Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tα themes που κατέβασα απο κάποιο site είναι σε WinZip File.

Έτσι μπαίνουν στο κινητό...;;; :worry:

 

όχι τα ξεζιπάρεις και βάζεις το αρχείο στον φάκελο "other" της memory card το τρεχεις απο εκεί και εγκαθίσταται

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

όχι τα ξεζιπάρεις και βάζεις το αρχείο στον φάκελο "other" της memory card το τρεχεις απο εκεί και εγκαθίσταται

 

OK, κάποια θεματάκια που βρίσκω σε site είναι και για το Ρ990... Θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το Ρ1 αν του τα βάλω ή όχι...;;; utz δεν είναι όλα τους...;;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις το zedge εκει εχει κ για το δικο μας κινητο θεματα αλλα μεσα στις σελ του p990.τα εχει αναμειγμενα.κ του p990 μπαινουν αλλα επειδη η μπαρα με την μπαταρια σημα κτλ ηταν στο κατω μερος της οθονης καποια θεματα δεν εφαρμοζουν πληρως.δοκιμασε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kalimera se olous. To thema pou antimetwpizw einai oti se orismena site pou mpainw mesw tou p1 mou zitaei to shockwave flash, px youtube klp. Gnorizei kaneis pou mporw na vrw kapoia ekdosi symvati i kapoion allo tropo gia na "paixoun" ta site?

 

 

Eyxaristw ek twn proterwn.

Link to comment
Share on other sites

Kalimera se olous. To thema pou antimetwpizw einai oti se orismena site pou mpainw mesw tou p1 mou zitaei to shockwave flash, px youtube klp. Gnorizei kaneis pou mporw na vrw kapoia ekdosi symvati i kapoion allo tropo gia na "paixoun" ta site?

 

 

Eyxaristw ek twn proterwn.

 

Δυστηχως το π1 δεν έχει φλας πλέιρ για να παίξει διαφορά φλας αρχεία στο νετ..όπως βίντεο στο γιου τιουμπ...ο μόνος τρόπος ειναι να αγοράσεις την τελευταία έκδοση της εφαρμογής core player η οποία σου δίνει τη δυνατότητα να βλέπεις αρχεία φλας..δυστηχως δεν μπορείς να την κατεβάσεις δωρεάν γιατί δεν έχει κρακ ακόμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετό καιρό με το p1i μπορώ να πω ότι ειναι απ τα καλήτερα κινητά που είχα (και ακόμη έχω) ,αλλά εφαρμογες που δουλεύαν σε προγενέστερα κινητά όπως η ηχογράφηση κλήσης που είναι σημαντική βοήθεια στη δουλειά μου δεν λειτουργεί :mad: ενω σε μια έρευνα που έκανα για τα κινητά της νοκια βρήκα πλήθος εφαρμογών . ΓΙΑΤΙ;;( λέω ) δεν καθιερώνη το s60 ή ότι είναι αυτο και η sony ericsson :cry:στα κινητά της; :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως το π1 δεν έχει φλας πλέιρ για να παίξει διαφορά φλας αρχεία στο νετ..όπως βίντεο στο γιου τιουμπ...ο μόνος τρόπος ειναι να αγοράσεις την τελευταία έκδοση της εφαρμογής core player η οποία σου δίνει τη δυνατότητα να βλέπεις αρχεία φλας..δυστηχως δεν μπορείς να την κατεβάσεις δωρεάν γιατί δεν έχει κρακ ακόμα...

 

Eyxaristw poly :)

Link to comment
Share on other sites

Προς τα κει παμε φιλε πετραν.οσο για την εφαρμογη που λες λειτουργει σε προγενεστερα κινητα που υποστηριζουν uiq.2.0 δηλαδη p900 k p910 αντιθετως το δικο μας ειναι uiq.3.0
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερω ειναι λιγο offtopic αλλα θελω ρωτήσω κατι που λογικα

επειδη και το κινητο προοριζεται για επαγκελματικη χρηση λογικα τα ατομα του forum θα εχουν εμειρια.

 

ενδιαφερομαι να αγωρασω ενα καλο handsfree bluetooth.

Δεν μιλαω ολη μερα βεβαια απλα τα φτινα motorola με εχουν κουρασει πλεον και

πιστευω ενα καλο θα μου εδινε και τη δυνατοτητα να μιαλο πιο πολυ αποφευγοντας να εχω κοντα το κινητο στο κεφαλι

 

λοιπον ειμαι μεταξυ του:

HBH-PV770(αν και λιγο γυναικειο αποτι βελπω απο φωτο)

HBH-IV840 η HBH-IV835(αυτο δεν ξερω κατα ποσο πευται ευκολα και αν πεταει πολυ εξω απο το αυτι ,βεβαια απο αυτι σε αυτι διαφερει αλλα μια γνωμη)

HBH-610 η HBH-610a (αυτο μου ειπαν οτι ειναι παλιο μοντελο που πηρα στην εξυπηρετηση πελατων γιατι δεν το εβρησκα ωντος πουθενα αλλα αν τα 2 προηγουμενα ειναι πιο πολυ για μουρη και δεν καθονται στο αυτι τοτε θα το ψαξω)

 

αν δεν βαριεσται τετοια εποχη που ειναι ριχτε μια βοηθεια!! :)

Link to comment
Share on other sites

ξερω ειναι λιγο offtopic αλλα θελω ρωτήσω κατι που λογικα

επειδη και το κινητο προοριζεται για επαγκελματικη χρηση λογικα τα ατομα του forum θα εχουν εμειρια.

 

ενδιαφερομαι να αγωρασω ενα καλο handsfree bluetooth.

Δεν μιλαω ολη μερα βεβαια απλα τα φτινα motorola με εχουν κουρασει πλεον και

πιστευω ενα καλο θα μου εδινε και τη δυνατοτητα να μιαλο πιο πολυ αποφευγοντας να εχω κοντα το κινητο στο κεφαλι

 

λοιπον ειμαι μεταξυ του:

HBH-PV770(αν και λιγο γυναικειο αποτι βελπω απο φωτο)

HBH-IV840 η HBH-IV835(αυτο δεν ξερω κατα ποσο πευται ευκολα και αν πεταει πολυ εξω απο το αυτι ,βεβαια απο αυτι σε αυτι διαφερει αλλα μια γνωμη)

HBH-610 η HBH-610a (αυτο μου ειπαν οτι ειναι παλιο μοντελο που πηρα στην εξυπηρετηση πελατων γιατι δεν το εβρησκα ωντος πουθενα αλλα αν τα 2 προηγουμενα ειναι πιο πολυ για μουρη και δεν καθονται στο αυτι τοτε θα το ψαξω)

 

αν δεν βαριεσται τετοια εποχη που ειναι ριχτε μια βοηθεια!! :)

 

 

Εμένα μου έλυσε τα χέρια το HBH-GV435a ...

Για μένα πολύ καλό και με πολύ μεγάλη διάρκεια μπαταρίας .... ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ όμως..

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

ξερω ειναι λιγο offtopic αλλα θελω ρωτήσω κατι που λογικα

επειδη και το κινητο προοριζεται για επαγκελματικη χρηση λογικα τα ατομα του forum θα εχουν εμειρια.

 

ενδιαφερομαι να αγωρασω ενα καλο handsfree bluetooth.

Δεν μιλαω ολη μερα βεβαια απλα τα φτινα motorola με εχουν κουρασει πλεον και

πιστευω ενα καλο θα μου εδινε και τη δυνατοτητα να μιαλο πιο πολυ αποφευγοντας να εχω κοντα το κινητο στο κεφαλι

 

λοιπον ειμαι μεταξυ του:

HBH-PV770(αν και λιγο γυναικειο αποτι βελπω απο φωτο)

HBH-IV840 η HBH-IV835(αυτο δεν ξερω κατα ποσο πευται ευκολα και αν πεταει πολυ εξω απο το αυτι ,βεβαια απο αυτι σε αυτι διαφερει αλλα μια γνωμη)

HBH-610 η HBH-610a (αυτο μου ειπαν οτι ειναι παλιο μοντελο που πηρα στην εξυπηρετηση πελατων γιατι δεν το εβρησκα ωντος πουθενα αλλα αν τα 2 προηγουμενα ειναι πιο πολυ για μουρη και δεν καθονται στο αυτι τοτε θα το ψαξω)

 

αν δεν βαριεσται τετοια εποχη που ειναι ριχτε μια βοηθεια!! :)

 

Αν μας δώσεις κανένα λίνκ απευθείας θα μας βοηθήσεις ,γιατί αλλιώς να κάτσουμε να ψάχνουμε σε διευθύνσεις για να τα δούμε είναι λίγο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones?cc=gr&lc=el#view=accessories&cdl=0&s=0&detail=0&cmp=0&acc_cid=18834&cid=0&acc_pid=0&pid=0

 

εκει τα εχει ολα

 

φιλε jkalimer μηπως ειναι ομως λιγο κουμουτσα...

γενικα δεν τα εχω δει αυτα που προανεφερα απο κοντα διοτι δεν μπορο να τα βρο καπου μαζεμενα αποτι βλεπω στα σαιτ καποια καταστηματα εχουν αυτα κποια τα αλλα...

γενικα ομω ς εχω χονια handfree και κατι θα καταλαβω αν μου πει καποιος καποαι πραγματα πανω στο καθε ενα....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε οταν λες τεχνικους του Ρ1 ποιους εννοεις;περνει 8 γκιγκα κ δε ξερουν τις τους γινεται πες τους.

ενωώ αυτούς που σου απαντάνε όταν παίρνεις τηλέφωνο στην καρτούλα της τεχνικης υποστίριξης που σου έχουν μέσα(την πορτοκαλιά:p) ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..έχω ένα πρόβλημα με το κινητό που μου έρχετε να το πετάξω απο τον 5ο όροφο...κάθε φορά που πάω να γράψω μύνημα..η εφαρμογή κλείνει και μου λέει dump filr created σφάλμα 21..ξέρεται τι μπορεί να συμβαίνει??ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..έχω ένα πρόβλημα με το κινητό που μου έρχετε να το πετάξω απο τον 5ο όροφο...κάθε φορά που πάω να γράψω μύνημα..η εφαρμογή κλείνει και μου λέει dump filr created σφάλμα 21..ξέρεται τι μπορεί να συμβαίνει??ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Καμιά αναβάθμιση δοκίμασες.?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση τώρα, επειδή έχω να μπω καιρό και δεν έχω παρακολουθήσει τα πιό τελευταία: ήταν εντάξει, έκανες αναβάθμιση και σου παρουσίασε το συγκεκριμένο πρόβλημα ή ξαφνικά στο έβγαλε?

 

Αν το παθαίνεις αυτό μετά από κάποια αναβάθμιση, τότε ξανακάνε αναβάθμιση.. ξαναπέρασέ του την..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτό που λές πιστεύω ότι θα είναι σαν την τελευταία λύση.επειδή θα μου σβηστούν τα πάντα απο μέσα.....μληπως υπάρχει καμία άλλη λύση??
Link to comment
Share on other sites

αυτό που λές πιστεύω ότι θα είναι σαν την τελευταία λύση.επειδή θα μου σβηστούν τα πάντα απο μέσα.....μληπως υπάρχει καμία άλλη λύση??

 

Για δοκιμασε και χωρις Τ9 !!!!!!!!!!!!!

βγαζει κατι κουφα !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα στο forum..

Διάβασα σχεδον όλες τις σελίδες του topic αλλά δεν με βοήθησαν και πολύ σε αυτο που θέλω γι'αυτο και απευθύνω την εξής ερώτηση:

 

Θέλω να συνδυάσω την αγορά ενος κινητού και ενος Gps ,αν πάρω το P1 κάνω δουλειά?Δεν έχω χρησιμοποιήσει ξανά Gps (τι να το κάνουμε στη Κρήτη άλλωστε :lol:?),αλλά σκοπευω να κανω οδικώς μια μέγαλη διαδρομή στην Ηπειρωτική Ελλάδα και πιστεύω οτι θα χρειαστώ ένα..Απλά επειδή ηρθε ο καιρός να αναπαυτεί το P900 μου μετά απο μια δύσκολη 5χρονη συμβίωση μαζί μου ,και επειδή θέλω πάλι το δίπτυχο Sony Ericsson + Οθόνη Αφης και φυσικά συν Gps( ,θα κάνω δουλειά με το P1 ή έχετε να προτείνετε κατι άλλο?

Ολες οι απόψεις δεκτές..Ευχαριστω..

SE P1i RULLS!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να πάρεις ένα PNA με Destinator 7 για σωστή πλοήγηση.

 

Tο P1 σαν κινητό μια χαρά θα σου βγει σαν αντικαταστάτης του P900, η πλοήγηση όμως είναι άλλο πράγμα.

 

Ας μιλήσουν όμως και οι κάτοχοι. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα στο forum..

Διάβασα σχεδον όλες τις σελίδες του topic αλλά δεν με βοήθησαν και πολύ σε αυτο που θέλω γι'αυτο και απευθύνω την εξής ερώτηση:

 

Θέλω να συνδυάσω την αγορά ενος κινητού και ενος Gps ,αν πάρω το P1 κάνω δουλειά?Δεν έχω χρησιμοποιήσει ξανά Gps (τι να το κάνουμε στη Κρήτη άλλωστε :lol:?),αλλά σκοπευω να κανω οδικώς μια μέγαλη διαδρομή στην Ηπειρωτική Ελλάδα και πιστεύω οτι θα χρειαστώ ένα..Απλά επειδή ηρθε ο καιρός να αναπαυτεί το P900 μου μετά απο μια δύσκολη 5χρονη συμβίωση μαζί μου ,και επειδή θέλω πάλι το δίπτυχο Sony Ericsson + Οθόνη Αφης και φυσικά συν Gps( ,θα κάνω δουλειά με το P1 ή έχετε να προτείνετε κατι άλλο?

Ολες οι απόψεις δεκτές..Ευχαριστω..

 

Λοιπόν, το κινητό σαν συσκευή σίγουρα είναι καλό και άξιο για αντικατάσταση του Ρ900 σας. Απο'κει και πέρα για το θέμα του GPS και την πλοήγηση, παίζει ρόλο καθαρά το πρόγραμμα που θα βάλεις στο κινητό για αυτή τη δουλειά..

 

Τα δύο πιό γνωστα, για ευνόητους λόγους, είναι το Garmin και το TomTom. Τώρα έχουν και τα δύο τα θετικά τους και τα αρνητικά τους.

Το ένα είναι πιό καλό σε κάλυψη στην Αθήνα, το άλλο είναι πιό καλό σε κάλυψη στην υπόλοιπη Ελλάδα, όμως μπορείς να τα έχεις εγκαταστημένα και περασμένα στην κάρτα μνήμης καί τα δύο.. χρησιμοποιώντας το βολικότερο την κάθε φορα.

 

Αλλά , δεν ξέρω κατα πόσο η πλοήγηση & η δουλειά τους είναι τόσο αξιόπιστη και σοβαρή όσο μιας καθαρά GPS συσκευής ή έστω ενός πιό "GPS κινητού"...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω P1 εδώ και ένα χρόνο και έχω το TOMTOM πρόγραμμα με δύο χάρτες (δεν χρειάζεσαι δύο προγράμματα). Ο ένας χάρτης καλύπτει άψογα την Αθήνα και τα πολύ βασικά της υπόλοιπης χώρας, ενώ ο χάρτης της Ανατολικής Ευρώπης είναι πολύ καλός για την υπόλοιπη Ελλάδα.

Προσωπικά είμαι σουπερ ευχαριστημένος με τον παραπάνω συνδιασμό και δεν μπορώ να πω οτι μου έχει λήψει το destinator.

Πρωτείνω ανεπιφύλακτα το P1 γι'αυτήν την δουλειά. Και η οθόνη είναι άριστη, και το ηχείο πολύ δυνατό και κάνει την πλοήγηση παιχνίδι.

Επίσης θεωρώ καλύτερο ένα κινητό να έχει εξωτερικό GPS γιατί και την μπαταρία της συσκευής δεν αδειάζει, αλλά και δεν χρειάζεται να τοποθετηθεί το κινητό ψηλά στο ταμπλό με συνέπεια να πέφτει το φως πάνω στην οθόνη. Το μόνο μειoνέκτιμα είναι αν είσαι πεζός όπου είναι δύσκολο να έχεις το εξωτερικό GPS.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

και εγώ μια απ τα ίδια!!!το garmin παρόλο που έχει πολύ ποιο καλούς χάρτες υστερεί υπερβολικά απέναντι στο tom tom όσον αφορά την ευχρηστία !!! η αναζήτηση στο garmin γίνετε με τον ποίο ηλίθιο τρόπο.!!!
http://www.inflatable.net/costumes/keno.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...