Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ενας εντελως ασχετος θα σου ελεγε οχι :) Απο ό,τι λες, το Diamond και εσυ ειστε πλασμενοι ο ενας για τον αλλο, τελος! :happy:

Οσο για τα πανελς...καλυτερα να μην τα υπολογιζεις καν :whistle:

Tελικά δεν άντεξα και το "τσίμπησα"! :Ρ

Ευελπιστώ να μην χρειαστεί να το "σπρώξω" λίαν συντόμως! :p

Αν κι απ'ότι βλέπω με το hardware keyboard είναι ότι πρέπει για Facebook! :D

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tελικά δεν άντεξα και το "τσίμπησα"! :Ρ

Ευελπιστώ να μην χρειαστεί να το "σπρώξω" λίαν συντόμως! :p

Αν κι απ'ότι βλέπω με το hardware keyboard είναι ότι πρέπει για Facebook! :D

 

Με για! Καλοριζικο καλοχρησιμοποιητο!!! :) :lol: :p

 

Δεν εισαι και «χθεσινος» στα WM οποτε μια χαρα εισαι...!:lol::lol:

 

Να ρωτησω και κατι αλλο? Ακομα και με το τηλεφωνο συνδεδεμενο στον υπολογιστη (αρα εχω ιντερνετ απο τον υπολογιστη) την σελιδα του ΣΚΑΙ (http://www.skai.gr) σας την ανοιγει εσας? Εμενα κλεινει και μου λεει Error. Δεν μπορει να την «σηκωσει» το τηλεφωνο??

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια ξερει κανεις ποτε θα κυκλοφορισει ο νεος Opera 9.7 turbo?

http://my.opera.com/operamobile/blog/2009/03/26/opera-mobile-9-7-beta-for-windows-mobile

χθες δοκιμασα την εκδοση για pc (10) και επαθα πλακα, εμεινα με το στομα ανοιχτο.. :lol:

στο θεμα ταχυτητας ειναι πολυ μπροστα λιγο το περιβαλλον με χαλαει αλλα πιστευω ειναι θεμα συνηθειας.

 

ελπιζω να εχει την αναλογη διαφορα και η εκδοση για wm.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Tελικά δεν άντεξα και το "τσίμπησα"! :Ρ

Ευελπιστώ να μην χρειαστεί να το "σπρώξω" λίαν συντόμως! :p

Αν κι απ'ότι βλέπω με το hardware keyboard είναι ότι πρέπει για Facebook! :D

 

Καλορίζικο αγαπητέ μου :)

 

Να ρωτησω και κατι αλλο? Ακομα και με το τηλεφωνο συνδεδεμενο στον υπολογιστη (αρα εχω ιντερνετ απο τον υπολογιστη) την σελιδα του ΣΚΑΙ (http://www.skai.gr) σας την ανοιγει εσας? Εμενα κλεινει και μου λεει Error. Δεν μπορει να την «σηκωσει» το τηλεφωνο??

 

Ουτε εμενα την ανοιγει...κλεινει τον οπερα εντελως οταν παταω μεταβαση! :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Tελικά δεν άντεξα και το "τσίμπησα"! :Ρ

Ευελπιστώ να μην χρειαστεί να το "σπρώξω" λίαν συντόμως! :p

Αν κι απ'ότι βλέπω με το hardware keyboard είναι ότι πρέπει για Facebook! :D

 

Καλή επιλογή... μέχρι να βγει το Pro2! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Νομίζω ότι κανένας δεν έχει αναφερθεί στο αν γίνεται να μιλάμε μέσω skype όταν ήμαστε συνδεδεμένοι με wifi. Ξέρει κάνενας αν γινεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Νομίζω ότι κανένας δεν έχει αναφερθεί στο αν γίνεται να μιλάμε μέσω skype όταν ήμαστε συνδεδεμένοι με wifi. Ξέρει κάνενας αν γινεται αυτό?

 

Εγω εχω μιλησει μεχρι στιγμης(δοκιμαστικα) μονο απο το ιντερνετ που δινει η Vodafone...! Αλλα φανταζομαι οτι και απο wifi θα ειναι κανονικα και μια χαρα γρηγορα!

 

Ουτε εμενα την ανοιγει...κλεινει τον οπερα εντελως οταν παταω μεταβαση!

 

Ειδες ρε γμτ!!!?!? :X:X:X Κριμα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιλογή... μέχρι να βγει το Pro2! :rolleyes:

Χεχε, παραείναι μεγάλο για τα γούστα μου! :p

Ευχαριστώ πολύ παίδες και κορασίδες! :) Ήδη με τρώει το χεράκι μου να βάλω custom rom, και μόνο που βλέπω τα Ελληνικά κάτι παθαίνω! :p

Παρόλο που "φοράει" Ελληνική rom, δεν μπορώ να γράψω Ελληνικά με το hardware keyboard. Οπότε το ΑΕΚΜαp είναι μονόδρομος.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ασχολείστε με custom roms, ποια από τις ακόλουθες πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη (καθώς και όσον αφορά την κατανάλωση της μπαταρίας);

 

- Τouch X v6.2

- Touch It v7.1

- Touch It v8

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χεχε, παραείναι μεγάλο για τα γούστα μου! :p

 

Αν το πιάσεις στα χέρια σου, πίστεψε με θα αλλάξεις γνώμη. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν το πιάσεις στα χέρια σου, πίστεψε με θα αλλάξεις γνώμη. :rolleyes:

 

Για να το λες, θα το εχεις πιασει, ε?:lol::p Ωραιο ειναι?

 

Και σε συγκριση με το xperia? Πιο παχυ? Ειναι σιγουρα μακρυτερο και φαρδυτερο, μονο και μονο απο τις 3,6" οθονης...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για συσκευή αυτής της κατηγορίας, πιστεύω ότι το Pro2 ισορροπεί ανάμεσα στο μικρό και το μεγάλο. Έχει τις πιο σωστές διαστάσεις για να κάνει σωστά αυτό που προορίζεται. Γνώμη μου είναι ότι το xperia μπορεί να κερδίζει σε όγκο αλλά πρακτικά δεν βολεύει τόσο ούτε το μικρό τεσσάρων γραμμών πληκτρολόγιό του, ούτε η μικρή του οθόνη. Αυτά έρχεται να διορθώσει το Pro2 χωρίς να ξεφεύγει από άποψη μεγέθους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ασχολείστε με custom roms, ποια από τις ακόλουθες πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη (καθώς και όσον αφορά την κατανάλωση της μπαταρίας);

 

- Τouch X v6.2

- Touch It v7.1

- Touch It v8

 

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

για τη μπαταρια δεν εχω να πω κατι...το Κ770 μου οταν το βαζω διπλα στο Xperia το δειχνει και γελαει :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!!!!είμαι καινούριος στο χώρο σας...μία ερώτηση θέλω να σας κάνω και αν μπορείτε να με βοηθήσετε....παράγγειλα το χ1 από το http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=33749 και θα το πάρω την τετάρτη.θα πρέπει να φοβάμαι κάτι??αν μπορείται ρίξτε μια ματιά στο link που σας έδωσα και απαντήστε μου..ευχαριστώ εκ τον προτέρων....

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Νομίζω ότι κανένας δεν έχει αναφερθεί στο αν γίνεται να μιλάμε μέσω skype όταν ήμαστε συνδεδεμένοι με wifi. Ξέρει κάνενας αν γινεται αυτό?

 

Δεν έχει αναφερθεί κανείς γιατί είναι ξεκάθαρο. Βάζεις Skype για να μιλάς όταν είσαι συνδεμένος με WiFi. Μάλιστα, όταν εγκαταστήσεις το Skype σου προτείνει να το χρησιμοποιείς με WiFi και όχι με 3G/GPRS. Αν πεις ΟΚ τότε δε σ'αφήνει να συνδεθείς στο Skype μέσω 3G/GPRS για να μη σε χρεώσει χωρίς να το καταλάβεις. Τα αποτελέσματα Skype μέσω WiFi είναι πολύ ικανοποιητικά, ειδικά όταν έχεις το handsfree.

 

Ίσως να το θεωρώ αυτονόητο όμως επειδή όταν αγόρασα το δικό μου, είχε μέσα στην κάρτα μνήμης το Skype και ήταν το πρώτο πράγμα που εγκατέστησα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα παιδιά!!!!είμαι καινούριος στο χώρο σας...μία ερώτηση θέλω να σας κάνω και αν μπορείτε να με βοηθήσετε....παράγγειλα το χ1 από το http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=33749 και θα το πάρω την τετάρτη.θα πρέπει να φοβάμαι κάτι??αν μπορείται ρίξτε μια ματιά στο link που σας έδωσα και απαντήστε μου..ευχαριστώ εκ τον προτέρων....

 

Δεν βρίσκω λόγο γιατί να έχεις να φοβάσαι κάτι. Πάρτο άφοβα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!!!!είμαι καινούριος στο χώρο σας...μία ερώτηση θέλω να σας κάνω και αν μπορείτε να με βοηθήσετε....παράγγειλα το χ1 από το http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=33749 και θα το πάρω την τετάρτη.θα πρέπει να φοβάμαι κάτι??αν μπορείται ρίξτε μια ματιά στο link που σας έδωσα και απαντήστε μου..ευχαριστώ εκ τον προτέρων....

 

Ναι, να είναι ελληνική επίσημη εισαγωγή και όχι παρα-εισαγωγή για να ισχύει η εγγύηση στην SonyEricsson (2 έτη) και όχι μόνο η εγγύηση του μαγαζιού τους (1 έτος και χωρίς να μπορείς να το πας στην SE).

Link to comment
Share on other sites

κανένα νεο για την αγγλικη τελευταία ρομ/?? την δοκίμασε κανεις? jimmy εσυ την ελληνικη δοκίμασες και έχει bugs/?οπιος ξέρει για την αγγλικη ας πει :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ασχολείστε με custom roms, ποια από τις ακόλουθες πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη (καθώς και όσον αφορά την κατανάλωση της μπαταρίας);

 

- Τouch X v6.2

- Touch It v7.1

- Touch It v8

 

Έχω δοκιμάσει και Touch χ και την Touch it (η πιο πρόσφατη είναι η touch it 7 final και οχι η 7.1) και έχω επανέλθει στην touch it, έχω την εντύπωση ότι η χ 6.2 μου μπουκώνει κάπως στο σκρόλινκγ των tab.

H touch it 8 είναι νομίζω χωρίς μανίλα.

Εαν πάντως βάλεις ρομ με μανίλα και χρειαστείς και την today screen των WM βάζεις και αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=508102, δουλεύει απροβλημάτιστα...

Όσον αφορά την μπαταρία 'ισως είναι ελάχιστα καλύτερη η touch x.

Γενικά πάντως δεν αντιμετωπίζω κανένα μπρόβλημα με την μπαταρία του xperia όπως αναφέρουν άλλοι φίλοι, είναι τέρας μπροστά σε 5 HTC που είχα στην κατοχή μου και λίγο χεiρότερη από το OMNIA

Link to comment
Share on other sites

κανένα νεο για την αγγλικη τελευταία ρομ/?? την δοκίμασε κανεις? jimmy εσυ την ελληνικη δοκίμασες και έχει bugs/?οπιος ξέρει για την αγγλικη ας πει :)

Πολύ σταθερή και πολύ γρήγορη! Ωστόσο, την αντικατέστησα με cooked rom γιατί δεν μπορώ χωρίς TF3D!

Αν δεν σ'ενδιαφέρει το τελευταίο τότε βάλτην με κλειστά μάτια!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και Touch χ και την Touch it (η πιο πρόσφατη είναι η touch it 7 final και οχι η 7.1) και έχω επανέλθει στην touch it, έχω την εντύπωση ότι η χ 6.2 μου μπουκώνει κάπως στο σκρόλινκγ των tab.

H touch it 8 είναι νομίζω χωρίς μανίλα.

Εαν πάντως βάλεις ρομ με μανίλα και χρειαστείς και την today screen των WM βάζεις και αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=508102, δουλεύει απροβλημάτιστα...

Όσον αφορά την μπαταρία 'ισως είναι ελάχιστα καλύτερη η touch x.

Γενικά πάντως δεν αντιμετωπίζω κανένα μπρόβλημα με την μπαταρία του xperia όπως αναφέρουν άλλοι φίλοι, είναι τέρας μπροστά σε 5 HTC που είχα στην κατοχή μου και λίγο χεiρότερη από το OMNIA

Ευχαριστώ πολύ για το feedback!

Είχα περάσει την Touch It 7.1 (γιατί νόμιζα σαν αύξων αριθμός θα ήταν και το τελευταίο release) αλλά είχα αρκετά bugs και την έβγαλα.

Όντως η Touch It 8 δεν έχει Manila οπότε τρώει άκυρο!

Θα δοκιμάσω την Touch X 6.2 που κυκλοφόρησε τα ξημερώματα και βλέπουμε. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ. Η SONY ERICSSON ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΩΣ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΕΝΑ PRINT ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΠΑΝΩ. ΘΑ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@SONYERMASTER:

Καλώς ήρθες και αν θες μη γράφεις με κεφαλαία γιατί στον κόσμο των forum είναι σαν να φωνάζεις. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Παιδιά είμαι σχετικά καινούριος με το XPERIA και θα ήθελα να μου πει κάποιος αναλυτικά, αν μπορεί, πως μπορούμε να επαναφέρουμε το κινητό στην εργοστασιακή του κατάσταση, μετά απο εγκατάσταση cooked ROM, καθώς επίσης και τι προγράμματα θα χρειαστούν και που θα τα βρω. Διάβασα σχετικές οδηγίες στο XDA αλλά δεν πολυέβγαλα άκρη..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...