Jump to content

Υπηρεσίες δικτύου [SMS/MMS/κλπ]


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό μου από την τσέπη με κατά λάθος πιέσεις των πλήκτρων έστειλε ένα MMS σε λάθος άτομο. Υπάρχει περίπτωση (ξέρω πως η απάντηση είναι όχι αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία) να μπορεί να ακυρωθεί η αποστολή πριν ο παραλήπτης ανοίξει το κινητό του;

 

 

Δυστυχώς, αν δεν παίξει expiration όπως λένε και τα παιδιά πιό πάνω, η ελπίδα σου θα πεθάνει, τελευταία αλλά σίγουρα θα πεθάνει....

καλύτερα να προετοιμάσεις το επόμενο βήμα, δηλ. τι να πεις στο παραλήπτη ως δικαιολογία (π.χ. το ανιξάκι μου έπαιζε με το τηλέφωνο κτλ κτλ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλύτερα να προετοιμάζεσαι για το τελικό βήμα δηλ. την "ακούσια" δολοφονία του παραλήπτη, μόλις λάβεις αναφορά παράδοσης....Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, αλλά αυτό είναι κάτι που κυριολεκτικά θα πρέπει να αφορά ΜΟΝΟ τον άτυχο παραλήπτη του επικίνδυνου ΜΜS (σκέψου δε να το κοινοποιήσει και αυτός σε άλλους γνωστούς τί σούσουρο έχει να επακολουθήσει!!!).....:lol::lol::lol:

 

Γι αυτό, καλά ξεκαθαρίσματα.....:p:p:hunter::shoot::kill::rocket:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν ήταν τέτοια φώτο! Τελικά, ας είναι καλά η Wind, το mms έφτασε στην παραλήπτρια μόλις αυτή άνοιξε το κινητό και εκεί άρχισε ο μαραθώνιος να το μπαλώσω. Βλέπετε στις 8 το πρωί τα ανηψάκια κτλ κοιμούνται οπότε δεν υπάρχουν πολλές πιθανές δικαιολογίες!

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν ήταν τέτοια φώτο! Τελικά, ας είναι καλά η Wind, το mms έφτασε στην παραλήπτρια μόλις αυτή άνοιξε το κινητό και εκεί άρχισε ο μαραθώνιος να το μπαλώσω. Βλέπετε στις 8 το πρωί τα ανηψάκια κτλ κοιμούνται οπότε δεν υπάρχουν πολλές πιθανές δικαιολογίες!

Συγγνώμη που γίνομαι αδιακρίτως, αλλα αν επιτρέπεται, τι ακριβώς της έστειλες? :O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χθες αντικατέστησα μια κάρτα SIM λόγω βλάβης της παλιάς. Σήμερα διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να στείλω μηνύματα. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς; Σε άλλο thread είδα ότι θα διορθωνόταν αν σβήσω και ξαναγράψω το κέντρο μηνυμάτων, αλλά δυστυχώς δεν έγινε τίποτα. Σ' ένα από τα κινητά που δοκίμασα έβγαλε "φραγή". Υπάρχει φραγή στα μηνύματα; Κι αν ναι, πώς θα μπορούσα να την απενεργοποιήσω; Thanks.
Link to comment
Share on other sites

Καλεσε 1260 και πες να σου κοιταξουν την γραμμη. Απο αντικατασταση sim 100000% εχεις φραγη στα μηνυματα. Σε καμια ωριτσα το πολυ θα εισαι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλιά που είχα κάνει αντικατάσταση sim, απλώς ρύθμισα κάποιες παραμέτρους από το μενού της συσκευής (SE K750), όπως περίοδο ισχύος, αναφορά παράδοσης κλπ και σε δευτερόλεπτα ήταν έτοιμο και να στείλει και να λάβει μηνύματα.

Δεν χρειάστηκε να καλέσω δηλαδή την εξυπ. πελατών.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω μια "μαντεψια" και θα πω οτι ο kvkpls001 εχει καρτοκινητο κι εσυ συμβολαιο?

Σε καθε περιπτωση, για να του λεει φραγη, εχει φραγη. Απλα συμβαινει καμια φορα και σε καρτοκινητο βγαινει αυτο το προβλημα με αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, μόλις τώρα τους κάλεσα και μου είπαν ότι σε καμιά ώρα θα διορθωθεί. Ελπίζω... Thanks guys. (Και όντως, καρτοκινητό είναι).
Link to comment
Share on other sites

Θα κανω μια "μαντεψια" και θα πω οτι ο kvkpls001 εχει καρτοκινητο κι εσυ συμβολαιο?

Σε καθε περιπτωση, για να του λεει φραγη, εχει φραγη. Απλα συμβαινει καμια φορα και σε καρτοκινητο βγαινει αυτο το προβλημα με αντικατασταση.

 

Μάντεψες σωστά φίλε μου, συμβόλαιο έχω. :)

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λυστε μου μια απορια γιατι θα τρελαθώ ....

θα την πω οσο πιο αναλυτικα μπορω....ειμαι στο προγραμμα flexy 40.....και εχω το n95...

 

χθες πειραματιζόμασταν με την παρεα μου να δουμε αν μου δουλευουν τα mms και ειδα το εξης κουφο.......

 

οτι mms ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ μου στελνανε απο cosmote μου ρχοταν σε μενα μονο 10 kb....:blink:

βαζαμε τις ρυθμισεις του mms στο κινητο που μου εστελνε το mms στο μεγαλη photo (η ενσωμάτωση δηλαδη της εικονας να ειναι στα 250 kb.....)και σε μενα ερχοταν η φωτογραφια συμπιεσμενη στα 10kb...οποια και αν ηταν αυτη....

απο cosmote σε cosmote το mms εφευγε κανονικα....εστειλα στον εαυτο μου επισης κανονικα.....απο cosmote σε μενα μονο 10kb..η εικονα.....:blink:

σπαμε το κεφαλι μας απο χθες πως ειναι δυνατον να συμβαινει κατι τετοιο....???:blink:

(και μιλαμε για κινητα ν95 ν73 κτλ...τα οποια δεχονται mms μεχρι 300 kb....στο χαλαρο.)....

ειναι δυνατον η wind να μου "μικραινει" τα mms μου....??? γιατι να φταιει το ν95 για αυτο το βλεπω λιγο χλωμο....

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον η wind να μου "μικραινει" τα mms μου....??? γιατι να φταιει το ν95 για αυτο το βλεπω λιγο χλωμο....

 

Welcome to Wind :p ναι, είναι δυνατόν. Το... "φαινόμενο" ξεκίνησε το 2004. Διάβασε εδώ την αρχή:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=36654&highlight=%EC%DD%E3%E5%E8%EF%F2+mms

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Welcome to Wind :p ναι, είναι δυνατόν. Το... "φαινόμενο" ξεκίνησε το 2004. Διάβασε εδώ την αρχή:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=36654&highlight=%EC%DD%E3%E5%E8%EF%F2+mms

 

:blink::blink::blink:

 

αααα αυτα με την vodafone εγω δεν τα ειχα ποτε....

αλλο παλι και τουτο.......

 

να ρωτησω κατι....???

αν ο αλλος μου έστελνε βιντεακι 300kb θα το επαιρνα κανονικα ετσι....???

στις Photos λόγικα ειναι το προβλημα.....

αιντεεεεε ολο εκπλήξεις ειναι η wind....

να δουμε τι αλλο θα ανακαλύψουμε τις επομενες μερες.....

:p

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι....???

αν ο αλλος μου έστελνε βιντεακι 300kb θα το επαιρνα κανονικα ετσι....???

στις Photos λόγικα ειναι το προβλημα.....

 

Τιποτα να μη θεωρείς λογικό :rolleyes::p Τα βίντεο πλέον έρχονται κανονικά. Παλιότερα πολλές φορές ερχόταν ένα μήνυμα που έλεγε ότι αφαιρέθηκε το συννημένο :X

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

αφαιρέθηκε το συννημένο

:blink::blink::blink:

 

με χρεωση κανονικη του αλλου....???

τι ειναι αυτα ρε παιδια.....???

 

πο πο πο 2 μερες ειμαι wind και εχω αρχισει να ανησυχώ......:lol:

 

και με κατι τετοια τρελαίνομαι ασχημαααα

Link to comment
Share on other sites

βιντεο αφαιρειται οταν δεν το υποστηριζει η συσκευη σου, πχ ενα νοκια 6288 που κανει εγγραφη σε 3gp που δεν κανει αναπαραγωγη ενα Ν80, δεν θα το λαβει. Τουλαχιστον ετσι ητανε παλια.
Link to comment
Share on other sites

βιντεο αφαιρειται οταν δεν το υποστηριζει η συσκευη σου, πχ ενα νοκια 6288 που κανει εγγραφη σε 3gp που δεν κανει αναπαραγωγη ενα Ν80, δεν θα το λαβει. Τουλαχιστον ετσι ητανε παλια.

Πριν ένα χρόνο περίπου, ακόμη και στον εαυτό σου να έστελνες, ήταν πολύ πιθανό να αφαιρεθεί το βίντεο :rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

..παρελαβα εψες μια καρτα SIM απο την WIND...ειναι νουμερο που μετεφερα απο την Cosmote με φορητοτητα...

 

η καρτα αυτη ειναι καινουργια (γραφει WIND και οχι ΤΙΜ) και χαζευοντας στο μενου της καρτας SIM προσεξα οτι εχουν προσθέσει μια επιλογη ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ > ΧΡΗΣΙΜΑ > ΜΕΛΛ. ΑΠΟΣΤ. SMS...στην επιλογη αυτη οριζεις σε ποσες ωρες θελεις να στειλεις ενα μηνυμα...πχ. βαζεις 5 ωρες...γραφεις το μηνυμα...και αυτο στελνετε σε 5 ωρες....

 

...την βρισκω πολυ χρησιμη αυτην την επιλογη και θα ηθελα να την χρησιμοποιησω σε αλλο κινητο WIND που εχω...

 

..κατα πασα πιθανοτητα θα στελνεται με κωδικο USSD...γνωριζει κανεις τιποτα;;;...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι μια παρα πολυ καλη υπηρεσια που σχετικα λιγοι ξερουν...δεν θυμαμαι τωρα το φορματ του μηνυματος...θα το δω αυριο και θα γραψω εδω, εκτος κι εαν με προλαβει αλλος!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μελλοντική νομίζω πως το είχε από την αρχή της λειτουργίας της υπηρεσίας μηνυμάτων, μαζί με το long sms...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος παρακαλω να μου πει τον αριθμο κεντρου μηνυματων σε f2g και mo'mad?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...