Jump to content

Προβλήματα μετά την αλλαγή ΤΙΜ -> Wind


Melita
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το μεσημεράκι πέρασα να χαιρετίσω τα παιδιά από τη wind της γειτονιάς μου και πάνω στο "μπλα μπλα" μου δώσανε και μια νέα sim ...

 

Το λογότυπο άλλαξε και στο μενού της κάρτας ... γράφει κανονικότατα "Υπηρεσίες WIND" και σε κανένα υπομενού δεν υπάρχει η ΤΙΜ.

 

Η ΤΙΜ παρέμεινε μόνο στα προφίλ ιντερνετ, τα οποία δεν έχουν καμμία σχέση με την κάρτα.

 

Άρα όλα έγιναν σωστά εδώ... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 589
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε οποιοδήποτε κατάστημα ο νόμιμος εκπρόσωπος με ταυτότητα και σφραγίδα.

 

Έλεος πια αυτή η γραφειοκρατεία με τα εταιρικά! ΑΜΑΝ ΠΙΑ! Δε κάνουν κάτι πιο ευέλικτο εκεί κάτω στη WIND με κωδικό χρήστη; Να έχει ο κάθε κάτοχος του εταιρικού ξεχωριτά; ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ!:mad: Ο νόμιμος εκπρόσωπος δε μπορεί να τραβιέται στα καταστήματα κάθε φορά που πρέπει να ενεργοποιηθεί μια υπηρεσία ή να αλλάξει SIM,δεν το καταλαβαίνει η WIND?!?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Oχι, μπορει να στειλει ενα ωραιο φαξ για τις αλλαγες που θελει! :p:p :p

 

Kοιτα, καταλαβαινω αυτο που λες, ειναι βραχνας σε ορισμενες στιγμες, αλλα ετσι πρεπει να ειναι.

Μπορει εσυ στο εταιρικο που εισαι, να εχεις την απολυτη εμπιστοσυνη του νομιμου εκπροσωπου.

Δεν ειναι παντα ετσι ομως, και επειδη τα σπασμενα παντα τα πληρωνει ο νομιμος εκπροσωπος, υπαρχει αυτη η διαδικασια.

Μπορει σε εταιρικο, να οριστει καποιος σαν εκπροσωπος επικοινωνιας (ωστε και τηλεφωνικα να μπορει να εξυπηρετηθει αλλο ατομο), και βεβαια μπορει ο νομιμος να εξουσιοδοτησει ατομο η ατομα να εχουν την δυνατοτητα να προβαινουν σε αλλαγες.

 

Ακομα και για απλα πραγματα, οπως το να ανοιχτει μια γραμμη για roaming.Πρεπει να ειναι ετσι. Μπορει ο νομιμος να ΜΗΝ επιθυμει οι εργαζομενοι του να χρεωνουν τα κινητα τους στο εξωτερικο, οταν ειναι πχ διακοπες. Αυτος το επιλεγει, οχι ο χρηστης.

Παρα μα παρα πολλοι εταιρικοι εχουν τα User Groups. Τα user groups ειναι για τους περιορισμους, πχ, να καλει μονο αλλα εταιρικα και πουθενα αλλου, να καλει μονο καποια νουμερα επιλεγμενα, να καλει μονο εντος Ελλαδας κτλ κτλ.....αυτα, τα επιλεγει παντα ο νομιμος, δεν μπορει ο χρηστης να εχει την δυνατοτητα να το αλλαξει!!!

 

Φαντασου να ειχες επιχειρηση, με πχ, 30 ατομα, και ειχαν ολοι κινητο δικο σου, μονο να δεχονται κλησεις, και να καλουν τα υπολοιπα εταιρικα.Και να μπορουσαν να βγαλουν τον περιορισμο αυτο οποτε θελανε!!

Λυσεις υπαρχουν, και τις εχω αναφερει. Βαλε να σε εξουσιοδοτησουν, η να σε ορισουν υπευθυνο επικοινωνιας!!

Link to comment
Share on other sites

Oχι, μπορει να στειλει ενα ωραιο φαξ για τις αλλαγες που θελει! :p:p :p

Τη sim με fax θα του τη στείλουν;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημεράκι πέρασα να χαιρετίσω τα παιδιά από τη wind της γειτονιάς μου και πάνω στο "μπλα μπλα" μου δώσανε και μια νέα sim ...

 

Το λογότυπο άλλαξε και στο μενού της κάρτας ... γράφει κανονικότατα "Υπηρεσίες WIND" και σε κανένα υπομενού δεν υπάρχει η ΤΙΜ.

 

Η ΤΙΜ παρέμεινε μόνο στα προφίλ ιντερνετ, τα οποία δεν έχουν καμμία σχέση με την κάρτα.

 

Άρα όλα έγιναν σωστά εδώ... :wink:

Gia kartokinito milas i gia symbolaio?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oχι, μπορει να στειλει ενα ωραιο φαξ για τις αλλαγες που θελει! :p:p :p

 

 

 

Τη sim με fax θα του τη στείλουν;

 

 

Ειπα, φαξ για τις αλλαγες :p :lol: , οχι για την SIM, μην με εκνευριζεις κι εσυ Πετρο!!!!! :p :lol: hahah!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημεράκι πέρασα να χαιρετίσω τα παιδιά από τη wind της γειτονιάς μου και πάνω στο "μπλα μπλα" μου δώσανε και μια νέα sim ...

 

Το λογότυπο άλλαξε και στο μενού της κάρτας ... γράφει κανονικότατα "Υπηρεσίες WIND" και σε κανένα υπομενού δεν υπάρχει η ΤΙΜ.

 

Η ΤΙΜ παρέμεινε μόνο στα προφίλ ιντερνετ, τα οποία δεν έχουν καμμία σχέση με την κάρτα.

 

Άρα όλα έγιναν σωστά εδώ... :wink:

usim? καρτοκινητό? συμβόλαιο?

Link to comment
Share on other sites

ΜΑ ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΟΣΑ ΕΧΟΥΝ ΕΙΠΩΘΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ?

ΕΙΠΑΜΕ ΔΩΡΕΑΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ USIM(ΑΡΧΙΚΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ) ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ 19/07 ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ EMAIL ΠΟΥ ΣΤΑΛΘΗΚΑΝ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΖΗΤΗΣΕΙ-ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ Η WIND ,ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΔΩΡΕΑΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ,ΟΠΩΣ ΤΑ ΝΕΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ.

ΤΗΣ ΑΞΙΖΕΙ ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ.

ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ!

Link to comment
Share on other sites

Οι Περσινές USIM της TIM [οι γκρι με μπλε που από πίσω έγραφαν TIM 3G] στο χαρτονάκι της συσκευασίας, γράφουν USIM 64o 2.3

 

Οι USIM της TIM που μοιράστηκαν πριν λίγες εβδομάδες [οι μπλε που έχουν γραμμές τυπωμένου κυκλώματος] στο χαρτονάκι της συσκευασίας, γράφουν 64K USIM Postpaid V2.0

 

Οι νέες USIM της WIND, τι γραφουν πίσω στο χαρτονάκι σχετικά με τη Version?

Link to comment
Share on other sites

Gia kartokinito milas i gia symbolaio?

 

usim? καρτοκινητό? συμβόλαιο?

 

Συμβόλαιο και usim ... Όλα κανονικά δηλαδή... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι γράφει υπηρεσίες ΤΙΜ! Άστα να πάνε...τους έστειλα Mail δεν θα το αφήσω έτσι!

 

takeovernet έχουμε κόλλημα με το τι γράφει το κινητό μας..το έχουμε πει 1000δες φορές το πρόβλημα σου εσένα ποιο είναι?

 

petrosthegreat usim Μόνο σε συμβόλαια.

Η κάρτα όμως πάνω της (στο πλαστικό), γράφει WIND ή TIM;

 

Δεν ειναι στο όνομα μου το συμβόλαιο... Επιτόπου πας και παίρνεις νέα κάρτα και δουλεύει αμέσως;

Από τη στιγμή που το χτυπάει ο υπάλληλος του καταστήματος στον υπολογιστή μέχρι να ενεργοποιηθεί η νέα SIM και να απενεργοποιηθεί η παλιά, σε εμένα πήρε περίπου 20 δευτερόλεπτα!

 

Οι Περσινές USIM της TIM [οι γκρι με μπλε που από πίσω έγραφαν TIM 3G] στο χαρτονάκι της συσκευασίας, γράφουν USIM 64o 2.3

 

Οι USIM της TIM που μοιράστηκαν πριν λίγες εβδομάδες [οι μπλε που έχουν γραμμές τυπωμένου κυκλώματος] στο χαρτονάκι της συσκευασίας, γράφουν 64K USIM Postpaid V2.0

 

Οι νέες USIM της WIND, τι γραφουν πίσω στο χαρτονάκι σχετικά με τη Version?

USIM 64K V2.0

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα όμως πάνω της (στο πλαστικό), γράφει WIND ή TIM;

 

http://i140.photobucket.com/albums/r20/ptg1975/19072007.jpg

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ. οι νέες SIM της WIND έχουν πρόβλημα. Υπάρχει μια "κρυφή" καταχώρηση στη μνήμη καταλόγου της SIM που δημιουργεί πρόβλημα στις αντιγραφές τηλεφώνων από Μνήμη Τηλεφώνου σε SIM και αντίστροφα. Άλλαξα 2 SIM και συμβαίνει το ίδιο. Το πρόβλημα διερευνάται ...
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ. οι νέες SIM της WIND έχουν πρόβλημα. Υπάρχει μια "κρυφή" καταχώρηση στη μνήμη καταλόγου της SIM που δημιουργεί πρόβλημα στις αντιγραφές τηλεφώνων από Μνήμη Τηλεφώνου σε SIM και αντίστροφα. Άλλαξα 2 SIM και συμβαίνει το ίδιο. Το πρόβλημα διερευνάται ...

 

κρυφή καταχώρηση? :confused: που λέει τι?

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

κρυφή καταχώρηση? :confused: που λέει τι?

 

Για να είναι "κρυφή", προφανώς δε φαίνεται.

 

Εξηγώ:

με τη νέα SIM απείραχτη, αν πας Μνήμη SIM, δίνει 249 ελεύθερες θέσεις, 1 σε χρήση.

Αν πας να δεις περιεχόμενα μνήμης SIM (επαφές), λέει Επιλεγμένη Μνήμη ΚΕΝΗ!

Τώρα τι είναι αυτή η μία θέση που είναι γεμάτη, μόνο η WIND ξέρει, αν ξέρει.

Μπορεί να είναι overflow κάποιας άλλης περιοχής από απροσεξία, δε ξέρω.

 

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι στο δικό μου τουλάχιστον κινητό, αυτή η γεμάτη θέση φάντασμα, μπλοκάρει τη μεταφορά των τηλεφώνων (επαφών) από τη μνήμη του κινητού στη SIM και αντίστροφα.

Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα WIND που πήγα (Σταδίου) κάνανε ό,τι ήταν δυνατό για να λύσουν το πρόβλημα:

Μου έδωσαν 2η SIM WIND η οποία είχε το ίδιο πρόβλημα.

Κάλεσαν την τεχνικό, η οποία παίδεψε κινητό και SIM αρκετή ώρα, αντέγραψε τις επαφές σε άλλη SIM (TIM F2G) όπου αντιγράφησαν χωρίς πρόβλημα την οποία και μου χάρισε για backup (μήπως από το πέρα δώθε χαθούν οι επαφές τελικά). Αποτέλεσμα όμως δε προέκυψε.

 

Ενημέρωσα το CC τηλεφωνικά και γραπτά και περιμένω απάντηση.

 

Τι την ήθελα τη νέα SIM; μια χαρά ήμουν με τη SIM της ΤΙΜ!

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου sim wind πάντως, τέτοιο πρόβλημα δεν υπάρχει.

Στο κινητό μου (Κ750), στην κατάσταση μνήμης γράφει:

Μνήμη κάρτας SIM

Αριθμοί 0 (250)

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου sim wind πάντως, τέτοιο πρόβλημα δεν υπάρχει.

Στο κινητό μου (Κ750), στην κατάσταση μνήμης γράφει:

Μνήμη κάρτας SIM

Αριθμοί 0 (250)

 

Εγώ δοκίμασα 2 νέες κάρτες SIM WIND και είχαν και οι 2 το ίδιο πρόβλημα.

Ίσως μπορούν να μας βοηθήσουν οι υπόλοιποι φίλοι που έχουν νέες κάρτες WIND.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα 2 νέες κάρτες SIM WIND και είχαν και οι 2 το ίδιο πρόβλημα.

Ίσως μπορούν να μας βοηθήσουν οι υπόλοιποι φίλοι που έχουν νέες κάρτες WIND.

εμένα είχε κάτι τηλέφωνα αποθηκευμένα μέσα τα έσβησα και τελέιωσε το ζήτημα. με την καινούρια κάρτα γράφει wind σε σάς?

 

(καρτοκινητό έχετε?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...