Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει πιθανότητα (μακροπρόθεσμα ή βραχυπρόθεσμα) να γίνει μία ριζική αλλαγή στην εικόνα του εικονα του myphone?(π.χ. αλλαγή στο logo,στα χρώματα,στο look γενικότερα...

Όχι πως δεν είναι ωραία η εικόνα του site αλλά λογικά κάποτε πρέπει να γίνει μία άλλαγη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπάρχει πιθανότητα (μακροπρόθεσμα ή βραχυπρόθεσμα) να γίνει μία ριζική αλλαγή στην εικόνα του εικονα του myphone?(π.χ. αλλαγή στο logo,στα χρώματα,στο look γενικότερα...

Όχι πως δεν είναι ωραία η εικόνα του site αλλά λογικά κάποτε πρέπει να γίνει μία άλλαγη!

 

Γιατί λογικά;

 

Το forum του myphone είναι το καλύτερο οπτικά από όσα έχω δει. Δεν βλέπω για ποιό λόγο να αλλάξει...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λογικά;

 

Το forum του myphone είναι το καλύτερο οπτικά από όσα έχω δει. Δεν βλέπω για ποιό λόγο να αλλάξει...

Δεν έχεις δει πολλά fora τα τελευταία 2-3 χρόνια, έτσι? :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις δει πολλά fora τα τελευταία 2-3 χρόνια, έτσι? :p

 

Κακίες. :p

 

Σοβαρά, ποιό forum βρίσκεις καλύτερο;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτήτως περιεχομένου κλπ, από άποψη όψης και λειτουργικότητας του insomnia π.χ. κλάσεις ανώτερο.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ανεξαρτήτως περιεχομένου κλπ, από άποψη όψης και λειτουργικότητας του insomnia π.χ. κλάσεις ανώτερο.

 

Προσωπική άποψη. Εμένα λ.χ. δεν μου αρέσουν καθόλου οι διαφημίσεις στο πλάι, ούτε το layout των απαντήσεων - υπογραφών - avatars κλπ...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αφού απαγορεύεται να φτιάχνουμε ποστ του τύπου Ευχαριστώ, τότε αν γίνεται να δημιουργήσετε ένα κουμπάκι thank you ή reputation.

 

Το έχουμε πει αυτό,μου είπε και ο admin να ανοίξω ένα θέμα για το thanks button αλλά το αγνόησε...

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει αυτό,μου είπε και ο admin να ανοίξω ένα θέμα για το thanks button αλλά το αγνόησε...

Το να μην βρήκε χρόνο να ασχοληθεί δε σου πέρασε από το μυαλό; :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το να μην βρήκε χρόνο να ασχοληθεί δε σου πέρασε από το μυαλό; :p

 

Επειδή τυχαίνει να έχω εμπειρία με vBulletin 3.7.3, μπορώ να σε πληροφορήσω πως η διαδικασία περιλαμβάνει μόνο 1-2 κλικ.

Φυσικά ο ΜsK όλο και για κάποιον λόγο δεν θα το έχει εφαρμόσει ακόμη και αυτό το σέβομαι, πάντως εγώ αν χρειαστεί μπορώ να βοηθήσω

Φιλικά πάντα:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αν υπάρχει κάποιος που βλέπει το θέμα.. μπορεί να μου πει γιατί οι σελίδες του myphone χρειάζονται να κάνουν τόσο μεγάλο upload για να ανοίξουν? Επίσης φορτώνουν ξανά και ξανά οι ίδιες εικόνες.

Είναι κάπως αργή η πλοήγηση σε σχέση με άλλα sites!

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κάποιος που βλέπει το θέμα.. μπορεί να μου πει γιατί οι σελίδες του myphone χρειάζονται να κάνουν τόσο μεγάλο upload για να ανοίξουν? Επίσης φορτώνουν ξανά και ξανά οι ίδιες εικόνες.

Είναι κάπως αργή η πλοήγηση σε σχέση με άλλα sites!

 

Αργή; Δεν θα το έλεγα. Μήπως φταίει η σύνδεση σου;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η σύνδεσή μου. Το myphone δεν είναι το μόνο site που μπαίνω! Όπως έγραψα και παραπάνω είναι πιο αργή η πλοήγηση σε σχέση με άλλα sites.

Αν παρατηρήσεις όταν μπαίνεις σε κάποια άλλη σελίδα, κάνει ελάχιστο upload για να ανοίξει η σελίδα.. ενώ στο myphone κάνει σχετικά μεγάλο upload (πολύ μεγάλο θα έλεγα.. πιο μεγάλο και από το download της σελίδας)

Και τέλος, στις περισσότερες σελίδες όταν μπαίνεις σε υποσυνδέσμους, δεν φορτώνει ξανά τις εικόνες που υπήρχαν στην προηγούμενη σελίδα πχ τα κουμπιά είναι στάνταρ σε όλους τους υποσυνδέσμους! Στο myphone αυτό το πράγμα γίνεται.. φορτώνουν ξανά και ξανά οι ίδιες εικόνες!

 

Πιστεύω είναι αρκετά κατανοητά αυτά που λέω.. αλλά απάντηση δεν βλέπω!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που μένω και Κύπρο και έχω και τόσο αργή σύνδεση (512 KB :p :p :p ... ) , το Myphone ανοίγει πολύ γρήγορα... Δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η σύνδεσή μου. Το myphone δεν είναι το μόνο site που μπαίνω! Όπως έγραψα και παραπάνω είναι πιο αργή η πλοήγηση σε σχέση με άλλα sites.

Αν παρατηρήσεις όταν μπαίνεις σε κάποια άλλη σελίδα, κάνει ελάχιστο upload για να ανοίξει η σελίδα.. ενώ στο myphone κάνει σχετικά μεγάλο upload (πολύ μεγάλο θα έλεγα.. πιο μεγάλο και από το download της σελίδας)

Και τέλος, στις περισσότερες σελίδες όταν μπαίνεις σε υποσυνδέσμους, δεν φορτώνει ξανά τις εικόνες που υπήρχαν στην προηγούμενη σελίδα πχ τα κουμπιά είναι στάνταρ σε όλους τους υποσυνδέσμους! Στο myphone αυτό το πράγμα γίνεται.. φορτώνουν ξανά και ξανά οι ίδιες εικόνες!

 

Πιστεύω είναι αρκετά κατανοητά αυτά που λέω.. αλλά απάντηση δεν βλέπω!

 

Καλά, χαλάρωσε, δεν σε είπαμε και καμπούρη! :p

 

Το μήνυμα σου το πόσταρες χθες, κάνε λίγη υπομονή και οι αρμόδιοι θα απαντήσουν. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Απλά ξεκαθαρίζω το πρόβλημα για να μην γράφει ο καθένας ότι να 'ναι!

 

Το συγκεκριμένο θέμα το έχω παρατηρήσει από τότε που έγινε αναβάθμιση του myphone (που άλλαξε server..) και το είχα γράψει στο αντίστοιχο θέμα πριν μήνες αλλά ούτε τότε πήρα απάντηση γι' αυτό και είπα να ξαναρωτήσω εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρατε τι θα ήθελα,αν και δεν ξέρω αν υπάρχει σε άλλα sites.Να μπορούσαμε να έχουμε μια αναζήτηση και να πληκτρολογούσαμε εκεί το τίτλο του άρθρου πουθέλουμε, ώστε να μην καθόμαστε και να ψάχνουμε με τις ώρες.........
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν ξέρω από διαχείριση φόρουμ αλλά έχω μια σκέψη - απορία να μοιραστώ:

Προφανώς το φόρουμ αυτό έχει αποφασίσει για κάποιους λόγους ότι προτιμά να έχει νήματα με εκατοντάδες σελίδες παρά πολλά μικρότερα νήματα.

Ως χρήστης παρατηρώ ότι αυτό έχει τα καλά του -έχει και τα κακά του βέβαια.

Τα νήματα με τα πάρα πολλά ποστ είναι λογικό να "θάβουν" απαντήσεις σε πολύ συνηθισμένες ερωτήσεις που επανέρχονται συνεχώς. Έτσι έχω διαβάσει στο εξάμηνο που παρακολουθώ το φόρουμ πολλές, μα πολλές φορές την ερωταπάντηση "πώς μεταφέρω χρόνο από ένα κινητό σε άλλο" ή "η επιδότηση μου είναι μικρή τι να κάνω για να την μεγαλώσω :lol: " και είναι κουραστικό αυτό ιδιαίτερα όταν αυτά τα ποστ παρεμβάλονται ανάμεσα σε αλλα πιο ουσιαστικά (κατά τη γνώμη μου) θέματα που συζητάμε στο νήμα εκείνο.

Βέβαια φταίνε και οι χρήστες που δεν κάνουν "αναζήτηση" πρώτα πριν ποστάρουν, αλλά όταν θες να ρωτήσεις κάτι για το CU για παράδειγμα και δεις ότι το σχετικό thread έχει 2726 απαντήσεις από το 2003 :wacko:, ε, κάπως σου έρχεται, και λες που να ψάχνω τώρα, ας ποστάρω κι εγώ άλλο ένα, το 2727ο ποστ του νήματος για να (ξανα)ρωτήσω κι εγώ τη ***κία μου και δεν πειράζει μωρέ.

Αλλά μάλλον αυτό το προτιμάμε παρά να έχουμε 100 ενεργά νήματα που και πάλι θα θάβονται στις πίσω σελίδες και θα ξανανοίγουν τα ίδια θέματα οι χρήστες και οι μοντς θα πρέπει να σβήνουν και να μεταφέρουν συνεχώς...

Σωστά;

 

Επίσης όσο αφορά το search, εγώ που μάλλον είμαι χαζή, δεν βρίσκω ποτέ αυτό που ψάχνω για λόγους που δεν έχω καταφέρει να κατανοήσω -μάλλον δεν έχω καταλάβει πώς λειτουργεί το search μας και δεν σκοπεύω καθήσω να :rtfm: για να καταλάβω το ****search...

Ότι θέλω το ψάχνω τελικά από το google και το βρίσκω :p και αγνοώ το search του φόρουμ, απλά...

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε ο αρμόδιος Mod να πάει στο πρώτο ποστ του θέματος και φτιάχνει ένα FAQ με τις πιο συχνές ερωτήσεις.

 

Αλλά υπάρχουν 2 προβλήματα:

 

1)Πάλι κάποιοι θα ξαναρωτάνε τα ίδια πράγματα αγνοώντας το FAQ

2)Δεν υπάρχει πρόθεση να γίνει κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε ο αρμόδιος Mod να πάει στο πρώτο ποστ του θέματος και φτιάχνει ένα FAQ με τις πιο συχνές ερωτήσεις.

Και φυσικά δεν θα το κοιτάει κανένας και όλοι θα κάνουν τις ίδιες και τις ίδιες ερωτήσεις. Deja vu;)

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε ο αρμόδιος Mod να πάει στο πρώτο ποστ του θέματος και φτιάχνει ένα FAQ με τις πιο συχνές ερωτήσεις.

 

Εννοείς π.χ. κάτι σαν αυτό, να μετατραπεί σε κάτι σαν αυτό;

 

Αυτό θα ήταν το ιδανικό, όλη η γνώση μαζεμένη σε λίγα ποστς :p αλλά υπάρχουν αντικειμενικές δυσκολίες.

 

1) Ποιος θα κάτσει να το κάνει;

2) Άντε πες ότι βρήκες έναν κουζουλό και έκατσε και τα σταχυολόγησε. Ποιος θα το ανανεώνει;

2)Άντε, βρίσκεται και κάποιος να το ανανεώνει. Ποιος θα το διαβάζει μετά; Όπως αναγνώρισες και εσύ, όλοι προτιμούν την εύκολη λύση :)

4) Άντε, πες ότι γίνονται όλα αυτά. Πόσο θα κρατήσει το σκηνικό? Σε 3 μήνες θα έχει βγει νέο μοντέλο. Πάλι η ίδια δουλειά θα γίνεται;

 

Εμένα πάντως για να συμπτύξω 220 ποστς, μου πήρε 1 εβδομάδα. Αυτό άραγε πόσο θα έπαιρνε σε κάποιον ήρωα????

 

Εν τέλει, η κατάσταση είναι προβληματική, ναι, αλλά δεν υπάρχει και βιώσιμη/ρεαλιστική λύση.

Link to comment
Share on other sites

Που λετε ξυπναω σημερα το πρωι και λεω μεσα μου "Ξερεις ρε τι λειπει απο το myphone forum; Ενα chatbox." Δν θα 'ταν γ*μ*τ* αν ειχε ενα chatbox, εεεε;;;
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς π.χ. κάτι σαν αυτό, να μετατραπεί σε κάτι σαν αυτό;

 

Αυτό θα ήταν το ιδανικό, όλη η γνώση μαζεμένη σε λίγα ποστς :p αλλά υπάρχουν αντικειμενικές δυσκολίες.

 

1) Ποιος θα κάτσει να το κάνει;

2) Άντε πες ότι βρήκες έναν κουζουλό και έκατσε και τα σταχυολόγησε. Ποιος θα το ανανεώνει;

2)Άντε, βρίσκεται και κάποιος να το ανανεώνει. Ποιος θα το διαβάζει μετά; Όπως αναγνώρισες και εσύ, όλοι προτιμούν την εύκολη λύση :)

4) Άντε, πες ότι γίνονται όλα αυτά. Πόσο θα κρατήσει το σκηνικό? Σε 3 μήνες θα έχει βγει νέο μοντέλο. Πάλι η ίδια δουλειά θα γίνεται;

 

Εμένα πάντως για να συμπτύξω 220 ποστς, μου πήρε 1 εβδομάδα. Αυτό άραγε πόσο θα έπαιρνε σε κάποιον ήρωα????

 

Εν τέλει, η κατάσταση είναι προβληματική, ναι, αλλά δεν υπάρχει και βιώσιμη/ρεαλιστική λύση.

Όταν υπάρχουν άνθρωποι που έχουν μεράκι,όλα γίνονται. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...