Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Εγώ κατάφερα με την πιστωτική Πειραιώς που έχω να βάλω 20 ευρώ στον λογαριασμό μου στο play station network.

 

Με την ίδια κάρτα στο Xbox store δεν λειτουργεί τίποτα.

 

Αυτό σημαίνει ότι προφανώς έχει δοθεί από Ελλάδα η δυνατότητα για αγορές αλλά κάποιες χώρες - εταιρίες η οτιδήποτε άλλο δεν τις δέχονται ακόμα.

 

Σχεδόν σίγουρα έπεσες στον εγχώριο περιορισμό - είτε δεν το καταλαβαίνουν ως "συνδρομή", είτε χτύπησε στο όριο των 300.000 ανά τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς με αλφαβανκ visa να αγοράσει από google play κάτι? Προσπαθώ καιρό τώρα τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

εκανα εγω στην εσετ 28/7/ εχουν λογαριασμους σε Αλφα , Εθνικη και Πειραιως

προσπαθησα μεσω web banking και δε περναγε και πηγα εκανα καταθεση

στο γκισε στη πειραιως , γραφοντας στις παρατηρησεις το ονοματεπωνυμο μου

και το username που ανανεωσα (τυπου EAV-χχχχχχχχχ) και μετα εβγαλα φωτο την αποδειξη

την εστειλα στο support εδω στο μεταξυ ειχα ηδη μιλησει με μια κυρια και μεσα σε λιγη ωρα

εγινε η ανανεωση !!!

Προφανώς μιλας για την ESΕT Ελλαδας.

Ειμαι συνδρομητής στα κεντρικα της eset (αγγλια) και δεν μπορω να ανανεωσω.

Κ αυτη τη στιγμη εχω 12 pc στην εταιρεία που περιμενουν ανανεωση του eset

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!μπορει κανεις με την νεα πνπ να αγορασει απο πχ aliexpress,ebay η δεν ακομα δεν το εχουν επιτρέψει?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα! Μόλις έκανα αγορές 2 τραγούδια από google wallet το ένα ξένο, το αλλο Ελληνικό. Δυστυχώς με paypal έλεγε να επιβεβαιώσω τρόπο πληρωμής όπως φαίνεται μας έχει μπλοκάρει γιατί από εκεί δεν αγοράζω μουσική???? Δοκιμασα βιβλίο και εφαρμογές άκυρο χοντρό! Μόνο μουσική μπορώ να πάρω! Αν δοκιμάσει κανείς βιντεος ας πει. Για ebay θες paypal και δεν αφήνει και aliexpress όσοι δοκίμασαν διάβασα κανείς δεν αγόρασε! Ξέχασα να πω έχω eurobank visa.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!μπορει κανεις με την νεα πνπ να αγορασει απο πχ aliexpress,ebay η δεν ακομα δεν το εχουν επιτρέψει?

 

Άλλοι τα καταφέρνουν άλλοι όχι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εκανα 2 αγορές (ζελατίνες και θήκη για κινητό) απο το amazon.co.uk με prepaid της Τράπεζας Πειραιώς, και έχουν γίνει και οι 2 dispatched.
Link to comment
Share on other sites

gearbest πριν λιγο, 42$ φαγαμε ακυρο, prepaid eurobank!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ομοιως και εγω, μια αγορα απο amazon και μια απο banggood με prepaid της eurobank ,ολα οκ :D

ολα οκ, αλλα τι αγορασες?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

τιποτα το σημαντικο φιλε, 10 ευρω κοστος

εγω gearbest 42$ ενα raspberry pi 2, εφαγα ακυρο, λες να δοκιμασω με paypal?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Μπα ,με PayPal δε θα κάνεις δουλειά

 

ουτε και με την visa εκανα ομως, λες να δοκιμασω 12:01 ?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ουτε και με την visa εκανα ομως, λες να δοκιμασω 12:01 ?

 

δε νομιζω η ωρα να παιζει ρολο, τι καρτα εχεις και απο πιο site προσπαθεις να κανεις αγορα?

edit τωρα ειδα οτι απο το gearbest προσπαθεις, μεγαλο ρολο παιζει η ιστοσελιδα που αγοραζουμε, δοκιμασε να παρεις αυτο που θελεις απο καπου αλλου

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω η ωρα να παιζει ρολο, τι καρτα εχεις και απο πιο site προσπαθεις να κανεις αγορα?

edit τωρα ειδα οτι απο το gearbest προσπαθεις, μεγαλο ρολο παιζει η ιστοσελιδα που αγοραζουμε, δοκιμασε να παρεις αυτο που θελεις απο καπου αλλου

απ οτι ειδα κατα την διαρκεια της προσπαθειας πληρωμης, οτι την εισπραξη την κανει η globalcollect, μαλλον ειναι στην ελληνικη blacklist.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

απ οτι ειδα κατα την διαρκεια της προσπαθειας πληρωμης, οτι την εισπραξη την κανει η globalcollect, μαλλον ειναι στην ελληνικη blacklist.

Νομίζω και από banggood η ίδια την κάνει.

Edit: γραψε λαθος, αλλη ειναι.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο αγορά από banggood με πιστωτική Πειραιώς. Όλα οκ. Κόστος 82 $

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, ακομα ενα καταστημα απο κινα εκτος απο banggood, οπου εγινε επιτυχης αγορα μεσω χρεωστικης. Ειναι το dealextreme. Τωρα το ποσο αξιοπιστο ειναι το εν λογω μαγαζι θα δειξει... Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, ακομα ενα καταστημα απο κινα εκτος απο banggood, οπου εγινε επιτυχης αγορα μεσω χρεωστικης. Ειναι το dealextreme. Τωρα το ποσο αξιοπιστο ειναι το εν λογω μαγαζι θα δειξει...

Χάλια τιμές, μεγάλες καθυστερήσεις και aftersales για γερά νεύρα.

Με γεια! :-P

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χάλια τιμές, μεγάλες καθυστερήσεις και aftersales για γερά νεύρα.

Με γεια! :-P

Χαχαχα...εχει ολα τα καλα χαρακτηριστικα μαζεμενα δηλαδη! Παντως ειχε ποικιλια και μόνο εκεί βρηκα αυτο που ηθελα. Δυστυχως στην κατασταση που ειμαστε οι επιλογες ειναι πολυ περιορισμενες, απο κινα μονο στο banggood και σε αυτο μεχρι στιγμης μπορουν να γινουν αγορες μεσω καρτων απο ελλαδα. Εχουμε φτασει σε σημειο να αγοραζουμε χωρις paypal και να λεμε και ευχαριστω.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δουλεύει banggood και dealextreme μια χαρά είναι για μένα που ήθελα να αγοράσω 1002 ηλεκτρονικές μικροβλακείες. Με βλέπω να στήνομαι σήμερα το βράδυ μετά τις 12 καραούλι να κάνω παραγγελία.
Link to comment
Share on other sites

εχουμε ομως καποια εξασφαλιση μεσω visa ?με το paypal κατι ειχες

Ότι εξασφάλιση είχες όταν έληγε η διορία να κάνεις dispute στο PayPal. Δηλαδή αν χαθεί το προϊόν κλπ μάλλον είμαστε εκτεθειμένοι και τι θα γίνει ειναι στην διακριτική ευχέρεια του καταστηματος.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ότι εξασφάλιση είχες όταν έληγε η διορία να κάνεις dispute στο PayPal. Δηλαδή αν χαθεί το προϊόν κλπ μάλλον είμαστε εκτεθειμένοι και τι θα γίνει ειναι στην διακριτική ευχέρεια του καταστηματος.

 

180 μέρες σε προστατεύει το paypal, χρόνος υπεραρκετός. Πληρωμή κατευθείαν με την κάρτα εγκυμονεί κινδύνους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...