Jump to content

Sony Ericsson C902


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με ενοχλεί λίγο που το βλέπω έτσι,μέχρι και να το ζωγραφίσω θέλω προκείμενου να μην βλέπω Vodafone,είναι εκτός εγγύησης μου το έδωσε συγγενής μου γιατί το δικό μου το W610i μας άφησε χρόνους έπειτα απο 3-4 χρόνια...:p:p

Τοτε θα σου πω εναν τροπο με 100% επιτυχια.(υπαρχει και αλλος μεσω νετ,αλλα δεν στον συνιστω).

θα το στειλεις σε ενα καταστημα..που κανει αυτη την διαδικασια εδω και μερικα χρονια.

το προσωπικο εκει ξερει τι κανει..και σε λογικες τιμες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 734
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tελικά το έκανα μόνος :lol::D:lol::D:X:X

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση!Οταν κανω ελαχιστοποιηση ενα παιχνιδι και το αφηνω εκει για ωρες μεχρι να το επαναφερω,μου ''τρωει'' περισσοτερη μπαταρια απο οταν βρισκεται σε απλη αναμονη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση!Οταν κανω ελαχιστοποιηση ενα παιχνιδι και το αφηνω εκει για ωρες μεχρι να το επαναφερω,μου ''τρωει'' περισσοτερη μπαταρια απο οταν βρισκεται σε απλη αναμονη?

ακριβως! δουλευει η java κανονικα.γιατι ομως δεν το σωζεις το παιχνιδι??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω RAVER. Ούτε εκπέμπει, ούτε λαμβάνει, ούτε τον φωτισμό ενεργοποιεί το παιχνίδι όταν ελαχιστοποιείται. Η java είναι απλά λογισμικό. Πόρους συστήματος μπορεί να καταλαμβάνει αλλά να μειώνει δραματικά την μπαταρία δεν το νομίζω.

 

Αν κάποιος έχει διαπιστώσει κάτι τέτοιο μπορεί να μας το πει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εδω :food: μπαταρια το bluetooth που το εχεις ξεχασει ανοιχτο..εγω καμια φορα ελαχιστοποιω το mini opera για μιση ωρα..και η μπαταρια πεφτει.

να ειχες ανοιχτο λειτουργικο..να σου πω ναι..μπορεις να το ρυθμισεις,αλλα εδω τα πραγματα ειναι διαφορετικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το bluetooth "τρώει" γιατί εκπέμπει. Ακόμα κι όταν μπαίνει σε save energy mode κάνει εκπομπές για να επικοινωνήσει με τις συσκεύες. Αν ο opera είναι συνδεμένος στο δίκτυο τότε "τρώει" το Wi-Fi διαφορετικά καταναλώνει γιατί προσπαθεί να συνδεθεί άρα κάνει χρήση επεξεργαστικής ισχύος (= κατανάλωση ενέργειας).

 

Ένα minimized παιχνίδι (μηδέν επεξεργαστική ισχύς, μηδέν ήχος, δόνηση, φωτισμός) γιατί να καταναλώνει?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μα εγω δεν σου μιλησα για wifi :wacko:

 

εγω στο κινητο μου δεν εχω wifi,μπαινω κανονικα..και αυτο που σου λεω..το εχω αποδεδειγμενο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις!Παντως θα συμφωνησω με τον zxr!Αυτο σκεφτηκαι εγω,οτι δεν ειναι σαν το bluetooth που εκπεμπει....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις!Παντως θα συμφωνησω με τον zxr!Αυτο σκεφτηκαι εγω,οτι δεν ειναι σαν το bluetooth που εκπεμπει....

εσυ τι εχεις παρατηρησει?? σου "τρωει" την μπαταρια?? ποση ωρα αφηνεις ανοιχτη την εφαρμογη??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αφησα το κινητο με το game ελαχιστοποιημενο για 10 ωρες!Η μπαταρια απο 50% επεσε στο 41%!Να σας πω την αληθεια δεν εχω παρατηρησει ποσο πεφτει οταν βρισκεται σε αναμονη(χωρις ανοιχτες εφαρμογες,bluetooth κτλ)!Νομιζω παντως οτι δεν επεσε και παρα πολυ!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να έχουμε κι ένα δείγμα αναφοράς! Άφησέ το άλλες 10 ώρες υπό τις ίδιες συνθήκες χωρίς το παιχνίδι ελαχιστοποιημένο να δούμε πόσο θα πέσει.

 

Υ.Γ.: Μάλλον η ενασχόληση με την έρευνα έχει αρχίσει να με επηρεάζει. :lol: :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδες σκεφτομαι να χτυπησω το 902 λογο της καμερας του και μια και το 903 δεν μ αρεσει και δεν διαθετω παραπανω χρηματα εχω να σας κανω μια ερωτησουλα. Στελνω και λαμβανω παρα πολλα μηνυματα. Τωρα εχω το κ330 και με 200 εισερχομενα και 200 σταλμενα εχει αρχισει και αναβοσβηνει το φακελακι που μου λεει οτι δεν υπαρχει χωρος για αλλα μηνυματα. Αυτο συμβαινει επειδη το κ330 δεν εχει εξωτερικη μνημη η δεν εχει σχεση με τα μηνυματα; Το 902 εχει τετοιου ειδους "προβλημα";
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει γιατί το κινητό δεν έχει μεγάλη εσωτερική μνήμη. Στα παλιότερα Ericsson η μνήμη για τα μηνύματα ήταν καθορισμένη για αυτό και έχεις τέτοια προβλήματα.

 

Στο W705 που έχω τώρα υπάρχει επιλογή για το πού να σώζει το κινητό τα μηνύματα οπότε θεωρητικά μπορείς να σώσεις άπειρα μηνύματα. Ίσως παρόμοια επιλογή να έχει και το 902 (με κάθε επιφύλαξη). Μπορείς εύκολα να το δεις σε ένα κατάστημα κινητής.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το Update Service Μου εβγαλε νεο Firmware για το ξεχασμενο μας C902.

R3EG004

Ιδεα δεν εχω τι διορθωνει.

Το περναω τωρα και αν εχω κατι νεοτερο θα ενημερωσω.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια συγνωμη για αυτο που θα πω αλα εχω χασει την αναφωρα παραδοσεις στα sms του c902 τι θα πρεπει να κανω για να ξανα εχω αυτην την επιλογη. ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

@BILLY5: SEUS...........
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πλαισιο το εχει προσφορα στα129 ευρω!!!!:happy:

αξιζει να το παρω???:rolleyes:

ειχα παλιοτερα το w850i και ηθελα κατι αντιστοιχο...

ηθελα slide...αλλα η τιμη ειναι αρκετα καλη!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα minimized παιχνίδι (μηδέν επεξεργαστική ισχύς, μηδέν ήχος, δόνηση, φωτισμός) γιατί να καταναλώνει?

Διότι πάλι καταναλώνει πόρους στο παρασκήνιο(μνήμη,επεξεργαστή)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πλαισιο το εχει προσφορα στα129 ευρω!!!!:happy:

αξιζει να το παρω???:rolleyes:

ειχα παλιοτερα το w850i και ηθελα κατι αντιστοιχο...

ηθελα slide...αλλα η τιμη ειναι αρκετα καλη!!

Το ειδα κι εγω μολις τωρα!! εγω προσωπικα δεν θα το επαιρνα το κινητο..γιατι το συγκεκριμενο δεν μου αρεσει καθολου.βεβαια αυτο ειναι γουστο δικο μου.

αν ειχε wifi ισως να το επαιρνα..:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εμενα απο εμφανιση δε μου πολυαρεσει αλλα η τιμη του??? δεν ειναι καλη για οσα δινει???

καλη ειναι..αλλα το συγκεκριμενο κινητο εχει λειτουργιες συνιθησμενες.

παντως το κινητο παντως δεν πουλησε και πολυ..και αυτο δειχνει και την χαμηλη τιμη..που σημαινει οτι υπαρχει πολυ stock στης αποθηκες..:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στην σελιδα δεν υπαρχει του πλαισιου εγω εχω κ ενα δευτερο αυτο που δινει το πλαισιο ειναι original η απο cosmote vodafone wind συσκευη
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C902

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...