Jump to content

Sony Ericsson C902


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδιά,

 

μόλις πήρα και εγώ το κινητό και θέλω να κάνω update αλλα δεν το καταφέρνω.

Ακολουθώ τις οδηγίες εκτος απο τη πρώτη που λέει να είναι πληρως φορτισμένη η

μπαταρία του. Είναι τόσο σημαντικο αυτό? Οσες φορες που εχω προσπαθήσει

είναι σχεδόν γεμάτη.

Απο εκει και περα και βγαζω τη μπαταρια και συνδέω το καλώδιο πατώντας το c

αλλα στο κινητό δεν γίνεται τιποτα. Και όταν το αφήνω το c μπαίνει σε mode μαζικής αποθήκευσης.

Τι δεν κάνω καλά?

Link to comment
Share on other sites

με ποια εκδοση? εισαι φιλε morrissey

εγω εχω περασμενη την εκδοση R3DA026 και θελω να βρω καθαρη εγκατασταση την εκδοση R3EA038 οσοι ειχατε την δικη μου σαν αρχηκη εκδοση εχεται κανει αναβαθμιση και τι προβληματα σας εχει βγαλει? μου εχει αρχησει που και που να κανει ristart στην αναμονη και μετα να ανοιγει και να μπενει κανονικα στο δυκτιο βλεπω παλι ξεκινησαμε τα παλια και με αυτο τι λεται να φταει το κινητο μου το συνοδευη μια memory stick 4gb απο το παλιο k810 εχει ξανα συμβη το ειδιο περιστατικο σε αλον με το c902 ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kαλησπέρα,

 

σε C902 που διαθέτει η κοπέλα μου υπάρχει η έκδοση λογισμικού R3BA035 (αγορά Ιούλιο ή Αύγουστο '08)...Λογικά είναι και το παλιότερο από όσα έχουν αναφερθεί στο φορουμ, μιάς και είδα οι αναφορές να ξεκινούν από το R3Dxxxx...

 

Tα προβλήματα που υπάρχουν στην συγκεκριμένη συσκευή είναι σχετικά με τις κλήσεις ομιλίας κυρίως και αφορούν παγώματα κατά τη διάρκεια κλήσεων ομιλίας, είτε με τη μορφή απώλειας μικροφώνου/ακουστικού, είτε με τη μορφή τερματισμού κλήσης, είτε επανεκκίνησης...

 

Διάβασα παραπάνω πως η τελευταία έκδοση είναι η R3EA038...το θέμα είναι το εξής :

 

Η συσκευή έχει το μενού "My View", άρα αντιλαμβάνομαι πως είναι κάποια έκδοση ειδική της Cosmote... Μπορώ να κάνω αναβάθμιση λογισμικού μέσω SEUS , ή η επίσκεψη σε κάποιο κατάστημα της Cosmote είναι μονόδρομος για την αναβάθμιση της συσκευής ?

 

Επίσης, καθώς ο ίδιος δεν έχω επαφή με S-E (διαθέτω Nokia) και επομένως δεν έχω εμπειρία από το PC Suite της SE, μπορεί κάποιος να μου πεί αν η συγκεκριμένη εφαρμογή διαθέτει κάποιο Οne-Click-Backup που να αποθηκεύει έτσι σε ένα μοναδικό αρχείο στον υπολογιστή όλα τα δεδομένα του τηλεφώνου (Κατάλογο,Μηνύματα,Φωτό,Ήχους) ?

 

Ευχαριστώ

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!!!

Μια πληροφορια αν μπορειτε...Ειστε ικανοποιημενοι απο την καμερα του κινιτου?

Ψαχνω κινητο με 5mp κ δεν ξερω ποιο να παρω....Αν θελετε βοηθειστε με.

Ευχαριστω για το χρονο σας!:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!!!

Μια πληροφορια αν μπορειτε...Ειστε ικανοποιημενοι απο την καμερα του κινιτου?

Ψαχνω κινητο με 5mp κ δεν ξερω ποιο να παρω....Αν θελετε βοηθειστε με.

Ευχαριστω για το χρονο σας!:)

 

Την ημέρα είναι πολύ καλή.Για τη νύχτα,λόγω έλλειψης xenon flash,δε θα μείνεις πολύ ικανοποιημένος.Αν θες κάμερα 5 mpixels που να αποδίδει καλά μέρα-νύχτα κοιτα προς ΝΟΚΙΑ Ν82.Αν δε σ'ενδιαφέρουν οι νυχτερινές λήψεις,τότε μια χαρά είναι!

 

Υ.Γ.:Η αντίστοιχη πρόταση του C902 με επιπλέον xenon flash είναι το C901.Καλύτερα κοίτα προς το C901.Υπάρχει αντίστοιχο θέμα.:)

 

Kαλησπέρα,

 

σε C902 που διαθέτει η κοπέλα μου υπάρχει η έκδοση λογισμικού R3BA035 (αγορά Ιούλιο ή Αύγουστο '08)...Λογικά είναι και το παλιότερο από όσα έχουν αναφερθεί στο φορουμ, μιάς και είδα οι αναφορές να ξεκινούν από το R3Dxxxx...

 

Tα προβλήματα που υπάρχουν στην συγκεκριμένη συσκευή είναι σχετικά με τις κλήσεις ομιλίας κυρίως και αφορούν παγώματα κατά τη διάρκεια κλήσεων ομιλίας, είτε με τη μορφή απώλειας μικροφώνου/ακουστικού, είτε με τη μορφή τερματισμού κλήσης, είτε επανεκκίνησης...

 

Διάβασα παραπάνω πως η τελευταία έκδοση είναι η R3EA038...το θέμα είναι το εξής :

 

Η συσκευή έχει το μενού "My View", άρα αντιλαμβάνομαι πως είναι κάποια έκδοση ειδική της Cosmote... Μπορώ να κάνω αναβάθμιση λογισμικού μέσω SEUS , ή η επίσκεψη σε κάποιο κατάστημα της Cosmote είναι μονόδρομος για την αναβάθμιση της συσκευής ?

 

Επίσης, καθώς ο ίδιος δεν έχω επαφή με S-E (διαθέτω Nokia) και επομένως δεν έχω εμπειρία από το PC Suite της SE, μπορεί κάποιος να μου πεί αν η συγκεκριμένη εφαρμογή διαθέτει κάποιο Οne-Click-Backup που να αποθηκεύει έτσι σε ένα μοναδικό αρχείο στον υπολογιστή όλα τα δεδομένα του τηλεφώνου (Κατάλογο,Μηνύματα,Φωτό,Ήχους) ?

 

Ευχαριστώ

 

Θα κατεβάσεις κανονικά το SEUS και θα κάνεις από κει την αναβάθμιση.Δεν υπάρχει πρόβλημα,θα περαστεί κανονικά η αναβάθμιση R3EA038.

 

Για backup κατέβασε καλύτερα απ'το http://www.fjsoft.at/en/ το MyPhoneExplorer.Είναι στα ελληνικά και είναι καλύτερο του PC Suite.Εκπληκτικό πρόγραμμα.:)

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει και ειναι κανονικα και εμενα cosmote συσκευη ειναι και δεν εχασα τιποτα απο οτι ειχε η ετερεια μεσα απλως αναβαθμιστικε το λογισμικο του κινητου απλως κανε πρωτα back up τα μνμ και τηλεφωνικο καταλογο
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΩΣΤΑ;

 

(σορρυ για το off topic)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Sony Ericsson C902 από το εξωτερικό. Όμως έχω το πρόβλημαα ότι ως γλώσσες και μενού έχει μόνο αγγλικά ή γερμανικα. Ξέρει κανείς αν μπορώ να του περάσω ελληνική γλώσσα :cry:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς. Ακολούθησε αυτόν τον οδηγό και θα είσαι ΟΚ!
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

το ειχα συνδεση με το ps3 για να παρω κατι τραγουδακια και μολις το αποσυνδεσα, και πηγα να το ανοιξω ειχε κολησει και και δεν ανοιγε το λογισμηκο, και την ξανα περασα και ανοιγει κανονικα τι συνεβει?
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις κανονικά το SEUS και θα κάνεις από κει την αναβάθμιση.Δεν υπάρχει πρόβλημα,θα περαστεί κανονικά η αναβάθμιση R3EA038.

 

Για backup κατέβασε καλύτερα απ'το http://www.fjsoft.at/en/ το MyPhoneExplorer.Είναι στα ελληνικά και είναι καλύτερο του PC Suite.Εκπληκτικό πρόγραμμα.:)

 

Sorry, για κάποιο λόγο δεν πρόσεξα την υπενθύμιση νέου μηνύματος στο θέμα...

 

Χρησιμοποίησα το PC Suite και έκανα αντίγραφο ασφαλείας...Όλα καλά... Μόνο τα ξυπνητήρια δεν κρατάει και κάποια SMS (τα απεσταλμένα) χάθηκαν...Δεν πειράζει, δεν ήταν σημασίας ευτυχώς...

 

Η διαδικασία της αναβάθμισης έγινε χωρίς κανένα πρόβλημα, εύκολα και γρήγορα...

 

Το τηλέφωνο είναι ανανεωμένο από άποψης ταχύτητας και εχει πλέον ξεπεράσει τα κολλήματα που έκανε...

 

Επανέφερα τα αρχεία με το PC Suite και είναι όπως πρίν και καλύτερο...Αν παρουσιαστεί κάτι θα ενημερώσω...προς το παρόν trouble-free....

 

Θα δοκιμάσω και το MyPhoneExplorer σύντομα...

 

Ευχαριστώ...

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,τελικά η OTA update που και καλά έχει,μούφα είναι.Έχω την R3EA037,και όταν πάω να κάνω update τη τελευταία ενημέρωση απο το μενού του κινητού,over the air για να μη κάνω καθαρή εγκατάσταση και χάσω παιχνίδια και εφαρμογές,μου λέει οτι το νεότερο λογισμικό είναι ήδη εγκατεστημένο...Να τη ξεχάσω λέτε αυτη τη λειτουργία?Τσάμπα την έβαλαν απ' οτι φαίνεται...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

πως ειναι και σε κοματια το κινητο μας. το παρακατω βιντεο ειναι μονο ενημερωτικο...

http://www.youtube.com/watch?v=PufhNkObfDE

 

καμια πληρωφορεια εχει κανεις? αν θα βγει νεα εκδοση για το κινητο μας.

Link to comment
Share on other sites

Καμία πληροφορία έχει κανείς, αν θα βγει νέα έκδοση για το κινητό μας;

 

Συνήθως η Sony-Ericsson δεν βγάζει καινούργιες εκδόσεις, αλλά μόνο νέα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο ADWNIS...Έχετε μείνει ευχαριστημένοι απο τις φωτογραφίες που τραβάει το κινητό μας όταν τις προβάλετε στην οθόνη του υπολογιστή?Προσωπικά δεν έχω μείνει,τα χρώματα είναι λίγο σα "ξεπλυμένα",όχι τόσο ζωντανά όσο θα έπρεπε,είναι η ιδέα μου,ή το έχετε και άλλοι αυτο το πρόβλημα?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πάντως,γιατί το C902 ήρθε πολλά υποσχώμενο και περίμενα οτι θα ήταν άξιος απόγονος το K850...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

το c901 θα ειναι με το xenon flash οποτε αυτος θα ειναι ο αντικαταστατης του c902 μας

 

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μπορω να στιλω mms αλα μονο να παρω μην πως ξερει κανεις τι ρυθμισεις πρεπει να κανω με την q συγνωμη για το off topic

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μπορω να στιλω mms αλα μονο να παρω μην πως ξερει κανεις τι ρυθμισεις πρεπει να κανω με την q συγνωμη για το off topic

Δες εδώ (χειροκίνητες ρυθμίσεις) και εδώ (αυτόματες ρυθμίσεις) :).Άν θες περισσότερες πληροφορίες ρώτα εδώ.;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,τα φώτα σας...Ρύθμισα το usb απο το μενού της συσκευής,αντί να λειτουργεί σα modem το τηλέφωνο,να παιρνει internet απο τον υπολογιστή(lan).Το θέμα είναι,οτι όταν το συνδέω,βγάζει στο p.c "τοπική σύνδεση 3".Το κινητό όταν πάω να μπώ στο internet δε βγάζει τη σφαίρα,που συμαίνει οτι δε χρησιμοποιεί GPRS/3G,και ενώ όλα αυτα δείχνουν οτι θα συνεχίσει μια χαρά,μετά απο λίγη ώρα μου λέει σφάλμα επικοινωνίας.Δοκίμασα να εγκαταστήσω το p.c suite,αλλά αυτό βοηθάει μόνο όταν θες να κάνεις το κινητό σου modem και όχι το αντίθετο...Kotsianiii σύγουρα θα ξέρεις κάτι!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

αν πεσει κατω και φυγει το καπακι της μπαταρειας μπορει να παιζει λιγο ποιο σιγα απο οτι επεζε πριν πεσει, και ποσο πηγενει η επισκευη του ηχειου ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tελικά δε ξέρει κανένας γι' αυο που ρώτισα πιο πάνω?

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Tελικά δε ξέρει κανένας γι' αυο που ρώτισα πιο πάνω?

 

Θέλει μια μικρή δουλίτσα,δεν είναι τόσο απλό..Καταρχήν,τι λειτουργικό έχει ό υπολογιστής;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση kotsiani,λοιπόν,έχω Vista,αμα διαβάσεις το προηγούμενο post που εξηγούσα το πρόβλημα,θα δεις οτι όλλα πάνε καλά,και τελευταία στιγμή μου λέει"σφάλμα επικοινωνίας..."

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C902

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...