Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ

Αν δεν τα πληρωσει για ενα χρονο πχ μετα πανε στη εφορια με επιβαρυνση ή σε τραβανε στα δικαστηρια?

Link to comment
Share on other sites

Σε εισπρακτική και σε δικηγόρους θα τα πάνε.

Στην τελική θα βγάλουν διαταγή κατάσχεσης λογικά μέχρι το ποσό του λογαριασμού + πολλά έξοδα.

Στην εφορία δε μπορούν να τα βάλουν οι ιδιωτικές εταιρίες από όσο ξέρω.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος ποσο ειναι η χρεωση για κλησεις προς κινητα στην κυπρο μεσω skype?επισης ποσο κοστιζει η μηνιαια συνδρομη?(ενδιαφερομαι αποκλειστικα για κλησεις προς κυπριακα κινητα).
Link to comment
Share on other sites

Kύπρος σταθερά: 5.5c / λεπτό

Cyprus - Mobile: 6.9c / λεπτό

sms: 9c / sms

 

Για Κύπρο υπάρχουν 2 subscriptions που περιλαμβάνουν κλήσεις και προς σταθερά και προς κινητά

60 λεπτά: 2.51ευρώ

120 λεπτά: 4.81ευρώ

 

Mε Credits (PAYG) για 120 λεπτά προς κινητά θα πλήρωνες 120 x 0.069 = 8.28eur, οπότε συμφέρει αρκετά η 120 subscription (4.81eur)...

Edited by chemeng

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει?? βοηθάτε χριστιανοί...

 

Εντελώς δωρεάν δε ξέρω ...

 

Πάντως με περίπου 4€/μήνα (κ 15% έκπτωση για ετήσια συνδρομή) έχεις unlimited σταθερά Ελλάδας (ή όποιας άλλης χώρας θέλεις), με ΠΟΛΥ καλή ποιότητα ήχου, από το skype.

 

Δοκίμασέ το για 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο η HOL εχει μεγαλο προβλημα στην Ροδο.

Εχουν χαλασει ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα τηλεφωνα που εχει η HOL στην Ροδο,και φυσικα

και το internet!

Εχω μπει τωρα και γραφω με το Pocket pc (HTC) και μια καρτα της wind και σας το γραφω.Εχω τηλεφωνησει με το κινητο στην HOL και μου ειπανε οτι υπαρχει μεγαλο

προβλημα στη Ροδο.Κριμα γιατι η εταιρια αυτη αρχισε καλα,αλλα απο τοτε που συνεργαστηκε με την Voda την πηρε η κατω βολτα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα που να ανοιξω αυτο το θεμα....και δεν ξερω αν εκανα καλα που το ανοιξα εδω.....anyway....εχω αυτο το ασυρματο τηλ αρκετα χρονια αλλα εδω και 5 μερες τα εχει παιξει δλδ δεν επικοινωνει πλεον το ασυρματο με την βαση....εψαξα στο νετ και βρηκα το μανουαλ της συσκευη δοκιμασα και τους 2 τροπους που εχει για να επικοινωνησουν αλλα τιποτα....υποψιαζομαι οτι ισως τοτε παλια μπορει να ειχα αλλαξει το pin και δεν το θυμαμαι τωρα. Το ερωτημα ειναι το εξης λοιπον....υπαρχει καποια δυνατοτητα να κανω reset την συσκευη για να επανελθει στα default?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

βασικά πρέπει να σου δίνει να καταλάβεις κάπως αν φταίει το ότι είναι λάθος ο κωδικός ή αν δε συντονίζει.

Για παράδειγμα έχει την ίδια συμπεριφορά αν κάνεις την ίδια διαδικασία και είναι χωρίς ρεύμα η μονάδα;

Γενιά το συντονισμό να το κάνεις μετά από αρκετή φόρτιση + πολύ κοντά στη βάση.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Στο μανουαλ αναφερει 2 τροπους τον γρηγορο και τον χειροκινητο.

Ο γρηγορος τροπος ειναι να κρατησω πατημενο το κουμπι της βασης και να ενεργοποιηθει το search η το link αν θες απο την βαση με το που το κανω αρχιζει να κανει ενα χαρακτηριστηκο μπιπ καθε δευτ. και καπακι βαζεις πανω στην βαση το ακουστικο σαν να το βαζεις για φορτηση. με αυτο τον τροπο δεν γινετε τπτ...εξακολουθει να αναβοσβηνει το εικονιδιο του σηματος στο ακουστικο....οταν ειναι σταθερα αναμενο σημαινει οτι συνδεθηκε.....

 

Ο χειροκινητος τροπος ειναι να πατησεις παλι στην βαση το κουμπι για να ξεκινησει το χαρακτηριστικο μπιπ μπιπ....και στο ακουστικο μεσα απο το μενου του πας ρυθμισεις ακουστικου καταχωρηση και μετα απο λιγα δευτ πεταει μνμ πανω στην οθονη να εισαγω το Pin που συμφωνα με το μανουαλ ειναι το 0000 το βαζω βγαζει περιμενετε και μετα απο λιγο κανει 3 γρηγορα μπιπ το ακουστικο και το εικονιδιο συνεχιζει να αναβοσβηνει που σημαινει οτι δεν συνδεθηκε προφανος γιατι ειναι λαθος το Pin!!! το θεμα ειναι οπως ειπα και στο προηγουμενο ποστ αν το αλλαξα πριν απο τοσα χρονια ουτε καν θυμαμαι τι εβαλα....γιαυτο και ρωταω να μπορω με καποιο τροπο να κανω reset την συσκευη για να επανελθει στα default settings!!

 

Φορτισμενο ειναι στο φουλ και το κανω τοσο κοντα που πιο κοντα δεν γινεται!!!

 

Καπου διαβασα οχι για το συγκεκριμενο μοντελο αλλα γενικοτερα για panasonic ασυρματα τηλεφωνα οτι για να επανελθουν στα default πρεπει να το βγαλεις απο το ρευμα για 24 ωρες τουλαχιστον για να αδειασουν οι οποιοι πυκνοτες και εσωτερικες μπαταριες ωστε να χαθουν οι οποιες πληροφοριες Pin τηλεφωνικοι καταλογοι κλπ κλπ....ισχυει??

 

η βαση απο κατω εχει 3 τρυπες με 3 μεταλικες επαφες....μηπως απο εκει γινεται το μαγικο αν βραχηκυκλωνα τις επαφες?????

 

και μια φωτο για να δεις για πιο πραγμα μιλαω

 

http://img19.imageshack.us/img19/2604/telv.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομικό δικαίωμα στη Φινλανδία η ευρυζωνική σύνδεση

Η Φινλανδία είναι η πρώτη χώρα στον κόσμο που κατοχυρώνει νομικά το δικαίωμα κάθε πολίτη της χώρας στην ευρυζωνική σύνδεση, σύμφωνα με το BBC.

Από την 1η Ιουλίου κάθε Φιλανδός θα έχει πρόσβαση σε 1 Mbps ευρυζωνικής σύνδεσης. Στόχος είναι έως το 2015 όλοι να διαθέτουν σύνδεση 100 Mbps.

 

Όλες οι φιλανδικές εταιρείας τηλεφωνίας και internet από σήμερα υποχρεούνται να "συνδέσουν" όλα τα σπίτια με τον ειδικό εξοπλισμό προκειμένου να έχουν σύνδεση τουλάχιστον 1 Mbps.

 

Η υπουργός Επικοινωνιών της Φινλανδίας, Σούβι Λίνντεν, δήλωσε στο BBC πως "η φιλανδική κυβέρνηση θεωρεί το ρόλο του internet μέρος της καθημερινής ζωής. Δεν ωφελεί μόνο για τη ψυχαγωγία μας. Η Φινλανδία έχει εργαστεί σκληρά προκειμένου να αναπτύξει μια κοινωνία πληροφόρησης, αλλά πριν από δύο χρόνια συνειδητοποιήσαμε πως δεν έχουν όλοι πρόσβαση στο internet".

 

Εκτιμάται ότι το 96% του πληθυσμού είναι ήδη "online", ενώ 4.000 σπίτια μόνο χρειάζεται να συνδεθούν ώστε να εμπίπτουν στο νέο νόμο.

 

Στη Μ. Βρετανία, εν τω μεταξύ, η κυβέρνηση έχει δεσμευτεί πως θα παράσχει σύνδεση τουλάχιστον 2 Mbps σε όλα τα νοικοκυριά έως το 2012, αλλά δεν υπήρξε η πρόθεση να αποτελέσει νομικό δικαίωμα κάθε Βρετανού πολίτη.

 

 

enet.gr

:)
Link to comment
Share on other sites

σορρυ κιόλας αλλά τι μας ενδιαφέρει τι κάνουν στην φιλανδια???:X

ασε που πιστεύω οτι σαν χώρα έχουμε μεγαλύτερα προβλήματα

απο το ευρυζωνικο ίντερνετ....και για να μην παρεξηγηθώ αυτή είναι δική μου γνώμη..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Η Φινλανδία είναι μια χώρα με περιορισμένη ανεξαρτησία (στις διεθνείς σχέσεις αυτό ονομάζεται μάλιστα Φινλανδοποίηση), εχει περάσει μεγάλες τραγωδίες, έχει ελάχιστους φυσικούς πόρους (η μισή χώρα δέντρα και λίμνες) και γενικά χωρίς σπουδαία πράγματα από την φύση της. Έχει σωστή οικονομία, εξαιρετική εκπαίδευση και έναν τεχνολογικό κολοσσό που χτυπιέται στα ίσια με το αμερικανικό κατεστημένο και αρκετές άλλες εταιρίες υψηλής τεχνολογίας. Το γιατί πιστεύω ότι σχετίζεται με ειδήσεις όπως η παραπάνω...
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Εμ βέβαια.... Πάλι μπροστά τέτοιοι λαοί και μάλιστα πολύ μπροστά από την Ελλαδίτσα. Με το τίποτα έχουν καταφέρει ένα σωρό και είναι μισοί από εμάς (κάπου 5.300.000). Είναι πολλές χώρες που τις βλέπεις και σε πιάνει το κεφάλι σου (όπως η Ολλανδία). Μικρές όπως κι εμείς, αλλά πολύ μπροστά από εμάς... Κι εμείς ακόμα πάμε πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Εμ βέβαια.... Πάλι μπροστά τέτοιοι λαοί και μάλιστα πολύ μπροστά από την Ελλαδίτσα. Με το τίποτα έχουν καταφέρει ένα σωρό και είναι μισοί από εμάς (κάπου 5.300.000). Είναι πολλές χώρες που τις βλέπεις και σε πιάνει το κεφάλι σου (όπως η Ολλανδία). Μικρές όπως κι εμείς, αλλά πολύ μπροστά από εμάς... Κι εμείς ακόμα πάμε πίσω.

Καλά, είμαστε κι εμείς ελληναράδες, αλλά μήν ξεχνάς ότι άλλη η κατάσταση σε Ολλανδία / Φινλανδία και άλλη εδώ. Άλλη γεωπολιτική οι μεν άλλη οι δε. Άσε που δεν έχουμε καμία όρεξη να καταντήσουμε ως άνθρωποι ψυχροί σκανδιναβοί ή [λογοκρισία] Ολλανδοί.

off topic splitted

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι απο Αργολιδα εχω συνδεση τελας και μου εχει σπασει τα νευρα.Εχω κανει τις ρυθμισεις στο μουφο modem και συνεχιζει , δηλωνω βλαβη και συνεχιζει ακαθεκτο!Μπορω να κανω διακοπη συμβολαιου για αυτους τους λογους?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΙΣ 1/06/10 ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ WIND(TELLAS) ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΦΟΡΗΤΗΤΟΤΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ FORTHNET ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ.ΣΤΙΣ 2/06/10 ΜΟΥ ΑΠΟΣΤΕΙΛΑΝ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΑΝΑΛΟΓΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ.

 

ΣΤΙΣ 3/06/10 ΚΑΛΕΣΑ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑΣ ΑΓΝΩΣΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ,ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΟΧΛΗΣΗ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΟΥΣΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΑΝ ΟΙ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΟΤΙ Η ΘΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ Η ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΤΗΣ ΒΛΑΒΗΣ.ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΚΑΛΕΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ KAI ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΑΦΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΒΛΑΒΗΣ.

 

ΑΠΟ ΤΙΣ 3/06/10 ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΤΩΝ ΓΡΑΜΜΩΝ ΡΩΤΑΩ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΕΩΣΗ ΤΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΑΛΕΣΤΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΕΙ Η ΚΥΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΩΘΕΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟΣΤΕΛΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ ΚΑΙ ΕΓΓΡΑΦΩΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΟΣ.

 

ΣΤΙΣ 7/06/10 ΚΑΛΕΣΕ Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜ/ΝΙΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΒΛΑΒΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΡΕΩΣΗ ΤΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΑΓΝΩΣΤΗ ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΕΙ.Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΝΟΜΑΤΙ κ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΟΔΟ ΤΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΛΑΒΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΑΝ ΗΤΑΝ ΒΛΑΒΗ ΠΟΥ ΠΡΟΗΡΘΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΡΕΙΑ WIND(TELLAS) Η ΗΤΑΝ ΘΕΜΑ ΟΤΕ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΣΑΦΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΓΙΝΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΡΙΣΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕ ΤΗΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΟΥΤΕ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟΥ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΥΠΟΔΕΙΚΝΥΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΗΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΑΥΤΟΝ ΟΠΩΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΑΝΑΦΕΡΕ..

 

 

ΕΠΕΙΜΕΝΟΝΤΑΣ Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΩΣΤΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΝΩΣΤΗ ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΕΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΩΘΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΡΕΩΣΗ ΣΕ ΕΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΑΝ ΑΥΤΟ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΑΣ ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ ΕΓΓΡΑΦΩΣ.

ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΗΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΕΡΙΣΤΙΚΟ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ..Η ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΟΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΟΤΙ ΑΝ ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΤΕΙ Η ΚΛΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΠΕΛΑΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΑΛΛΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕ Η ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ ΑΦΟΥ ΣΑΦΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΥΤΕ ΔΙΕΘΕΤΕ ΟΥΤΕ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΔΩΣΕΙ.

ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 9/06/10 Η ΕΤΑΡΕΙΑ WIND (TELLAS ) ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΕ ΓΡΑΠΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΤΗΛ ΟΤΙ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΜΟΥ ΓΡΑΜΜΗΣ ΕΙΝΑΙ 9/07/10 ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΟΥΝ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !! απο τοτε εχουν περαση 49 μερες που ειμαι χωρις τηλ και τιποτα και οχι μονο αυτο αλλα μου εχουν στειλη και 2 λογαριασμους για να πληρωσω ο δευτερος ειρθε προχτες:( ποιος θελει μπορει να στειλη π.μ για να του αποδειξω αυτα που γραφω

Link to comment
Share on other sites

Στην δουλειά τα τηλέφωνα που έχουμε είναι πάνω από τηλεφωνικό κέντρο που στέλνει πληροφορίες Caller ID αριθμού και ονόματος.

Δεν μπορώ όμως να βρώ σταθερές συσκευές (POTS) με αναγνώριση ονόματος, όλες δείχνουν μόνο το νούμερο. Η μόνη συσκευή που έδειξε και το όνομα είναι ένα super duper FAX (Lexmark x850e).

Μήπως γνωρίζει κανείς συσκευές (με τιμή σε λογικά πλαίσια) που να υποστηρίζουν και αναγνώριση ονόματος?

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

"γιασας" παιδιά ένταξη υπάρχει ο κωδικός για ρούτερ τις κώνε-x αλλα με έκανε εντύπωση ότι αυτός ο κωδικός δεν μπορεί να κάνει σε αλλα ρούτερ που μπορεί να ανήκουν σε άλλες εταιρίες Η στην αντίστοιχη εταιρία που είναι Η κώνε-x....αν ξέρετε κάποιον άλλο κωδικό που μπορεί να χρησιμοποίση καλός... Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

"γιασας" παιδιά ένταξη υπάρχει ο κωδικός για ρούτερ τις κώνε-x αλλα με έκανε εντύπωση ότι αυτός ο κωδικός δεν μπορεί να κάνει σε αλλα ρούτερ που μπορεί να ανήκουν σε άλλες εταιρίες Η στην αντίστοιχη εταιρία που είναι Η κώνε-x....αν ξέρετε κάποιον άλλο κωδικό που μπορεί να χρησιμοποίση καλός...

Φίλε μου εδώ γράφουμε μόνο Ελληνικά και όχι greeklish, τροποποίησα το μήνυμά σου γι' αυτό το λόγο.

Τώρα, ορισμένα router έχουν κοινό default password, άλλα έχουν διαφορετικούς και τους γράφουν στο αυτοκόλλητο από κάτω, και άλλα βγαίνουν από κάποιο αλγόριθμο.

Link to comment
Share on other sites

Οι διαπραγματεύσεις μεταξύ της Hellas On Line και της Forthnet φτάνουν στο τέλους τους και επιτελείς των δυο ομίλων κάνουν ήδη ετοιμασίες για τον «γάμο». Οι δυσκολίες που υπήρχαν, λόγω της δαιδαλώδους δομής της Forthnet ξεπεράστηκαν, μετά την οριστική απόφαση των Σωκράτη Κόκκαλη και Παντελή Τζωρτζάκη, να μη συμπεριληφθεί στη συμφωνία η Nova.

 

Πηγές από τις δύο εταιρείες λένε ότι τόσο ο κ. Κόκκαλης όσο και ο κ. Τζωρτζάκης ήθελαν να μπει και το δορυφορικό κανάλι στην συμφωνία. Ο μεν κ. Τζωρτζάκης γιατί διαβλέπει μείωση των συνδρομητών εξαιτίας της οικονομικής κρίσης και θα ήθελε να μοιραστεί τα έξοδα με ένα άλλο ισχυρό εταίρο, ο δε κ. Κόκκαλης για να αποκτήσει πρόσβαση σε τηλεοπτικό δίκτυο.

 

 

Με την επερχόμενη συγχώνευση των δύο εταιρειών, περισσότερο κερδισμένη είναι η Forthnet, καθώς θα εισέλθει, μέσω της συμμετοχής της Vodafone στη Hol (η οποία κατέχει το 18,5% του μετοχικού κεφαλαίου της εταιρείας) και στην κινητή τηλεφωνία, κάτι που δεν είχε ως τώρα. Από την άλλη πλευρά η Hol θα προσπαθήσει να κρατήσει τα κεκτημένα του 2009, που είναι 311 χιλιάδες συνδρομητές, οι οποίοι όμως αποκτήθηκαν με μεγάλη συμπίεση των τιμολογίων της εταιρείας και ταυτόχρονη αύξηση των επενδύσεων και ιδιόκτητων υποδομών.

 

Τι σημαίνει όμως για την αγορά η συγχώνευση Hol – Forthnet; Προφανώς θα δημιουργήσει νέα δεδομένα, καθώς οι δυο εναλλακτικοί πάροχοι θα αποκτήσουν μια τεράστια μάζα, η οποία θα τους κάνει ευθέως ανταγωνιστικούς με τον ΟΤΕ, ο οποίος ελέγχει περίπου 1 εκατ. ευρυζωνικές συνδέσεις, ενώ Hol και Forthnet έχουν μαζί περίπου 670.000 συνδέσεις. Παρά το γεγονός όμως ότι θα έχει να αντιμετωπίσει μεγαλύτερο ανταγωνισμό, ο ΟΤΕ εύχεται να πραγματοποιηθεί όσο πιο γρήγορα γίνεται η συγχώνευση των δύο εταιρειών. Και αυτό γιατί θα λύσει το πρόβλημα που του δημιουργεί η Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων, η οποία του επιβάλλει υψηλές χρεώσεις, οι οποίες όμως του αφαιρούν καταναλωτές, που αναζητούν φθηνότερες λύσεις.

 

Με την συγχώνευση Hol – Forthnet όμως δημιουργούνται συνθήκες ανταγωνισμού και, σύμφωνα με πληροφορίες, η εθνική ρυθμιστική αρχή έχει αποφασίσει να άρει τη ρύθμιση στις υπηρεσίες της τηλεφωνίας. Αυτό θα επιτρέψει στον ΟΤΕ να προχωρήσει σε επιθετικότερη εμπορική, πολιτική, με συμπίεση των τιμών, έχοντας μεγάλη οικονομική ευρωστία, σε συνδυασμό με την υπερχρέωση των ανταγωνιστών του. Η Forthnet έχει 504 εκατ. ευρώ μακροπρόθεσμο δανεισμό και βραχυπρόθεσμες υποχρεώσεις 213 εκατ. ευρώ, ενώ η Hol οφείλει σε προμηθευτές 125 εκατ. ευρώ και σε μακροπρόθεσμα δάνεια 150 εκατ. ευρώ. Με τη συνένωση, οι δυο εταιρείες υπολογίζουν ότι τα ετήσια έσοδα μπορούν να ανέλθουν σε 500-550 εκατ. ευρώ με συνολικά κέρδη γύρω στα 100 εκατ. ευρώ.

 

Σύμφωνα με πληροφορίες, στο νέο ενοποιημένο σχήμα που αναμένεται να δημιουργηθεί το επόμενο διάστημα πλειοψηφικό πακέτο θα διαθέτει η Forthnet και μειοψηφικό η Hol.

 

 

http://www.hbnews.gr/permalink/37450.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να διαγραψω τους χρηστες που εχουν κανει sing in απο το skype μου (στην αρχη που βαζεις username και password.)

 

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...