Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με εχει ενοχλησει οτι κλειδωνονται απο τους mods πολυ ευκολα θεματα , κατα την γνωμη μου οχι για τοσο σοβαρους λογους(πχ για offtopic μηνυματα).αν δεν υπαρχουν εντονα παραπονα απο τους χρηστες που χρησιμοποιουν το θεμα δεν το θεωρω απαραιτητο να κλειδωθει και μαλιστα να υπαρχουν επιπλεον κυρωσεις σε ορισμενα μελη.

ευχαριστω

 

Συμφωνώ, δεν βλέπω κανένα λόγο για να υπάρχει τόση σπουδή στο κλείδωμα

θεμάτων όταν μάλιστα είναι ακόμη ζωντανά και έχουν κάτι να προσφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν είναι ακριβώς πρόταση για βελτίωση, αλλά τις τελευταίες δύο μέρες το site καθυστερεί ιδιαίτερα να φορτώσει, ενώ πολύ συχνά μου πετάει μήνυμα «ο διακομιστής που φιλοξενεί τις σελίδες του myphone κλπ...». Σε τι μπορεί να οφείλεται αυτό;

 

Αυξημένη κίνηση, προφανώς. Θα γίνουν εργασίες στο εγγύς μέλλον ώστε να βελτιωθεί η κατάσταση στις ώρες αιχμής.

 

Συμφωνώ, δεν βλέπω κανένα λόγο για να υπάρχει τόση σπουδή στο κλείδωμα

θεμάτων όταν μάλιστα είναι ακόμη ζωντανά και έχουν κάτι να προσφέρουν.

 

Το γράψατε όμως ήδη, εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2060699

Σας παρέπεμψα εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2058117#post2058117

Όπου ο Βασίλης σας παρέπεμψε εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=184042

 

Είναι τόσο δύσκολο να γίνει αυτό που σας ζητάει ο Βασίλης; Μας βοηθάει αρκετά να τα έχουμε όλα τα παρόμοια μηνύματα, συγκεντρωμένα σε ένα θέμα. Βοηθάει και εμάς και τους χρήστες, που τυχόν αναζητούν πληροφορίες. Κάνατε την επιλογή σας, σας βοήθησαν τα μέλη, αγοράσατε αυτοκίνητο (καλορίζικο) ενώ ο moderator σας πρότεινε να μοιραστείτε τις εμπειρίες σας πλέον στο αρμόδιο θέμα. Αν ο καθένας διατηρούσε δικό του θέμα για το (δικό του) αυτοκίνητο σε ένα forum τηλεπικοινωνιών (!) τότε θα έπρεπε να γίνουμε mycars.gr. Ναι, ξέρω και σίγουρα έχω σκεφτεί και εγώ να καταργήσω την περιοχή αυτή. Αυτό είναι όμως ένα άλλο θέμα.

 

Σε κάθε περίπτωση, αν έχετε (ακόμη) απορία για τους λόγους για τους οποίους κλειδώθηκε το θέμα, ευλόγως, στείλτε PM στο Βασίλης[/member] να σας για να του πείτε και εσείς την άποψή σας. Μπορείτε αν θέλετε να του ζητήσετε ευγενικά να μεταφέρει και το τελευταίο σας μήνυμα στο επίμαχο θέμα, στο νεότερο, ώστε να μην «χαθεί». Σε κάθε περίπτωση όμως, θα πρέπει να γνωρίζετε ότι το κλείδωμα θεμάτων «επιλογής αντικειμένου» γίνεται σε όλες τις περιστάσεις, ακόμη και αν πρόκειται για κινητά τηλέφωνα στους διαξιφισμούς, πόσο μάλλον για αυτοκίνητα / μηχανάκια. Ένα PM θα έπρεπε να είχατε στείλει για να λυθούν οι απορίες σας. Αυτό γίνεται σε όλες τις ανάλογες περιστάσεις.

 

Τέλος, είμαστε off-topic, οπότε τα μηνύματά μας θα αφαιρεθούν σε εύλογο χρονικό διάστημα. :)

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την κατανόηση. Στη διάθεσή σας και εγώ και ο Βασίλης για οποιαδήποτε απορία με PM.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης καλό θα ήταν τα κλειδωμένα θέματα μιας και δεν έχουν τίποτα να προσφέρουν να πηγαίνουν κατευθείαν στις τελευταίες σελίδες!;)
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης καλό θα ήταν τα κλειδωμένα θέματα μιας και δεν έχουν τίποτα να προσφέρουν να πηγαίνουν κατευθείαν στις τελευταίες σελίδες!;)

 

Υπάρχουν κλειδωμένα θέματα τα οποία έχουν πράγματα να προσφέρουν...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχουν κλειδωμένα θέματα τα οποία έχουν πράγματα να προσφέρουν...

 

Παιδιά ΠΑΡΑΓΙΝΕ το κακό με τον απασχολημένο server 45 λεπτά περίμενε ήμουν!!!ΕΛΕΟΣ!!!!:ninja::cry::!:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν αντιμετωπίζω πλέον πρόβλημα... Φυσικά δεν μπαίνω πλέον και τόσο συχνά... Ίσως είναι η ώρα που μπαίνεις...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να μπουν τα : highlight , spoiler , delete στην μπαρα πανω απο τα μηνυματα που γραφουμε :O ?

 

Διπλα απο τους κωδικες html , php κλπ ...

 

 

Thanks VeCo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κάθε φορά που υπάρχουν 1000+ online χρήστες σερνόμαστε.

 

Δεν παλεύεται σήμερα η κατάσταση,και το φαινόμενο είναι αρκετά συχνό...

Link to comment
Share on other sites

Όντως σήμερα το μεσημεράκι είχε κανα 1000 χρήστες μέσα και μού 'βγαλε κανα 2 φορές ότι είναι απασχολημένος ο σέρβερος

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια, ο server ηταν ΧΑΛΙΑ χτες βραδυ, δεν εβλεπα ΚΑΝ την σελιδα οτι ειναι απασχολημενος ο διακομιστης, αλλα ενα time out error(!!!) αργοτερα εβλεπα την σελιδα οτι ειναι απασχολημενος ο διακομιστης, και πολυ αργοτερα αρχισα να βλεπω σελιδες του φορουμ

 

Μεχρι και τις 23:00 χτες το βραδυ, δεν μπορουσα ουτε καν να ανοιξω σελιδα.

 

Ο provider (rackspace) δεν ξερω αν δινει dedicated στο myphone, αλλα μαλλον οχι, μιας και σερνεται σε ωρες αιχμης Αμερικης.

 

Ενδεικτικα, την ιδια ακριβως ωρα, το adslgr.com , με περισσοτερους επισκεπτες, επισης hostarismeno στην αμερικη (xlhost) πετουσε και δεν ειχε κανενα προβλημα.

 

Σιγουρα μιλαμε για αδυναμια του hosting provider. Ειτε απαιτειται αλλαγη η αναβαθμιση της λυσης που εχει επιλεγει....ειναι συχνο φαινομενο πλεον, και δεν ειναι ωραιο.

 

Δεν εχω ξαναδει φορουμ να βγαινει ΤΟΣΟ συχνα εκτος μαχης λογω φορτου....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ο server ηταν ΧΑΛΙΑ χτες βραδυ, δεν εβλεπα ΚΑΝ την σελιδα οτι ειναι απασχολημενος ο διακομιστης, αλλα ενα time out error(!!!) αργοτερα εβλεπα την σελιδα οτι ειναι απασχολημενος ο διακομιστης, και πολυ αργοτερα αρχισα να βλεπω σελιδες του φορουμ

 

Μεχρι και τις 23:00 χτες το βραδυ, δεν μπορουσα ουτε καν να ανοιξω σελιδα.

 

Ο provider (rackspace) δεν ξερω αν δινει dedicated στο myphone, αλλα μαλλον οχι, μιας και σερνεται σε ωρες αιχμης Αμερικης.

 

Ενδεικτικα, την ιδια ακριβως ωρα, το adslgr.com , με περισσοτερους επισκεπτες, επισης hostarismeno στην αμερικη (xlhost) πετουσε και δεν ειχε κανενα προβλημα.

 

Σιγουρα μιλαμε για αδυναμια του hosting provider. Ειτε απαιτειται αλλαγη η αναβαθμιση της λυσης που εχει επιλεγει....ειναι συχνο φαινομενο πλεον, και δεν ειναι ωραιο.

 

Δεν εχω ξαναδει φορουμ να βγαινει ΤΟΣΟ συχνα εκτος μαχης λογω φορτου....

 

Ακριβώς.Όταν το myphone πλησιάζει τα 1000 online μέλη,η κατάσταση είναι ΠΑΝΤΑ τραγική.

:X

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ο server ηταν ΧΑΛΙΑ χτες βραδυ, δεν εβλεπα ΚΑΝ την σελιδα οτι ειναι απασχολημενος ο διακομιστης, αλλα ενα time out error(!!!) αργοτερα εβλεπα την σελιδα οτι ειναι απασχολημενος ο διακομιστης, και πολυ αργοτερα αρχισα να βλεπω σελιδες του φορουμ

 

Μεχρι και τις 23:00 χτες το βραδυ, δεν μπορουσα ουτε καν να ανοιξω σελιδα.

 

Ο provider (rackspace) δεν ξερω αν δινει dedicated στο myphone, αλλα μαλλον οχι, μιας και σερνεται σε ωρες αιχμης Αμερικης.

 

Ενδεικτικα, την ιδια ακριβως ωρα, το adslgr.com , με περισσοτερους επισκεπτες, επισης hostarismeno στην αμερικη (xlhost) πετουσε και δεν ειχε κανενα προβλημα.

 

Σιγουρα μιλαμε για αδυναμια του hosting provider. Ειτε απαιτειται αλλαγη η αναβαθμιση της λυσης που εχει επιλεγει....ειναι συχνο φαινομενο πλεον, και δεν ειναι ωραιο.

 

Δεν εχω ξαναδει φορουμ να βγαινει ΤΟΣΟ συχνα εκτος μαχης λογω φορτου....

 

+1, με τα ίδια ακριβώς προβλήματα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σέρνεται... :down:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σέρνεται... :down:

AAAAAAAAN μπει σέρνεται... Έλα που δεν μπαίνει όμως.... http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/thumbsdown.gif

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες, έχει γίνει κανόνας το μήνυμα:

Αυτήν τη στιγμή ο διακομιστής που φιλοξενεί τις ιστοσελίδες του myPhone.gr είναι ιδιαίτερα απασχολημένος. Ζητούμε την κατανόησή σας γι αυτό το μήνυμα και σας παρακαλούμε να προσπαθήσετε και πάλι να προσπελάσετε το site μετά από μερικά λεπτά.

 

Οι συνδεδεμένοι χρήστες είναι κάτι παραπάνω από 1000.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια πρόταση να κάνω όσο αφορά τα offtopic και γενικά τα posts τα οποία μεταφέρονται αλλού.

 

Ιδέα Νο1: Όπως γίνεται και με τα thread που μεταφέρονται γιατί δε γίνεται έτσι και με τα posts? Δηλαδή να αφήνουν ένα link (κάποιο ίχνος στο παρόν thread) εκεί όπου υπήρχαν έτσι ώστε να μπορεί κάποιος να ακολουθήσει αυτή την off topic συζήτηση εκεί όπου είναι ontopic.

 

Ιδέα Νο2: Ίσως ακόμα και να υπήρχε επιλογή να κρύβονται τα μηνύματα αυτά και να μαρκάρονται ως offtopic (να μην υπολογίζονται στις αναζητήσεις) αλλά με το πάτημα κάποιου κουμπιού ανάμεσα στα posts να εμφανίζονται. Με αυτό τον τρόπο μαρκάρονται τα offtopic αλλά συνεχίζουν να υπάρχουν.

 

Γιατί νομίζω ο λόγος που ακούγονται κατά καιρούς κάποια παράπονα είναι επειδή χάνεται η συζήτηση χωρίς να ξέρουμε που πήγε και αν διαγράφηκε.

 

Θεωρώ ότι αυτός ο τρόπος θα βοηθήσει σε αυτό το κομμάτι που θεωρώ ότι έχει έλλειψη το forum.

 

Ποιά είναι η γνώμη σας για τις προτάσεις μου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καντε κατι επιτελους με τον 'απασχολημενο' server του myphone.

 

Ειναι ιδιαιτερα εκνευριστικο και κουραστικο , οπως φανταζομαι καταλαβαινετε να περιμενεις παρα πολυ ωρα , να κανεις το

ο,τιδηποτε μεσα στο forum.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι τα ιδια....για μερικες ΩΡΕΣ ηταν απροσπελαστο το site ΠΑΛΙ...

Τι θα γινει τωρα??? Θα γινει καμια αναβαθμιση, η θα ειναι 19/7 αντι 24/7 to site?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το έχετε κάνει σαφές... (προσωπικά δε μου έχει τύχει ακόμα αλλά οκ) Πιστεύω ότι θα ληφθούν μέτρα, σίγουρα όμως με το να λέτε το ίδιο πράγμα δε θα γίνει κάτι πιο γρήγορα...

Δεν κοιτάμε τώρα και τα υπόλοιπα προβλήματα του forum? Όπως αυτό που είπα 2 ποστ πιο πάνω :p:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το έχετε κάνει σαφές... (προσωπικά δε μου έχει τύχει ακόμα αλλά οκ) Πιστεύω ότι θα ληφθούν μέτρα, σίγουρα όμως με το να λέτε το ίδιο πράγμα δε θα γίνει κάτι πιο γρήγορα...

Δεν κοιτάμε τώρα και τα υπόλοιπα προβλήματα του forum? Όπως αυτό που είπα 2 ποστ πιο πάνω :p:innocent:

Για να επιλυθεί το δικό σου, θα πρέπει να επιλυθεί το άλλο πρώτα, γιατί....εεε...χχμμ...κάπως πρέπει να μπαίνουμε κιόλας :rolleyes:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το έχετε κάνει σαφές... (προσωπικά δε μου έχει τύχει ακόμα αλλά οκ) Πιστεύω ότι θα ληφθούν μέτρα, σίγουρα όμως με το να λέτε το ίδιο πράγμα δε θα γίνει κάτι πιο γρήγορα...

 

Ο λόγος που αναφέρεται είναι για να τονιστεί το πόσο συχνά συμβαίνει πλέον...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...