Jump to content

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Cosmote MMS


outcast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοηθεια ρε παιδια.

Σε κινητα Sharp που ειναι Vodafone Live που θα βρουμε ρυθμισεις?

Οποιος μπορει ας βοηθησει.

Ευχαριστω.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 358
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια βοηθεια ρε παιδια.

Σε κινητα Sharp που ειναι Vodafone Live που θα βρουμε ρυθμισεις?

Οποιος μπορει ας βοηθησει.

Ευχαριστω.

Σίγουρα έχουν στο Γερμανό αλλά μπορείς να τις περάσεις και συ συγκρίνοντας τις ρυθμίσεις των δύο δικτύων ;) αν θέλεις έξτρα private help, στείλε ΡΜ

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kalispera sas..

Xronia polla kai kali anastasi na exoume..

Re paidia na sas rotiso kati..pira to Nokia 6131..exo cosmote..pos mporo na energopoiiso ta mms..

Mporei kapoios na mou apantisei

euxaristo poli..:)

Link to comment
Share on other sites

Αν και ένα γρήγορο διάβασμα στο topic θα σου έλυνε την απορία θα κάνεις τα εξής: στέλνεις MMS N στο 1651, περιμένεις μέχρι να σου έρθουν οι ρυθμίσεις,απαντάς καταφατικά στην ενεργοποίηση και μετά κλείνεις και ανοίγεις το κινητό. Αυτό!
Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kalispera exo sindesi cosmote, sas se liges meres tha exo to N95;) ....Tha ithela na mou peite an mporeite kai gnorizete pos na energopiiso ta MMS,WAP,Internet kai alla xrisima osa kserete gia tin energopoiisi(ta leo giati einai 3G kai den gnorizo polla pragmata:rolleyes: )
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Χαιρετώ!

 

Έχω ένα S.E. K310 και θέλω να ενεργοποιήσω τα ΜΜS. Έστειλα το sms στο 1651 (mms e) και μου ήρθε απάντηση: "Χρέωση Υπηρεσιας MMS... κλπ κλπ. ..... Λάθος Εντολή". Μετά στέλνω wapa e και μου έστειλαν τις ρυθμίσεις, τις οποίες και δέχτηκα, αλλα όταν παω να ανοίξω το MMS που έχω στο inbox μου βγάζει: Λήψη απέτυχε, Σφάλμα επικοινωνίας, δοκιμαστε αργότερα."

 

Έχει κανείς να μου προτείνει κάτι? (εκτός από το να αλλάξω κινητό:O )

 

Υ.Γ. Φυσικά και έχω κάνει επανεκινήσεις μετά από κάθε απάντηση που πήρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χαιρετώ!

 

Έχω ένα S.E. K310 και θέλω να ενεργοποιήσω τα ΜΜS. Έστειλα το sms στο 1651 (mms e) και μου ήρθε απάντηση: "Χρέωση Υπηρεσιας MMS... κλπ κλπ. ..... Λάθος Εντολή". Μετά στέλνω wapa e και μου έστειλαν τις ρυθμίσεις, τις οποίες και δέχτηκα, αλλα όταν παω να ανοίξω το MMS που έχω στο inbox μου βγάζει: Λήψη απέτυχε, Σφάλμα επικοινωνίας, δοκιμαστε αργότερα."

 

Έχει κανείς να μου προτείνει κάτι? (εκτός από το να αλλάξω κινητό:O )

 

Υ.Γ. Φυσικά και έχω κάνει επανεκινήσεις μετά από κάθε απάντηση που πήρα.

 

 

δοκίμασε να στείλεις σκέτο mms χωρίς το e

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου έστειλε το what's up

 

ΤΟ WHAT'S UP ΣΟΥ ΧΑΡΙΖΕΙ 40 MMS ΕΩΣ 8/9 ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙΣ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ!ΑΠΛΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΣ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ SMS ΠΟ ΘΑ ΛΑΒΕΙΣ.

 

Μου έστειλε μετά ένα μήνυμα web browser αλλά επειδή δεν είχα άλλο χώρο στην δημιουργία προφιλ σύνδεσης το κινητό μου πέταξε error και το μήνυμα χάθηκε!Υπάρχει κανένας τρόπος να μου ξαναστείλουν το μήνυμα με τις ρυθμίσεις τώρα που διέγραψα κάτι άχρηστα προφιλ συνδέσεων?Κοίταξα στο site της cosmote αλλά δεν βρήκα τίποτα!Κρίμα είναι να χάσω τα τζάμπα mms αφού το what's up κάνει σπάνια τέτοιες κινήσεις..

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε το what's up

 

 

 

Μου έστειλε μετά ένα μήνυμα web browser αλλά επειδή δεν είχα άλλο χώρο στην δημιουργία προφιλ σύνδεσης το κινητό μου πέταξε error και το μήνυμα χάθηκε!Υπάρχει κανένας τρόπος να μου ξαναστείλουν το μήνυμα με τις ρυθμίσεις τώρα που διέγραψα κάτι άχρηστα προφιλ συνδέσεων?Κοίταξα στο site της cosmote αλλά δεν βρήκα τίποτα!Κρίμα είναι να χάσω τα τζάμπα mms αφού το what's up κάνει σπάνια τέτοιες κινήσεις..

 

 

δεν νομίζω πως πρόκειτα για κάποιο ειδικό προφίλ.. στείλε κανονικά mms και δες αν χρεώνεσαι. Απλά φαντάζομαι ξαναστέλνουν τις ρυθμίσεις για κάποιον που δεν τις έχει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω πως πρόκειτα για κάποιο ειδικό προφίλ.. στείλε κανονικά mms και δες αν χρεώνεσαι. Απλά φαντάζομαι ξαναστέλνουν τις ρυθμίσεις για κάποιον που δεν τις έχει.

Έστειλα ένα πριν από ένα 5λεπτο αλλά δεν με έχει χρεώσει. (μήπως στα χρεώνουν μόνο αν παραδωθούν?)

Θα περιμένω λιγάκι ακόμα.

Πάντως τι νόημα έχει να σου στείλει τις ρυθμίσεις σε μήνυμα αν έχεις ήδη ενεργοποιημένα τα mms?Φοβάμαι μήπως αλλάξαν τίποτα ρυθμίσεις.Εσύ το εγκατέστησες το μήνυμα με τις ρυθμίσεις?

Αν είναι να συγκρίνουμε τις δικές σου ρυθμίσεις με τις παλιές τις δικές μου.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα ένα πριν από ένα 5λεπτο αλλά δεν με έχει χρεώσει. (μήπως στα χρεώνουν μόνο αν παραδωθούν?)

Θα περιμένω λιγάκι ακόμα.

Πάντως τι νόημα έχει να σου στείλει τις ρυθμίσεις σε μήνυμα αν έχεις ήδη ενεργοποιημένα τα mms?Φοβάμαι μήπως αλλάξαν τίποτα ρυθμίσεις.Εσύ το εγκατέστησες το μήνυμα με τις ρυθμίσεις?

Αν είναι να συγκρίνουμε τις δικές σου ρυθμίσεις με τις παλιές τις δικές μου.

 

αποκλείεται να άλλαξαν οι ρυθμίσεις. Αυτό που σου λέω είναι. Στείλε ένα στον εαυτό σου να δεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι έγινε ρε παιδιά με τις ρυθμίσεις?

 

Παλιά έστελνα "MMS N" και ερχόντουσαν χωρίς χρέωση και τώρα όταν στελνω μου λέει λάθος επιλογή και όταν θα ενεργοποιηθεί θα χρεωθώ 0,22€ :blink:

 

Κοίταξα στο site της cosmote και είδα ότι πρέπει να στείλω σκέτο "MMS". Το στέλνω και μου λέει πάλι για την χρέωση και ότι η υπηρεσία έιναι ήδη ενεργοποιημένη.. Καπάκι έρχεται μήνυμα που λέει "οι ρυθμίσεις ελήφθησαν αλλα δεν αποθηκευτηκαν. Δεν είναι δυνατός έλεγχος των στοιχείων του μυνήματος. Το μύνημα διεγράφη."

 

Το έχω ενεργοποιήσει πολλές φορές για να μου έρθουν οι ρυθμίσεις επειδή έκανα κάποιες φορές φορμάτ και πάντα δούλευε άψογα. Τώρα τι @@ριά έχουν κάνει?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να στείλω ένα mms που αποτελείται από μία εικόνα jpeg και κείμενο.Συνολικό μέγεθος κάπου στα 63kb.

Με το που γίνει η αποστολή στο δίκτυο μου λέει ότι το μήνυμα δεν εστάλη.Στα εξερχόμενα στην κατάσταση μηνύματος λέει

Σφάλμα: message-format-corrupt

 

Γιατί?Όσα mms έχω προσπαθήσει να στείλω όλα έχουν αποτύχει.Τι λάθος format έχει το mms μου?Να χέσω τα τζάμπα mms αγαπητή Cosmote.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Τι έγινε ρε παιδιά με τις ρυθμίσεις?

 

Παλιά έστελνα "MMS N" και ερχόντουσαν χωρίς χρέωση και τώρα όταν στελνω μου λέει λάθος επιλογή και όταν θα ενεργοποιηθεί θα χρεωθώ 0,22€ :blink:

 

Κοίταξα στο site της cosmote και είδα ότι πρέπει να στείλω σκέτο "MMS". Το στέλνω και μου λέει πάλι για την χρέωση και ότι η υπηρεσία έιναι ήδη ενεργοποιημένη.. Καπάκι έρχεται μήνυμα που λέει "οι ρυθμίσεις ελήφθησαν αλλα δεν αποθηκευτηκαν. Δεν είναι δυνατός έλεγχος των στοιχείων του μυνήματος. Το μύνημα διεγράφη."

 

Το έχω ενεργοποιήσει πολλές φορές για να μου έρθουν οι ρυθμίσεις επειδή έκανα κάποιες φορές φορμάτ και πάντα δούλευε άψογα. Τώρα τι @@ριά έχουν κάνει?

 

Ποια συσκευή έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να στείλει κάποιος MMS σε αριθμό κινητού μέσω GPRS+internet ή μέσω κάποιου email?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
me MMS S sto 1651 erxete sms leei giati gia xrewseis kai meta apo kato grafei lathos minima !

Δοκίμασε να στείλεις τις ρυθμίσεις από το http://www.nokia.com.gr

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα και καλή χρονιά, πρώτον να σας ενημερώσω ότι το 1651 δεν υφίσταται πλέον, έχει αντικατασταθεί από το 1333, και δεύτερον όταν τα μοντέλα είναι Nokia ή Ericsson δεν αποστέλουμε μετά την λέξη mms το χαρακτηριστικό αρχικό ανάλογα την κατασκευάστρια, έχει πλέον καταργηθεί αυτή η εντολή, απλά mms στο 1333...εύχομαι να βοήθησα...
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ego paidia exo to K850i, estila stin cote mms sto 1313 alla tipota.

pira tin e3ipiretisi pelaton kai mou apantisan pos gia to kinito mou akoma den exoun tis ri8misis.

Eleos...

 

Στο 1333 στείλε και όχι στο 1313.

Link to comment
Share on other sites

Exw to SE w880i kai eixa vodafone.ola htan kanonika empaina internet,alla otan alla3a se cosmote den xw apo tote prosbash sto internet oute mms ktl.ti prepei na kanw ????(h suskeuh den eine vodafone live)

THx ek twn proterwn

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να προμηθευτέις τις ρυθμίσεις της Cosmote για Internet και MMS. στείλε κενό μήνυμα χωρίς χρέωση στο 1333

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...