Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα εχω κατεβασει την R3AA007 το αρχειο αυτο ειναι exe.πια βηματα ακολουθαω για να την περασω στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Δεν θέλει τίποτα το ιδιαίτερο, συνέδεσε τη συσκευή σου με το PC, τρέξε το exe και ακολούθησε τα βήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει τίποτα το ιδιαίτερο, συνέδεσε τη συσκευή σου με το PC, τρέξε το exe και ακολούθησε τα βήματα.

 

οκ.ξεκιναω.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται συνδεση ιντερνετ Χ1 σε λαπτοπ (μεσω cosmote) για οταν βρισκομαι καπου που δεν υπαρχει ιντερνετ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται συνδεση ιντερνετ Χ1 σε λαπτοπ (μεσω cosmote) για οταν βρισκομαι καπου που δεν υπαρχει ιντερνετ?

 

Αν εχεις κανει τις ρυθμισεις συνδεσης μεσω του ActiveSync του υπολογιστη σου, μπαινει αυτοματα και το Xperia οταν το εχεις συνδεσει με το λαπτοπ. Φανταζομαι εννοεις οτι εχεις ιντερνετ απο το λαπτοπ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και πως μπορο να κανω εγκατασταση ενα theme? στην προηγουμενη rom αν θυμαμαι καλα απλα το εβαζες στο τηλ και το αναγνωριζε μονο του!

 

Επειδη κατεβασα κατι themes απο το site της Sony Ericsson, που τα αποθηκευω για να μπορεσω να τα βαλω??

 

Και γενικα, ενα οποιοδηποτε theme κατεβασω, που πρεπει να το βαλω για να μπορω να παω στα Settings και να διαλεξω καποιο αλλο απο τα κλασσικα Windows Mobile, Windows Mobile Green, Xperia Black, Xperia Silver, Bubbles.....

 

 

Στο πρωτο λινκ που δινεις αναφερει:

 

for all Windows Mobile 5 and Pocket PC 2003 devices.

 

Ειναι συμβατο με τα 6.1???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και γενικα, ενα οποιοδηποτε theme κατεβασω, που πρεπει να το βαλω για να μπορω να παω στα Settings και να διαλεξω καποιο αλλο απο τα κλασσικα Windows Mobile, Windows Mobile Green, Xperia Black, Xperia Silver, Bubbles.....

 

Χύμα στο φάκελο /Windows ή /My Documents της κύριας μνήμης

 

Ειναι συμβατο με τα 6.1???

 

Ναι είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται συνδεση ιντερνετ Χ1 σε λαπτοπ (μεσω cosmote) για οταν βρισκομαι καπου που δεν υπαρχει ιντερνετ?

 

Εγώ όμως κατάλαβα πως έχεις ίντερνετ στο X1 και θέλεις να δώσεις ίντερνετ στο laptop σου πχ όταν είσαι στο χωριό.

Μέσα στα Προγράμματα υπάρχει ένα "Κοινή χρήση ίντερνετ". Δοκίμασέ το. Επιλέγεις Σύνδεση Ηλεκτρονικού υπολογιστή (USB ή Bluetooth) και σύνδεση δικτύου (Cosmote GPRS ή όπως λέγεται η σύνδεσή σου).

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αλλάξω τον ηχο από το ξυπνητήρι αλλά δεν βρίσκω σε ποιο φάκελο πρεπει να βάλω το mp3 ( χαλαρωτικής αφύπνισης) που εχω φτιάξει…

Σε ποιον φάκελο θα πρέπει να το βάλω;

 

Οι ήχοι για το ξυπνητήρι βρίσκονται στον φάκελο \Windows, αλλά βλέπει μόνο ήχους wav.

 

Μήπως υπάρχει κάποιο άλλο ξυπνητήρι να εγκαταστήσουμε που να δέχεται και ήχους mp3;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όμως κατάλαβα πως έχεις ίντερνετ στο X1 και θέλεις να δώσεις ίντερνετ στο laptop σου πχ όταν είσαι στο χωριό.

Μέσα στα Προγράμματα υπάρχει ένα "Κοινή χρήση ίντερνετ". Δοκίμασέ το. Επιλέγεις Σύνδεση Ηλεκτρονικού υπολογιστή (USB ή Bluetooth) και σύνδεση δικτύου (Cosmote GPRS ή όπως λέγεται η σύνδεσή σου).

 

Ουαου! Γινεται να δωσεις ιντερνετ απο το Xperia σε υπολογιστη? Καταπληκτικο! :D

 

Μήπως υπάρχει κάποιο άλλο ξυπνητήρι να εγκαταστήσουμε που να δέχεται και ήχους mp3;

 

G-Alarm και pTravelAlarm ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
G-Alarm και pTravelAlarm ;)

 

Από την έκδοση 2.0 και μετά το G-Alarm είναι καλύτερο από πριν αλλά παύει να είναι free!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια να ρωτησω κατι?

 

φοραω την r2 uk και απο οτι ειδα πιο πανω εχει βγει η r3.

δε θα επρεπε να γινετε η αναβαθμιση και απτο επισημο site (seus)?

χθες που εκανα μια δοκιμη μου εβγαλε οτι εχω την τελευταια εκδοση.

 

και κατι ακομα, ισως να φανει κουτο για εσας αλλα για μενα πολυτιμο.

επειδη τα αγγλικα μου δεν ειναι και τοσο καλα, υπαρχουν καπου οδηγιες στα Ελληνικα για αλλαγη σε custom rom? δηλαδη για hard-spl που χρειαζετε πρωτα και stock-spl για επαναφορα.

 

κατι πιανω αλλα φοβαμαι μη κανω καμια πατατα και ψαχνομαι μετα.. :O

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Eάν ακολουθήσεις επακριβώς τα βήματα που περιγράφονται εδώ είσαι ασφαλής και σίγουρος. Δεν χρειάζεται ιδιαίτερες απαιτήσεις αγγλικών.

 

Υπάρχουν και τα σχετικά video tutorials.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, μολις πηρα κ εγω τη συσκευη και ειναι η πρωτη μου επαφη με το WinMo.

Θα μπορουσε κανεις αν ξερει να μου πει το εξης:

Ποσο ειναι η κανονικη αναλυση για το background του today...

Ειναι ξεκαθαρο οτι δεν ειναι 480*800, ειναι κατι τοις μικροτερο...σκεφτηκα να βρω με το filebrowser καπου την original εικονα ή μια απο αυτες τελος παντων και να δω τα properties της αλλα χαθηκα μεσα στα τοσα directories...

Οσον αφορα το πληκτρολογιο και τα ελληνικα...απ οτι καταλαβα δεν εχει, και λιγο που διαβασα μια λυση ειναι το Resco.

Αυτο ειναι κατι που φορτωνει με το startup του τηλεφωνου και μενει στην μνημη ΣΥΝΕΧΕΙΑ αναιρωντας το υπαρχον onscreen keyboard η ειναι κατι που το φορτωνεις οταν θες εσυ????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ξεκίνα από τα βασικά...

 

Για το hardware πληκτρολόγιο χρειάζεσαι το ΑΕΚΜαp (κάνε μια αναζήτηση πιο πίσω και θα βρεις τα πάντα για αυτό).

 

Για on-screen keyboard προτείνω το FingerKeyboard v2.1.

 

Και για ελληνικά στην μπάρα με τις επαφές αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα από τα βασικά...

 

Για το hardware πληκτρολόγιο χρειάζεσαι το ΑΕΚΜαp (κάνε μια αναζήτηση πιο πίσω και θα βρεις τα πάντα για αυτό).

 

Για on-screen keyboard προτείνω το FingerKeyboard v2.1.

 

Και για ελληνικά στην μπάρα με τις επαφές αυτό.

 

:up:.....:up:

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο x1 τι προγραμα πλοηγησης να βαλω ωστε να εχω και ναυτικους χαρτες

 

Νομίζω ότι μόνο η Garmin έχει ναυτικούς χάρτες...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Eάν ακολουθήσεις επακριβώς τα βήματα που περιγράφονται εδώ είσαι ασφαλής και σίγουρος. Δεν χρειάζεται ιδιαίτερες απαιτήσεις αγγλικών.

 

Υπάρχουν και τα σχετικά video tutorials.

 

thanks.. :up:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο Χ1 αλλα δεν λειτουργει το κουμπι τις φοτογραφικης και κολλαει παρα πολυ αλλα κολλαει γιατι αλλαξαανε τιν μνημη ραμ σε 512 ...να το κανς ανταλαγη με Ν96?
Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο Χ1 αλλα δεν λειτουργει το κουμπι τις φοτογραφικης και κολλαει παρα πολυ αλλα κολλαει γιατι αλλαξαανε τιν μνημη ραμ σε 512 ...να το κανς ανταλαγη με Ν96?

Παιδια σας ευχαριστω ολους μου δωσατε μια ειδεα για τους ναυτικους χαρτες

Link to comment
Share on other sites

Ποιος του άλλαξε τη RAM σε 512; Είσαι σίγουρος; :confused:

 

βλα***α ειπα:O :X μαλλον εβαλε τα ελληνικα και γι αυτο κολάει αμα δεν ειναι αυτο τοτε εχει αλλαξει μνημη 512

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...