Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος application manager για s60.3rd...???

Που να μπορεί να κάνει unistal εφαρμογές....

Γιατί έχω εγκαταστήσει πολλά θέματα και λέω να απεγκαταστήσω μερικά αλλα έχει κολλήσει ο default application manager της συσκευής απο τα πολλά προγράμματα που έχω εγκαταστήσει...!!!:O

Ανοίγει αλλά δεν δείχνει τίποτα.... Το απόλυτο κενό.....:lol:

Και δυστυχώς τα θέματα δεν γίνεται να τα απεγκαταστήσω από το μενού όπως τις υπόλοιπες εφαρμογές....:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις βγηκε καινουργια εκδοση Google Search που επιτελους δουλευει!

 

χα...perfect timing my friend...πριν 10 λεπτά την πέρασα και όντως δουλεύει μια χαρά...(συνεχίζω βέβαια να έχω επιλεγμένο για χώρα το Ηνωμένο Βασίλειο)..:)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος application manager για s60.3rd...???

Που να μπορεί να κάνει unistal εφαρμογές....

Γιατί έχω εγκαταστήσει πολλά θέματα και λέω να απεγκαταστήσω μερικά αλλα έχει κολλήσει ο default application manager της συσκευής απο τα πολλά προγράμματα που έχω εγκαταστήσει...!!!:O

Ανοίγει αλλά δεν δείχνει τίποτα.... Το απόλυτο κενό.....:lol:

Και δυστυχώς τα θέματα δεν γίνεται να τα απεγκαταστήσω από το μενού όπως τις υπόλοιπες εφαρμογές....:(

 

Μπορεις να τα απεγκαταστησεις χειροκινητα :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το msn messenger για N82? Δεν έχω καταφέρει να το εντοπίσω κάπου. Το fring δεν μπορεί να κάνει msn call. :(

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

χα...perfect timing my friend...πριν 10 λεπτά την πέρασα και όντως δουλεύει μια χαρά...(συνεχίζω βέβαια να έχω επιλεγμένο για χώρα το Ηνωμένο Βασίλειο)..:)

 

Καλα η εφαρμογη ειναι τρομερη ειδικα αυτη η φωνιτικη αναζητηση.

Βεβαια δεν εχει χωρα Ελλαδα οπως λες αλλα ελπιζουμε στο μελλον να προστεθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλα η εφαρμογη ειναι τρομερη ειδικα αυτη η φωνιτικη αναζητηση.

Βεβαια δεν εχει χωρα Ελλαδα οπως λες αλλα ελπιζουμε στο μελλον να προστεθει.

 

Τι λέτε βρε παιδιά, η φωνιτική αναζήτηση είναι για κλάματα, το πέρασα στο Ν82 και καταλαβαίνει ότι του'ρθει! Λες και παίζω σπασμένο τηλέφωνο είναι!

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα αν μιλας αργα καθαρα και Αγγλικα βεβαιως καταλαβαινει μια χαρα.

Καλα τωρα αν θες καποιες δυσκολες λεξεις το γραφεις. Γιαυτο αλλωστε υπαρχει και η γραπτη αναζητηση. Αλλιως θα αφηναν μονο την φωνητικη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τα απεγκαταστησεις χειροκινητα :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361

 

ευχαριστώ αλλα δεν μπορώ να καταλάβω πώς δουλεύει το πρόγραμμα unsis...

βρίσκω το φακελο import αλλά πως θα καταλάβω ποιος από όλους τους φακέλους είναι αυτός που θέλω να διαγράψω...? έχουν πολύ περίεργα ονόματα... καμία σχέση με το ονόματα των θεμάτων...:O

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μπορείς να ρίξεις μια ματιά στο http://my-symbian.com/main/index.php για ότι εφαρμογές υπάρχουν για symbian.Αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για αυτό που ψάχνεις θα το βρεις εκεί μέσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ αλλα δεν μπορώ να καταλάβω πώς δουλεύει το πρόγραμμα unsis...

βρίσκω το φακελο import αλλά πως θα καταλάβω ποιος από όλους τους φακέλους είναι αυτός που θέλω να διαγράψω...? έχουν πολύ περίεργα ονόματα... καμία σχέση με το ονόματα των θεμάτων...:O

Θα εισάγεις στο unsis το αρχείο εγκατάσταση (sis) της εφαρμογής και θα πατήσεις το κουμπί Extract. Αυτομάτως θα δημιουργηθούν στον υπολογιστή (η τοποθεσία που δημιουργείται η εν λόγω δομή στον υπολογιστή σου αναφέρεται στο textbox με λεζάντα SIS Path) οι κατατμήσεις της εφαρμογής όπως ακριβώς δημιουργούνται και στο κινητό, στους φακέλους συστήματος. Έτσι μαθαίνεις ποιος φάκελος ανήκει στην εφαρμογή και τον διαγράφεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μπορείς να ρίξεις μια ματιά στο http://my-symbian.com/main/index.php για ότι εφαρμογές υπάρχουν για symbian.Αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για αυτό που ψάχνεις θα το βρεις εκεί μέσα.

 

Αν το'χε σου είναι περιττό το Squeezebox Remote Controller

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει τρεις διαφορετικες εφαρμογες για να ηχογραφω κλησεις.ενω και στις τρεις ειχα απενεργοποιησει το ενοχλητικο μπιπ αυτο συνεχιζεται να ακουγεται.εχετε να προτεινετε κατι;

 

 

ξερετε καποιο προγραμμα που να μετατρεπει αρχεια ηχου απο μια μορφη σε μια αλλη,converter δηλαδη;

 

 

εγκτατεστησα το call info, το PythonForS60_1_4_5_3rdEd και το MegaPyModulePack.v2.01 και παρολα αυτα το call info δεν ανοιγει καν,ξερετε τι φταιει;

 

εχω το Ε52

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Spotify finally launched for Symbian

http://dailymobile.se/2009/11/23/spotify-finally-launched-for-symbian/

 

The music streaming service, Spotify have finally been released for Symbian phones (Such as the Nokia 5800, N97,5530,71, E72, N95 and Sony Ericsson Satio).

"Today’s release means that Spotify Mobile is now available on millions more phones, such as the Nokia 6220 Classic, E71 and 5800 XpressMusic models. The application will also run on some of the more popular Sony Ericsson and Samsung smartphones, such as the Samsung GT-I8910 Omnia HD and Sony Ericsson Satio. Symbian is our third launch for Spotify Mobile, along with previously released iPhone and Android versions."

 

Download: Επισκεφτείτε από το web browser του κινητού σας την σελίδα m.spotify.com

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει τρεις διαφορετικες εφαρμογες για να ηχογραφω κλησεις.ενω και στις τρεις ειχα απενεργοποιησει το ενοχλητικο μπιπ αυτο συνεχιζεται να ακουγεται.εχετε να προτεινετε κατι;

 

 

ξερετε καποιο προγραμμα που να μετατρεπει αρχεια ηχου απο μια μορφη σε μια αλλη,converter δηλαδη;

 

 

εγκτατεστησα το call info, το PythonForS60_1_4_5_3rdEd και το MegaPyModulePack.v2.01 και παρολα αυτα το call info δεν ανοιγει καν,ξερετε τι φταιει;

 

εχω το Ε52

 

 

Για ηχογραφηση δοκιμασε το Total Recall την εκδοση 4.1.

Στο Ε71 δουλευει χωρις beep και απο οτι γραφει και στο Ε52 δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

ξερετε καποιο προγραμμα που να μετατρεπει αρχεια ηχου απο μια μορφη σε μια αλλη,converter δηλαδη;

AudioCube

 

εγκτατεστησα το call info, το PythonForS60_1_4_5_3rdEd και το MegaPyModulePack.v2.01 και παρολα αυτα το call info δεν ανοιγει καν,ξερετε τι φταιει;

 

εχω το Ε52

Δοκιμασε να κανεις εγκατασταση την τελευταια εκδοση του Python

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η τελευταια εκδοση του Python;

καποιο αλλο προγραμμα σαν το call info υπαρχει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την 1.9.7, http://www.symbian-freak.com/downloads/freeware/cat_s60_3rd/descriptions/python/python_for_s60.htm

 

#################################################

 

Nokia Point & Find now available globally on most S60 devices

http://dailymobile.se/2009/11/23/nokia-point-find-now-available-globally-on-most-s60-devices/

 

Changelog:

Let’s start with improvements to the user experience. We’ve fixed short of 100 bugs in network connectivity and overall stability of the client on some of our best-selling devices: N82, N95 8GB, N95, E71, E66, N81, N81 8GB, E51, 6220, 6210 Navigator, N97. Our hope is that the client will look more snappy and mature to you than its previous release, although some fixes had to be postponed. In particular: 1D barcode recognition in the shopping experience isn’t as reliable as we’d like it to be, especially on 3.1 devices; and start-up time on the 6220, 6210 Navigator is sluggish. Our R&D team is working on those issues now.

We’ve also released a client for the N97 with a brand new UI that takes advantage of the device’s touch capabilities and large screen res (see a screenshot below). Give it a try and tell us what you think. It will soon be ported to other devices of the S60 5.0 family.

 

Download: http://pointandfind.nokia.com/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

eγκατεστησα την τελευταια εκδοση του Python μετα εγκατεστησα το MegaPyModulePack.v2.01 και παρολα αυτα οταν εγκατεστησα call info μου εμφανισε ενα μηνυμα που ελεγε οτι λειπει ενα μερος του Python.οταν τελειωσε η εγκατασταση το call info δεν υπαρχει πουθενα

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

eγκατεστησα την τελευταια εκδοση του Python μετα εγκατεστησα το MegaPyModulePack.v2.01 και παρολα αυτα οταν εγκατεστησα call info μου εμφανισε ενα μηνυμα που ελεγε οτι λειπει ενα μερος του Python.οταν τελειωσε η εγκατασταση το call info δεν υπαρχει πουθενα

Έβαλες και τα δυο στην ίδια μνήμη?

Κάνε και κανένα restart...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες και τα δυο στην ίδια μνήμη?

Κάνε και κανένα restart...

 

και απο αυτο εκανα

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω!Έχω δοκιμάσει την 1.45, την 1.97 κ restart έκανα αλλά μπα.Όλα στο C.Από περιέργεια δοκίμασα κ στην κάρτα μνήμης αλλά τζίφος. Μήπως παίζει τίποτα με τα fp2? Στο ε51 που είχα παλαιότερα όλα μια χαρά με python. Το ε52 δεν έχεις mafiagalou?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την 1.9.7, http://www.symbian-freak.com/downloads/freeware/cat_s60_3rd/descriptions/python/python_for_s60.htm

 

#################################################

 

Nokia Point & Find now available globally on most S60 devices

http://dailymobile.se/2009/11/23/nokia-point-find-now-available-globally-on-most-s60-devices/

 

Changelog:

Let’s start with improvements to the user experience. We’ve fixed short of 100 bugs in network connectivity and overall stability of the client on some of our best-selling devices: N82, N95 8GB, N95, E71, E66, N81, N81 8GB, E51, 6220, 6210 Navigator, N97. Our hope is that the client will look more snappy and mature to you than its previous release, although some fixes had to be postponed. In particular: 1D barcode recognition in the shopping experience isn’t as reliable as we’d like it to be, especially on 3.1 devices; and start-up time on the 6220, 6210 Navigator is sluggish. Our R&D team is working on those issues now.

We’ve also released a client for the N97 with a brand new UI that takes advantage of the device’s touch capabilities and large screen res (see a screenshot below). Give it a try and tell us what you think. It will soon be ported to other devices of the S60 5.0 family.

 

Download: http://pointandfind.nokia.com/

 

Δουλεύει στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω!Έχω δοκιμάσει την 1.45, την 1.97 κ restart έκανα αλλά μπα.Όλα στο C.Από περιέργεια δοκίμασα κ στην κάρτα μνήμης αλλά τζίφος. Μήπως παίζει τίποτα με τα fp2? Στο ε51 που είχα παλαιότερα όλα μια χαρά με python. Το ε52 δεν έχεις mafiagalou?

ναι το Ε52,ελπιζω να βρεθει καποια λυση

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Για ηχογραφηση δοκιμασε το Total Recall την εκδοση 4.1.

Στο Ε71 δουλευει χωρις beep και απο οτι γραφει και στο Ε52 δουλευει.

 

Μέχρι στιγμής, έχω δοκιμάσει στο 6720c τις εξής: 1.Total recall 2.Ultimate Voice recorder 3.Voxtrack personal 4.Best call recorder. Δυστυχώς ΟΛΕΣ χωρίς αποτέλεσμα (σε όλες το beep ήταν παρών!!).

 

Αντίθετα στο Ν79 το Ultimate Voice recorder δουλεύει άψογα, χωρίς μπιπ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...