Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τωρα εχω ενα αλλο θεμα. Απο χθες το βραδυ γυρω στις 9 που το εβγαλα απο την φορτιση η μπαταρια ειναι στο 100%. Ειναι σοβαρα πραγματα αυτα?!?! :lol::lol: Το ειχα ολο το βραδυ ανοιχτο κανονικα, επαιξα Bubble αλλα και παλι 100!!!

Και πριν το φλασαρισμα ηταν 80 και μετα το φλασαρισμα 100.... λετε να παιχτηκε τπτ περιεργο???

 

Ειναι σοβαρα πραγματα αυτα??? Εγω παθαινω το αντιθετο! Το εβγαλα απο τη φορτιση σημερα στις 11.00 και ειχε 100% και στις 11.15 χωρις να το εχω αγγιξει καθολου ειχε 98% :lol: :lol: :lol: Θα κανω ρεκορ πτωσης μπαταριας!!! Ουτε το παλιο μου μοτορολα V66 δε ριχνει τη μπαταρια τοσο γρηγορα μετα απο τοσα χρονια... Soom θες να ανταλλαξουμε μπαταριες? :whistle: :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε σεις, δεν ειναι σοβαρα αυτα τα πραγματα!... Μηπως εγινε τπτ λαθος? Επειδη πριν το φλασαρισμα δεν ηταν φουλ??? Μετα την εβαλα να γεμισει, και γεμισε.. Και την εχω βγαλει τοση ωρα αλλα παλι δεν λεει να πεσει!!!! Κατι συμβαινει.....

 

Λες να ανταλλαξουμε? και μενα κανονικα ετσι παει...! Τωρα θα το αφησω το κινητο στη μοιρα του να δω ποτε θα πεσει η μπαταρια! Καθομαι, το σκαλιζω, παιζω και ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ!!!!!!

 

 

Αλλα με το ημερολογιο δεν γινεται τιποτα ε??.... Πωωωω... Ξενερωσα! Αντε τωρα μεχρι το τελος της εξεταστικης να εχω ενα απλο today.... Αλλιως θα ξεχναω συνεχεια το προγραμμα! χααχααχ:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, δεν ειναι σοβαρα αυτα τα πραγματα!... Μηπως εγινε τπτ λαθος? Επειδη πριν το φλασαρισμα δεν ηταν φουλ??? Μετα την εβαλα να γεμισει, και γεμισε.. Και την εχω βγαλει τοση ωρα αλλα παλι δεν λεει να πεσει!!!! Κατι συμβαινει.....

 

Λες να ανταλλαξουμε? και μενα κανονικα ετσι παει...! Τωρα θα το αφησω το κινητο στη μοιρα του να δω ποτε θα πεσει η μπαταρια! Καθομαι, το σκαλιζω, παιζω και ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ!!!!!!

 

 

Αλλα με το ημερολογιο δεν γινεται τιποτα ε??.... Πωωωω... Ξενερωσα! Αντε τωρα μεχρι το τελος της εξεταστικης να εχω ενα απλο today.... Αλλιως θα ξεχναω συνεχεια το προγραμμα! χααχααχ:lol::lol:

πεφτει απλα κατι δε παει καλα. μου χει συμβει με γνησια ρομ κ εκανα επανεκινηση κ απο 100% πηγε στο 70% που λογικα τσο επρεπε να ειναι μετα απο την χρηση πουτου ειχα κανει..επισης παιζει ρολο κ το taskbar που εχεις βαλει...μπορει να μην ειναι πολυτα συμβατο με τη ρομ σου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πεφτει απλα κατι δε παει καλα. μου χει συμβει με γνησια ρομ κ εκανα επανεκινηση κ απο 100% πηγε στο 70% που λογικα τσο επρεπε να ειναι μετα απο την χρηση πουτου ειχα κανει..επισης παιζει ρολο κ το taskbar που εχεις βαλει...μπορει να μην ειναι πολυτα συμβατο με τη ρομ σου...

 

Με softreset δεν αλλαξε τιποτα! Αλλα μετα σκεφτηκα να βγαλω για μερικα δευτερολεπτα την μπαταρια! Και επεσε στο 80% κατευθειαν! :lol::lol::lol::lol:

 

Ειχες δικιο! Δεν το σκεφτηκα καθολου! Σε ευχαριστω πολυ γκρινιαρη!!! Ειχα αρχισει να ανησυχω!

 

Αλλα η ρομ ειναι αυτουσια οπως την κατεβασα και την εγκατεστησα! Δεν εχω βαλει τιποτα αλλο! Ουτε εικονιδια στην πανω μπαρα, ουτε προγραμματα ουτε τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι χάλασε η μπαταρία και δεν ξεφόρτιζε :) Κι ότι θα έμενε για πάντα φορτισμένη :lol:

που τετοια τυχη............

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι χάλασε η μπαταρία και δεν ξεφόρτιζε :) Κι ότι θα έμενε για πάντα φορτισμένη :lol:

 

:lol::lol:

 

και γω ετσι λεω! Ειπα«ΤΩΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΦΟΡΤΙΣΩ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ?!?! :blink::shock::cry::cry:» χααχχαχαχααχχα

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι χάλασε η μπαταρία και δεν ξεφόρτιζε :) Κι ότι θα έμενε για πάντα φορτισμένη :lol:

 

Μακάρι να "χάλαγε" έτσι και η δικια μου! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν ανησυχω καθολου! εχει ηδη φτασει στο 74%! και υποψην οτι δεν το εχω ακουμπησει το κινητο! πολυ χαρηκα! χααχαχαχαχ:lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν ανησυχω καθολου! εχει ηδη φτασει στο 74%! και υποψην οτι δεν το εχω ακουμπησει το κινητο! πολυ χαρηκα! χααχαχαχαχ:lol::lol::lol::lol:

 

Καλησπερα Κανενα καλο προγραμμα για ηχογραφηση συνομομιλιας (οχι κινητου) που θα βρω ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Κανενα καλο προγραμμα για ηχογραφηση συνομομιλιας (οχι κινητου) που θα βρω ευχαριστω εκ των προτερων

 

http://www.resco.net/pocketpc/audiorecorder/

 

Ενα που βρηκα με μια γρηγορη αναζητηση. Αλλα δεν ξερω αν ειναι μονο για φωνη η για συνομιλια κατα τη διαρκεια μιας κλησης(αυτο ψαχνεις ετσι)?

 

Και γενικα για να μην περιμενεις απλα θα σου προτεινα να κανεις μια αναζητηση:

1)http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=470

2)στο γνωστο μαγαζακι

3)στο αλλο λιγοτερο γνωστο μαγαζακι

 

Edit:

 

Διαβαζα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=485058&highlight=Call+Record εδω για τις ηχογραφησεις και θυμηθηκα που και καποιος αλλος ηθελε ηχογραφηση συνομιλιας αλλα οταν ηχογραφουσε δεν ακουγοταν καθολου ο αλλος. Και αυτο γιατι απλα ηχογραφει απο το μικροφωνο και ο συνομιλητης ηχογραφειται απλα οσο πιασει το μικροφωνο απο το ηχειο. Δεν ξερω αν με καταλαβες απολυτα...

Link to comment
Share on other sites

http://www.resco.net/pocketpc/audiorecorder/

 

Ενα που βρηκα με μια γρηγορη αναζητηση. Αλλα δεν ξερω αν ειναι μονο για φωνη η για συνομιλια κατα τη διαρκεια μιας κλησης(αυτο ψαχνεις ετσι)?

 

Και γενικα για να μην περιμενεις απλα θα σου προτεινα να κανεις μια αναζητηση:

1)http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=470

2)στο γνωστο μαγαζακι

3)στο αλλο λιγοτερο γνωστο μαγαζακι

 

Edit:

 

Διαβαζα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=485058&highlight=Call+Record εδω για τις ηχογραφησεις και θυμηθηκα που και καποιος αλλος ηθελε ηχογραφηση συνομιλιας αλλα οταν ηχογραφουσε δεν ακουγοταν καθολου ο αλλος. Και αυτο γιατι απλα ηχογραφει απο το μικροφωνο και ο συνομιλητης ηχογραφειται απλα οσο πιασει το μικροφωνο απο το ηχειο. Δεν ξερω αν με καταλαβες απολυτα...

 

Σε ευχαριστω soom θα δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω soom θα δοκιμασω

 

Δεν βρηκα κατι αλλο... λιγο προχειρα που εψαξα.. Θα κοιταξω παλι οταν παω σπιτι και θα σου πω. αλλα για να μην απογοητευτεις, σου λεω οτι δεν εινια καλη η ηχογραφηση απο τετοιου ειδους προγραμματα δεν ηχογραφουν σωστα τον συνομιλητη. τουλαχιστον ετσι εχει αναφερθει εδω απο οτι θυμαια. μπορει και να κανω και λαθος βεβαια.....

 

αν θελεις να σου πω τα γνωστα μαγαζια, στειλε μου πμ. αν ξερεις τοτε οκ!

 

και ριξε και μια ματια στο ppcfreeware...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως γνωρίζετε από που κατεβάζουμε το igo (πρόγραμμα πλοήγησης) και πως το εγκαθιστούμε?? ή κανένα άλλο παρόμοιο πρόγραμμα??

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως γνωρίζετε από που κατεβάζουμε το igo (πρόγραμμα πλοήγησης) και πως το εγκαθιστούμε?? ή κανένα άλλο παρόμοιο πρόγραμμα??

 

κοιτα, αυτα κανονικα πρεπει να τα αγορασεις! Αλλα, αν ψαξεις στα «σωστα μαγαζακια», ολο και κατι θα βρεις!

 

Προσωπικα θα σου ελεγα το iGo8... Αλλα ειναι καθαρα δικο μου θεμα! Αυτο με εχει βολεψει, αυτο θεωρω καλυτερο απο τα 3 επικρατεστερα(Garmin XT, Destinator7, iGo8)...

 

Ριξε μια ματια στα μαγαζακια..! Επειδη ομως απαγορευεται απο τους κανονες του φοροουμ να «διαφημιζουμε» ιστοσελιδες με περιεχομενο παρανομο/σπασμενο λογισμικο, στειλε μου πμ να σου πω ποια ειναι...! Αλλα αν ψαξεις εκει θα τα βρεις ολα!

 

EDIT Ξεχασα να προσθεσω την λεξη «δωρεαν». Απο τα μαγαζακια ειναι τσαμπα. Εξου και παρανομα! ;) :D :lol:

 

EDIT #2

Και επειδη αφιερωσα αρκετο χρονο να ψαξω να βρω αυτα τα εικονιδια(εκανα και ποστ και ρωτησα οπως μπορειτε πολυ ευκολα να δειτε)

σας δινω κατευθειαν το λινκ που δινει ο R3PUBL1K και ειναι αυτο(rapidshare)..

 

Τα συνιστω! Ειναι πολυ ωραια! Χρωματιστα! Και στην TouchX_v7.0 Topaz που εχουμε μερικοι εδω με το wallpaper με το κοκκινο και το μπλε ταιριαζουν γαντι! :):):)

Δειτε το και εσεις!

 

uninstall τα παλια, install τα καινουρια και τελος!

Link to comment
Share on other sites

soom πια εικονιδια ειναι αυτα που ανέβασες? τα F SERIES ?? πάντως με τα εικονιδια έχω χασει τη μπαλα πολλα μαρέσουνε και ολο βγάζω-βάζω τελικά έμεινα με τα μαμίσια:lol::lol:

όσο για recorder προτεινω το Resco audio recorder... πολύ καλο για μενα με εχει βολέψει ηχογραφει και κλεισεις απο το τηλέφωνο και γενικα ηχογραφησεις ειναι πολυ καλες σε ποιοτητα μπ3 εχει και ρυθμισεις equalizer κλπ :)

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως γνωρίζεται αν μπορούμε στο outlook του κινητού να έχουμε και ημερολόγιο και δύο λογαριασμούς email στα ελληνικά? και αν ναι πως γίνεται??ευχαριστώ..

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μήπως γνωρίζεται αν μπορούμε στο outlook του κινητού να έχουμε και ημερολόγιο και δύο λογαριασμούς email στα ελληνικά? και αν ναι πως γίνεται??ευχαριστώ..

Κανε sync.;)

Link to comment
Share on other sites

soom πια εικονιδια ειναι αυτα που ανέβασες? τα F SERIES ?? πάντως με τα εικονιδια έχω χασει τη μπαλα πολλα μαρέσουνε και ολο βγάζω-βάζω τελικά έμεινα με τα μαμίσια:lol::lol:

 

Ναι, F series τα ονομαζει ο Gtrab αλλα δεν ειναι δικα του! Ειναι νομιζω του R3PUBL1K. Δες το λινκ!

Και γω εχω χασει την μπαλα! Εχω κατεβασει 4-5 διαφορετικα και καθε φορα δοκιμαζω μεχρι να πετυχω αυτα που ψαχνω! Αλλα προς το παρον κατεληξα και δεν αλλαζω... Με αυτα θα μεινω!

 

Τελικα κατεληξα. Οταν απο τα settings και απενεργοποιω το TF3D στην TouchX v7.0 TOPAZ, τοτε κολλαει το κινητο. Και μου εμφανιζει τις πρωτες 5 επαφες με μαυρο φοντο, τρεχει ενα Start το οποιο δεν κλεινει κιολας....! Οποτε, μονιμα το TF3D και δεν εχω προβληματα! Θα δοκιμασω παλι το fingerkeyboard να δω οτι ολα πανε καλα!

 

Αλλα ρε παιδια, και σε εσας αργει λιγακι να ανοιξει τα settings? Θυμαμαι εκανε πολυ ωρα!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ήδη απαντηθεί, αλλά με ένα γρήγορο ψάξιμο δεν το βρήκα.

 

Έχω την αγγλική rom και ό,τι και να κάνω το time zone πηγαίνει πάντα στο GMT +3 Moscow!!!!!!

 

Το πάω στην Αθήνα και μετά από λίγη ώρα, πάλι στο Moscow!!! Και μετά μένει πάντα εκεί!

 

Αποφάσισα ότι θα το κρατάω στο Moscow για να ησυχάσω. Όμως όταν βάλω π.χ. ξυπνητήρι, η ώρα αλλάζει και πάλι και πάει μία ώρα νωρίτερα (δηλαδή σε αυτό που θα έπρεπε να είναι κανονικά), αλλά χωρίς να αλλάξει η ζώνη, δηλαδή παραμένει στο Moscow, ενώ η ώρα είναι λάθος. Αν απενεργοποιήσω το ξυπνητήρι δεν αλλάζει τίποτα.

 

Αν βάλω την ελληνική rom θα ησυχάσω;

Link to comment
Share on other sites

Αλλα ρε παιδια, και σε εσας αργει λιγακι να ανοιξει τα settings? Θυμαμαι εκανε πολυ ωρα!!

 

:whistle: :whistle: :whistle:

Θα πω κατι και ας με φατε...Η Touch X 6.1 ηταν πιο γρηγορη απο την 7...:shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:whistle: :whistle: :whistle:

Θα πω κατι και ας με φατε...Η Touch X 6.1 ηταν πιο γρηγορη απο την 7...:shifty:

 

Μπορει και να συμφωνησω.. Αυτο σκεφτομουν τωρα.. οτι πρεπει να ηταν πιο γρηγορη η αλλη!

 

Αλλα νομιζω οτι ειχε μαυρο ρολοι, ενω αυτη εχει ασπρο!

 

Μηπως να ριξουμε και μια ματια στις TouchIT tou itje(WM6.1)... Μπορει να ειναι και καλες!

 

Και κατεληξα οτι δεν με ενδιαφερει πλεον καθολου η καταναλωση της μπαταριας... Οπου και να βρεθω εχω ρευμα(αυτοκινητο, σχολη, σπιτι)...!

 

Έχω την αγγλική rom και ό,τι και να κάνω το time zone πηγαίνει πάντα στο GMT +3 Moscow!!!!!!

 

Το πάω στην Αθήνα και μετά από λίγη ώρα, πάλι στο Moscow!!! Και μετά μένει πάντα εκεί!

 

Αποφάσισα ότι θα το κρατάω στο Moscow για να ησυχάσω. Όμως όταν βάλω π.χ. ξυπνητήρι, η ώρα αλλάζει και πάλι και πάει μία ώρα νωρίτερα (δηλαδή σε αυτό που θα έπρεπε να είναι κανονικά), αλλά χωρίς να αλλάξει η ζώνη, δηλαδή παραμένει στο Moscow, ενώ η ώρα είναι λάθος. Αν απενεργοποιήσω το ξυπνητήρι δεν αλλάζει τίποτα.

 

Αν βάλω την ελληνική rom θα ησυχάσω;

 

Ανοιγεις Destinator και μετα σου αλλαζει?

 

Αν ναι, πρεπει να πας στις ρυθμισεις του Ντεστ και να του βαλεις θερινη ωρα.

 

Και το ιδιο να κανεις και στο ρολοι. Και μετα να βαλεις την κανονικη time zone της περιοχης σου..

 

Αγγλικη ρομ εννοεις R1A η R2A η R3A?

 

Εμενα το εκανε αυτο μονο στην R1... Μετα σταματησε. Αλλα ειχα σε Dest7,iGo8,Garmin επιλογη για θερινη ωρα....

Link to comment
Share on other sites

Μπορει και να συμφωνησω.. Αυτο σκεφτομουν τωρα.. οτι πρεπει να ηταν πιο γρηγορη η αλλη!

 

Αλλα νομιζω οτι ειχε μαυρο ρολοι, ενω αυτη εχει ασπρο!

 

Μηπως να ριξουμε και μια ματια στις TouchIT tou itje(WM6.1)... Μπορει να ειναι και καλες!

 

Και κατεληξα οτι δεν με ενδιαφερει πλεον καθολου η καταναλωση της μπαταριας... Οπου και να βρεθω εχω ρευμα(αυτοκινητο, σχολη, σπιτι)...!

 

 

 

Ανοιγεις Destinator και μετα σου αλλαζει?

 

Αν ναι, πρεπει να πας στις ρυθμισεις του Ντεστ και να του βαλεις θερινη ωρα.

 

Και το ιδιο να κανεις και στο ρολοι. Και μετα να βαλεις την κανονικη time zone της περιοχης σου..

 

Αγγλικη ρομ εννοεις R1A η R2A η R3A?

 

Εμενα το εκανε αυτο μονο στην R1... Μετα σταματησε. Αλλα ειχα σε Dest7,iGo8,Garmin επιλογη για θερινη ωρα....

Eιναι καλυτερη.αυτη χρησιμοποιω.την καινουργια εκδοση.την ΙΤ.9.εχει μια δημοσκοπηση μεσα για το ποια ρομ χρησιμοποιουν οι περισσοτεροι.δεν ειναι τυχαια στη πρωτη θεση...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=518287

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eιναι καλυτερη.αυτη χρησιμοποιω.την καινουργια εκδοση.την ΙΤ.9.εχει μια δημοσκοπηση μεσα για το ποια ρομ χρησιμοποιουν οι περισσοτεροι.δεν ειναι τυχαια στη πρωτη θεση...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=518287

 

μιας και τη χρησημοποιεις για πες μας αν τρωει κανα κολλημα. και αν ναι που?

 

απο οτι ειδα μετα το κατευασμα της, ειναι 25mb λιγοτερο απο την x. ισως αυτος να ειναι και ενας λογος που θα την κανει ποιο γρηγορη μετα το φλασαρισμα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Κανε sync.;)

 

έχω vista και ελληνικό εργοστασιακό μενού στο χ1 αν σε βοηθάει..πως θα το κάνω να είναι το outlook όπως στο pc??γίνεται??

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...