Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως έβαλες την εικόνα?

 

Οταν γραφεις εχει επανω ενα εικονιδιο που σου λεει προσθηκη εικονας! οταν το πατας σου ανοιγει ενα παραθυρο οπου σου ζηταει να δωσεις http:// διευθυνση! εγω την σηκωσα πρωτα στο site μου την εικονα και την τραβηξα απο εκει! δεν ξερω αν γραψεις localhost αν θα λειτουργει! δοκιμασε το!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάζω και εικόνα μήπως κάποιος με βοηθήσει

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Συνδέσου στο wifi του σπιτιού σου, άνοιξε το QuickGPS (aGPS είναι), και πάτα το μοναδικό κουμπί που έχει. Αν πετύχει θα στο πει. Μετά, μπες στο πρόγραμμα GPS και θα βρει αμέσως τους δορυφόρους. Αν όχι, έλεγξε τις ρυθμίσεις του προγράμματος να δείχνουν τη σωστή port και baud rate. Ή βάλε igo ή destinator.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι για το iGo8... Κατεβασα κατι ΡΟΙ και φωνιτικες ειδοποιησεις(βασικα για καμερες ειναι και τα αρχεια ηχου λενε «Καμερα ελεγχου Κυκλοφοριας»)... Που πρεπει να βαλω τι για να τα δει το τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να ρωτησω κατι για το iGo8... Κατεβασα κατι ΡΟΙ και φωνιτικες ειδοποιησεις(βασικα για καμερες ειναι και τα αρχεια ηχου λενε «Καμερα ελεγχου Κυκλοφοριας»)... Που πρεπει να βαλω τι για να τα δει το τηλεφωνο?

 

\content\poi

(εδώ μπαίνουν τα αρχεία των χρησίμων που συνοδεύουν τον χάρτη. πχ. Greece.poi)

 

\content\speedcam

(εδώ μπαίνουν οι κάμερες ταχύτητας σε μορφή .txt.)

 

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?f=51&t=3783

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το λινκ! το εψαχνα στο φορουμ μεσα αλλα δεν το εβλεπα!

 

\content\userdata\poi

(εδώ μπαίνουν τα custom χρήσιμα του χρήστη σε μορφή .kml)

 

\content\voice

(εδώ μπαίνουν οι φωτηνικές οδηγίες σε μορφή .zip, πχ. voice_gre-m11.zip)

 

αυτο ζητουσα! Ωραια!

 

Αλλα, τις οδηγιες που λεει, τις κατεβασα σε μορφη .wav. Πρεπει να το κανω ζιπ για να το δει ε???:blink::blink:

 

Και επισης με το MyMobiler μπορουμε να «χειριζομαστε» το PPC απο το PC???

Το ειδα σε ενα απο τα βιντεο που εχει το λινκ στην υπογραφη μου...

Link to comment
Share on other sites

Video Call γιατι δεν μπορω να κανω? Με το T700 και το W595 απο το ιδιο σημειο κανω. Με το Χ1 οχι.!!!! Any help?:)

 

Ουτε και γω μπορω.. Αλλα πηρα σημερα την Vodafone τηλεφωνο (13830) και τους το ειπα και μου ειπαν οτι χρειαζεται να τους το πεις οτι θελεις βιντεοκλησεις και να στο ενεργοποιησουν... Και μου ειπαν οτι οταν ολοκληρωθει η διαδικασια θα μου στειλουν ΣΜΣ και μετα θα μπορω κανονικα.... Μεχρι να γινει αυτο πειρμενω...

Link to comment
Share on other sites

padia ixa to firmaware firmawre r1 kai ekana install to r3

to tilefono egine tromera grigoro! :P

mia voi8ia otan ixa to r1 kato de3ia stin ikona ixe enan shortcut tu connection manager twra den ine ekei xa8ike entolos...

kamia idea?

kanena programmataki?

 

Euxaristo

 

υπαρχει κανεις που εχι το agps προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και γω μπορω.. Αλλα πηρα σημερα την Vodafone τηλεφωνο (13830) και τους το ειπα και μου ειπαν οτι χρειαζεται να τους το πεις οτι θελεις βιντεοκλησεις και να στο ενεργοποιησουν... Και μου ειπαν οτι οταν ολοκληρωθει η διαδικασια θα μου στειλουν ΣΜΣ και μετα θα μπορω κανονικα.... Μεχρι να γινει αυτο πειρμενω...

Ειχα ενεργοποιημενα τα video calls και επερνα κανονικα με το W595. Την ιδια sim εβαλα στο Χ1 αλλα τιποτα:mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου πολυαρέσουν τα WM6.5 γι'αυτό κι έχω δοκιμάσει μόνο ROMs με WM6.1!

 

 

Οπότε κάποια βλακεία παίζει με τον Total Commander (τί τον θέλουν όλοι και τον βάζουν στις cooked roms).

 

 

Τί έγινε, όλοι WM6.5 χρησιμοποιείτε; :p

 

Επιτέλους! Ειχα αρχισει να νομιζω οτι ειμαι προβληματικη που τα σιχαθηκα απο το πρωτο λεπτο...

 

Καλησπερα! εχω το phonex 1.4! οταν παταω το πληκτρο της απαντησης μου εμφανιζει αντι για το phonepad που εχω επιλεξει την παρακατω εικονα! οταν κανω soft reset δουλεθει κανονικα! μετα απο 2-3 μερες παλι το ιδιο! ξερει καποιος τι γινετε?

ευχαριστω! Η παρακατω εικονα που μου εμφανιζει δεν ειναι καν μερος του interface του phonex αν δεν κανω λαθος!

 

http://www.topgun.gr/Stuff/Capture.bmp

 

Οντως το PhonEx δεν εχει τετοια εικονα. Πώς το εκανες αυτο??! :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα εκανα sync επαφες ημερολογιο κλπ χθες πριν κανω hardspl... Απλα το αμελουσα. Ξαναεκανα σημερα, εχοντας φλασαρει νεα ρομ, και εχω επαφες διπλες... Να επαναφερω απο το PIMBackup που θα τις σβησει τις νεες η μια μια?? τι κανω λαθος?

 

Στον υπολογιστη μου εβγαζε ενα μηνυμα και του ελεγα να συγκρινει τις αλλαγες απο τηλεφωνο και υπολογιστη... Ακριβως τι λεει δεν θυμαμαι...

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την Touch X και οταν συνδεω το κινητο μεσω usb δεν εχει internet οπως ειχε οταν ειχα την επισημη ελληνικη.. συμβαινει και σε καποιον αλλο?

ή μηπως θελει καποια ρυθμιση που δεν εχω κανει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια έβαλα την R3A την αγγλικη.. διαφορά δεν ειδα και πολυ μεγάλη απο τιν 2 ίσως λιγο πιο γρήγορο να ειναι!!και στο σήμα το ίδιο δεν ειδα διαφορα τα ίδια:O επισεις γιατι δεν βάλανε στην κάμερα gps location και autoflash?? δεν έγινε η τελική αναβάθμιση στην κάμερα?? και αναγκάστικα έβαλα πάλυ την beta camera r3a απο xda!! :X και τέλος κατι που παρατήρησα στο device info στο tab customer info. στις πληροφορίες για την memory card ID και version δεν λεει τίποτα μου βγάζει κατι κουτάκια!!!νομίζω και κάποιος αλλος το παρατήρησε~ :wacko: να αναφέρω πως έκανα την αναβάθμιση οπως και τιν προηγούμενη έκδοση χύμα πεταξα το αρχιο μεσα στην μνημη το μετανόμασα και όλα οκ!! μιας και το SEUS κάνει οτιναναι στα σβίστα.
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα εκανα sync επαφες ημερολογιο κλπ χθες πριν κανω hardspl... Απλα το αμελουσα. Ξαναεκανα σημερα, εχοντας φλασαρει νεα ρομ, και εχω επαφες διπλες... Να επαναφερω απο το PIMBackup που θα τις σβησει τις νεες η μια μια?? τι κανω λαθος?

 

Στον υπολογιστη μου εβγαζε ενα μηνυμα και του ελεγα να συγκρινει τις αλλαγες απο τηλεφωνο και υπολογιστη... Ακριβως τι λεει δεν θυμαμαι...

 

ανοιξε το activesync του pc, συνδεσε το τηλεφωνο για να ανοιγει το μενου και πηγαινε εργαλεια/επιλογες καπου λεει για αντικατασταση στο pc η στη κινητη συσκευη. εσυ θα επιλεξεις αντικατασταση στο pc. αποσυνδεσε, επανεφερε τις επαφες με το rim backur στο κινητο και μετα ξανα συνδεσε και κανε συγχρονισμο. μπορεις τις ρυθμισεις να τις αφησεις ετσι και οποια καινουργια καταχωριση κανεις στο ppc, οταν το συνδεεις θα περναει αυτοματα και στον υπολογιστη.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

παιδια έβαλα την R3A την αγγλικη.. διαφορά δεν ειδα και πολυ μεγάλη απο τιν 2 ίσως λιγο πιο γρήγορο να ειναι!!και στο σήμα το ίδιο δεν ειδα διαφορα τα ίδια:O επισεις γιατι δεν βάλανε στην κάμερα gps location και autoflash?? δεν έγινε η τελική αναβάθμιση στην κάμερα?? και αναγκάστικα έβαλα πάλυ την beta camera r3a απο xda!! :X και τέλος κατι που παρατήρησα στο device info στο tab customer info. στις πληροφορίες για την memory card ID και version δεν λεει τίποτα μου βγάζει κατι κουτάκια!!!νομίζω και κάποιος αλλος το παρατήρησε~ :wacko: να αναφέρω πως έκανα την αναβάθμιση οπως και τιν προηγούμενη έκδοση χύμα πεταξα το αρχιο μεσα στην μνημη το μετανόμασα και όλα οκ!! μιας και το SEUS κάνει οτιναναι στα σβίστα.

 

Πάλι official έβαλες MaIdeN ε?? Βάλε καμιά cooked rom να δεις διαφορά... :p;)

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Οντως το PhonEx δεν εχει τετοια εικονα. Πώς το εκανες αυτο??! :blink:

 

Μαγικο!!!! :p

Βασικα χτες παρατηρησα οτι οταν ετρεχα ενα προγραμμα το clean ram, τοτε μου εμφανιζε αυτη την εικονα! δεν ξερω αν οφειλετε σε αυτο! παντος το εκανα απεγκατασταση και θα το τσεκαρω!!!! για να δουμε! παντος επικοινωνισα και με την iconsoft και μου ειπαν να τους στειλω το screenshot

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε το activesync του pc, συνδεσε το τηλεφωνο για να ανοιγει το μενου και πηγαινε εργαλεια/επιλογες καπου λεει για αντικατασταση στο pc η στη κινητη συσκευη. εσυ θα επιλεξεις αντικατασταση στο pc. αποσυνδεσε, επανεφερε τις επαφες με το rim backur στο κινητο και μετα ξανα συνδεσε και κανε συγχρονισμο. μπορεις τις ρυθμισεις να τις αφησεις ετσι και οποια καινουργια καταχωριση κανεις στο ppc, οταν το συνδεεις θα περναει αυτοματα και στον υπολογιστη.

 

Ευχαριστω!!!! Εκανε και sync και δεν τις εχω πλεον διπλες...! Σε ευχαρισω! :D

 

Τελικα με το MyMobiler χειριζομαστε το Xperia απο τον υπολογιστη?

 

Και μολις εκανα και την πρωτη μου βιντεοκληση κανονικοτατα.. Με την TouchX ROM και απο Vodafone σε Vodafone...! Οποτε δουλευει κανονικα, σε μενα τουλαχιστον...

Link to comment
Share on other sites

φιλε soom,

 

ξεχασα να σου πω οτι αν ξανα αλλαξεις rom να μην επαναφερεις τις επαφες με το ριμ αλλα πριν κανεις την διαδικασια για τη rom, αλλαξε την ρυθμιση που σου ειπα στο activesync για αντικατασταση στη κινητη συσκευη αυτη τη φορα. μετα μπορεις να το φλασαρεις και στη συνεχεια κανε συγχρωνισμο. ετσι θα εχεις τις επαφες σου χωρις να λειπει κατι και οχι διπλες. :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Πάλι official έβαλες MaIdeN ε?? Βάλε καμιά cooked rom να δεις διαφορά... :p;)

 

ΧΧΑχα!! πουσαι ρε ψηλέ!! λες ε?? μπα ρε ακομα ειμαι αρχάριος για τέτια!! :lol:

 

παιδια μήπως ξέρει κανεις να απαντήσει για την αγγλικη ρομ αν οντως ετσι ειναι η ειναι προβληματικη????

 

Επισεις αν ξέρει κανεις να με βοηθήσει ψάχνω το TF3D σε cabaki να το περάσω...ειχα ενα παλιο λειτουργούσε κανονικα..μονο το landscape δεν επεζε...πήγα χda κατέβασα κατι αλλα cab που με ειχανε πει κατι παιδια εδω οτι λειτουργει πλήρως και landscape και ο καιρός του και το youtube?? κατέβασα μερικά αλλα τπτ...τα ειχα μπερδέψει κιόλας :O ευχαριστώ!

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε soom,

 

ξεχασα να σου πω οτι αν ξανα αλλαξεις rom να μην επαναφερεις τις επαφες με το ριμ αλλα πριν κανεις την διαδικασια για τη rom, αλλαξε την ρυθμιση που σου ειπα στο activesync για αντικατασταση στη κινητη συσκευη αυτη τη φορα. μετα μπορεις να το φλασαρεις και στη συνεχεια κανε συγχρωνισμο. ετσι θα εχεις τις επαφες σου χωρις να λειπει κατι και οχι διπλες. :)

 

Σε ξαναευχαριστω! Αν και θα κανω μερικες μερουλες να ξαναλλαξω ρομ(για να βγαλω ενα ολοκληρωμενο συμπερασμα για την TouchX που εχω τωρα)...!

 

Αλλα ευχαριστω!

 

Επισεις αν ξέρει κανεις να με βοηθήσει ψάχνω το TF3D σε cabaki να το περάσω...ειχα ενα παλιο λειτουργούσε κανονικα..μονο το landscape δεν επεζε...πήγα χda κατέβασα κατι αλλα cab που με ειχανε πει κατι παιδια εδω οτι λειτουργει πλήρως και landscape και ο καιρός του και το youtube?? κατέβασα μερικά αλλα τπτ...τα ειχα μπερδέψει κιόλας ευχαριστώ!

 

Ειχα βαλει ενα cabaki με το tf3d αλλα μου εκανε προβληματακια.. Δεν ανοιγε το τηλεφωνο, κολλουσε, ηταν πολυ αργο... Οποτε εκανα hardreset και τελος αυτα.. μονο με πληρη ρομ, οχι μονο με cab.... Οποτε, να εχεις παρει ενα backup πριν το βαλεις, μην τρεχεις μετα;)!

Link to comment
Share on other sites

σωστός ο παίχτης!!! καλα λες soom ασε δεν θέλω να έχω προβλήματα...!!!πάντως αν κανενας εχει δοκιμάσει κανενα καμπάκι χωρίς προβλήματα.. να μας πει αν ειναι καλό! ;)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σωστός ο παίχτης!!! καλα λες soom ασε δεν θέλω να έχω προβλήματα...!!!πάντως αν κανενας εχει δοκιμάσει κανενα καμπάκι χωρίς προβλήματα.. να μας πει αν ειναι καλό! ;)

 

κοιτα, το οτι ειχα εγω προβληματα δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα εχεις και εσυ! αλλα, οπως ειχε πει και ο αθανασο, καλο ειναι να κραταμε backup πριν βαλουμε προγραμματα γιατι ποτε δεν ξερουμε! Και επισης ειχε πει οτι κατι τετοια παντα αφηνουν καταλοιπα και φευγουν μονο μετα απο hard reset.. Αλλα με την TouchX που εχω τωρα εχει μια χαρα καλο TF3D... και η διαδικασια hardspl και flashrom ειμαι πολυ ευκολη. Αν δεις τα βιντεο στην υπογραφη μου θα πειστεις για την ευκολια της ολης υποθεσης...>!:D;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στην Touch X δεν παιζει ουτε το TCPMP ουτε ο Core Player...Τι συμβαινει? :wacko:

 

σε μενα ο TCPMP μ δουλεψε κανονικα..:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...