Jump to content

Υπηρεσίες δικτύου [SMS/MMS/κλπ]


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού η φίλη σου έχει WIND οι ρυθμίσεις είναι πανεύκολες να μουν!

Αυτόματες Ρυθμίσεις Sony Ericsson K750i:https://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1127

Χειροκίνητες Ρυθμίσεις Sony Ericsson K750i:https://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=204&tablePageID=176&rec=413

 

Ελπίζω να σε βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κανείς δεν ξέρει τι συμβαίνει;;;;;;;;;;:):):blink::worry::worry:

 

Πάρε την εξυπηρέτηση πελατών, πες τους να σου ελέγξουν την γραμμή και πες τους τι ακριβώς προβλήματα έχεις...

Link to comment
Share on other sites

Πάρε την εξυπηρέτηση πελατών, πες τους να σου ελέγξουν την γραμμή και πες τους τι ακριβώς προβλήματα έχεις...

 

Τους έχω πάρει!!!Δεν ξέρουν τίποτα και η γραμμή μου είναι Ο.Κ!Τι συμβαίνει;;;;:worry::worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω πρόβλημα με τα SMS.Δέν μπορώ να στείλω SMS σε 4ψήφια και 5ψήφια νούμερα(π.χ. 19551,19348,54890 κ.α.).Όταν πάω να στείλω μύνημα σε κάποιο τέτοιο νούμερο μου δείχνει ότι το μύνημα δεν παραδόθηκε.Σε άλλους συνδρομητές οποιουδήποτε δικτύου στέλνει κανωνικά. Έχω ψάξει τις ρυθμίσεις της συσκευής αλλα δέν βρήκα τίποτα λάθος. Μήπως ξέρει κανείς να μου πεί τι μπορεί να φταίει?

Το προβλημα λυθηκε.Τελικα ηταν θεμα γραμμης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω το Νοκια το Ν73. Χθες μου έστειλαν 2 mms. Το κινητό είναι ρυθμισμένο να τα κατεβάζει αυτόματα όταν είναι στο οικείο δίκτυο.

Πήγε να τα κατεβάσει και έβγαλε μήνυμα ότι δεν έχει οριστεί σωστά το σημείο πρόσβασης. Πάω ορίζω ξανά το WIND MMS, δοκιμάζω να στείλω και στέλνει κανονικά. Μου στέλνουν 3ο mms και το παίρνω κανονικά.

Τα 2 πρώτα που πέταξε σφάλμα, χάθηκαν; Υπάρχει τρόπος να τα πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 πρώτα που πέταξε σφάλμα, χάθηκαν; Υπάρχει τρόπος να τα πάρω;

Εφοσον δεν τα εχεις διαγραψει απο το κινητο μπορεις να επιλεξεις ληξη ξανα και να τα κατεβασεις
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον δεν τα εχεις διαγραψει απο το κινητο μπορεις να επιλεξεις ληξη ξανα και να τα κατεβασεις

Δεν υπάρχουν στο κινητό. Δεν τα κατέβασε καθόλου από τη στιγμή που έβρισκε σφάλμα στο σημείο πρόσβασης.

Δεν το έχω δλδ σαν μήνυμα που απλά δεν φαίνεται το περιεχόμενο.

Τελικά το 1 ήρθε πριν κάνα μισάωρο, το άλλο αγνοείται... WIND ΞΥΠΝΑ!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, ειδατε αυτην την καινουργια υπηρεσια, οπου εχεις 600 sms και 600 λεπτα ομιλιας, προς F2G, μονο με 5 ευρω???

χθες το ειδα στην τηλεοραση. μηπως ξερετε που πρεπει να στειλω μηνυμα για ενεργοποιηση?

Link to comment
Share on other sites

ενα απο τα δυο πρεπει να διαλεξεις με 5 ευρω και τα ενεργοποιεις με μια κληση στο 1265

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μια ερώτηση πως μπορώ να έχω ειδοποίηση για χαμένη κλήση....... με μήνυμα όταν έχει γίνει όχι όταν είναι κλειστό το κινητό αλλά όταν μιλούσα......

thanks

http://farm3.static.flickr.com/2093/2478967542_a49d53bd5e_o.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα,

Εχω απελπιστει πια απο το cc της wind εχω το nokia 6110 n και τι δεν εχω κανει για να ενεργοποιηθουν τα mms . Στο site της wind δεν εχει αυτοματες ρυθμισεις και ετσι εβαλα τις χειροκινητες αλλα τελικα ουτε με αυτες εγινε τιποτα. Καλεσα το 1231 μου εστειλαν κατι ρυθμισεις με μαιλ αλλα και παλι τπτ δεν μφευγει καν το mms τι να κανω μπορει καποιος να με βοηθησει?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εχω απελπιστει πια απο το cc της wind εχω το nokia 6110 n και τι δεν εχω κανει για να ενεργοποιηθουν τα mms . Στο site της wind δεν εχει αυτοματες ρυθμισεις και ετσι εβαλα τις χειροκινητες αλλα τελικα ουτε με αυτες εγινε τιποτα. Καλεσα το 1231 μου εστειλαν κατι ρυθμισεις με μαιλ αλλα και παλι τπτ δεν μφευγει καν το mms τι να κανω μπορει καποιος να με βοηθησει?

ευχαριστω

 

πηγαινεις εδω και ακολουθεις την διαδικασια.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

πηγαινεις εδω και ακολουθεις την διαδικασια.

μου λεει οτι το κινητο διαθετει ενσωματωμενη λειτουργια για να βρισκει τις ρυθμισεις εκανα και οσα λεει αλλα τπτ τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

stelnis sms sto 19234 nomizo giana energopiithi mms kai giana s ertoun rithmisis

 

μα σας λεω τα εχω κανει ολα τα κλασσικα ... αφου πειρα και το 1231 και καναμε και απο κει καποια πραγματα αλλα τιποτα... κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κοιταξεις προσεχτικα αν το προφιλ της wind ειναι ενεργοποιημενο και στις υπηρεσιες wap και στην υπηρεσια των mms. λογικα καποιο λαθος θα εχεις κανεις εσυ. εξαλλου το κινητο οπως λεει και η nokia εχει πανω τις προεγκατεστημενες τις ρυθμισεις αρα δοκιμασε να βαλεις μια αλλης εταιρειας sim στο κινητο να αλλαξουν οι ρυμισεις και μετα να βαλεις παλι της wind μηπως εχει κολλησει το κινητο αλλα λιγο απιθανο...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακουστε εβαλα μια καρτα της wind αλλα καινουρια την εταιρικη ... η αλλη ειναι συμβολαιο αλλα εχω την παλια ακομα... και δουλευε κανονικα το mms και εβαλα την αλλη σε ενα k800 και δουλευαν και οι δυο αλλα η παλια δεν δουλευει στο nokia αλλα στα se ναι τι παιζει θα τρελαθω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εχω απελπιστει πια απο το cc της wind εχω το nokia 6110 n και τι δεν εχω κανει για να ενεργοποιηθουν τα mms . Στο site της wind δεν εχει αυτοματες ρυθμισεις και ετσι εβαλα τις χειροκινητες αλλα τελικα ουτε με αυτες εγινε τιποτα. Καλεσα το 1231 μου εστειλαν κατι ρυθμισεις με μαιλ αλλα και παλι τπτ δεν μφευγει καν το mms τι να κανω μπορει καποιος να με βοηθησει?

ευχαριστω

 

Apo tis rythmiseis tou kinitou kaneis arsi periorismwn gprs stin karta sim...rythmisi tou nokia einai auto... px kai to N95 to exeia auto/...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ Η WIND....????

ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝΕ 2 ΜΜΣ ΑΠΟ VODAFONE ΝΟΥΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ 8 KB ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ 6...!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad:

 

ενταξει ειπαμε αλλα εχει καταντησει αηδια το θεμα...

την μια με το wind plus την αλλη αυτα...ετοιμος ειμαι για cosmote.....

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ Η WIND....????

ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝΕ 2 ΜΜΣ ΑΠΟ VODAFONE ΝΟΥΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ 8 KB ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ 6...!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad:

 

ενταξει ειπαμε αλλα εχει καταντησει αηδια το θεμα...

την μια με το wind plus την αλλη αυτα...ετοιμος ειμαι για cosmote.....

Υπάρχουν και χειρότερα! Πριν λίγες μέρες έστειλα τρία mms από το κινητό μου (σύνδεση wind) και ο παραλήπτης πηρε τα δύο από αυτά κανονικά ενώ το τρίτο του ήρθε με άλλον αριθμό αποστολέα. Συγκεκριμένα αντί να φαίνεται ότι το έστειλα από τον αριθμό μου, φαινόταν ένας άλλος αριθμός (ο οποίος είναι mo'mad)!!! Μίλησα με το 1260, το κατέγραψαν και θα με ενημερώσουν είπαν...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν αριθμό Wind F2G και κάθε φορά που κάνω ανανέωση υπολοίπου μου στέλνουν όλο μηνύματα του τύπου ''Βάλε NS της Παρέας με φωρεάν λεπτά ομιλίας και sms με 8€ κλπ.''Πως γίνετε να καταργήσω αυτά τα spam μηνύματα γιατί μου έχουν γεμίσει τα εισερχόμενα μου.:mad:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...