Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! 1 ερώτηση:

Είναι γνωστό το πρόβλημα των Symbian της SE,

σχετικά με τους ελληνικούς χαρακτήρες στα sms (πεζά = 70 χαρακτήρες).

Ήθελα να ρωτήσω αν με τις τελευταίες αναβαθμίσεις ή με το πιο πρόσφατο αρχείο γλώσσας έχει διορθωθεί το πρόβλημα στο P1,

ή αν η λύση παραμένει caps lock πριν ξεκινήσεις να γράφεις sms...

Ευχαριστώ!

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλημερα.Μια ερωτηση και απο μενα.Ειμαι σε wifi spot και σερφαρω κανονικα(χωρις χρεωση το spot).Για καποια στιγμη η επικοινωνια κινητου-spot διακοπτεται για καποιο λογο.Αυτοματα το κινητο συνεχιζει να ειναι συνδεμενο αλλα με gprs με χρεωση?Αν ναι τι πρεπει να κανω για να μην χρεωνομαι με gprs?Να διαγραψω την συνδεση internet της εταιρειας(vodafone) ειναι η μονη λυση?
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.Μια ερωτηση και απο μενα.Ειμαι σε wifi spot και σερφαρω κανονικα(χωρις χρεωση το spot).Για καποια στιγμη η επικοινωνια κινητου-spot διακοπτεται για καποιο λογο.Αυτοματα το κινητο συνεχιζει να ειναι συνδεμενο αλλα με gprs με χρεωση?Αν ναι τι πρεπει να κανω για να μην χρεωνομαι με gprs?Να διαγραψω την συνδεση internet της εταιρειας(vodafone) ειναι η μονη λυση?

 

σε μενα οταν εχει αποσυνδεθει μολις πατισω σε νεα σελιδα με ρωταει για την συνδεση οποτε καταλαβενω οτι εχει αποσυνδεθει και ξανα κανω κονε μια απλη λυση ειναι να το βαλεις σε flight mode αν φυσικα δεν χρειαζεσε το τηλ εκεινη τη στιγμη

Link to comment
Share on other sites

σε μενα οταν εχει αποσυνδεθει μολις πατισω σε νεα σελιδα με ρωταει για την συνδεση οποτε καταλαβενω οτι εχει αποσυνδεθει και ξανα κανω κονε μια απλη λυση ειναι να το βαλεις σε flight mode αν φυσικα δεν χρειαζεσε το τηλ εκεινη τη στιγμη

 

Ευχαριστω για την απαντηση!Εμενα γιατι δεν με ρωταει οταν διακοποει το wi-fi kαι μπενει το gprs?:ninja:

Δεν υπαρχει καποια ρυθμιση που να λεει π.χ συνδεσεις gprs η wi-fi και να κλικαρουμε αντιστοιχα?Κατι τετιοιο υπαρχει στις συνδεσεις αλλα οταν κλικαρω default wi -fi account ξεκλικαρετε αυτοματα με αποτελεσμα να μπαινει μονο του το gprs και να χρεωνομε.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να φτιάξεις μία ομάδα συνδέσεων και να ορίσεις την σειρά που θέλεις να γίνονται οι συνδέσεις. Στην ομάδα αυτή θα βάλεις μόνο το Wifi, και θα επιλέγεις την συγγεκριμένη ομάδα για να συνδεθείς στο διαδίκτυο.

Θα πας Πινακα Ελέγχου>Συνδέσεις>Λογαριασμοί Ιντερνετ>Ομάδες

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να φτιάξεις μία ομάδα συνδέσεων και να ορίσεις την σειρά που θέλεις να γίνονται οι συνδέσεις. Στην ομάδα αυτή θα βάλεις μόνο το Wifi, και θα επιλέγεις την συγγεκριμένη ομάδα για να συνδεθείς στο διαδίκτυο.

Θα πας Πινακα Ελέγχου>Συνδέσεις>Λογαριασμοί Ιντερνετ>Ομάδες

OK ευχαριστω .ελπιζω να βγει.:)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα το κινητό,αλλά θα το ανοίξω στα γενέθλιά μου στις 23 Αυγούστου. Το πήρα 299€ απ'το πλαίσιο πάτρας.Έχω μεγάλη αγωνια
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να φτιάξεις μία ομάδα συνδέσεων και να ορίσεις την σειρά που θέλεις να γίνονται οι συνδέσεις. Στην ομάδα αυτή θα βάλεις μόνο το Wifi, και θα επιλέγεις την συγγεκριμένη ομάδα για να συνδεθείς στο διαδίκτυο.

Θα πας Πινακα Ελέγχου>Συνδέσεις>Λογαριασμοί Ιντερνετ>Ομάδες

 

εγω μεσα στο λογαρισμοι ιντερνετ- ομαδες εχω βαλει και το wifi και το gprs στην ιδια ομαδα με πρωτη το wifi και ειναι οκ χωρις να φτιξω ξεχωριστη ομαδα για το καθενα

Link to comment
Share on other sites

Από Cosmote έχει εξαφανιστεί το κινητό. Ούτε στο κατάστημα εδώ στο Ηράκλειο δεν το έχουν, ούτε στα κεντρικά της Αθήνας που πήρα τηλέφωνο. Ελπίζω να μην περιμένω πολύ.

Λέτε να υπάρχει κάποια περίπτωση να μην βγάζουν άλλα?

 

Εγώ το αγόρασα την Τρίτη απ'το κατάστημα του ΟΤΕ στον Πόρο Ηρακλείου.Πέμπτη έκανα την παραγγελια και Τρίτη το είχα..Για κάνε ένα κόπο..

SE P1i RULLS!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόννια πολλά...μια ερώτηση.....μήπως ξέρεται κάτι που θα μπορώ να βλέπω βίντεο απο το youtube οταν μπαίνω απο το κινητό??ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Link to comment
Share on other sites

scarface, γίνεται.

 

Παντελή, μην είσαι τόσο απαισιόδοξος.

 

Έχετε pm και οι 2.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

scarface, γίνεται.

 

Παντελή, μην είσαι τόσο απαισιόδοξος.

 

Έχετε pm και οι 2.

 

Πως γίνεται...;;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

scarface, γίνεται.

 

Παντελή, μην είσαι τόσο απαισιόδοξος.

 

Έχετε pm και οι 2.

 

ειμαστε πολλοι οι απαισιοδοξοι για γραψτω εδω να δουμε τι γινετε

Link to comment
Share on other sites

@naso αυτη η εκδοση ειναι για νοκια s60 3d την ειχα δε και εγω. το εβαλες στο π1 και λειτουργει???κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

@naso αυτη η εκδοση ειναι για νοκια s60 3d την ειχα δε και εγω. το εβαλες στο π1 και λειτουργει???κανονικα?

 

Το εγκατέστησα, αλλά δεν δείχνει να ανοίγει τίποτα απ' τον Browser του κινητού. Βέβαια, και μέσα απ' το interface του δεν μπόρεσα να κάνω paste το link του youtube μπας και δουλέψει.

Τι να πω;

Στο thread έγραφε και UIQ3. Δεν έχω όρεξη να ασχοληθώ τώρα όμως. Βαριέμαι. Θα το δω πάλι αύριο.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το άνοιξα σήμερα.Μια ερώτηση: Άν θέλω να βάλω προσωρινά αγγλικά( για να γράψω το email μου π.χ)χωρίς να χρειάζεται να πατάω τα κουμπιά 400 φορές για να βρω τον κατάλληλο αγγλικό χαρακτήρα,πως γίνεται να το κάνω?Επίσης μετά την αναβάθμιση στο τελευταίο firmware, δεν μπορώ να μπώ στο ιντερνετ. Ξέρει κανείς γιατί?συνδέεται στο router αλλα μου λέει όπου κι'αν πάω ο διακομιστής δεν βρέθηκε
Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα, αλλά δεν δείχνει να ανοίγει τίποτα απ' τον Browser του κινητού. Βέβαια, και μέσα απ' το interface του δεν μπόρεσα να κάνω paste το link του youtube μπας και δουλέψει.

Τι να πω;

Στο thread έγραφε και UIQ3. Δεν έχω όρεξη να ασχοληθώ τώρα όμως. Βαριέμαι. Θα το δω πάλι αύριο.

 

 

Άν πας στο m.youtube.com και πατήσεις ένα βίντεο θα στο δείξει το κινητό χωρις κανένα πρόγραμμα.Δοκίμασέ το

Link to comment
Share on other sites

Άν πας στο m.youtube.com και πατήσεις ένα βίντεο θα στο δείξει το κινητό χωρις κανένα πρόγραμμα.Δοκίμασέ το

 

Εσύ το έχεις δοκιμάσει;

Γιατί εγώ το έκανα μόλις τώρα και ΔΕΝ δούλεψε.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ το έχεις δοκιμάσει;

Γιατί εγώ το έκανα μόλις τώρα και ΔΕΝ δούλεψε.

]το δοκίμασα και δούλεψε. Επίσης έλυσα και το πρόβλημα με το ιντερνέτ και δουλευουν όλα μιά χαρά! :)

Link to comment
Share on other sites

]το δοκίμασα και δούλεψε. Επίσης έλυσα και το πρόβλημα με το ιντερνέτ και δουλευουν όλα μιά χαρά! :)

 

Αν θέλεις μας λες ακριβώς τι έχεις κάνει, διότι εγώ.... :( :( :( δεν τα κατάφερα!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις μας λες ακριβώς τι έχεις κάνει, διότι εγώ.... :( :( :( δεν τα κατάφερα!

 

απο οτι φαινετε εχει να κανει με τα ρουτερ και τις ρυθμισεις σε αλους λειτουργει και σε αλλους οχι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...