Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από πρόσφατη χρήση του SEUS στο Ρυθμίσεις- Ήχοι & Ειδοποιήσεις εμφανίζει κάποια τετραγωνάκια.

Ξέρει κανείς γιατί?

Λοιπά στοιχεία:

Έκδση Λογισμικού: R3AA007

Έκδοση προσαρ. : R3A

Παραλλαγή προ.: GENERIC_GR

Έκδοση περιεχ.: PA10

Κανείς δεν γνωρίζει?

Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα?

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εγω που εχω κανει hard spl στην συσκευη μου τι πρεπει να κανω για να περασω την oficial ελληνικη απο το σπιτι μου??? εχει καμια βελτιωση η καμερα με την oficial ελληνικη? εχω τωρα την R2AA012
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν θέλεις να κάνεις το update με τον official τρόπο πρέπει να επαναφέρεις το stock spl. Οδηγίες θα βρεις στο ίδιο post που βρήκες και για να κάνεις το hard-spl.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα την official αναβαθμιση χωρις να κανω stock spl και μου την περασε μια χαρα....

 

μεσω SEUS την εκανες? εμενα χωρις να κανω stock spl δεν μου αναγνωριζε το τηλεφωνο!

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω hard spl ωστε να εγκαταστησω cooked ρομ κ μου βγαζει στην αρχη μονιμως error 260 δηλαδη προβλημσα στη συνδεση.κανεις αλλος του χει παρουσιαστει κατι τετοιο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
προσπαθω να κανω hard spl ωστε να εγκαταστησω cooked ρομ κ μου βγαζει στην αρχη μονιμως error 260 δηλαδη προβλημσα στη συνδεση.κανεις αλλος του χει παρουσιαστει κατι τετοιο?

 

Είσαι σίγουρος ότι ακολουθείς ακριβώς τα βήματα που περιγράφονται εδώ;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι ακολουθείς ακριβώς τα βήματα που περιγράφονται εδώ;

ναι τωρα δοκιμασα κατι αλλο.εβγαλα την καρτα μνημης να δω μηπως φταιει κ κολλαει στο ιδιο αλλα με error 262 τωρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση στην έκδοση R3A μέσω του SonyEricsson Update Service (SEUS).

Μπορεί η τελευταία έκδοση να μην προσφέρει πολλά περισσότερα από την έκδοση R2A, αλλά τουλάχιστον στο θέμα του σήματος πάει καλύτερα.

 

πως το κανω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Το καινουργιο TF3D υπαρχει σε καποια Cooked ROM απο αυτες κυκλοφορουν?

 

Υπάρχει εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=503732

κυκλοφορούν αρκετές άλλες αλλά εγώ φοράω αυτή

Link to comment
Share on other sites

Το καινουργιο TF3D υπαρχει σε καποια Cooked ROM απο αυτες κυκλοφορουν?

 

Υπάρχει εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=503732

κυκλοφορούν αρκετές άλλες αλλά εγώ φοράω αυτή

 

καλησπερα εγγατεστησα το GPS TEST και μου βγαζει δεν ειναι εγκυρη εφαρμογη του pocket pc στο x1 τι κανω ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε jimmarine αν ρωτάς εμένα δυστhχώς δεν ξέρω το GPS TEST. Όπως όμως καταλαβαίνω προσπαθείς να εγκαταστήσεις ένα αρχείο .ΕΧΕ από το PPC.

Αν είναι έτσι, δηλ. το αρχείο σου είναι .ΕΧΕ θα το τρέξεις από το PC σου, αφού πρώτα συνδέσεις-συγχρονήσεις το PPC

Link to comment
Share on other sites

Φιλε jimmarine αν ρωτάς εμένα δυστhχώς δεν ξέρω το GPS TEST. Όπως όμως καταλαβαίνω προσπαθείς να εγκαταστήσεις ένα αρχείο .ΕΧΕ από το PPC.

Αν είναι έτσι, δηλ. το αρχείο σου είναι .ΕΧΕ θα το τρέξεις από το PC σου, αφού πρώτα συνδέσεις-συγχρονήσεις το PPC

 

Ευχαριστω φιλε θα το προσπαθεισω γιατι δεν ξερω πολλα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

πως το κανω αυτο?

 

Κατεβάζεις αυτό, το τρέχεις και ακολουθείς τις οδηγίες που σου δίνει.

Το update θα σου σβήσει όλα τα αρχεία και τις ρυθμίσεις από το κινητό και θα είναι όπως όταν το αγόρασες.

Η κάρτα μνήμης όμως δε θα σβηστεί.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις αυτό, το τρέχεις και ακολουθείς τις οδηγίες που σου δίνει.

Το update θα σου σβήσει όλα τα αρχεία και τις ρυθμίσεις από το κινητό και θα είναι όπως όταν το αγόρασες.

Η κάρτα μνήμης όμως δε θα σβηστεί.

 

παιδια μηπως ξερει κανενας το seting GPS TEST

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις αυτό, το τρέχεις και ακολουθείς τις οδηγίες που σου δίνει.

Το update θα σου σβήσει όλα τα αρχεία και τις ρυθμίσεις από το κινητό και θα είναι όπως όταν το αγόρασες.

Η κάρτα μνήμης όμως δε θα σβηστεί.

 

σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=503732

κυκλοφορούν αρκετές άλλες αλλά εγώ φοράω αυτή

 

Χμμ εγω εχω βαλει την Touch X και μαλλον και αυτη το ιδιο εχει. Ηθελα να βαλω και αυτην που εχεις εσυ αλλά η Touch X ειναι πραγματικα πολυ γρηγορη και δε θελω να την αλλαξω...ακομα :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει κανενας το seting GPS TEST

 

To GPS TEST ειναι ενα απλως για να κλειδωσει δορυφορους η συσκευη πιο γρηγορα σε ενα προγραμμα πλοηγησης οπως Dest7,iGo,κλπ...

 

Τι εννοεις εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την Touch X ρομ και προσπαθω να εγκαταστησω το ΑΕΚmap αλλά οταν περναω το αρχειο GreekSMS160 ή οποιοδηποτε αλλο, μου βγαζει το μηνυμα Line 7: Invalid keyword "shiftkey" :(:worry: Εχω κανει κανονικα ο,τι προβλεπεται...το εγκατεστησα ξανα και ξανα 10 φορες περιπου...αλλά τιποτα :cry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι ακομα, ενα screenshot πως παιρνουμε??? Στο iPhone3G, πατουσα το κουμπακι κατω απο την οθονη και το standby/poweroff και επαιρνε ""φωτογραφια"" την οθονη.. Γινεται κατι αντιστοιχο στο xperia???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω την Touch X ρομ και προσπαθω να εγκαταστησω το ΑΕΚmap αλλά οταν περναω το αρχειο GreekSMS160 ή οποιοδηποτε αλλο, μου βγαζει το μηνυμα Line 7: Invalid keyword "shiftkey" :(:worry: Εχω κανει κανονικα ο,τι προβλεπεται...το εγκατεστησα ξανα και ξανα 10 φορες περιπου...αλλά τιποτα :cry:

 

'Εχω εγκαταστήσει το AEKmap καμμιά 30ρια φορές, όσες δηλ φορές εχω αλλάξει ρομ και αυτό δεν μου το έχει κάνει ποτέ, πιστεύω ότι για GreekSMS160 εννοείς το αρχείο Grekk_SMS_160,Sony_EricssonX1.aek που πρέπει να το ρίξεις στο Program Files\AEKMap και μετά από τα προγράμματα να τρέξεις το AEKmap Settings και να επιλέξεις το GreekSMS.

Μου φαίνεται περίεργο πάντως με αυτή τη διαδικασία να σου βγάλει τέτοιο μήνυμα...

Link to comment
Share on other sites

Που σου το βγάζει ακριβώς αυτό το μήνυμα;

 

μου το βγαζει οταν εχω ηδη ριξει το αρχειο στο φακελο και παω στο AEKmap Settings να το ρυθμισω.

Και κατω δεξια αυτο το Default μενει στην οθονη ο,τι κ να κανω (εκτος αν κανω απεγκατασταση), αλλά αυτο που με καιει ειναι οτι δε μπορω να γραψω ελληνικα!

Οσο για τη μετονομασια των αρχειων, τα εχω φτιαξει ολα συμφωνα με τις οδηγιες κλπ κλπ, οποτε δεν ειναι αυτο...

 

@argam, ναι το ιδιο αρχειο λεμε, το εγραψα GreekSMS160 συμφωνα με την ονομασια του οταν το ριχνω στο φακελο ;)

 

http://i191.photobucket.com/albums/z287/n_wildgirl/20090513_030345_0001_111g.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...