Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παράξενο να έχουν πρόβλημα Αθήνα και Θεσσαλονίκη και στην επαρχία να δουλεύουν όλα ρολόι. Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα μα την Wind. Δεν χρησιμοποιώ βέβαια το δικό τους router αλλά ένα D-Link που είχα από την Forthnet, αλλά δεν νομίζω να παίζει αυτό και τόσο πολύ μεγάλο ρόλο

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω το αντίθετο. Είμαι καινούριος χρήστης της τελλάς και είχα πολλές αποσυνδέσεις με το οξυτζεν. Δοκίμασα το τόμσον που μου χε μέινει από φορθνετ και έστρωσε κατ ευθείαν. Μεγάλη διαφορά !
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το μόντεμ και όλα θα φτιάξουν. Ελεγμένο και επαληθυεμένο...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τη βοηθεια σας θα ηθελα. Για επαγγελματικους λόγους δεν μπορώ να χανω κλησεις από σταθερό τηλεφωνο και γι αυτο δοκιμαζω την εκτροπη με το υπερογκο κόστος. Ακουσα για τα FCT (GSM κεντρα που παιρνουν καρτα sim και δουλευουν και με σταθερό οπότε εκτρέπω στο ίδιο το κεντρο (συσκευη) την εισερχομενη κληση προς την καρτα sim η οποια ακολουθως με καλει στο κινητο μου. Ετσι με μια καρτα π.χ Whats up ή CU ή οτι αλλο μικάω με τον πελάτη με 0,01/λεπτό.

Ειναι εφικτο για οσους γνωρίζουν?

Καμία άλλη πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Δελτίο Τύπου

*Ο κύκλος εργασιών του Ομίλου ΟΤΕ συνεχίζει να επηρεάζεται αρνητικά από τις μακροοικονομικές συνθήκες στην ΝΑ Ευρώπη

 

*Οι επιδόσεις κινητής τηλεφωνίας Ελλάδας παραμένουν σημαντικά καλύτερες της αγοράς

 

*Ανθεκτικότητα λειτουργικής κερδοφορίας στη σταθερή τηλεφωνία Ελλάδας

 

*Έμφαση στη διατήρηση ταμειακών διαθεσίμων, στον έλεγχο κόστους και στη συγκράτηση πελατών

 

*Ισχυρές χρηματορροές

 

Αθήνα, 4 Νοεμβρίου 2010 – Ο ΟΤΕ ανακοινώνει σήμερα τα οικονομικά αποτελέσματα για το Γ’ τρίμηνο και το εννεάμηνο 2010, με βάση τα Διεθνή Πρότυπα Χρηματοοικονομικής Αναφοράς.

 

Παρακάτω παραθέτω το αρχείο pdf για να δείτε αναλυτικά την ανακοίνωση...

 

Αποτελέσματα Ομίλου ΟΤΕ για το Γ' Τρίμηνο και το εννεάμηνο του 2010

 

Πηγή:OTE

Edited by astrobilos
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει να χάνει έδαφος ο ΟΤΕ, τόσο μέσα από τα οικονομικά αποτέλεσματα που ανακοινώνονται, αλλά και από το μερίδιο αγοράς που κατέχει, το οποίο μικραίνει μέρα με τη μέρα.

 

Δυστυχώς όμως αυτό που φαίνεται είναι ότι δεν μαθαίνουν από τα λάθη τους. Η μόνη επένδυση είναι αυτή του VDSL (αντί για FTTx), η οποία κιόλας κολλάει στην ΕΕΤΤ, το οποίο σημαίνει ότι δεν υπάρχει πάλι σχεδιασμός. Άρπα κόλα δουλειές πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους

 

Παιδιά υπάρχει μεγάλη ανάγκη βοήθειας από όποιον έχει γνώσεις πάνω σε τηλεφωνικά κέντρα.

Το πρόβλήμα έχει ως εξής:

Δουλεύω σε ένα γραφείο όπου λειτουργεί το τηλεφωνικό κεντρο PANASONIC KX-TA308 με συσκευή επικοινωνίας την PANASONIC KX-T7033Χ. Η ρύθμισή του είναι όταν καλείται οποιαδήποτε από τις δυο γραμμές (μια κανονική και μια βοηθητική της κανονικής) χτυπάνε όλα τα τηλεφωνα μαζί. Όπως καταλαβαίνεται η κατάσταση είναι απελπιστική. Θέλω να ρωτήσω.

Μπορεί να γίνει όταν καλείται η μια γραμμή να χτυπάν μόνο τα τηλέφωνα του ενός δωματιου του Γραφείου (3 συσκευές) και όταν καλείται η άλλη να χτυπάν τα τηλεφωνα του άλλου δωματίου (άλλες 3 συσκευές);

Εάν γίνεται μπορεί να μου δώσει κάποιος ορισμένες οδηγίες ή κάποιο tutorial για να το καταφέρω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

Έχω ενεργοποιήσει πακέτο του οτε με 120 λεπτά σε αστικά & υπεραστικά...

Υπάρχει η δυνατότητα να ενημερώνομαι για το υπόλοιπο χρόνο της ομιλίας μου//??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες ζηταω την αποψη σας για ενα isdn modem router επειδη ειλικρινα εχω φτασει στα ορια μο με αυτη την ΑΠΑΤΗ το baudtec που μου εστειλε ο οτε, κανω τουλαχιστον 15 φορες (χωρις υπερβολες) reset τη μερα κι ενας Θεος ξερει πως δεν το εχω σπασει ακομα, στο μυαλο ου ειχα την linksys για λυση αλλα κατι φορουμ που διαβασα με απετρεψαν και απο αυτην την εταιρεια... εχετε κατι στα υποψιν?

ευχαριστω εκ των προτερων

 

εχω 24αρα συνδεση αν αυτο βοηθαει

Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Πολυ αξιολογο και σταθερο router ειναι το Zyxel P660HW, δεν θα αντιμετωπισεις κανενα απολυτως προβλημα. Δες και αυτο το TP-Link.

 

Απο κει και περα υπαρχουν πολυ καλυτερα μηχανακια τα οποια ομως δεν συμφερει να τα αγορασεις για απλη οικιακη χρηση, λογω κοστους. :) Αν θες ομως μπορουμε να το συζητησουμε και στο πιο καταλληλο thread Modem - Router - WiFi: Επιλογή, Σύνδεση, Δικτύωση

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ αξιολογο και σταθερο router ειναι το Zyxel P660HW, δεν θα αντιμετωπισεις κανενα απολυτως προβλημα. Δες και αυτο το TP-Link.

 

Απο κει και περα υπαρχουν πολυ καλυτερα μηχανακια τα οποια ομως δεν συμφερει να τα αγορασεις για απλη οικιακη χρηση, λογω κοστους. :) Αν θες ομως μπορουμε να το συζητησουμε και στο πιο καταλληλο thread Modem - Router - WiFi: Επιλογή, Σύνδεση, Δικτύωση

 

ευχαριστω για την προταση και το λινκ, θα τσεκαρω και εκει

Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Ναι σαν αυτό είναι .

 

Εβγαλα την παροχή ρεύματος και το συνέδεσα μόνο απο το USB για να διαβάσει ως client το εσωτερικό δίσκο .

Αναβοσβήνει ένα κόκκινο λαμπάκι HD κάνει μπιπ αλλά δεν τον βλέπω σαν δίσκο πουθενά στο PC.

Ti δεν έχω κάνει καλά ?

 

Όντως η απόκριση το IR είναι αργή . Σε εμένα που έχω δοκιμάσει μέχρι 720p mkv δεν είχε κανένα πρόβλημα στην αναπαραγωγή .

Link to comment
Share on other sites

Eχω και εγω κατι αναλογο με τον φιλο που ανοιξε το post ,αλλα σε sagem 2444 ,εκανα και μια ερωτηση εδω για το προβλημα αυτο .Δεν ξερω με αλλαγη ρουτερ αν στρωση το προβλημα η ειναι της γραμμης.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3394058#post3394058

Link to comment
Share on other sites

Ναι σαν αυτό είναι .

 

Εβγαλα την παροχή ρεύματος και το συνέδεσα μόνο απο το USB για να διαβάσει ως client το εσωτερικό δίσκο .

Αναβοσβήνει ένα κόκκινο λαμπάκι HD κάνει μπιπ αλλά δεν τον βλέπω σαν δίσκο πουθενά στο PC.

Ti δεν έχω κάνει καλά ?

 

Όντως η απόκριση το IR είναι αργή . Σε εμένα που έχω δοκιμάσει μέχρι 720p mkv δεν είχε κανένα πρόβλημα στην αναπαραγωγή .

 

πρεπει να το βαλεις στις πισω θυρες usb για να το δει ο υπολογιστης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, Θελω την βοηθεια και την γνωμη σας σε δυο διαφορετικες περιπτωσεις.

 

1) Ειμαι στην Forthnet εδω και δυο χρονια περιπου και θελω να αλλαξω για α) τελευταια εχω αρκετες αποσυνδεσεις και μου εχουν σπασει τα νευρα β) να παω σε κατι φθηνοτερο (καταραμενε ΔΝΤ).Τωρα δινω 50ε το διμηνο.( 25ε ο μηνας)

 

Αυτα που ζηταω ειναι:

 

α) Ιντερνετ (δεν με απασχολει να ειναι 24αρα η γραμμη γιατι στην περιοχη που ειμαι μεχρι 8mbit πιανω. Οποτε και στην χειροτερη σε 6αρα παω

β) Αν μπορει να εχει καποια λιγα λεπτα για σταθερα, εστω και 60' τον μηνα

γ) Να ειναι φθηνοτερο απο 25ε τον μηνα

δ) Ειμαι φοιτητης. Δεν ξερω αν βοηθαει αυτο για καποια φοιτητικη προσφορα.

 

 

2) Στο σπιτι στην πολη μου εχουμε αυτη τη στιγμη HOL και δινουμε 24ε τον μηνα για 6mbit ιντερνετ και 200'(???) νομιζω προς αστικα. Ψαχνω να βρω αλλη εταιρια που να δινει τα παρακατω:

 

α) Αν ειναι δυνατον απεριοριστα αστικα και υπεραστικα. Αν δεν υπαρχει κατι τετοιο σαυτα που ζηταω, εστω καποια λεπτα και απο τα δυο.

β) Ιντερνετ. Δεν με απασχολει η ταχυτητα. Απλα για σερφαρισμα ειναι. Αν υπαρχει η 2αρα ακομη, καλη ειναι και αυτη

γ) Να μην ξεπερασει τα 30ε τον μηνα.

 

Ξερω οτι ζηταω πολλα, απλα στις μερες που φτασαμε προσπαθουμε απο παντου να κερδισουμε τα περισσοτερα με το μικροτερο κοστος

 

Υ.Γ. αν υπαρχει καποιο καταλληλότερο μερος γι'αυτο το θεμα ας το μετακινησουν οι mod. Ευχαριστω

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Για ποια πόλη είναι το πρώτο και για ποια το δεύτερο;

Αν σε καλύπτει το δίκτυο της cyta, υπάρχουν οι εξής επιλογές:

 

Για την πρώτη περίπτωση:

cyta 2play 8mbps + 200 λεπτά σε όλα τα σταθερά κάθε μήνα με πάγιο 22 ευρώ.

 

Για τη δεύτερη:

cyta 2play 4mbps + απεριόριστα σταθερά με πάγιο 25 ευρώ.

 

Επίσης καλές τιμές έχει και η ON Telecoms αλλά καλύπτει μόνο Αθήνα και Θεσσαλονίκη.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Για ποια πόλη είναι το πρώτο και για ποια το δεύτερο;

Αν σε καλύπτει το δίκτυο της cyta, υπάρχουν οι εξής επιλογές:

 

Για την πρώτη περίπτωση:

cyta 2play 8mbps + 200 λεπτά σε όλα τα σταθερά κάθε μήνα με πάγιο 22 ευρώ.

 

Για τη δεύτερη:

cyta 2play 4mbps + απεριόριστα σταθερά με πάγιο 25 ευρώ.

 

Επίσης καλές τιμές έχει και η ON Telecoms αλλά καλύπτει μόνο Αθήνα και Θεσσαλονίκη.

 

H πρωτη περιπτωση ειναι για θεσσαλονικη και η δευτερη για καβαλα

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Με λιγο ψαξιμο για την πρωτη περιπτωση βλεπω πως συμφερει να παω σε hol double play lite. Ειναι στα 8mbit με 200' σε σταθερα τον μηνα στα 23.70ε ΑΛΛΑ οι 3 πρωτοι μηνες ειναι δωρεαν. Για το δευτερο δεν εχω βρει κατι αξιολογο ακομη
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

αν θες να υπερβείς λίγο το όριο των 30 θα σου πρότεινα :

"Conn-x 2Mbps + 180' αστικές & υπεραστικές κλήσεις + 20' κλήσεις προς κινητά

€34,50 Μηνιαίο τέλος " που συμπεριλαμβάνει και πάγιο. +100sms/μήνα από conn-x tools

Link

 

το Double Play lite της HOL που αναφέρεις είναι 6/1Mbps και έχει και 35,90 € εφάπαξ

 

Link

Edited by GTherion
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτα που ζηταω ειναι:

 

α) Ιντερνετ (δεν με απασχολει να ειναι 24αρα η γραμμη γιατι στην περιοχη που ειμαι μεχρι 8mbit πιανω. Οποτε και στην χειροτερη σε 6αρα παω

β) Αν μπορει να εχει καποια λιγα λεπτα για σταθερα, εστω και 60' τον μηνα

γ) Να ειναι φθηνοτερο απο 25ε τον μηνα

δ) Ειμαι φοιτητης. Δεν ξερω αν βοηθαει αυτο για καποια φοιτητικη προσφορα.

 

 

 

Θα σου πρότεινα WIND DOUPLE PLAY SMALL με πάγιο 19,90€ παρέχει απεριόριστο έως 24Mbps internet.

Τα 60΄λεπτά που θες να κάνεις σε σταθερά έχουν χρέωση κάτι λιγότερο από 2€

 

Οπότε 19,90+2 πας στα 22€

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειχα forthnet double play 2 χρονια απο το 2008 εως τον Σεπτεμβριο του 2010 στο ιδιοκτητο δικτυο της forthnet με αριθμοδοτηση απο την ιδια τη forthnet,επειδη χαλασε το pc μου εκανα διακοπη τελη Σεπτεμβριου(βιαστηκα πολυ-αργοτερα το καταλαβα),ολα καλα κι ωραια,ηταν να μην παρω νεο υπολογιστη προσφατα τελικα αγορασα τελη οκτωβριου νεο συστημα,ειπα να βαλω ιντερνετ και γραμμη ξανα,βασικα μονο το ιντερνετ με ενδιαφερει,εκανα αιτηση δυο φορες στη wind για νεο αριθμο κτλπ αλλα πηρα αρνητικη απαντηση επειδη στο καφαο του οτε δεν ειχε γραμμες στην περιοχη μου,πηγα καποια στιγμη στον οτε,εκει οι υπαλληλοι μου ειπαν οτι μπορω να βαλω μονο σταθερο τηλ αλλα οχι ιντερνετ γιατι δεν υπαρχουν γραμμες αλλα μου ειπαν οτι θα κοιταξουν τι μπορουν να κανουν αργοτερα,εκανα αιτηση λοιπον κι εγω στο πακετο 300 επειδη η μανα μου ηθελε το σταθερο για να μιλαει,μετα απο 2-3 μερες ξαναπαω στον οτε ετσι για να δω τι θα γινει,πηγα πανω στο τεχνικο τμημα και μου ειπαν οτι μπορουν να με βαλουν και adsl χωρις να υπαρχει καμια δυσκολια εφοσον ειδαν οτι εκανα αιτηση για σταθερο,ταχα θα εβαζαν γραμμες απο αλλες περιοχες για να μπορεσουν να με βαλουν και κανω αιτηση για ιντερνετ στο καπακι 24Mbps,λοιπον που θελω να καταληξω,πως ειναι δυνατον να μου ακυρωνουν τη wind δυο φορες εφοσον υπηρχε τροπος να βαλω wind,γιατι οπως και να το κανουμε ο οτε ειναι ακριβος,παιχτηκε δηλαδη καποια κομπινα για να με ενταξουν στο δυναμικο του οτε,κατι το οποιο δεν επιθυμουσα.............εαν δε μπορουν να χωνεψουν τη φυγη εκατονταδων χιλιαδων Ελληνων προς αλλες εταιριες να γινουν πιο ανταγωνιστικοι και να ριξουν τις τιμες,απαραδεκτα πραγματα εν ετος 2010.......ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΡΟΧΟΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΣΟΥΝ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΤΥΑ ΕΞ'ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΑΛΕΤΑΙ Ο ΟΤΕ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΠΟΤΕ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΧΡΗΜΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΑΠΑΛΛΑΞΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ.......

 

Επισης εχει και συνεχεια,την περασμενη τεταρτη ηρθε τεχνικος και μου ενεργοποιησε το τηλ,πηγα να κανω μια δοκιμη στο site της wind για τη διαθεσιμοτητα στην περιοχη μου,τον δικο μου αριθμο δεν τον εχει διαθεσιμο,πληκτρολογησα εναν γειτονικο αριθμο και τον βγαζει κανονικα,λοιπον κατι δεν παει καλα γιατι εχουν κεντρα στην περιοχη μου η WIND, η HOL,η FORTHNET,το ιδιο συμβαινει και στα υπολοιπα sites των εταιριων HOL και forthnet,εχει χαρη να μην μπορω να παω σε αλλη εταιρια στο μελλον,12 μηνες δεσμευση εχω τωρα μετα απο ολη αυτην την ιστορια..........αλλα δεν προκειται να μεινω ουτε λεπτο παραπανω μετα τους 12 μηνες.....πως την πατησα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

εαν δε μπορουν να χωνεψουν τη φυγη εκατονταδων χιλιαδων Ελληνων προς αλλες εταιριες να γινουν πιο ανταγωνιστικοι και να ριξουν τις τιμες,απαραδεκτα πραγματα εν ετος 2010.......

 

ο οτε πραγματικα θελει να μειωσει τις τιμες αλλα δεν τον αφηνει η ΕΕΤΤ λογω του ανταγονισμου πιο συγκεκριμενα ηθελε να βγαλει το παγιο γραμμης.

 

Επισης εχει και συνεχεια,την περασμενη τεταρτη ηρθε τεχνικος και μου ενεργοποιησε το τηλ,πηγα να κανω μια δοκιμη στο site της wind για τη διαθεσιμοτητα στην περιοχη μου,τον δικο μου αριθμο δεν τον εχει διαθεσιμο,πληκτρολογησα εναν γειτονικο αριθμο και τον βγαζει κανονικα,λοιπον κατι δεν παει καλα γιατι εχουν κεντρα στην περιοχη μου η WIND, η HOL,η FORTHNET,το ιδιο συμβαινει και στα υπολοιπα sites των εταιριων HOL και forthnet,εχει χαρη να μην μπορω να παω σε αλλη εταιρια στο μελλον,12 μηνες δεσμευση εχω τωρα μετα απο ολη αυτην την ιστορια..........αλλα δεν προκειται να μεινω ουτε λεπτο παραπανω μετα τους 12 μηνες.....πως την πατησα ετσι?

 

και εμενα που πηγα στην cyta τον γειτονικο αριθμο δεν μου τον εβγαζε διαθεσιμα αλλα υπηρχαν γραμμες επισης με τον νεο μου αριθμο σε ολα τα site των εταιριων δεν μου βγαζει διαθεσιμοτητα και δεν ξερω τι παιζει αλλα καλυτερα να παιρνεις τηλ στην εταιρια που σε ενδιαφερει!

 

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΡΟΧΟΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΣΟΥΝ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΔΙΚΤΥΑ ΕΞ'ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΑΛΕΤΑΙ Ο ΟΤΕ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΠΟΤΕ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΧΡΗΜΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΑΠΑΛΛΑΞΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ.......

 

οι παροχοι το εχουν παρει πολυ χαλαρα το θεμα και πιστευω πως πρεπει να βγει νομος αναλογα με τις ενεργες συνδεσεις που εχει σε καθε νομο ενας παροχος γιατι τωρα μην μου πειτε οτι forthnet + hol δεν εχουν χρηματα για δημιουργια δικτυου.. αντιθετα τις μικρες να τις αφησουν οπως εχει για να μην σβησουν!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Γεια και καλώς σας ξαναβρήκα!

Έχω ένα router Belkin και θέλω να το χρησιμοποιήσω ως access point. Πάω λοιπόν στο μενού του και κάνω enable στην χρήση αυτή. Μετά μου πετάει ένα παράθυρο που μου λέει να του δώσω την ip που θέλω και την μάσκα. Ποιά ip δίνω; Μπορείτε να μου πείτε τα βήματα γενικότερα;;Επίσης μετά από αυτό μου λεει συνέχεια πως το Belkin άλλαξε password και ζητάει να του δώσω τον καινούργιο. Ευχαριστώ!!

Edited by ChrisVsChris
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...