Jump to content

Sony Ericsson C902


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το > σημαίνει να πατήσεις τη δεξιά πλευρά του πολυπλήκτρου και το < την αριστερή πλευρά!Το * είναι το πλήκτρο με τον αστερίσκο!
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω πολύ!

 

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα ποιά είναι η τελευταία αναβάθμιση και τη διορθώνει?:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

R3EA038!Διορθώνει κυρίως την ταχύτητα απόκρισης των λειτουργιών και την οθόνη!Επίσης,υπάρχουν κι άλλες μικρο-βελτιωσούλες,όπως στην Java!
Link to comment
Share on other sites

Kotsiani,αν ξέρεις κάτι παραπάνω για την αναβάθμιση,θα σου ήμουν υπόχρεος αν το ανέφερες...Δυστυχώς απο τότε που το SEUS σου σβήνει όλα τα αρχεία από τη μνήμη του κινητού,το σκέφτομαι για να κάνω αναβαθμίσεις...Πρέπει μετά όλα από την αρχή,παιχνίδια,εφαρμογές,ρυθμίσεις,προφίλ WAP\MMS κ.τ.λ...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να κανουμε back up στα αρχεια που εχει το κινητο μας μεσα τα αρχεια που εχει περασει π.χ η cosmote πριν γινει η αναβαθμιση ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και ενα bug στην 38...

Μενού>Ιnternet>Στην κύρια οθόνη κλικ "εισαγωγή διευθυνσης"

Σβήνουμε τα www, και κανει restart το κινητό.

Σε εμένα τουλάχιστον αυτό κάνει!

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

να γιατι δεν του κανω αναβαθμιση εγω ασε να βγει νεο frimware. αληθεια με ποιο προγραμα μπωρουμε να αντιγραψουμε το frimware που εχει αυτην την στιγμη το κινητο μας?
Link to comment
Share on other sites

Nondaz,Εκτός απο το bug είδες και καμιά άλλη διαφορά στο κινητό σου?Π.χ στη ταχύτητα,στο φωτεισμό,στη κάμερα κ.τλ...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Nondaz,Εκτός απο το bug είδες και καμιά άλλη διαφορά στο κινητό σου?Π.χ στη ταχύτητα,στο φωτεισμό,στη κάμερα κ.τλ...

 

Οχι στην 38 δεν ειδα καμια διαφορά. Οταν το εκανα στην 37 ειδα ΤΗΝ διαφορά. Η οθόνη έγινε πολυ πιο φωτεινή τοτε την μπαταριά την βλέπω να κρατάει περισσότερο, μην φανταστεις όμως μέρες ολόκληρες και το ή πιο δυνατό. αυτά.

Στην 38 μόνο το.. "συστημα" επανεκκινησης!

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Οχι στην 38 δεν ειδα καμια διαφορά. Οταν το εκανα στην 37 ειδα ΤΗΝ διαφορά. Η οθόνη έγινε πολυ πιο φωτεινή τοτε την μπαταριά την βλέπω να κρατάει περισσότερο, μην φανταστεις όμως μέρες ολόκληρες και το ή πιο δυνατό. αυτά.

Στην 38 μόνο το.. "συστημα" επανεκκινησης!

 

και τι προβλημα ειδες στην 37 και την εκανες 38

Link to comment
Share on other sites

και τι προβλημα ειδες στην 37 και την εκανες 38

 

δεν ειχα πρόβλημα απλα συνηθίζω να έχω πάντα το τελευταιο λογισμικο στο κινητό μου

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το C902 επεστραφη στον Πωλητη διοτι ηταν προβληματικο-ελλατωματικο :wacko: Δεν εφταιγε δηλαδη καποιος λαθος χειρισμος αλλα επροκειτο για προβλημα του ιδιου του κινητου(συσκευης)..Ετσι πηρε τον bird...και μου επεστραφησαν με συνοπτικες διαδικασιες τα χρηματα που εδωσα.

 

Φίλε Cotzak, επειδή έχω κι εγώ προβλήματα με άλλη συσκευή κινητού (έχω φτάσει στο αμήν με τα service :mad:) και σκέφτομαι να διεκδικήσω τα λεφτά μου, θα με υποχρέωνες αν μου έλεγες από πού το αγόρασες και με ποιές "συνοπτικές διαδικασίες" απαίτησες επιστροφή χρημάτων. Δεν χρειάζεται να πεις ακριβώς το μαγαζί που το αγόρασες. Μου αρκεί να ξέρω αν ήταν μεγάλο, όπως π.χ. ΠΛΑΙΣΙΟ, ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ κ.λπ. Έχω πληρώσει πολλά λεφτά σε πανάκριβο κινητό και αναρωτιέμαι αν μπορώ να τα πάρω πίσω.

Κάθε πληροφορία σου θα είναι ιδιαιτέρως ευπρόσδεκτη. Σ' ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα πρόβλημα απλα συνηθίζω να έχω πάντα το τελευταιο λογισμικο στο κινητό μου

 

ναι αλα και παλι προβλημα μας λες οτι βγαζει η 38

Link to comment
Share on other sites

Παιδία,ξέρει κάποιος να μας ενημερώσει τι αλλαγές φέρνει ακριβώς η R3EA038,σε σχέση με τη 037?Για να ξέρουμε αν αξίζει το κόπο η όχι...Επίσης αν με τη νέα αναβάθμιση ενημερώθηκαν οι οδηγοί της οθόνης η/και της κάμερας(κανονικής και video κλήσης).Για όποιον έχει κάνει την αναβάθμιση και δε ξέρει που να βρεί τις πληροφορίες αυτές,πατάει στην αρχική οθόνη >*<<*<*,και πηγαίνει στο "πληροφορίες υπηρεσίας"και μετά στο πληροφ.λογισμικού...

 

1204-1731 R3EA038 090302

 

Service Menu

Press >*<<*<* from standby

> and < are joystick key right and left

 

Software info

R3EA038

prg12041731_GENERIC_AO R3EA038

 

EROM: 1200-4341

SEMCBOOT R6A016

 

LCD SW Version

Main Display current: 200804080

Camera SW Version Current: 2.1

video call camera Current: 1.3

 

ITP SW Version 1205-7539 1

Customization

1208-5923 R2A

1204-8246 R3EA038

1E0W FRANCE

Memory card: no file found

 

Content version

PA12

Memory card: no file found

 

Java SW version

JP-8.3.3

 

Text revision

CF

Link to comment
Share on other sites

Στα νέα 902 άλλαξε το hardware(συγκεκριμένα το module της κάμερας και ίσως τα τσιπ της RAM)!Όσα 902 φέρουν νέο υλικό,θα έχουν την κατάληξη AS στην έκδοση λογισμικού τους!Π.χ.: R3EE001AS
Link to comment
Share on other sites

Στα νέα 902 άλλαξε το hardware(συγκεκριμένα το module της κάμερας και ίσως τα τσιπ της RAM)!Όσα 902 φέρουν νέο υλικό,θα έχουν την κατάληξη AS στην έκδοση λογισμικού τους!Π.χ.: R3EE001AS

 

Επίσης άλλαξε και η συσκευασία (είδα ένα στον Κωτσόβολο), πλέον καταργήθηκε μάλλον το μεγάλο μάυρο κουτί και χρησιμοποιείται το μικρό τετράγωνο που χρησιμοποιείται για τα C510, W705,G705 κλπ. Να υποθέσω οτι τα 902 που πωλούνται με αυτό το κουτί είναι τα αναβαθμισμένα που αναφέρεις?:)

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα δεν έχω!Πιθανότατα!Αν και προτιμούσα να δίνουν το κουτί που έδιναν και στα Κ850,C905 κλπ. παρά αυτήν την τετράγωνη μ....α που δίνουν τώρα:)

 

Και να προσθεσουμε οτι το λογισμικο με την κατάληξη AS δεν είναι διαφορετικό απ'το αντίστοιχο χωρίς την κατάληξη αυτή!Απλά,για να γίνεται εύκολος ο διαχωρισμός(σε 1η φάση) το άλλαξαν!Από κει και πέρα,έχει διαφορές που έχουν να κάνουν με το διαφορετικό υλικό!Δηλαδή,μπορεί ένα "παλιό" C902 αν αναβαθμιστεί με λογισμικό "νέου" C902 να μη λειτουργεί σωστά,λόγω διαφορετικού προγραμματισμού του λογισμικού,όχι επειδή έχει διαφορες στις λειτουργίες.Π.χ. η κάμερα του παλιού τηλεφώνου με το νεο λογισμικό πιθανών δε θα λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα δεν έχω!Πιθανότατα!Αν και προτιμούσα να δίνουν το κουτί που έδιναν και στα Κ850,C905 κλπ. παρά αυτήν την τετράγωνη μ....α που δίνουν τώρα:)

 

Και να προσθεσουμε οτι το λογισμικο με την κατάληξη AS δεν είναι διαφορετικό απ'το αντίστοιχο χωρίς την κατάληξη αυτή!Απλά,για να γίνεται εύκολος ο διαχωρισμός(σε 1η φάση) το άλλαξαν!Από κει και πέρα,έχει διαφορές που έχουν να κάνουν με το διαφορετικό υλικό!Δηλαδή,μπορεί ένα "παλιό" C902 αν αναβαθμιστεί με λογισμικό "νέου" C902 να μη λειτουργεί σωστά,λόγω διαφορετικού προγραμματισμού του λογισμικού,όχι επειδή έχει διαφορες στις λειτουργίες.Π.χ. η κάμερα του παλιού τηλεφώνου με το νεο λογισμικό πιθανών δε θα λειτουργεί.

 

Το παλιό κουτί αν μη τι άλλο ήταν σίγουρα πιο κυριλέ και πολυτελές αλλά βέβαια κοστίζει περισσότερο υποθέτω συν οτι έπιανε περισσότερο χώρο! Δεν αποκλείεται να αλλάξουν και το κουτί του C905, ποιος ξέρει!:p

Σχετικά με το νέο λογισμικό δεν νομίζω οτι θα υπάρξει πρόβλημα γιατί λογικά όταν κάποιος κάνει αναβάθμιση έχοντας παλαιότερο C902 θα του κατεβάσει την ανάλογη έκδοση και όχι τη νέα. Πάντως τελευταία έχει ψιλοεξαφάνιστει μου φάινεται από τα καταστήματα, δεν το βλέπω. Ίσως αποσύρθηκε η προηγούμενη έκδοση για να έρθει η νέα.:confused:

Link to comment
Share on other sites

οπα παιδια δεν καταλαβα το δικο μου εχει το μικρο κουτι που ειναι και ειναι φτιαχμενο με την εκδοση r3da026 ποσο παλιο ειναι το δικο μου με αυτα που δινει το καταστημα ε?
Link to comment
Share on other sites

οπα παιδια δεν καταλαβα το δικο μου εχει το μικρο κουτι που ειναι και ειναι φτιαχμενο με την εκδοση r3da026 ποσο παλιο ειναι το δικο μου με αυτα που δινει το καταστημα ε?

 

Εαν στην έκδοση λογισμικου υπάρχει το επίθεμα AS τότε έχει νέο hardware!Αν δεν το έχει,άσχετα απ'τη συσκευασία,έχει το προηγούμενο hardware!

 

Υ.Γ.:Δεν είναι κατ'ανάγκη καλύτερο το νέο hardware!Μη νομίζετε ορισμένοι ότι παίρνοντας π.χ. το "νέο" C902,θα αποδίδει καλύτερα απ'το "παλιό" :) Αυτό βεβαια δε σημαίνει ότι είναι και χειρότερο το νέο hardware!

Link to comment
Share on other sites

οπα παιδια δεν καταλαβα το δικο μου εχει το μικρο κουτι που ειναι και ειναι φτιαχμενο με την εκδοση r3da026 ποσο παλιο ειναι το δικο μου με αυτα που δινει το καταστημα ε?
Όταν γράφεις ένα post, πρέπει να γράφεις ολόκληρες λέξεις και προτάσεις με σημεία στίξης. Διαφορετικά τα posts σου είναι δυσανάγνωστα και οι υπόλοιποι δυσκολεύονται να καταλάβουν τι θέλεις να πεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C902

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...