!

 

Εγω 00:05 εκανα ανανεωση καρτοκινητου μεσω paypal με amex της alpha bank

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...