Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει βαλει κανεις εφαρμογη στο ε52 του στυλ brightligt και να δουλευει γιατι εγω οτι δοκιμασα τζιφος...

 

Και εγώ ό,τι δοκίμασα τζίφος (και έχω παιδευτεί πολύ).

Το μόνο που κατάφερα είναι να ανάβει το flash όπως ακριβώς κάνει όταν παίρνει κανείς φωτογραφία. Δηλαδή με τον ίδιο ρυθμό και διάρκεια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ ό,τι δοκίμασα τζίφος (και έχω παιδευτεί πολύ).

Το μόνο που κατάφερα είναι να ανάβει το flash όπως ακριβώς κάνει όταν παίρνει κανείς φωτογραφία. Δηλαδή με τον ίδιο ρυθμό και διάρκεια...

 

μια απο τα ιδια φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δημιουργεί και ν'ανοίγει αρχεία .rar. Είδα λίγο το Mobile rar που'ναι σε java, αλλά δεν ξέρω αν κάνει το 1ο και βγάζει συνέχεια αυτά τα σπαστικά μυνήματα αν του επιτρέπω να διαβάσει και να γράψει στοιχεία χρήστη!
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δημιουργεί και ν'ανοίγει αρχεία .rar. Είδα λίγο το Mobile rar που'ναι σε java, αλλά δεν ξέρω αν κάνει το 1ο και βγάζει συνέχεια αυτά τα σπαστικά μυνήματα αν του επιτρέπω να διαβάσει και να γράψει στοιχεία χρήστη!

Μπορείς να βάλεις τον X-Plore ο οποίος και αναγνωρίζει αρχεία rar αλλά και δημιουργεί. Κατέβασε τον από το επίσημο site http://www.lonelycatgames.com/?app=xplore

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το'ξερα αυτό αλλά είναι file manager. Κανά άλλο δεν υπάρχει;
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αυτό δεν είναι για ν'ανοίγει μόνο; Φτιάχνει κιόλας;
Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό σου πρότεινα τον X-plore. Δεν υπάρχει άλλο πρόγραμμα που να δημιουργεί συμπιεσμένα αρχεία. Τα 2-3 που κυκλοφορούν απλά εξάγουν συμπιεσμένα αρχεία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καμιά βοήθεια,κατεβάζω βίντεο που μου έρχονται με mail σε μορφή .wmv και δεν μου τα δείχνει,πρέπει να κάνω κάτι ή να περάσω κάποιο πρόγραμμα γι'αυτό και για άλλες μορφές αρχείων βίντεο πχ. xvid κλπ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

έχω εγκαταστήσει στο Ε71 μου το Opera 10 αλλά δεν μπορώ να αλλάξω τα Ελληνικά σε Αγγλικά για να γράψω τα sites που θέλω να δω. Μήπως ξέρει κάποιος πως γίνεται;

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καμιά βοήθεια,κατεβάζω βίντεο που μου έρχονται με mail σε μορφή .wmv και δεν μου τα δείχνει,πρέπει να κάνω κάτι ή να περάσω κάποιο πρόγραμμα γι'αυτό και για άλλες μορφές αρχείων βίντεο πχ. xvid κλπ

Μην περιμένεις και πάρα πολλά στο θέμα υποστήριξης μορφών βίντεο,ειδικά από τον ενσωματωμένο player.

Ρίξε μια ματιά στους πιο δημοφιλείς που υπάρχουν.CorePlayer

SmartMovie

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις και πάρα πολλά στο θέμα υποστήριξης μορφών βίντεο,ειδικά από τον ενσωματωμένο player.

Ρίξε μια ματιά στους πιο δημοφιλείς που υπάρχουν.CorePlayer

SmartMovie

 

ευχαριστώ,εσύ ποιό πιστεύεις είναι καλύτερο από τα 2 που προτείνεις να βάλω ή μπορώ να έχω και τα 2;

Link to comment
Share on other sites

Περιορισμός δεν υπάρχει στο πόσα προγράμματα μπορείς να βάλεις ταυτόχρονα και ούτε υπάρχει θέμα να δημιουργεί προβλήμα το ένα στο άλλο.Προσωπικά έχω να τα δουλέψω απο το n82 οπότε δεν μπορώ να σου δώσω απάντηση.Δοκίμασε τα και όποιο σε βολεύει-αν σε βολεύει-και δουλεύει απροβλημάτηστα κράτησέ το.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

έχω εγκαταστήσει στο Ε71 μου το Opera 10 αλλά δεν μπορώ να αλλάξω τα Ελληνικά σε Αγγλικά για να γράψω τα sites που θέλω να δω. Μήπως ξέρει κάποιος πως γίνεται;

 

ευχαριστώ

 

Δεν το καταλαβα ακριβως αυτο που θες αλλα δοκιμασε να πας settings->Advanced->Inline editing->off.

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ναι και γω θα ηθελα αν ξερει καποιος να μας απαντησει αυτο για τα emoticons !!!!!

 

Καλησπέρα..Ηθελα να ρωτησω το εξής μιας και ψάχνοντας δεν κατάφερα να βρώ κατι.Μπορούμε κάπως να βάλουμε emoticons στα sms μιας και μου φαινεται αδύνατο να το υποστηρίζουν σχεδόν όλα τα κινητά και όχι το E66??Ευχαριστώ πολύ!!

Υπάρχει το Animated SMS, μπορείτε να το δοκιμάσετε. Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει για να σας πω πιο πολλά.

 

Για οτιδήποτε άλλο που αφορά εφαρμογές συνεχίζουμε στο παρόν θέμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει coreplayer και smartmovie αλλά δε βλέπω να μου ανοίγει βίντεο μορφής .wmv υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα να βάλω που να παίζει τα πάντα,πχ να φορτώσω μιά ταινία ή σε avi ή σε xvid ή σε κάποια άλλη μορφή και να την παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχει τρόπος να υποστήρίξει το κινητό Java που προορίζεται για PC;

 

Εννοώ, είναι κάποιο site που μου ζητάει να installάρω ένα πρόγραμμα java, αλλά όταν πάω μέσω κινητού μου βγάζει ότι δεν αναγνωρίζεται το λειτουργικό ή κάτι τέτοιο. Δεν πολυελπίζω, αλλά ποτέ δε ξέρεις!

 

Extra: Τα Windows Mobile κινητά έχουν περισσότερες πιθανότητες για κάτι τέτοιο;

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι σχετικά νέος στο symbian και έχω το εξής πρόβλημα. Έχοντας σετάρει το gmail στο Ε52 μου, μπορώ να συνδεθώ και να τσεκάρω τα mail μου μόνο μέσω διαθέσιμου ασύρματου δικτύου. Ωστόσο, έχω πάρει το πακετάκι της cosmote (wap gprs) που μου δίνει κάποια mb ελεύθερα το μήνα, μέσω του οποίου ωστόσο δεν μπορώ ούτε να λάβω, ούτε να στείλω mail. Δεν μπορώ να τσεκάρω δηλαδή αν έχω κάποιο νέο μήνυμα κλπ. Η πλάκα είναι ότι μέσω του μενού προορισμοί έχω θέσει προτεραιότητα σύνδεσης στο διαδίκτυο μέσω wap και αυτό λειτουργεί κανονικότατα και με τον explorer του κινητού, και με τον opera (όχι ωστόσο με το world traveler που είναι γνωστό το κόλλημά του με το "cosmote internet"). Μόνο με το gmail δεν λειτουργεί που είναι και το σοβαρότερο για μένα;

Καμιά ιδέα από τους εμπειρότερους;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έβαλα τον Opera Mobile 10. Είναι πραγματικά καταπληκτική εφαρμογή, με πολλές εξελιγμένες δυνατότητες, αλλά έχω μια απορία: ενώ έχει επιλογή για Landscape mode, δε γίνεται να αλλάξεις από landscape σε portrait αυτόματα με το accelerometer του κινητού; Αυτό είναι δυνατό με τον Opera mini, έχει βρει κανένας τρόπο να γίνει και στον Opera Mobile;

 

Φαντάζομαι να έχετε παρατηρήσει ότι πλέον μπορούμε να επιλέξουμε κείμενο από web σελίδες, αλλά πλέον βλέπουμε ΚΑΙ animated gif εικονίδια, όπως smilies! :dance: :respect:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έβαλα τον Opera Mobile 10. Είναι πραγματικά καταπληκτική εφαρμογή, με πολλές εξελιγμένες δυνατότητες, αλλά έχω μια απορία: ενώ έχει επιλογή για Landscape mode, δε γίνεται να αλλάξεις από landscape σε portrait αυτόματα με το accelerometer του κινητού; Αυτό είναι δυνατό με τον Opera mini, έχει βρει κανένας τρόπο να γίνει και στον Opera Mobile;

 

Φαντάζομαι να έχετε παρατηρήσει ότι πλέον μπορούμε να επιλέξουμε κείμενο από web σελίδες, αλλά πλέον βλέπουμε ΚΑΙ animated gif εικονίδια, όπως smilies! :dance: :respect:

 

Eμενα με το accelerometer του κινητου γυρναει κανονικα. Τωρα παρατηρησα οτι ενω στο mini μου ειχε κανονικα επιλογη για landscape mode εδω δεν εχω. Εσενα Πανο εχει?

Παντως στον mini οταν ειχα το landscape ενεργοποιημενο μου κανε οτι να ναι γιαυτο δοκιμασε να το εχεις στο off οταν προσπαθεις.

 

Κατι αλλο για τον οπερα. Εχει βρει κανεις τροπο ωστε ενα λινκ που εχει μια σελιδα να το ανοιγουμε σε νεο tab αντι να φευγουμε απο κεινη την σελιδα?

Link to comment
Share on other sites

Eμενα με το accelerometer του κινητου γυρναει κανονικα. Τωρα παρατηρησα οτι ενω στο mini μου ειχε κανονικα επιλογη για landscape mode εδω δεν εχω. Εσενα Πανο εχει?

Παντως στον mini οταν ειχα το landscape ενεργοποιημενο μου κανε οτι να ναι γιαυτο δοκιμασε να το εχεις στο off οταν προσπαθεις.

 

Κατι αλλο για τον οπερα. Εχει βρει κανεις τροπο ωστε ενα λινκ που εχει μια σελιδα να το ανοιγουμε σε νεο tab αντι να φευγουμε απο κεινη την σελιδα?

 

Ίσως παίζει ρόλο τι συσκευή έχεις. Εσένα μήπως είναι FP2; Εμένα στο Ν82 μου όσο καιρό χρησιμοποιούσα τον Opera mini δεν είδα πότε επιλογή για landscape, ενώ στον Opera Mobile 10 υπάρχει κανονικά η επιλογή.

Γι' αυτό που λες για άνοιγμα συνδέσμου σε νέα καρτέλα, εγώ δε βρήκα κάτι, μάλλον δεν γίνεται. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ανοίξεις τον σύνδεσμο, να τον σώσεις ως bookmark, να πάρεις την διεύθυνση και μετά να ανοίξεις μια καρτέλα και να κάνεις επικόλληση τη διεύθυνση. Είναι πολύ πιο χρονοβόρο έτσι, αλλά δε νομίζω να υπάρχει άλλος τρόπος.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Oχι και γω FT1 εχω (Ν95 8GB). Δεν ξερω τι συμβαινει ισως παιζει ρολο τι εκδοση beta εχουμε ο καθενας.

Ναι αυτο που λες ιναι η μονο λυση αλλα μεχρι να το κανεις ολο αυτο...

Αν υπηρχε μια τετοια επιλογη απλα αυτον τον browser δεν θα τον αλλαζα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...