Jump to content

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Cosmote MMS


outcast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πού στέλνει μήνυμα κάποιος που θέλει να ενεργοποιήσει τα MMS στο siemens του (Μ45 νομίζω το μοντέλο)?

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 358
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά μπορείς κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις για MMS για το SPV E200 μιας και δε συμβαδίζουν με αυτές του Qtek 8080 ; Το firmware μου είναι 2.7...
Link to comment
Share on other sites

Αν σου στείλουν MMS και εσύ είτε δεν έχεις MMS συμβατό κινητό, είτε δεν έχεις GPRS (ή σωστές ρυθμίσεις) λαμβάνεις ειδοποίηση ότι σου έχουν στείλει MMS για να το δεις πχ από σελίδα στο internet, ή απλώς δε λαμβάνεις τίποτα;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος t300 (10 Δεκ. 2004 , 23:33)

 

Αν σου στείλουν MMS και εσύ είτε δεν έχεις MMS συμβατό κινητό, είτε δεν έχεις GPRS (ή σωστές ρυθμίσεις) λαμβάνεις ειδοποίηση ότι σου έχουν στείλει MMS για να το δεις πχ από σελίδα στο internet, ή απλώς δε λαμβάνεις τίποτα;

 

 

Σου έρχεται sms που σε ειδοποιεί .μπορείς να το δεις από το net :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andrikosBO (10 Δεκ. 2004 , 21:12)

 

παιδιά μπορείς κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις για MMS για το SPV E200 μιας και δε συμβαδίζουν με αυτές του Qtek 8080 ; Το firmware μου είναι 2.7...

 

 

κανείς ρε παιδιά με Ε200 και Cosmote ; :confused: :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
re paidia akouste provlima. palia eixa to nokia 3510i kai eixa energopoioisei ta MMS.ola miiiia xara.eperna kai estelna kanonika.mexri pou irthe kairos kai allaksa kinito.peira to siemens s65...se afto den exei tis kataliles rithmiseis kai an ksanasteilo manima sto 1651 den mou tis stelnoun giati theoroun oti einai energopoioimeni i ypiresia. den ksero tora ti prepei na kano. prepei na allakso tis rithmiseis xirokinita alla den ksero ti rithmiseis na valo opos p.x. proxy server kai tetoia mipos kserei kaneis apo tin arxi mexri to telos ti prepei na valo??? thelo na steilo mms....euxaristo ek ton proteron
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος krackmaker ( 4 Ιαν. 2005 , 21:07)

 

re paidia akouste provlima. palia eixa to nokia 3510i kai eixa energopoioisei ta MMS.ola miiiia xara.eperna kai estelna kanonika.mexri pou irthe kairos kai allaksa kinito.peira to siemens s65...se afto den exei tis kataliles rithmiseis kai an ksanasteilo manima sto 1651 den mou tis stelnoun giati theoroun oti einai energopoioimeni i ypiresia. den ksero tora ti prepei na kano. prepei na allakso tis rithmiseis xirokinita alla den ksero ti rithmiseis na valo opos p.x. proxy server kai tetoia mipos kserei kaneis apo tin arxi mexri to telos ti prepei na valo??? thelo na steilo mms....euxaristo ek ton proteron

 

 

τα Siemens δεν έχουν είδη τις ρυθμίσεις στο κινητό ?ξαναδοκίμασε να ενεργοποιήσεις (να ξανά στείλεις το μνμ ) ή πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρετήσει πελατών ! ακόμη υπάρχει και στο site της CosmOte χειροκίνητες ρυθμίσεις εδώ

 

ελπίζω να βοήθησα ! :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Τα Χριστουγεννα αγορασα κι εγω to S65 και ειχε αποθηκευμενες τις ρυθμισεις. Μαλιστα δεν χρειαστηκε να τις ορισω ως προεπιλεγμενες για τα MMS μιας και με το που μου εστειλε καποιος MMS το μηνυμα κατεβηκε και ανοιξε μονο του χωρις να εχω πειραξει τιποτα εγω απο πριν (εννοειται πως ειχα απο πριν ενεργοποιημενη την υπηρεσια αλλα πολυ παλαιοτερα και σε αλλη συσκευη ασχετου κατασκευαστη).

 

Περιεργο ε?

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Panagioths ( 5 Ιαν. 2005 , 12:55)

 

Τα Χριστουγεννα αγορασα κι εγω to S65 και ειχε αποθηκευμενες τις ρυθμισεις. Μαλιστα δεν χρειαστηκε να τις ορισω ως προεπιλεγμενες για τα MMS μιας και με το που μου εστειλε καποιος MMS το μηνυμα κατεβηκε και ανοιξε μονο του χωρις να εχω πειραξει τιποτα εγω απο πριν (εννοειται πως ειχα απο πριν ενεργοποιημενη την υπηρεσια αλλα πολυ παλαιοτερα και σε αλλη συσκευη ασχετου κατασκευαστη).

 

Περιεργο ε?

 

Και στο Motorola E365 που είχα και εκείνο είχε προεγκατεστημένες τις ρυθμίσεις και από τις 3 εταιρίες και επειδή το πήρα απ'ο τον ΟΤΕ τις είχε προεπιλεγμένες κι όλας,αυτό δεν συνέβη στο 7610 που πήρα δεν είχε καθόλου ρυθμίσεις μέσα!
Link to comment
Share on other sites

Και στο Cx65 της μητέρας μου καθώς και σε sty60 μια φίλης επιλέχθηκαν από μόνες τους οι ρυθμίσεις για mms k gprs ! :cool: :eek: :alien:

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω το SE K700i.Μηπως καποιος μπορει να μου πει τι χρειαζετε να κανω ωστε να μπορω να λαμβανω mms απο δικτυα του εξωτερικου? (της Κυπρου συγκεκριμενα).Οποτε μου στελνουν μου βγαζει ενα μηνυμα που μου λεει να παω σε μια συγκεκριμενη σελιδα και να δωσω τον κωδικο που μου στελνουν η μεσω wap αλλα και παλι τιποτα.Καθε βοηθεια θα ειναι πολυτιμη.Ευχαριστω

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Δεν ξέρω αν έχει υποθεί πιο πάνω, που σίγουρα θα έχει υποθεί...αλλά δεν είμαι σίγουρος, για τις 2 χειροκίνητες ρυθμίσεις, οι οποίες πρέπει να γίνουν στο 7610 για να μπορέσει κάποιος να στείλει MMS η μία νομίζω είναι η Διεύθυνση Διακομιστή Μεσολάβ... οποία είναι 010.010.010.020 και μετά κάπου βάζω 8080 αλλά δεν θυμάμαι που ακριβώς μήπως στον αριθμό θύρασ διακ. μεσ??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εβαλα τις ρυθμισεις στο 6630 απο ενα site που εχει δωθει στο Επισημο του 6630

αλλά δε μπορώ να στείλω MMS παρά μόνο να λάβω.Κανείες με το ίδιο πρόβλημα?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος μπορεί να ποστάρει τις ρυθμίσεις για S65??

Στέλνω μήνυμα αλλα δεν έρχεται τίποτα(έρχεται όμως αναφορά...)

Δεν τις είχε μέσα γιατί το πήρα σκέτη συσκευή υποθέτω....

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.
Link to comment
Share on other sites

πάρε στο 1212 για συμβόλαιο ή στο 1313 εαν έχεις κάρτοκινητό . Στο Site της CosmOte δεν εχει τις ρυθμίσεις ...

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Exw 2 apories paidia,an kserei kapoios tha tou eimai ipoxreos...

Loipon,enw ena Sharp gx30i vodafone live siskeui alla thelw na tou valw mia karta Cosmote.

1on:Kserei kaneis tis rithmiseis gia ta MMS? kai

2on:Anti gia vodafone live tha mporw na mpw sto i-mode?

An nai,prepei na energopoiisw tipota?

 

Euxaristw :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Που μπορω να βρω ρυθμισεις για sharp GX25???

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
για moto V3 τπτ ;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Hi all!

 

Kserei na mou pei kaneis pos energopoio ta MMS sto M65?

 

mms στο 1651

;)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Hi all!

 

Kserei na mou pei kaneis pos energopoio ta MMS sto M65?

 

Πάρε στην Cosmote και δώσε το email σου να σου στείλουν τις ρυθμίσεις να τις κάνεις χειροκίνητα!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...