Jump to content

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Cosmote MMS


outcast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 300K είναι σε αυτά που στέλνω εγώ. Δεν γνωρίζω αν έχω κάποιο όριο στην λήψη. Η Cosmote έχει κάποιο όριο στο μέγεθος του αρχείου;

Θα με ενδιεφερε κ εμενα καποια πληροφορια για το παραπανω...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Απαντήσεις 358
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω προβλημα με τα MMS εχω ενα w705 ericsson στο οποιο εχω περασει τισ ρυθμησεις MMS πανω απο 7 φορες και ενω ειναι ενεργοποιμενα δεν δουλεουνε.

Εχω καλεσει το τμημα μου τα στιλανε αλλα τιποτα. Exw κανει restart ολες τισ ριθμησεισ του κινητου τα εχω ξαναπερασει αλλα παλι τπτ. Απο τη στιγμη που μπηκε

το GPRS MMS χαλασαν τα ΜΜΣ k to wap μου . Τι μπορει να φτεει ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με τα MMS εχω ενα w705 ericsson στο οποιο εχω περασει τισ ρυθμησεις MMS πανω απο 7 φορες και ενω ειναι ενεργοποιμενα δεν δουλεουνε.

Εχω καλεσει το τμημα μου τα στιλανε αλλα τιποτα. Exw κανει restart ολες τισ ριθμησεισ του κινητου τα εχω ξαναπερασει αλλα παλι τπτ. Απο τη στιγμη που μπηκε

το GPRS MMS χαλασαν τα ΜΜΣ k to wap μου . Τι μπορει να φτεει ?

 

 

 

Μπες εδω:http://www.sonyericsson.com/pulse/?lc=el&cc=gr&cid=dis_InsiderCB_gr_20091123

 

Ειναι το site της s.ericsson οτι θες για ρυθμησεις mms/wapa μπορεις να το κανεις απο εδω. Αν και παλι μετα την αποστολη των ρυθμισεων δεν μπορεις να στειλεις mms τοτε ξανα επικοινωνησε με το 1212 να σου πουν χειροκινητα της οδηγιες αποθηκευσης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
παιδια υπαρχει καποιο οριο σε kb για την αποστολη mms? βαζω μια φωτογραφια 1mb και την κανει 245kb
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, στα 300kb αν θυμάμαι καλά. Σίγουρα υπάρχει πάντως. Για τέτοιες δουλειές χρησιμοποιείς email.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορεί να πει κάποιος τι γίνεται πλέον με τις συσκευές imode τώρα που αυτό σταματά να λειτουργεί; Σε ένα Sony Ericsson k610i τι μπορεί να γίνει τώρα για MMS; Στο 1313 μου είπαν ότι δεν υπάρχει τρόπος αποστολής/λήψης MMS πλέον από την εν λόγω συσκευή. Έχετε να μου προτείνετε κάτι;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα σε ολους παιδια...εχω iphone εδω και ενα χρονο,και πριν απο λιγο καιρο το εσπασα..και απο τοτε δν μπορω να στειλω MMS..Απενεργοποιησα και το greek logos που ειχα βαλει μεσω cydia..εκανα και το update του παροχου μεσω itunes και τπτ...εν το μεταξυ απ οταν εκανα το update του παροχου δν μπορω να μπω εδω στο κινητο Settings-->General-->Network-->Cellular Data Network...Δεν υπαρχει το Cellular Data Network.δεν ξερω αν εχω μπει στο σωστο Thread αλλα σας παρακαλω πειτε μου εχω απελπιστει!!εχω iphone 3g 8gb,3.1.3..ευχαριστω προκαταβολικα!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους παιδια...εχω iphone εδω και ενα χρονο,και πριν απο λιγο καιρο το εσπασα..και απο τοτε δν μπορω να στειλω MMS..Απενεργοποιησα και το greek logos που ειχα βαλει μεσω cydia..εκανα και το update του παροχου μεσω itunes και τπτ...εν το μεταξυ απ οταν εκανα το update του παροχου δν μπορω να μπω εδω στο κινητο Settings-->General-->Network-->Cellular Data Network...Δεν υπαρχει το Cellular Data Network.δεν ξερω αν εχω μπει στο σωστο Thread αλλα σας παρακαλω πειτε μου εχω απελπιστει!!εχω iphone 3g 8gb,3.1.3..ευχαριστω προκαταβολικα!!

 

Στην cosmote είναι αόρατη η επιλογή Cellural Data Network , και δεν μπορείς να πειράξεις τίποτα από τις ρυθμίσεις επομένως.. Μόνο στη vodafone είναι ορατή αυτή η επιλογή.. (εννοώ αν βάλεις κάρτα sim vodafone)

Στην cosmote τώρα δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει.. Όταν έκανες το carrier update από το iTunes , έκανες μια επανακίνηση στο iPhone σου?

Αν δεν βγάζεις άκρη μπορείς να καλέσεις και το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών να τους ρωτήσεις πώς μπορείς να περάσεις τις ρυθμίσεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους παιδια...εχω iphone εδω και ενα χρονο,και πριν απο λιγο καιρο το εσπασα..και απο τοτε δν μπορω να στειλω MMS..Απενεργοποιησα και το greek logos που ειχα βαλει μεσω cydia..εκανα και το update του παροχου μεσω itunes και τπτ...εν το μεταξυ απ οταν εκανα το update του παροχου δν μπορω να μπω εδω στο κινητο Settings-->General-->Network-->Cellular Data Network...Δεν υπαρχει το Cellular Data Network.δεν ξερω αν εχω μπει στο σωστο Thread αλλα σας παρακαλω πειτε μου εχω απελπιστει!!εχω iphone 3g 8gb,3.1.3..ευχαριστω προκαταβολικα!!

 

Σε 2 περιπτωσεις που γνωρίζω αυτό το πρόβλημα λύθηκε με restore as new του τηλεφώνου. Θα χρειαστεί βέβαια να κανεις ξανά jailbreak και δεν είμαι σίγουρος τι επίπτωση σε αυτό εχει το ότι είσαι στην 3.1.3.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια γεια σας. σημερα εγινα μελος και εχω ερωτησεις. εχω cosmοτε συνδεση. πηρα το samsung star και δεν μπορω να βρω ακρη με το mms και gprs πως να παρει η ευχη γινονται οι ρυθμισεις; αν μπορει καποιος να μου τις στειλει αναλυτικα θα του ειμαι ευγνωμων. ευχαριστω. εκανα προσπαθειες αλλα δεν εγινε τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Θα στείλεις τη λέξη «MMS» στο 1333. Περίεργο που δεν σου έχει τις ρυθμίσεις.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας. σημερα εγινα μελος και εχω ερωτησεις. εχω cosmοτε συνδεση. πηρα το samsung star και δεν μπορω να βρω ακρη με το mms και gprs πως να παρει η ευχη γινονται οι ρυθμισεις; αν μπορει καποιος να μου τις στειλει αναλυτικα θα του ειμαι ευγνωμων. ευχαριστω. εκανα προσπαθειες αλλα δεν εγινε τιποτα.

 

 

Θα μπεις στο site της cosmote και θα στείλεις τις ρυθμίσεις για το κινητό σου. Αυτό αφού πάρεις τηλέφωνο cosmote και ζητήσεις να γίνει ενεργοποιήσει των υπηρεσιών που αναφέρεις.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν μπορω να λαβω mms;

 

Έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία? Εάν ναι, έχεις περάσει το μήνυμα με τις ρυθμίσεις? Η συσκευή σου υποστηρίζει mms?

 

Δες αυτά και τα ξαναλέμε

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία? Εάν ναι, έχεις περάσει το μήνυμα με τις ρυθμίσεις? Η συσκευή σου υποστηρίζει mms?

 

Δες αυτά και τα ξαναλέμε

 

σε ευχαριστω πολυ. το προβλημα λυθηκε. παντως το τηλεφωνακι ειναι σουπερ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας...λοιπον,ο φιλος μου ρποσπαθει να μου στειλει mms και του λεεει σφαλμα επικοινωνιας.εχουμε το ιδιο κινητο(W595,αυτος γκρι,εγω μπλε)και ενεργοποοιησαμε την ιδια ωρα την υπηρεσια.και στους 2 ενεργοποιηθηκε κανονικα,χωρις πορβλημα.εγω του στελνω κανονικα μονο που δ εμπορει να το παραλαβει και του εμφανιζει σφαλμα επικοινωνιας,ενω οταν παει να στειλει,δεν του βγαζιε καν την υδρογειο του ξαναλεει το ιδιο...καμια ιδεα του τι συμβαινει και πως να ατιμετωπιστει?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας...λοιπον,ο φιλος μου ρποσπαθει να μου στειλει mms και του λεεει σφαλμα επικοινωνιας.εχουμε το ιδιο κινητο(W595,αυτος γκρι,εγω μπλε)και ενεργοποοιησαμε την ιδια ωρα την υπηρεσια.και στους 2 ενεργοποιηθηκε κανονικα,χωρις πορβλημα.εγω του στελνω κανονικα μονο που δ εμπορει να το παραλαβει και του εμφανιζει σφαλμα επικοινωνιας,ενω οταν παει να στειλει,δεν του βγαζιε καν την υδρογειο του ξαναλεει το ιδιο...καμια ιδεα του τι συμβαινει και πως να ατιμετωπιστει?

καταρχάς πήγαινε στις ρυθμίσεις μμς στον φιλο σου και δες ποιο προφίλ είναι ενεργοποίημενο. Εάν δεν υπάρχει κάποιο προφίλ ή υπάρχει το κοσμοτε μμς σβηστο και ξανά στειλε την λέξη μμς με αγγλικούς χαρακτήρες στο 1333 και αποθηκεύσε τις ρυθμίσεις. Μετά κανε μια επανεκινηση στο κινητό και δοκίμασε να στείλεις ένα μμς στον ίδιο του τον αριθμό για να επιβεβαιώσεις ότι λαμβάνει και στέλνει κανονικά. Στην περίπτωση αποτυχίας και πάλι , δοκίμασε να στείλεις σε ένα μμς μόνο κείμενο για να πάει πιο γρήγορα και να είναι πιο μικρό σε όγκο, διότι μερικά κινητά δεν υποστηρίζουνε την λήψη αρχείων αλλά μέχρι κάποιο όγκο. Εάν το μμς που θα στείλεις σου έρθει πίσω σημαίνει ότι η συσκευή αυτή δεν υποστηρίζει να λαμβάνει μεγάλα αρχεία μέσω μμς αν πάλι δεν μπορείς . Επικοινώνησε με 1212. Να σου τις ξανά στείλουνε από εκεί ή κανε μια αναβάθμιση στο κινητό σου διότι μερικές εκδόσεις λειτουργικών έχουνε βγει λάθος και με τα μμς υπάρχει αυτό το πρόβλημα. Το είχε πάθει ο αδελφός μου για αυτό στο λέω ελπίζω να σε βοήθησα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα...ενταξει θα το δοκιμασουμε.ελπιζω ο γερμανος να κανει και τιποτα αυριο...:geek:

ενταξει εγινε η ρυθμιση ;) ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!!! :) :) :)

Edited by Barbakouta
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα...ενταξει θα το δοκιμασουμε.ελπιζω ο γερμανος να κανει και τιποτα αυριο...:geek:

ενταξει εγινε η ρυθμιση ;) ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!!! :) :) :)

 

Απ το κινητο σου θα πας μηνυματα μετα ρυθμισεις μνματων επειτα ρυθμισεις mms και καπου θα βρεις το προφιλ mms ελεξε εκει τι προφιλ υπαρχει πρεπει να υπαρχει το προφιλ cosmote mms!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποιο ειναι το οριο σε kb για αποστολη mms απο whats up?

Στο site της cosmote δεν βγαζω ακρη :wacko:

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποιο ειναι το οριο σε kb για αποστολη mms απο whats up?

Στο site της cosmote δεν βγαζω ακρη :wacko:

 

512kb.......................................................

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

512kb.......................................................

 

Μονο? :)

Ευχαριστω παντως!

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας.

Έχω ενα κινητό (JINCEN JC51) με dual sim..

Εχω Whatsup με ενδιαφέρει να βάλω ρυθμίσεις MMS (μου ήρθε ενα mms και δεν μπορώ να το λάβω)..

για να σας βοηθήσω έχει αυτά..

 

 

Ονομα Προφιλ

Αρχικη Σελιδα

Λογαριασμος Δεδομενων (οπου εχει Δεδομένα GSM και GPRS αλλα εχει κάποια FIXED που δεν αλλάζουν)

Τύπος σύνδεσής

Όνομα Χριστη και password

 

Στέλνω και ενα SMS που αναφέρει στιν σελίδα (MMS στο 1333) αλλά μου απαντανε οτι δεν ειναι διαθέσιμη η υπηρεσία

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Σας αναφέρω το πρόβλημα με την Cosmote και τα mms που έχω από χθες.

Τα 2 iPhone 3GS 32 Gb είναι ίδια με Vodafone και Cosmote συνδέσεις.

Με απενεργοποιημένο το 3G και τα δύο. Το μεν Voda στέλνει κανονικά mms το δε Cosmote αποτυγχάνει.

Ανοίγοντας το 3G στέλνει και το Cosmote (αλλά μόνο με 3G)!

 

Το θέμα είναι πως και από το 1200 λένε πως μόνο με 3G στέλνει και χωρίς αυτό δεν γίνεται.

 

Πώς στέκει αυτό ρε παιδιά; Στέλνει το 3GS με Voda, στέλνει και το παλιό μου Ericsson που δεν είναι καν 3G και δεν μπορεί να στείλει το 3GS με Cosmote;

:blink::blink::blink::blink:

Resurrection
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Εδώ και μερικές μέρες έχω πρόβλημα με τα mms.Μπορώ να στέιλω αλλά δε μπορώ να λάβω.Έχω nokia 6600.Έκανα hard reset στο κινητό και ξαναπέρασα τις ρυθμίσεις αλλά δεν άλλαξε τίποτα.Αντικατέστησα την sim στον γερμανό με καινούρια και πάλι τα ίδια.Έχω πάρει πολλές φορές τηλέφωνο στην cosmote και λένε ότι η γραμμή μου δεν έχει κανένα πρόβλημα και καταλήγουμε συνέχεια στο να μου στέλνουν ξανά τις ρυθμίσεις για mms και δεν αλλάζει τίποτα.Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?Δε νομίζω να φταίει το κινητό γιατί δοκίμασα κάρτα sim vodafone και τα mms δούλευαν κανονικά.Ενώ δοκίμασα και άλλη κάρτα sim cosmote και έιχε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα μπορούσα να στείλω mms αλλά όχι να λάβω.Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...