Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε μενα ο TCPMP μ δουλεψε κανονικα..:cool:

 

Εμενα δεν δουλεψε ουτε στην offcial R2A.. Στην TouchX δεν εχω δοκιμασει. Ευκαιρια να δοκιμασω!:D

 

Και κατι ακομα, για αυτους που εχουν βασεις για το αυτοκινητο, επειδη το αυτοκινητο που εχω τωρα(Citroen C2) εχει στρογγυλους αεραγωγους(και δεν θελω στο τζαμι γιατι θα δροσιζεται και λιγο οπως εχει πει καποιος παραπανω) δεν θα εχω προβλημα τοποθετησης, λογικα? Θα κανει?

 

Και να αναζητησω σε πλαισιο, Multirama, Kotsovolo, Ηλεκτρονικη η να παω σε αλλα μαγαζια?

 

EDIT:::

 

Ρε παιδια, το ActiveSync κανει αυτοματα συνεχεια συγχρονισμους? Γιατι μου βγαζει το εικονιδιο να κουνιεται καθε τοσο... και σχεδον καθε φορα που ακουμπαω την οθονη του τηελφωνου(το εχω και φορτιζει απο τον υπολογιστη)..

και μου βγαζει και ενα error:

Windows PC: Attention Required

και αν κανω κλικ στο μπλε βγαζει ενα παραθυρο που λεει:

 

The following contacts failed to synchronize from the device:

1. Filed as: ***

2. ...

...

7. filed as: ***

 

Support Code: 1

 

οπου αστερακια ειναι 7 επαφες μου. Αλλα κανονικα ειναι τα ονοματα, χωρις θαυμαστικα και περιεργα συμβολα. Μονο γραμματα του αγγλικου αλφαβητου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι φίλε soom ξέρω και το spl δεν ειναι και τπτ το δύσκολο που θα πάει θα δοκιμάσω και γω να βάλω τπτ απλα ακόμα παιζω με τις original και τις φτιάχνω αναλογως πως θέλω εγώ με τα προγράμματα !! εξάλου μια χάρα ειμαι κ ετσι κανω την δουλειά μου έχω δει κάστομ ρομ δεν με πολυ ενθουσιασε αλλα ειναι η φάση έχουνε το TF3D και παιζει μια χαρα αυτο ειναι το μονο καλο :) για μενα! το activesync που λές και μενα ετσι κανει τρέχε χωρίς λογο καμια φορα απο μονο του σε όλες τις ρομ που είχα!! χωρίς να έχω συνδεδεμένο το usb περίεργο !! αντε!! και συ citroenakias?? και γω ειχα παλια ενα c2 τωρα ειμαι με c4 lol και ο wpgoalkeeper εχει το τουρμπο!αντε ελα στο κλαμπ μας :P
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[OFFTOPIC:offtopic:]

:lol::lol:

 

Μου αρεσει το C4 το τουρμπο... Πρεπει να ειναι καλο. Και οι 4ΤΡΟΧΟΙ ειχαν πει οτι ιεναι πολυ καλο...!

 

Εχει πολυ γελιο το C2.. Ψειρα ειναι! Χωραει παντου και χωραει και 4 ατομα με τα νεσεσερ τους! αχχαχαχ:lol::lol::lol:

 

[OFFTOPIC]

 

Ευτυχως δεν το κανει μονο σε μενα.. Καποιο ζορι θα τραβαει το activesync και ψαχνεται μονιμως.. Οχι οτι με πειραζει, αλλα φανταστηκα οτι μπορει να κανει κατι!

Link to comment
Share on other sites

Μαγικο!!!! :p

Βασικα χτες παρατηρησα οτι οταν ετρεχα ενα προγραμμα το clean ram, τοτε μου εμφανιζε αυτη την εικονα! δεν ξερω αν οφειλετε σε αυτο! παντος το εκανα απεγκατασταση και θα το τσεκαρω!!!! για να δουμε! παντος επικοινωνισα και με την iconsoft και μου ειπαν να τους στειλω το screenshot

 

Αγαπητέ πού την εχει το CleanRam αυτη την εικόνα? :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

MaIdeN, μιας και σου αρεσει το TF3D, θα σου δωσω 3 screenshots απο την TouchX να δεις πως ειναι.. Ειναι οντως πολυ ωραια και δουλευει αψογα και portrait και landscape...!

 

Αλλα ρε παιδα το 50% της RAM δεν ειναι καπως πολυ?? Η ειναι φυσιολογικο?

 

Και επισης, συνιστω ανεπιφυλακτα MyMobiler. Χειριζεσαι ΤΑ ΠΑΝΤΑ απο τον υπολογιστη! Οτι κανεις με το δαχτυλο η το πενακι, το κανεις με το ποντικι. Μπορεις και να γραφεις και απο το πληκτρολογιο... Που να παιξεται και Bubble Breaker στον υπολογιστη! Και βγαζει και screenshots(τα συνημμενα) αλλα και βιντεο(δεν εχω δοκιμασει)

Link to comment
Share on other sites

thanx man ! ! ξέρω το έχω δει πολυ ωραιο αλλα οντως αυτο μου τη σπαει στις καστομ που ειδα τρωνε πολυ μνημη...εδω εγω εβαλα ποσα προγράματα και το spb shel 3 και ειμαι στα 28 % αντε 30 καμια φορα... και παει σφέρα!!!

 

μήπως μπορεις να με βοηθήσεις αν ξερεις πως μπορώ να βγάλω τις επαφες που περάστικαν απο τον υπολογιστη τα e-mail δλδ τα περασα καταλάθος και εχουνε μπερδευτη με τις επαφες του κινητου και γινεται ενα χάος στο resco manager και στο απλο τν windows...καμια ιδεα να τις βγάλω??

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

MaIdeN, μιας και σου αρεσει το TF3D, θα σου δωσω 3 screenshots απο την TouchX να δεις πως ειναι.. Ειναι οντως πολυ ωραια και δουλευει αψογα και portrait και landscape...!

 

Αλλα ρε παιδα το 50% της RAM δεν ειναι καπως πολυ?? Η ειναι φυσιολογικο?

 

Ωραια εικονακια εβαλες πανω πανω στη μπαρα φίλτατε...Εγω εχω ξεμεινει με τα μαμά που είναι σιχαμερώς παλιατζουρέ!

 

Το 50% της RAM για την Touch X ειναι φυσιολογικο, το γραφει και ο smaberg στη σελίδα της RAM στους xda. Εμενα παντως το Xperia με τη μαμά ROM (R1A!) που ειχε 28-30% όπως είπε και ο MaIdeN, σερνόταν αφάνταστα γενικώς, δε συζητάω καν για portrait σε landscape, μόνο που δεν το σπρώχναμε να γυρίσει. Ενώ με την Touch X...ΣΦΑΙΡΑ! Πραγματικά πολύ γρηγορη ROM :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραια εικονακια εβαλες πανω πανω στη μπαρα φίλτατε...Εγω εχω ξεμεινει με τα μαμά που είναι σιχαμερώς παλιατζουρέ!

 

Το 50% της RAM για την Touch X ειναι φυσιολογικο, το γραφει και ο smaberg στη σελίδα της RAM στους xda. Εμενα παντως το Xperia με τη μαμά ROM (R1A!) που ειχε 28-30% όπως είπε και ο MaIdeN, σερνόταν αφάνταστα γενικώς, δε συζητάω καν για portrait σε landscape, μόνο που δεν το σπρώχναμε να γυρίσει. Ενώ με την Touch X...ΣΦΑΙΡΑ! Πραγματικά πολύ γρηγορη ROM :D

 

ναι οντως ωραια τα εικονακια..την μπαταρια την δειχνει να πεφτει κατα 10% ή 1%?

 

 

η Touch X γρηγορα παει αλλα εχω την εντυπωση οτι τρωει πολυ μπαταρια..

με την επισημη μ κρατουσε 3-5 μερες και με αυτη 1,5-3..:(

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχω ακουσει οτι καιει την μπαταρια, αλλα εμενα μου κρατησε καλα την πρωτη φορα... πριν λιγο το εβγαλα απο την φορτιση και θα σας πω ποτε θα ξαναμπει...

 

Τα εικονακια τα βρηκα εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=488676

 

και εβαλα SEX1cons_F_v3.cab αυτα.. μου αρεσαν πιο πολυ απο τα v2...

 

Την μπαταρια ανα 1% δειχνει. Αλλα ισως ειναι και της ROM θεμα αυτο.. δεν ξερω..

 

Δειτε και αυτο:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=514647

 

λεει για το 1%...

 

Αλλα πριν to install θελει το sdkcerts και μετα εγκαταστηση τα εικονιδια. Και μετα μπορεις να τα κανεις uninstall(το εκανα). Αλλα καλου κακου ξαναεκανα install το sdkcerts και μετα ξαναπερασα τα αλλα...

 

Αν δειτε εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=3808383#post3808383

 

που ρωταω κιολας για τα εικονιδια, δεν τα βρηκα αυτα με το σημα της HTC αντι για των windows.. Αλλα εινα ωραια αυτα που εχω!

 

αλλα οντως αυτο μου τη σπαει στις καστομ που ειδα τρωνε πολυ μνημη...εδω εγω εβαλα ποσα προγράματα και το spb shel 3 και ειμαι στα 28 % αντε 30 καμια φορα... και παει σφέρα!!!

 

παντως, ακομα και στο 50% η ραμ, το κινητο πεταει. Και αμεσως κανει αλλαγη οταν ανοιγεις το πληκτρολογιο.. Ανοιγει πολυ γρηγορα και τον φακελο των windows ο explorer. Εκει που τρωει 1-2 sec σκαλωμα ειναι οταν παταω το start.. Αλλα κατα τα αλλα ειναι πολυ γρηγορη!

 

 

***
EDIT
***

Μα χαζευα εδω και τελικα εχουν παρει ολοι τα WM6.5 και πορευονται........ Λυσσα κακια τους εχει πιασει? τοσο πολυ τους αρεσει! Δικιο εχεις bill_viper(Βασιλης?? :O)... Και οχι τπτ αλλο, αλλα δεν μου αρεσουν και καθολου!!

 

***
EDIT 2
***

Φαινεται το 97 που λεγαμε???

Link to comment
Share on other sites

50% ε; Μάλλον έχουν φορτωμένο στη μνήμη και το portrait και το landscape μαζί, γι αυτό γυρνάει και τόσο γρήγορα όσο λέτε.

Εγώ πάντως αν δω πάνω 35% ram, κάνω soft reset.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την TouchX σας δουλεύουν τα ενσύρματα ακουστικά για ράδιο ή για μουσική;

Δοκίμασα δύο διαφορετικά ακουστικά και στο ράδιο δεν τ'αναγνωρίζει και ζητάει να συνδεθούν ακουστικά, κι όταν παίζει μουσική ακούγεται από το εξωτερικό ηχείο του κινητού.

Και δεν το είχα τσεκάρει αυτό με την official rom. Έχει γούστο τώρα να μην λειτουργεί η επαφή του κινητού...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την TouchX σας δουλεύουν τα ενσύρματα ακουστικά για ράδιο ή για μουσική;

Δοκίμασα δύο διαφορετικά ακουστικά και στο ράδιο δεν τ'αναγνωρίζει και ζητάει να συνδεθούν ακουστικά, κι όταν παίζει μουσική ακούγεται από το εξωτερικό ηχείο του κινητού.

Και δεν το είχα τσεκάρει αυτό με την official rom. Έχει γούστο τώρα να μην λειτουργεί η επαφή του κινητού...

 

αν εννοεις τα δικα του ακουστικα εμενα μου δουλευουν κανονικα..

το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μπαινει ιντερνετ οταν το συνδεω με τον υπολογιστη..θελει καποια ρυθμιση?

 

 

edit: οταν πας να προσθεσεις επαφη στα βγαζει γερμανικα?:confused:

Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε soom ξέρω και το spl δεν ειναι και τπτ το δύσκολο που θα πάει θα δοκιμάσω και γω να βάλω τπτ απλα ακόμα παιζω με τις original και τις φτιάχνω αναλογως πως θέλω εγώ με τα προγράμματα !! εξάλου μια χάρα ειμαι κ ετσι κανω την δουλειά μου έχω δει κάστομ ρομ δεν με πολυ ενθουσιασε αλλα ειναι η φάση έχουνε το TF3D και παιζει μια χαρα αυτο ειναι το μονο καλο :) για μενα! το activesync που λές και μενα ετσι κανει τρέχε χωρίς λογο καμια φορα απο μονο του σε όλες τις ρομ που είχα!! χωρίς να έχω συνδεδεμένο το usb περίεργο !! αντε!! και συ citroenakias?? και γω ειχα παλια ενα c2 τωρα ειμαι με c4 lol και ο wpgoalkeeper εχει το τουρμπο!αντε ελα στο κλαμπ μας :P

 

Κατέβασε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και κάνε hard-SPL να δεις που μετά θα φας τρελλό σκάλωμα...Θα περνάς αβέρτα custom roms και περιμένεις πως και πως να βγαίνουν καινούργιες για αναέωση!!!! :p Θα στα πω την Πέμπτη από κοντά....:)

Και σου προτείνω κλασσικά όπως οι περισσότεροι από εδω μέσα πιστεύω την Touch X.

 

[OFFTOPIC:offtopic:]

:lol:

 

Μου αρεσει το C4 το τουρμπο... Πρεπει να ειναι καλο. Και οι 4ΤΡΟΧΟΙ ειχαν πει οτι ιεναι πολυ καλο...!

 

Εχει πολυ γελιο το C2.. Ψειρα ειναι! Χωραει παντου και χωραει και 4 ατομα με τα νεσεσερ τους! αχχαχαχ:lol::lol:

 

[OFFTOPIC]

 

Ευτυχως δεν το κανει μονο σε μενα.. Καποιο ζορι θα τραβαει το activesync και ψαχνεται μονιμως.. Οχι οτι με πειραζει, αλλα φανταστηκα οτι μπορει να κανει κατι!

 

[OFFTOPIC]

 

Είναι πολύ καλό φίλε το turbάτο... Είμαι πολύ ευχαριστημένος..... Αν και από την τοποθεσία σου το κόβω κομμάτι δύσκολο να είσαι σε καμιά συνάντηση εδώ πάνω...μπορείς όμως πολύ εύκολα να μπεις sto club μας! :happy:

 

[OFFTOPIC END]

 

Όσοι έχετε την TouchX σας δουλεύουν τα ενσύρματα ακουστικά για ράδιο ή για μουσική;

Δοκίμασα δύο διαφορετικά ακουστικά και στο ράδιο δεν τ'αναγνωρίζει και ζητάει να συνδεθούν ακουστικά, κι όταν παίζει μουσική ακούγεται από το εξωτερικό ηχείο του κινητού.

Και δεν το είχα τσεκάρει αυτό με την official rom. Έχει γούστο τώρα να μην λειτουργεί η επαφή του κινητού...

 

Φίλε μου σε μένα που έχω την ίδια rom και προηγούμενες εκδόσεις της, έχω συνδεδεμένα και τα bluetooth (i-Tech) και τα ακουστικά (ενσύρματα ακούγοντας ράδιο από το μεγάφωνο) και δέχομαι κλήσεις και απαντάω από το bluetooth κανονικά... Αυτά από τη μεριά μου.

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχός εχθές είδα ένα ραγίσμα στο ασημένια κατω από το πληκτρολόγιο...χώρις να μου έχει πέσει κάτω το κινητό ποτέ και χωρίς να έχει ούτε μία γρατσιουνιά...και πάω στην αντιπροσωπία και μου λένε είναι εκτός εγγύησης επειδή είναι ράγισμα....Έλεος...Όταν είχα ΝΟΚΙΑ και μου είχε πέσει κάτω και το πήγα για αλλαγη οθόνης μου ειπαν οτι το κινητό ειχε φαει 3 τούμπες...και όντος τόσες ειχε φαει...και κοτζαμαν sonyericsson...δεν μπορει να ελένξει το κινητό να δουν ότι δεν εχει φαει ουτε μία τούμπα και οτι η μλκια που έγινε δεν είναι από δικό μ λάθος...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την TouchX σας δουλεύουν τα ενσύρματα ακουστικά για ράδιο ή για μουσική;

Δοκίμασα δύο διαφορετικά ακουστικά και στο ράδιο δεν τ'αναγνωρίζει και ζητάει να συνδεθούν ακουστικά, κι όταν παίζει μουσική ακούγεται από το εξωτερικό ηχείο του κινητού.

Και δεν το είχα τσεκάρει αυτό με την official rom. Έχει γούστο τώρα να μην λειτουργεί η επαφή του κινητού...

 

δοκιμασε να πιεσεις πιο μεσα το βισμα των ακουστικων ετσι ωστε να μη φαινετε καθολου το χρυσαφι μερος του. πιεσετο να μη φαινετε καθολου και μη σε ξεγελαει το πρωτο κλικ που κανει.

 

νομιζω οτι καποιος το ειχε ξανα πει στις προηγουμενες σελιδες.

ελπιζω να ειναι αυτο και να λυθει το προβλημα. :happy:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχός εχθές είδα ένα ραγίσμα στο ασημένια κατω από το πληκτρολόγιο...χώρις να μου έχει πέσει κάτω το κινητό ποτέ και χωρίς να έχει ούτε μία γρατσιουνιά...και πάω στην αντιπροσωπία και μου λένε είναι εκτός εγγύησης επειδή είναι ράγισμα....Έλεος...Όταν είχα ΝΟΚΙΑ και μου είχε πέσει κάτω και το πήγα για αλλαγη οθόνης μου ειπαν οτι το κινητό ειχε φαει 3 τούμπες...και όντος τόσες ειχε φαει...και κοτζαμαν sonyericsson...δεν μπορει να ελένξει το κινητό να δουν ότι δεν εχει φαει ουτε μία τούμπα και οτι η μλκια που έγινε δεν είναι από δικό μ λάθος...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=447211&page=94

μπες εδω..εχει παρατηρηθει σε πολυ ειδικα σε ασημι κομματια...κυνηγησε το κ μη πληρωσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχός εχθές είδα ένα ραγίσμα στο ασημένια κατω από το πληκτρολόγιο...χώρις να μου έχει πέσει κάτω το κινητό ποτέ και χωρίς να έχει ούτε μία γρατσιουνιά...και πάω στην αντιπροσωπία και μου λένε είναι εκτός εγγύησης επειδή είναι ράγισμα....Έλεος...Όταν είχα ΝΟΚΙΑ και μου είχε πέσει κάτω και το πήγα για αλλαγη οθόνης μου ειπαν οτι το κινητό ειχε φαει 3 τούμπες...και όντος τόσες ειχε φαει...και κοτζαμαν sonyericsson...δεν μπορει να ελένξει το κινητό να δουν ότι δεν εχει φαει ουτε μία τούμπα και οτι η μλκια που έγινε δεν είναι από δικό μ λάθος...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=447211&page=94

μπες εδω..εχει παρατηρηθει σε πολυ ειδικα σε ασημι κομματια...κυνηγησε το κ μη πληρωσεις...

 

Είχε γίνει μεγάλος ντόρος όταν κυκλοφόρησε η συσκευή για αυτό το θέμα, μου φαίνεται ότι η SE δεν πήρε επίσημη θέση. Κι εδώ στις (όχι πολύ) αρχικές σελίδες του θέματος θα βρείς αναφορές.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

50% ε; Μάλλον έχουν φορτωμένο στη μνήμη και το portrait και το landscape μαζί, γι αυτό γυρνάει και τόσο γρήγορα όσο λέτε.

Εγώ πάντως αν δω πάνω 35% ram, κάνω soft reset.

 

Με official ROM λες παντως ε?

 

 

Όσοι έχετε την TouchX σας δουλεύουν τα ενσύρματα ακουστικά για ράδιο ή για μουσική;

 

Τωρα μολις δοκιμασα τα ακουστικα μου στο ραδιοφωνο και παιζουν μια χαρα. Μην ξεχνας οτι πρεπει να τα σπρωξεις μεσα μεσα. Θελει λιιιγο δυναμη παραπανω, αλλα μην φοβασαι! οχι βεβαια να το σπασεις κιολας, αλλα πρεπει να μπουν μεσα μεσα μεσα. προεξεχει ελαχιστα χρυσο απο το βισμα.

 

Κατέβασε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και κάνε hard-SPL να δεις που μετά θα φας τρελλό σκάλωμα...Θα περνάς αβέρτα custom roms και περιμένεις πως και πως να βγαίνουν καινούργιες για αναέωση!!!! :p Θα στα πω την Πέμπτη από κοντά....:)

Και σου προτείνω κλασσικά όπως οι περισσότεροι από εδω μέσα πιστεύω την Touch X.

 

Μα οντως! Κανε να δεις! Δοκιμασε touchx αρχικα. Τωρα θελω να δω και τις Touch-IT tou itje(η οπως τον λενε στους xda)... Εχουν νομιζω απηχηση! Και απο καθαρη περιεργεια λιγο τα 6.5! Για να εχω μια σφαιρικη αποψη!

 

[offtopic] εγινα μελος στο citroen club που μου ειπε και ο Maiden! Αλλα απο ηρακλειο να ανεβω θεσσαλονικη, λιιιγο δυσκο...!:lol::p[offtopic]

 

Και για το πληκτρολογιο εχω διαβασει εδω πολλες αναφορες για προβληματικες συσκευες. Και ειδικα ασημι(που εχω και γω)... Αλλα για λυση δεν ξερω! Παντως σιγουρα μην πληρωσεις λεφτα για να στο φτιαξουν.

Link to comment
Share on other sites

Με official ROM λες παντως ε?

 

 

 

 

Τωρα μολις δοκιμασα τα ακουστικα μου στο ραδιοφωνο και παιζουν μια χαρα. Μην ξεχνας οτι πρεπει να τα σπρωξεις μεσα μεσα. Θελει λιιιγο δυναμη παραπανω, αλλα μην φοβασαι! οχι βεβαια να το σπασεις κιολας, αλλα πρεπει να μπουν μεσα μεσα μεσα. προεξεχει ελαχιστα χρυσο απο το βισμα.

 

 

 

Μα οντως! Κανε να δεις! Δοκιμασε touchx αρχικα. Τωρα θελω να δω και τις Touch-IT tou itje(η οπως τον λενε στους xda)... Εχουν νομιζω απηχηση! Και απο καθαρη περιεργεια λιγο τα 6.5! Για να εχω μια σφαιρικη αποψη!

 

[offtopic] εγινα μελος στο citroen club που μου ειπε και ο Maiden! Αλλα απο ηρακλειο να ανεβω θεσσαλονικη, λιιιγο δυσκο...!:lol::p[offtopic]

 

Και για το πληκτρολογιο εχω διαβασει εδω πολλες αναφορες για προβληματικες συσκευες. Και ειδικα ασημι(που εχω και γω)... Αλλα για λυση δεν ξερω! Παντως σιγουρα μην πληρωσεις λεφτα για να στο φτιαξουν.

 

Παιδια καλησπερα η ηχογραφηση (οχι τηλεφ) που ειναι καθως και το ραδιο που ειναι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και για το πληκτρολογιο εχω διαβασει εδω πολλες αναφορες για προβληματικες συσκευες. Και ειδικα ασημι(που εχω και γω)... Αλλα για λυση δεν ξερω! Παντως σιγουρα μην πληρωσεις λεφτα για να στο φτιαξουν.

 

Είναι γνωστό το θέμα με τα ραγίσματα στις αρχικές όμως ασημί συσκευές που είχαν κυκλοφορήσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχω ακουσει οτι καιει την μπαταρια, αλλα εμενα μου κρατησε καλα την πρωτη φορα... πριν λιγο το εβγαλα απο την φορτιση και θα σας πω ποτε θα ξαναμπει...

 

Τα εικονακια τα βρηκα εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=488676

 

και εβαλα SEX1cons_F_v3.cab αυτα.. μου αρεσαν πιο πολυ απο τα v2...

 

Την μπαταρια ανα 1% δειχνει. Αλλα ισως ειναι και της ROM θεμα αυτο.. δεν ξερω..

 

Δειτε και αυτο:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=514647

 

λεει για το 1%...

 

Αλλα πριν to install θελει το sdkcerts και μετα εγκαταστηση τα εικονιδια. Και μετα μπορεις να τα κανεις uninstall(το εκανα). Αλλα καλου κακου ξαναεκανα install το sdkcerts και μετα ξαναπερασα τα αλλα...

 

Αν δειτε εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=3808383#post3808383

 

που ρωταω κιολας για τα εικονιδια, δεν τα βρηκα αυτα με το σημα της HTC αντι για των windows.. Αλλα εινα ωραια αυτα που εχω!

 

παντως, ακομα και στο 50% η ραμ, το κινητο πεταει. Και αμεσως κανει αλλαγη οταν ανοιγεις το πληκτρολογιο.. Ανοιγει πολυ γρηγορα και τον φακελο των windows ο explorer. Εκει που τρωει 1-2 sec σκαλωμα ειναι οταν παταω το start.. Αλλα κατα τα αλλα ειναι πολυ γρηγορη!

 

 

***
EDIT
***

Μα χαζευα εδω και τελικα εχουν παρει ολοι τα WM6.5 και πορευονται........ Λυσσα κακια τους εχει πιασει? τοσο πολυ τους αρεσει! Δικιο εχεις bill_viper(Βασιλης?? :O)... Και οχι τπτ αλλο, αλλα δεν μου αρεσουν και καθολου!!

 

Ω ναι, ω ναι! :happy::D

Πες τα ρε συ για τα 6.5. Αθλια ειναι. Πρωτα απο ολα τι homescreen ειναι αυτη με τις συντομευσεις γραπτως με μεγαλα γραμματα...για στραβους...:X

ΥΓ: Πολλη φασαρια με τα εικονιδια...θα παραμεινω με τα μαμίσια. Προσπαθω απλώς να μην τα κοιταω :p

 

Παιδια καλησπερα η ηχογραφηση (οχι τηλεφ) που ειναι καθως και το ραδιο που ειναι ευχαριστω

Ηχογράφηση δεν εχει πανω εργοστασιακά, πρεπει να περασεις καποιο προγραμμα. Το ράδιο ειναι σε πάνελ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

wpgoalkeeper λες να φάω τοσο κόλημα με τις ρομ ?? χεχε θα δείξει :P

 

ρε συς καποιος χέλπ πως βγάζω τις επαφες που πέρασα καταλάθος απο το msn ?? και εχουνε μπει μεσα στι επαφες του κινητου και γινεται ενα χάος :mad: υπάρει κανας τρόπος??

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ω ναι, ω ναι! :happy::D

Πες τα ρε συ για τα 6.5. Αθλια ειναι. Πρωτα απο ολα τι homescreen ειναι αυτη με τις συντομευσεις γραπτως με μεγαλα γραμματα...για στραβους...:X

ΥΓ: Πολλη φασαρια με τα εικονιδια...θα παραμεινω με τα μαμίσια. Προσπαθω απλώς να μην τα κοιταω :p

 

Ουτε εμενα μου αρεσουν... Και δεν σκοπευω να φλασαρω 6.5....! Ισως για κανα μισαωρο μια φορα για την εμπειρια! :lol:

 

Δεν ειναι καθολου φασαρια! Install sdkccerts = 10 sec + install icons = 10 sec + 60sec soft reset και τελος! Αυτο ηταν! Καμια φασαρια, καμια δυσκολια, κανενα προβλημα! Και αν δεν σου αρεσουν, που αμφιβαλω τα v3 απο το λινκ που εδωσα, uninstall και τελος ολα! Και δεν εχεις πλεον εικονιδια!

 

Βαλτα και θα με θυμηθεις! Εχει πλακα! Ειναι ωραιο μετα! Θα ψαχνεις αφορμη να ανοιγεις την οθονη μετα να τα βλεπεις! Εγω ετσι κανω!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα μου αρεσουν... Και δεν σκοπευω να φλασαρω 6.5....! Ισως για κανα μισαωρο μια φορα για την εμπειρια! :lol:

 

Δεν ειναι καθολου φασαρια! Install sdkccerts = 10 sec + install icons = 10 sec + 60sec soft reset και τελος! Αυτο ηταν! Καμια φασαρια, καμια δυσκολια, κανενα προβλημα! Και αν δεν σου αρεσουν, που αμφιβαλω τα v3 απο το λινκ που εδωσα, uninstall και τελος ολα! Και δεν εχεις πλεον εικονιδια!

 

Βαλτα και θα με θυμηθεις! Εχει πλακα! Ειναι ωραιο μετα! Θα ψαχνεις αφορμη να ανοιγεις την οθονη μετα να τα βλεπεις! Εγω ετσι κανω!! :lol::lol::lol:

 

Εγω τα φλασαρα και μετα εφυγα απο τα σπιτι και αναγκαστηκα να τα ανεχτω μεχρι το βραδυ που γυρισα. Ουτε καν πιο γρηγορα απο την Touch X δεν ηταν :X:blink:

 

...τωρα μη με ψηνεις με τα εικονιδια...γιατι ψηθηκα!!! :p:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...