Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που μπορώ να βρω για S60 (για το κινητό δηλαδή) μια εφαρμογή σαν το πορτοφόλι που είχε το S40 6230i?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Opera Mobile είναι αρχείο sis για συσκευές που είναι smartphones. Το mini Opera (αρχείο java) είναι για συσκευές που δεν είναι smartaphones και απλά υποστηρίζουν Java. Οι υπόλοιπες διαφορές είναι στην υλοποίηση του web browsing.

Δες και την παρακάτω σελίδα http://www.opera.com/products/choose/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

 

Πώς το κατεβάζουμε από το m.google.com? Μπαίνω από το κινητό αλλά δεν μου βγάζει κάτι για την εφαρμογή? Να ψάξω αλλού..?

 

Βγήκε το opera mobile 10. είναι στο ίδιο στυλ με το opera mini 5....

περισσότερα εδώ...

http://www.opera.com/mobile/next/

 

http://img264.imageshack.us/img264/1957/opera00.th.jpg

 

Καλός φαίνεται.. ανοίγει και flash. Αλλά αργεί λίγο να ανοίξει τις σελίδες και στην πλοήγηση μίας σελίδας όταν πατάω τα πλήκτρα 2,8,4,6 και πηγαίνω πιο γρήγορα.. αργεί να εμφανίσει τα κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω για S60 (για το κινητό δηλαδή) μια εφαρμογή σαν το πορτοφόλι που είχε το S40 6230i?

Το σωστό θέμα για ερωτήσεις που αφορούν εφαρμογές είναι το [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.1, v9.2, v9.3 - Μέρος ΙΙ

 

Όσο για το ερώτημα σου, υποθέτω ότι θες να κρατάς κωδικούς. Αν ναι μπορείς να δεις το SPB Wallet και το Handy Safe.

 

 

Υ.Γ. Τα μηνύματα μας θα μεταφερθούν στο αντίστοιχο θέμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο συμβαινει και στο Ε71 που το δοκιμασα ενω η προηγουμενη εκδοση δουλευει κανονικα. Μαλλον εχει να κανει με την χωρα γιατι ενα αλλο παληκαρι απο εξωτερικο καταφερε και δουλεψε.

 

και γω το ίδιο υποψιάζομαι...και ενώ το έχω σε ''united Kingdom'', όπως και στην προηγούμενη έκδοση και κατεβαίνει κανονικά, απλά δε παίζει...:(είδα πάντως στα nokia forums και σε xxxxxxxx ότι έχουν κ'ιάλλοι το ίδιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παιχνίδια του FACEBOOK όπως το Μαfia Wars, πώς μπορούμε να το παίξουμε μέσω browser του κινητού?

Με τον ενσωματωμένο και τον Opera Mini δε βγάζει κάτι επιπλέον εκτός από την κλασική σελίδα του Facebook.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παιχνίδια του FACEBOOK όπως το Μαfia Wars, πώς μπορούμε να το παίξουμε μέσω browser του κινητού?

Με τον ενσωματωμένο και τον Opera Mini δε βγάζει κάτι επιπλέον εκτός από την κλασική σελίδα του Facebook.

 

Δεν υποστηρίζονται τόσο προχωρημένα πράγματα.

Ρε παιδιά, κινητό κρατάτε στα χέρια σας, όχι λάπτοπ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο συμβαινει και στο Ε71 που το δοκιμασα ενω η προηγουμενη εκδοση δουλευει κανονικα. Μαλλον εχει να κανει με την χωρα γιατι ενα αλλο παληκαρι απο εξωτερικο καταφερε και δουλεψε.

 

Ούτε εμένα ανοίγει.. και όπως βλέπω πολλά άτομα έχουν αυτό το πρόβλημα. Η προηγούμενη έκδοση ποια είναι? Υποστηρίζει φωνητική αναζήτηση?

 

Παιδιά παιχνίδια του FACEBOOK όπως το Μαfia Wars, πώς μπορούμε να το παίξουμε μέσω browser του κινητού?

Με τον ενσωματωμένο και τον Opera Mini δε βγάζει κάτι επιπλέον εκτός από την κλασική σελίδα του Facebook.

 

Δοκίμασε με τον opera 10.. ίσως να ανοίγει. Με τον skyfire πάντως έχω παίξει παιχνίδια στο facebook αλλά να ξέρεις δεν βολεύει και πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με τον opera 10.. ίσως να ανοίγει. Με τον skyfire πάντως έχω παίξει παιχνίδια στο facebook αλλά να ξέρεις δεν βολεύει και πολύ..

Λοιπόν το δοκίμασα το 10, αλλά κάνει 1 ώρα να ανοίξει τη σελίδα του Fb.

Tελικά αφού την άνοιξε δεν είδα κάπου να βγάζει το MAFIA στα σχετικά εικονίδια.

Και μετά από λίγο μόλις φόρτωσε τελείως την σελίδα, έσκασε μήνυμα το κινητό για πλήρη μνήμη.

Το έχουν κάνει πολύ βαρύ ή μου φαίνεται??

 

 

Δεν υποστηρίζονται τόσο προχωρημένα πράγματα.

Ρε παιδιά, κινητό κρατάτε στα χέρια σας, όχι λάπτοπ.

Πλάκα κάνεις έτσι?

Εδώ παίζει παιχνίδια που ξεφεύγουν σε γραφικά όπως μερικά του Ncage και θα κολλήσουμε τώρα στο Facebook που είναι με απλά γραφικά??:confused:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και εγώ σήμερα έβαλα τον opera mobile 10 και δεν το έχω ψάξει και πολύ. Πάντως με skyfire ανοίγουν σχετικά γρήγορα τα παιχνίδια απλά δεν βολεύει και τόσο να παίζεις τέτοια παιχνίδια στο κινητό. Οπότε δες και τον skyfire :)
Link to comment
Share on other sites

Βασικά και εγώ σήμερα έβαλα τον opera mobile 10 και δεν το έχω ψάξει και πολύ. Πάντως με skyfire ανοίγουν σχετικά γρήγορα τα παιχνίδια απλά δεν βολεύει και τόσο να παίζεις τέτοια παιχνίδια στο κινητό. Οπότε δες και τον skyfire :)

Το πέρασα και αυτό για δοκιμή αλλά δε δουλεύει.Βάζω να μπει στο yahoo και βγάζει όλο connecting και μετά ένα μήνυμα ότι πρέπει να αλλάξει σύνδεση.

Δεν υποστηρίζει σύνδεση μέσω WAP?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις έτσι?

Εδώ παίζει παιχνίδια που ξεφεύγουν σε γραφικά όπως μερικά του Ncage και θα κολλήσουμε τώρα στο Facebook που είναι με απλά γραφικά??:confused:

 

Δεν λέω για τα γραφικά και τη δυνατότητα του τηλεφώνου να παίξει τέτοια γραφικά, αλλά για τις δυνατότητες του internet browser.

;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα ανοίγει.. και όπως βλέπω πολλά άτομα έχουν αυτό το πρόβλημα. Η προηγούμενη έκδοση ποια είναι? Υποστηρίζει φωνητική αναζήτηση?

 

 

 

 

Η προηγουμενη εκδοση δουλευει αλλα οχι δεν εχει φωνητικη αναζητηση.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. υπαρχει καποιο προγραμμα που να ανοιγει ccf files?

Τι είδους αρχεία είναι αυτά?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια , προγραμμα για internet tv υπαρχει? ...και αν ναι ,ποιο ειναι?

 

Δες το παρακατω θεμα ισως να σε βολεψει :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=250323

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα το YouTube mobile.

Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες!

Γρήγορο, γρήγορο, γρήγορο! :D

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Αλλά η ποιότητα της εικόνας είναι τραγική. Γι'αυτό ίσως φορτώνουν γρήγορα τα βιντεάκια. Είδα μερικά βίντεο στον υπολογιστή και στο κινητό. ήταν μεν χαμηλής ποιότητας αλλά στην οθόνη του κινητού έβλεπα μόνο πίξελ. Δεν ξεχώριζε τίποτα.

 

Πάντως, στην ανάγκη, κάνεις την δουλειά σου μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. υπαρχει καποιο προγραμμα που να ανοιγει ccf files?

 

Τι είδους αρχεία είναι αυτά?

 

Αν δεν κανω λαθως ειναι αρχεια για το Cryptload.Δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προγραμμα στο κινητο που να τα ανοιγει.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

ήταν μεν χαμηλής ποιότητας αλλά στην οθόνη του κινητού έβλεπα μόνο πίξελ. Δεν ξεχώριζε τίποτα.

 

Καμιά σχέση! Στο E52 μου η εικόνα είναι παραπάνω από ικανοποιητική. Όσο ικανοποιητική μπορείς βέβαια να πεις μια εικόνα 320x240! :p

Πάντως, πέρα από την πλάκα, για τα δικά μου στάνταρ, η εφαρμογούλα σκίζει!

Υ.Γ.: Δες το

. Μιλάμε για πολύ καθαρή εικόνα... :D

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εγκατέστησα το bestcrypto και έχω μια απορία... ενώ κάνω crypt όλα τα αρχεία που θέλω και στα αρχεία εικόνων δουλεύει άψογα, δεν γίνεται το ίδιο με τα αρχεία βίντεο (3gp-mp4) ξέρετε γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εχω αρκετο καιρο να κανω εγκατασταση την συγκεκριμενη εφαρμογη θα γραψω 2 λυσεις που μπορει να βοηθησουν.. :O

 

1. Ισως γιατι ειναι μεγαλα σε μεγεθος δοκιμασε να κανεις crypt τα ιδια αρχεια με μικροτερο μεγεθος.

2. Εαν αλλαξεις την καταλληξη των αρχειων πριν τα κανεις crypt ισως να μην εχεις προβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους σας και καλό μήνα.

 

Κάποια εφαμογή που να βγάζει λίστες ή στατιστικά που αφορούν τις κλήσεις και τα sms που έχουμε κάνει ή δεχτεί? (π.χ ανα ημερα ανα μηνα, ανα αριθμό) .

 

Επίσης κάποια εφαμογή που να βγάζει όλο το ιστορικο επικοινωνίας μας με κάποιο χρήστη(κλήσεις, sms)?

 

Ευχαριστώ

 

Λοιπον βρηκα μια εφαρμογη που κανει κατι σχετικο με αυτο που που ζητας και λεγεται CALLS INFO. Eιναι python και ειναι freeware.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...