Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5-6 σιγουρα ! οχι του κ.λου αλλα σιγουρα θελουν πολυ δρομο να διανυσουν για να φτασουν σε υψηλο επιπεδο

 

Να ολοκληρωσω κιολας 5-6 και με συγκεκριμενη συνθεση...τι εννοω......να ειναι 5-6 καμμενα και μην να εχουν αποσταση ξερω γω 1 εκατοστο και να ειναι στην ιδια ευθεια και οι μανες τουσ να ειναι πρωτα ξαδελφια και ο μπατσανακις πιχελ να ειναι πρωτος ξαδελφος του τελευταιου καμμενου και να εχει κουνιαδα την κολλημενη πιχελου στη μεση.........αστα να πανε ειναι ...ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑΑΑΑΑΑ....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nice, ολα καλα με το coreplayer

 

οποιος ξερει ας μου πει και για τα vids απο youtube. δοκιμασα τωρα και με το coreplayer αλλα γινεται το ιδιο, παει να συνδεθει με gprs και το σταματαω και δεν το ανοιγει, ενω ειμαι με wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

Δες λιγο πιο πισω για το no data για να μη συνδεεται με το gprs.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Δες λιγο πιο πισω για το no data για να μη συνδεεται με το gprs.

 

Done. το sreaming player συνεχιζει να θελει να το ανοιξει με gprs γτ μ βγαζει ενα μνμ οτι δεν μπορεσε να συνδεθει, αλλα μεσω coreplayer μια χαρα παιζουν.

 

μια απορια, γινεται να μην φαινεται ο κερσορας οταν ειμαι σε full screen? η θα πρεπει να τον απενεργοποιω?:S

 

Α και επειδη ειδα καποιος να το ρωταει και το ανακαλυψα χθες, προσοχη οσον αφορα τη μνημη, τα 8bg ειναι στο "Η αποθηκη μου"

την πατησα και εγω και μου ελεγε οτι γεμισε ενω τα 8 ηταν αθικτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, εχω το Omnia εδω και μια εβδομαδα,μπαινω στο Msn Κανονικα μεσω Wi-Fi χωρις να χρεονομαι τπτ.Μιπως ξερετε αν 8α μπαινω παντα ετσι ι ειναι κατι σαν trial?.Δν ξερω αν εχει απαντιθει αυτο το ερωτημα πιο πριν αλλα ειναι λιγο δυσκολο να δω ολες τισ προϊγουμενες σελιδες.A και κατι ακομα..Ψαχνω να βρω καποιο προγραμμα για το GPS και 8ελω το Destinator 7 αλλα δν μπορω να βρω ενα σωστο Site να το κατεβασω.Αν μπορει καποιος ας μου στειλει ενα Link να το βρω.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μου έκαναν δώρο το Omnia, πάνω στην ώρα γιατί στο Ν95 χάλασε η οθόνη του.

 

Το θέμα είναι ότι μου έφεραν Vodafone Live. Παίζει κανονικά βεβαίως με Cosmote, δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα...βρήκα και κάτι στο ίντερνετ και το έσπασα.

 

Το πρόβλημά μου είναι αλλού...είναι στα Ελληνικά όλο το τηλέφωνο και δε μου αρέσει, το θέλω στα Αγγλικά. Αλλάζει? Δε μπόρεσα να βρω κάτι!! Έλεος αυτά τα Windows!! Πόσο καλύτερο είναι το Symbian?!

 

Επίσης, στη κεντρική οθόνη γράφει κάτω δεξιά "Vodafone Live" σαν συντόμευση. Πως αλλάζει αυτό? Έχω φάει ΟΛΟ το τηλέφωνο...δε βρήκα τίποτα.

 

Άνετα το άλλαζα με iPhone πάντως!!!

 

Τέσπα...μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να αλλάξεις ρομ.

 

Αυτή είναΙ ΦΤΙΑΓΜΈΝΗ για την vodafone και έχει περιορισμούς και κακό σήμα

 

http://www.omniacs.net για περισσοτερα

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να αλλάξεις ρομ.

 

Αυτή είναΙ ΦΤΙΑΓΜΈΝΗ για την vodafone και έχει περιορισμούς και κακό σήμα

 

http://www.omniacs.net για περισσοτερα

 

Θα χάσω τα πάντα και πρέπει να κάνω format?

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να αλλάξεις ρομ.

 

Αυτή είναΙ ΦΤΙΑΓΜΈΝΗ για την vodafone και έχει περιορισμούς και κακό σήμα

 

http://www.omniacs.net για περισσοτερα

 

Προσθέσω και εγώ μια ερώτηση με το θάρρος της απάντησής σου: το δικό μου που θα είναι από wind θα είναι δυνατό να το έχω στην αγγλική γλώσσα δίχως να αλλάξω rom?

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ αλλάξεις ρομ θα χάσεις τα πάντα οπως (επαφές μηνύματα, προγράμματα κτλ) Αυτά μπορείς φυσικά να πάρεις backup και να τα επαναφέρεις είτε με το Pimbackup είτε με το πολύ απλό τρόπο του να αντιγράψεις το αρχείο Pim.vol που υπάρχει στην στην συσκευή και να το επαναφέρεις μετά.

 

ΟΤΙ υπάρχει στην αποθήκη ΔΕΝ χάνεται.

 

 

Η γλώσσα του μενού ΑΛΛΑΖΕΙ ΜΟΝΟ με αλλαγή ρομ.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ αλλάξεις ρομ θα χάσεις τα πάντα οπως (επαφές μηνύματα, προγράμματα κτλ) Αυτά μπορείς φυσικά να πάρεις backup και να τα επαναφέρεις είτε με το Pimbackup είτε με το πολύ απλό τρόπο του να αντιγράψεις το αρχείο Pim.vol που υπάρχει στην στην συσκευή και να το επαναφέρεις μετά.

 

ΟΤΙ υπάρχει στην αποθήκη ΔΕΝ χάνεται.

 

 

Η γλώσσα του μενού ΑΛΛΑΖΕΙ ΜΟΝΟ με αλλαγή ρομ.

 

Συγνώμη για τις ερωτήσεις...είμαι καινούριος στα WinMobile και δη ΟΜΝΙΑ :O

 

Άρα αν αντιγράψω το Pim.vol είμαι ΟΚ, σωστά? Μπορείς να με βοηθήσεις που το βρίσκω αυτό?

 

Αλλάζοντας τη ROM, να υποθέσω ότι θα "φύγει" και το VodaLive, ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα φύγει, θα αλλάξει το μενού, θα γίνει ταχύτερη η συσκευή, θα διαρκεί περισσότερο η μπαταρία, θα έχεις καλύτερο σήμα και ακουστική....

 

για να βρεις το pim.vol κατέβασε το totalcommander http://ghisler.fileburst.com/ce/tcmdpocketarm.exe

 

άνοιξε το και στο \ θα δεις ένα αρχείο pim.vol . Αντέγραψε το στην αποθήκη.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Θα φύγει, θα αλλάξει το μενού, θα γίνει ταχύτερη η συσκευή, θα διαρκεί περισσότερο η μπαταρία, θα έχεις καλύτερο σήμα και ακουστική....

 

για να βρεις το pim.vol κατέβασε το totalcommander http://ghisler.fileburst.com/ce/tcmdpocketarm.exe

 

άνοιξε το και στο \ θα δεις ένα αρχείο pim.vol . Αντέγραψε το στην αποθήκη.

 

Ωραία. Ευχαριστώ.

 

Κατεβάζω το i900DZHK3 από το forum που μου υπέδειξες κάνει ώρες βεβαίως ατέλειωτες να κατέβει. Ελπίζω να πάνε όλα καλά...έκανα τα backup μου.

 

Υποθέτω θα κατεβάσει το τελευταίο update :O

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κατέβασες αυτό? έλα στο φόρουμ στο chat να μιλήσουμε

 

Ποιο να κατεβάσω? :O

 

Μου το έκαναν δώρο χθες το Omnia και σκέφτομαι να το πουλήσω 500 ευρώ να πάρω το iPhone, ποιός το θέλει? :)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο να κατεβάσω? :O

 

Μου το έκαναν δώρο χθες το Omnia και σκέφτομαι να το πουλήσω 500 ευρώ να πάρω το iPhone, ποιός το θέλει? :)

 

500ε???:worry:

 

μαλλον κανενας :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ, μιας και λεμε τιμες, 533 στα electro παιδες, απο εκει το τσιμπησα ενω ειχα γυρισει σε πολλα αλλα καταστηματα και το εβρισκα παντου 555(σε ενα και 565)

 

οσον αφορα ενα προβληματακι π ειχα οκ τελικα, στισ ρυθμισεις του sreaming player ηταν απο προεπιλογη με 'wind wap' η κατι τετοιο να συνδεεται. γιαυτο προσπαθουσε να μπει με gprs

 

ασχετο, μπορει κανεις να μ δωσει κανα λινκ για dest7? το βρηκα και το εβαλα αλλα δεν βρισκει σημα και μ ειπαν οτι πρεπει να βαλω μαμησιο, χωρις ρυθμισεις(να πω την αληθεια δεν εχω ιδεα τι διαφορα εχει;P)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ασχετο, μπορει κανεις να μ δωσει κανα λινκ για dest7? το βρηκα και το εβαλα αλλα δεν βρισκει σημα και μ ειπαν οτι πρεπει να βαλω μαμησιο, χωρις ρυθμισεις(να πω την αληθεια δεν εχω ιδεα τι διαφορα εχει;P)

 

Με μια μικρή αναζήτηση στο ipmart-forum.com θα βρεις αυτό που θέλεις και δουλεύει άψογα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες δεν εχω βρει κατι το οποιο ομως καπου θα εχει υποθει...

Καθε φορα που κανω ενημερσωση της βιβλιοθηκης του touchplayer....γεμιζει την αποθηκη μου ενω εχει 4gb αδεια...

Τ ι γινεται ?

 

Σορρυ αν εχει ξαναειπωθει αλλα στις 600 σελ μπορει καπου να το εχασα.

Link to comment
Share on other sites

:(

δοκιμασα μερικα π βρηκα αλλα τπτ

καποιος που να εχει dest7 στο ομνια του?

ειναι ευκολο να μου στειλει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Υπάρχει ρύθμιση ή κάποιο πρόγραμμα όταν μου έρχεται sms να μην βγαίνει στην οθόνη σχεδόν όλο το μήνυμα,αλλά απλά να με ειδοποιεί ;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Υπάρχει ρύθμιση ή κάποιο πρόγραμμα όταν μου έρχεται sms να μην βγαίνει στην οθόνη σχεδόν όλο το μήνυμα,αλλά απλά να με ειδοποιεί ;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

γιατι σε ολη την οθονη σου βγαινει?

 

εμενα οχι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...