Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην αναλυτική κατάσταση δεν φαίνονται ποιά νούμερα είναι αυτά;

 

Δεν παίρνω αναλυτική... Αν δεν γνωρίζει κανείς τι είναι αυτά, μάλλον θα ζητήσω αναλυτική

:rolleyes:

 

Η κατηγορία άλλες κλήσεις περιλαμβάνει εκείνους τους αριθμούς που δεν είναι ούτε σταθερά ούτε κινητά.

Παράδειγμα

184

11880

11888

11850

901χχχχχχ

κ.τ.λ ακριβά τηλεφωνήματα.

 

Υπάρχει άλλη κατηγορία για τους "σύντομους κωδικούς". Νομίζω ότι εκεί πάνε τα 11888 κτλ. Μήπως παίρνει κανείς 901χχχχχχ από το τηλεφωνό μου?

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες! Εχω σταθερο με forthnet και πριν απο λιγο μου εκανε αναπαντητη ο αριθμος 9016001000. Δεν τον καλεσα γιατι νομιζω χρεωνεται..

Ξερει κανεις τι παιζει?

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στον ΟΤΕ και θα ζητήσεις αναλυτική

Για το μέλλον είναι δωρεάν , για το παρελθόν χρεώνετε 0,15 η σελίδα, και θα σου λυθεί κάθε απορία

Edited by Vasileios
ορθογραφική διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

Συνεχές πρόβλημα με την Tellas στο ίντερνετ.

Έγώ έχω από την πρώτη μέρα που έβαλα και από ότι έχω μάθει έχουν παρόμοιο και κάτι φίλοι μου με Tellas (Αθήνα και Θεσσαλονίκη).

 

Μιλάω για το γεγονός ότι που και που το ίντερνετ διακόπτεται για μισό - 1 λεπτό περίπου κάθε μισή ώρα.

 

Το έχει κανένας άλλος αυτό πρόβλημα; Αν ναι τι προτείνεται να κάνουμε;

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

εγω εκτος απο 2-3 φορες στα 3,5 χρονια που ειμαι συνδρομητης και ειχα ψιλοδιακοπες(την μια φορα ηταν λογω αναβαθμισης δικτυου) δεν ειχα ποτε αλλοτε προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Από πότε κάνουν αναπάντητες για προσφορές; Και μάλιστα από αριθμό υψηλής χρέωσης;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς το ρούτερ που σου έστειλε η Tellas; Εγώ και στις δύο συνδέσεις Tellas που έχω, χρησιμοποιώ ρούτερ που είχα από πριν και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μόνο για λίγες μέρες που χρησιμοποίησα το oxygen της Tellas είχα συχνές αποσυνδέσεις και έχω ακούσει ότι είναι γενικά προβληματικά και προκαλούν αποσυνδέσεις!
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγινε το εξης περιστατικο σημερα και το αναφερω χωρις να ξερω εαν σχετιζονται.

 

Με περνει καποιος τηλεφωνο μεσω ιντερνετ ( ελεγε out of area) . Παροτι εχω φραγη εισερχομενων που εχουν αποκρυψη φαινεται αυτους δεν τους καλυπτει η forthnet..

Ακουγεται ηχογραφημενο μηνυμα του στυλ "γεια σας, μολις κερδισατε 1400 ευρω. Παρακαλω παρτε χαρτι και μολυβι για να μαθετε πως να παραλαβετε την αμοιβη σας."

 

Δεν το αφηνω να ακουστει αλλο και το κλεινω. Εν συνεχεια μου τηλεφωνει ο παραπανω αριθμος 2 φορες χωρις εγω να το σηκωσω.. Πιστευω εκανα καλα.

 

Γνωμες?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς το ρούτερ που σου έστειλε η Tellas; Εγώ και στις δύο συνδέσεις Tellas που έχω, χρησιμοποιώ ρούτερ που είχα από πριν και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μόνο για λίγες μέρες που χρησιμοποίησα το oxygen της Tellas είχα συχνές αποσυνδέσεις και έχω ακούσει ότι είναι γενικά προβληματικά και προκαλούν αποσυνδέσεις!

 

Ακριβώς. Αυτό το ρούτερ χρησιμοποιώ. Το oxygen. Θα δοκιμάσω να βάλω ένα άλλο που έχω και θα σας πω αποτελέσματα.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Ειμαι εξοργισμενος....τρελοι κλεφτες στον ΟΤΕ!

 

Ειχα το πακετο all-in-1 του ΟΤΕ (1 λογαριασμος σταθερο-κινητο και ιντερνετ με 15% εκπτωση) και πριν 2 μηνες περιπου αλλαξα προγραμμα στο κινητο με αποτελεσμα υποχρεωτικα να διακοπει και το all-in-1, μεχρι εδω ολα καλα...

 

Ηρθε λοιπον ο λογαριασμος του σταθερου και ιντερνετ πλεον και τι βλεπω....ενα καρο αναδρομικες χρεωσεις...σαν να ειναι καινουριο σταθερο τηλεφωνο!

 

Πηγα λοιπον σε καταστημα του ΟΤΕ για να ζητησω εξηγησεις και οπως μου ειπε ο συμπαθητικος κατα τα αλλα υπαλληλος, οτι ολο αυτο γινεται (με στυλακι κραξιματος προς τον ΟΤΕ ομως) γιατι λεει με τη διακοπη του προγραμματος all-in-1 ο ΟΤΕ θεωρει τη συνδεση του σταθερου σαν καινουρια (που ηδη λειτουργει πανω απο 2 χρονια!) ακουσον ακουσον...και ηρθε με τις υπερχρεωσεις η διμηνια 250 ευρω!

 

Με εβαλε να υπογραψω ενα αιτημα προς τον ΟΤΕ για εξηγησεις.....

 

Τι να πω........................ δηλαδη για ποσο μλκς μας περνανε??????

 

Ειχε κανεις αναλογη εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας και χαρά σας, αδέρφια, αλήτες & πουλιά :lol: ,

 

το θέμα του geembory μου άρεσε, γιατί θέλω να χρησιμοποιήσω κάποια εφαρμογή που να επιτρέπει να εμφανίζονται οι κλήσεις του τηλεφώνου μέσα στον υπολογιστή και φυσικά να μπορείς να μιλήσεις.

 

Για να καταλάβετε τι εννοω: Έχω ένα μαγαζί και θέλω όταν με παίρνουν οι πελάτες μου, να εμφανίζονται τα στοιχεία τους στον υπολογιστή μου. Αν μέσα σε όλα αυτά, υπάρχει τρόπος να εφαρμοστεί αυτό στα αγαπημένα μου ubuntu, θα σας ευγνομονώ!!!:O

 

Αν έχετε καμιά ιδέα, βοηθάτε γιατι χανόμαστεεεε!!!

 

Θεεενκςςςς...

 

ΥΓ. Πάντως η ιδέα να μιλάς στο τηλ. με το netbookακι σου και να αποφύγεις την ακτινοβολία του ασύρματου τηλεφώνου δεν είναι καθόλου κακή!!! (Τουλάχιστον όχι κολλητά στο κεφάλι σου :blink:)

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω ειχα αλλα στα επιστρεφουν... βεβαια καλα κανεις και νευριαζεις γιατι δεν ειναι αναγκαιο να τα πληρωσουμε ξανα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποιοι κράζουμε τον (π)ΟΤΕ ότι ΠΑΝΤΟΤΕ θα έχει σαν σκοπό το "κλέψιμο" και την λαμογιά βγαίνουν και μας λένε ότι λέμε ασυναρτησίες κ.α.!

 

Συγγνώμη παιδιά αλλά προτιμώ να μην πληρώνω τέτοιος χαραμοφάηδες απατεώνες!Μία κάνουν αύξηση στον ΕΠΑΚ (άκουσον άκουσον!!!) όταν σε άλλες χώρες το δίνουν δωρεάν εδώ και ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ,μία εφευρίσκουν τρόπους να τα παίρνουν και καλά αναδρομικά και άλλα πολλά!

 

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ (π)ΟΤΕ!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο που ειναι χαζο ειναι οτι θα στα επιστρεψουν παλι αρα ποιος ο λογος να τα στερηθεις για ενα διμηνο;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά δεν έχω τέτοιο πρόβλημα!καμιά φορά όταν σκουπίζει η μάνα μου εκεί από πίσω στα καλώδια του τηλεφώνου τότε με πετάει έξω!ένα thomson modem έχω που μου έστειλε η tellas για ασύρματο!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα τα φώτα σας για δυο τηλ. που έχω στο μαγαζί μου.

Το ένα νούμερο είναι Fax και έχω ISDN και Internet conn-x 24mb

Το δεύτερο είναι πάλι ISDN για χρήση καθαρά τηλεφώνου για δύο γραμμές με πάροχο τον ΟΤΕ και με πρόγραμμα οτοεπειχηρό. Θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιο πρόγραμμα οικονομικό, με Internet.

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάχνεις κάτι σε επαγγελματικό τσέκαρε εδώ. Εγώ απο forthnet ευχαριστημένος είμαι (edit έχουμε σε μαγαζί που δούλευα αλλά δεν ξέρω αν είναι επαγγελματικό) Edited by iphonoulis
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα ανοργανωσιάς και κυρίως ασέβεια προς αυτόν που τους πληρώνει. Κάτσε ρε ΟΤΕ που θα τα βρει ο άλλος 250 ευρώ να στα σκάσει ντούκου και να του τα πιστώσεις εσύ μετά . Αντιλαμβάνεστε ότι αν γίνεται σε πολλούς αυτό είναι τεράστια απατεωνιά.
Link to comment
Share on other sites

σε ολους το κανουν που ενεργοποιουν/αλλαζουν πακετα ομιλιας και internet

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή έγινε αυτό?Κ με μένα το ίδιο έγινε στη hol.Περίμενα 40 μέρες και ο ΟΤΕ δεν έδινε βρόγχο με αποτέλεσμα να ακυρώσω την αίτηση στη HOL.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι η Forthnet είχε επαγγελματικό πακέτο. Βλέποντας το πακέτο είδα ότι η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο. Από παλιότερα προγράμματα που είχα όταν πλήρωνα τηλέφωνο θυμάμαι ότι ήταν αρκετά τα παραπάνω λεφτά που έφευγαν σε "παραπάνω δευτερόλεπτα" που μεσολαβούσαν στις χρεώσεις ανά λεπτό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...