Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σωστοςςςςςςςςςς:):):):):)γινεται και κατι σαν hard reset με την αναβαθμιση?ολοκληρωθηκε η αναβαθμιση.γραφει η οθονη του κινητου update complete update success.η μπαρα απο κατω γεμισε,αλλα εχει κολλησει.τι να κανω τωρα?

 

vgale tin mpataria kai anoikse kanonika to kin! ;) sorry pou grafo etsi alla den mou allazei se ellinika!!!! kolise! to patheino otan aposyndeo to kin polles fores

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σωστοςςςςςςςςςς:):):):):)γινεται και κατι σαν hard reset με την αναβαθμιση?ολοκληρωθηκε η αναβαθμιση.γραφει η οθονη του κινητου update complete update success.η μπαρα απο κατω γεμισε,αλλα εχει κολλησει.τι να κανω τωρα?

 

Hard reset επισης πρεπει να κανεις. Κλεισε το κινητο και πατα τα 2 softkeys κατω απο την οθονη ταυτοχρονα και μετα το κουμπι on/off και ακολουθησε τις οδηγιες.

 

κατεβασα μια εκδοση core player αλλα τα γραφει κινεζικα γιατι???

 

Περναμε το cab του Core Player στο κινητο,

το εγκαθισταμε και μετα μεσω υπολογιστη μπαινουμε στα program files του κινητου,

μεσα στο φακελο Core Player, τσιμπαμε το zip "lang", το αντιγραφουμε στον υπολογιστη,

το αποσυμπιεζουμε, διαγραφουμε ολες τις γλωσσες εκτος απο τα αγλλικα

και μετα το επανασυμπιεζουμε και το αντιγραφουμε στο κινητο ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΩΝΤΑΣ εκεινο που αντιγραψαμε!

 

(edit: συγγνωμη στους mods, ξεχαστηκα και δεν εκανα τροποποιηση...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hard reset επισης πρεπει να κανεις. Κλεισε το κινητο και πατα τα 2 softkeys κατω απο την οθονη ταυτοχρονα και μετα το κουμπι on/off και ακολουθησε τις οδηγιες.

 

εκανα soft reset και ολα καλα.ευχαριστω:):)

Link to comment
Share on other sites

Περναμε το cab του Core Player στο κινητο,

το εγκαθισταμε και μετα μεσω υπολογιστη μπαινουμε στα program files του κινητου,

μεσα στο φακελο Core Player, τσιμπαμε το zip "lang", το αντιγραφουμε στον υπολογιστη,

το αποσυμπιεζουμε, διαγραφουμε ολες τις γλωσσες εκτος απο τα αγλλικα

και μετα το επανασυμπιεζουμε και το αντιγραφουμε στο κινητο ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΩΝΤΑΣ εκεινο που αντιγραψαμε!

 

(edit: συγγνωμη στους mods, ξεχαστηκα και δεν εκανα τροποποιηση...)

 

χμ.... δεν εχει ελληνικη γλωσα.... :( εχει μονο en.txt fr.txt ru.txt std.txt....... τι κανω help ας εχω μονο αγγλικα δεν με πειραζει αρκει να μην τα λεει κινεζικα..

Link to comment
Share on other sites

μετα την ολοκληρωση της αναβαθμισης που εκανα,καθε εφαρμογη cab που ξαναφορτωνω θελει soft reset?γιατι παω να φορτωσω το no data και μου παρουσιαζει σφαλμα.σε καποια αλλη μου ζηταει serial number ενω πριν την αναβαθμιση δεν ζηταγε.σας εχει συμβει κι εσας?
Link to comment
Share on other sites

χμ.... δεν εχει ελληνικη γλωσα.... :( εχει μονο en.txt fr.txt ru.txt std.txt....... τι κανω help ας εχω μονο αγγλικα δεν με πειραζει αρκει να μην τα λεει κινεζικα..

 

Μα δε σου εγραψα οτι εχει ελληνικα...για να τα δειχνει αγγλικα το κανεις αυτο.

Διαγραφεις ολα τα txt εκτος απο το en.txt.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

α οκ thanks....... αναφορα παραδωσης στα μηνυματα παιζει η οχι?

 

Παιζει, σε μορφη εισερχομενου μηνυματος. Νομιζω ειναι και ενεργοποιημενη απο προεπιλογη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:mad:@&!DS*& AAAAAaaaa θα με τρελλάνει το ****SEUS!

Τη μια μέρα δουλεύει με την πρώτη, την άλλη μέρα θέλει να βάλεις και να βγάλεις την USB 2-3 φορές για να αναγνωρίσει το κινητό. Τώρα είμαι 1 ώρα και 40 λεπτά προσπαθόντας να κάνω update και δεν βλέπει το xperia. ** ***** ****** *****!

ΑΑΑ! Τα νεύρα μοουυυυ.

 

Και φυσικά στον υπολογιστή με τα Windows XP δούλεψε με την πρώτη, αλλά δε μπορώ να τρέχω κάθε φορά που θέλω να κάνω update σε υπολογιστή με windows xp (της δουλειάς, τον παλιό που είναι στο υπόγειο, της αδερφής μου που δε θέλει vista κλπ)!

Υπάρχει καμιά λύση για να δουλεύει πάντα το SEUS στα vista;

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω στο ομνια εχει επιλογη αλλα στο χ1 δεν υπαρχει.....

 

Υπαρχει στις επιλογες των μηνυματων.

Ιδου.

 

http://i191.photobucket.com/albums/z287/n_wildgirl/20090517_174811_0004_111g.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
:mad:@&!DS*& AAAAAaaaa θα με τρελλάνει το ****SEUS!

Τη μια μέρα δουλεύει με την πρώτη, την άλλη μέρα θέλει να βάλεις και να βγάλεις την USB 2-3 φορές για να αναγνωρίσει το κινητό. Τώρα είμαι 1 ώρα και 40 λεπτά προσπαθόντας να κάνω update και δεν βλέπει το xperia. ** ***** ****** *****!

ΑΑΑ! Τα νεύρα μοουυυυ.

 

Και φυσικά στον υπολογιστή με τα Windows XP δούλεψε με την πρώτη, αλλά δε μπορώ να τρέχω κάθε φορά που θέλω να κάνω update σε υπολογιστή με windows xp (της δουλειάς, τον παλιό που είναι στο υπόγειο, της αδερφής μου που δε θέλει vista κλπ)!

Υπάρχει καμιά λύση για να δουλεύει πάντα το SEUS στα vista;

 

Εάν έχεις το Windows Mobile Device Center στα Vista σου, δεν κάνει τη δουλειά που θέλεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα πιο πάνω, άλλες φορές κάνει, άλλες φορές όχι.

Για συγχρονισμό δουλεύουν όλα καλά. Το συγχρονίζω και 5 φορές τη μέρα το κινητό με τον υπολογιστή μου χωρίς πρόβλημα. Αλλά με το seus τραβάει κολλήματα. Πριν 5 μέρες που ήθελα να δω αν βγήκε η ελληνική R3 συνδέθηκε αμέσως. Προχθές που ήθελα να βγάλω ένα screenshot για το R3AA007 Generic GR συνδέθηκε αμέσως. Την προηγούμενη φορά που ήθελα να κάνω update (R1A σε R2A) έβγαλα και ξαναέβαλα το USB 3 φορές και μετά είδε ότι συνέδεσα το κινητό. Αλλά σήμερα το μεσημέρι του σύνδεσα πάνω από 50 φορές, του έκανα restart και του κινητού και του υπολογιστή πολλές φορές. Καταλάβαιναν τα vista ότι σύνδεσα συσκευή (έκανε ηχητικό ding) αλλά το seus δεν προχωρούσε σε "αναζήτηση συσκευής" αλλά έμενε στην οθόνη που λέει τα βήματα σύνδεσης (1. κλεινουμε τη συσκευή, 2. βγάζουμε και ξαναβάζουμε την μπαταρία κλπ).

 

Τέλοσπάντων, έφερα τον παλιό μου υπολογιστή με τα xp και η αναβάθμιση έγινε αμέσως και τώρα θα τον ξαναπάω στην αποθήκη μέχρι το επόμενο update. Απλά καλό θα ήταν να δούλευε πάντα σωστά το seus στα vista.

 

Α, άλλο ένα παράξενο γεγονός είναι ότι όταν κάνω επιτυχή σύνδεση του seus με το xperia στα vista, μετά δεν μπορώ να κάνω synchronize αν δεν κάνω restart στον υπολογιστή. Είναι σαν να κάνει conflict το seus με το windows mobile device center synchronization και να μην αφήνει το ένα να λειτουργήσει κανονικά το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα πιο πάνω, άλλες φορές κάνει, άλλες φορές όχι.

Για συγχρονισμό δουλεύουν όλα καλά. Το συγχρονίζω και 5 φορές τη μέρα το κινητό με τον υπολογιστή μου χωρίς πρόβλημα. Αλλά με το seus τραβάει κολλήματα. Πριν 5 μέρες που ήθελα να δω αν βγήκε η ελληνική R3 συνδέθηκε αμέσως. Προχθές που ήθελα να βγάλω ένα screenshot για το R3AA007 Generic GR συνδέθηκε αμέσως. Την προηγούμενη φορά που ήθελα να κάνω update (R1A σε R2A) έβγαλα και ξαναέβαλα το USB 3 φορές και μετά είδε ότι συνέδεσα το κινητό. Αλλά σήμερα το μεσημέρι του σύνδεσα πάνω από 50 φορές, του έκανα restart και του κινητού και του υπολογιστή πολλές φορές. Καταλάβαιναν τα vista ότι σύνδεσα συσκευή (έκανε ηχητικό ding) αλλά το seus δεν προχωρούσε σε "αναζήτηση συσκευής" αλλά έμενε στην οθόνη που λέει τα βήματα σύνδεσης (1. κλεινουμε τη συσκευή, 2. βγάζουμε και ξαναβάζουμε την μπαταρία κλπ).

 

Τέλοσπάντων, έφερα τον παλιό μου υπολογιστή με τα xp και η αναβάθμιση έγινε αμέσως και τώρα θα τον ξαναπάω στην αποθήκη μέχρι το επόμενο update. Απλά καλό θα ήταν να δούλευε πάντα σωστά το seus στα vista.

 

Α, άλλο ένα παράξενο γεγονός είναι ότι όταν κάνω επιτυχή σύνδεση του seus με το xperia στα vista, μετά δεν μπορώ να κάνω synchronize αν δεν κάνω restart στον υπολογιστή. Είναι σαν να κάνει conflict το seus με το windows mobile device center synchronization και να μην αφήνει το ένα να λειτουργήσει κανονικά το άλλο.

 

Με το Update της SE αντιμετωπισα ακριβως το ιδιο προβλημα, κολλαγε στα βηματα και βαρεθηκα να το ψαξω και εβαλα cooked ROM απο xda (δεν ηξερα οτι μπορω να φλασαρω την επισημη απο το μεμορυ στικ...). Τελικα η R3 ειναι καλή η να μην μπω στον κοπο να βγαλω την Touch X που παει σφαιρα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.... υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το ALT + TAB των windows....

Για εναλλαγή μεταξύ προγραμμάτων σε Windows Mobile θέλω να μάθω......

 

ΤΙΑ

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.... υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το ALT + TAB των windows....

Για εναλλαγή μεταξύ προγραμμάτων σε Windows Mobile θέλω να μάθω......

 

ΤΙΑ

:)

 

Ναι υπαρχει! πρεπει να εγκαταστησεις το spb pocket plus και εχει επιλογη να βαλεις οποιο πληκτρο θες για να γινετε η εναλαγη! εγω εχω βαλει το οκ κρατοντας το πατημενο! εχω δει και αλλες παρομιες εφαρμογες αλλα δεν τις εχω δουλεψει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Να βάλεις το Spb Pocket Plus μόνο για αυτό; :wacko:

 

Εγώ πάλι προτιμώ και προτείνω το WkTask Manager. Στην πάνω μπάρα βλέπεις ποιες εφαρμογές είναι ανοιχτές όπως και στα Windows στο PC και με ένα κλικ έρχονται μπροστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις το Spb Pocket Plus μόνο για αυτό; :wacko:

 

Εγώ πάλι προτιμώ και προτείνω το WkTask Manager. Στην πάνω μπάρα βλέπεις ποιες εφαρμογές είναι ανοιχτές όπως και στα Windows στο PC και με ένα κλικ έρχονται μπροστά.

 

ενοεις απο θεμα μνημης; νομιζω οτι μπορεις να επιλεξεις πια απο τα προσθετα θα εγκαταστησεις! οποτε επιλεγεις μονο το button! to wktask το εχω δει αλλα απο τις φωτο εχω προσεξει πως σου κρυβει το κειμενο διπλα απο το start και δεν μαρεσει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.... υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το ALT + TAB των windows....

Για εναλλαγή μεταξύ προγραμμάτων σε Windows Mobile θέλω να μάθω......

 

ΤΙΑ

:)

 

o wktask δε σε βολευει? με πατημα κουμπιου δε γινετε εναλλαγη των ανοιχτων προγραμματων αλλα κανεις την εναλλαγη απο την πανω μπαρα σε στυλ pc.

αν το θελεις κανε μια αναζητηση και θα το βρεις, ειναι free. last version 1.2.0.2

 

oupsss..

με προλαβε ο athanaso77.

 

ενοεις απο θεμα μνημης; νομιζω οτι μπορεις να επιλεξεις πια απο τα προσθετα θα εγκαταστησεις! οποτε επιλεγεις μονο το button! to wktask το εχω δει αλλα απο τις φωτο εχω προσεξει πως σου κρυβει το κειμενο διπλα απο το start και δεν μαρεσει αυτο

 

εχει επιλογη να βλεπεις και το εικονιδιο και το κειμενο. και επιλογη για προγραμμα που δε θελεις να φαινετε στη μπαρα να μπορεις να το βγαλεις, π.χ spb mob sell.

δοκιμασαι το, παιξε λιγο με τις ρυθμισεις και θα σου αρεσει πολυ. :)

εχει και ελληνικα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ενοεις απο θεμα μνημης; νομιζω οτι μπορεις να επιλεξεις πια απο τα προσθετα θα εγκαταστησεις! οποτε επιλεγεις μονο το button! to wktask το εχω δει αλλα απο τις φωτο εχω προσεξει πως σου κρυβει το κειμενο διπλα απο το start και δεν μαρεσει αυτο

 

Το κείμενο το κρύβει μόνο όταν είναι μια εφαρμογή ανοιχτή αλλά αυτό γίνεται ούτως ή άλλως. Μια δοκιμή θα σε πείσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κείμενο το κρύβει μόνο όταν είναι μια εφαρμογή ανοιχτή αλλά αυτό γίνεται ούτως ή άλλως. Μια δοκιμή θα σε πείσει.

 

Με πεισατε θα το δοκιμασω!!!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η R3 ειναι καλή η να μην μπω στον κοπο να βγαλω την Touch X που παει σφαιρα?

 

Ίδια με την R2 μου φάνηκε εμένα. Και σε ταχύτητα και σε μνήμη. Ίσως να έχεις μια ιδέα καλύτερο σήμα. Διόρθωσαν ένα bug, και δημιούργησαν άλλα 2. Το ένα έχει αναφερθεί ότι στις πληροφορίες συστήματος στο αναγνωριστικό κάρτας μνήμης έχει τετράγωνα, και το άλλο στους ήχους και ειδοποιήσεις εκεί που επιλέγουμε πόση ώρα θα ανάβουν τα led και πως θα χτυπάει το κινητό, αντί για Μηνύματα MMS λέει Μηνύ[]Ετα: ?ΕMMS στ?Εηκ[], και Μηνύ[]Ετα: ΓιüDτα[]Ε[]Εψη Μ. (Ότι κατάλαβες κατάλαβα κι εγώ).

Και αυτό που διόρθωσαν είναι στο φάκελο με τα μηνύματα που έλεγε Ηλεκτρονικό Ταχυδρομείο Δείγμα Ωρας.

Link to comment
Share on other sites

Ίδια με την R2 μου φάνηκε εμένα. Και σε ταχύτητα και σε μνήμη.

 

σε ταχυτητα, με την R3 παρατηρησα οτι ενω οταν ανοιγα τον φακελο windows στην r2 μου εκανε 20 δευτερα τωρα κανει 4!!! αυτο ειναι πολυ καλο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...