Jump to content

Υπηρεσίες δικτύου [SMS/MMS/κλπ]


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 388
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρεπει να στειλεις την εντολη "ΑLΕRΤ ΟFF" σε καποιν αριθμο.Νομιζω στν αριθμο 1000 το στελνεις.Δοκιμασε το.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εστειλα χτες μηνυμα στο 234 να παρω τις ρυθμισεις GPRS ΜΜS και τα λοιπα ενω ηδη ειχα αυτες απο την πρωην ΤΙΜ αλλα για κακη μου τυχη ηθελα να τις ενημερωσω... :O

 

Ηρθαν οι νεες ρυθμισεις εσβησα τις παλιες, και εχω το εξης προβλημα. καθε φορα που ανοιγω το κινητο Βγαζει αυτο το μηνυμα. <<Μη εγκυρο σημειο προσβασης multimedia. Ελεξτε τις ρυθμισεις multimedia.>>

Για τα mms δεν ειναι αυτο?

Πηγα στις ρυθμισεις των mms και ειχε σβηστει το πεδιο που λεει σημειο προσβασης επειδη ηταν το παλιο της ΤΙΜ και λεω θα φταιει αυτο γιατι ειχε γινει το ιδιο και με το GPRS. Το αλλαξα στο νεο WIND ΜΜS αλλα παλι μου βγαζει το μηνυμα στην αρχη...

 

καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τις ρυθμησης για το eten x500 για τα mms

εχω δοκιμασει αυτες αλλα τιποτα

 

 

Press Start

Select Settings

Select Connections tab

Select Connections

Select Advanced tab

Press Select Networks

Press New

Set the following Name: TIM MMS

Press Modem tab

Press New

Set the following Name: TIM MMS

Modem: Cellural Line (GPRS)

Press Next

Access Point Name: mnet.b-online.gr

Press Next

User name: mms

Password: mms

Domain:

Press Finish

Press Ok

 

The next step is to set-up the MMS settings

 

Press Start

Select Messaging

Select Menu

Select Switch Accounts

Select MMS

Select New

Select Menu

Select Options

Select MMS Settings

Select Change

Select New

Profile Name: TIM MMS

MMSC: http://192.168.200.95/servlets/mms

Data Connection: TIM MMS

Gateway: WAP 1.0 Gateway

IP Address: 192.168.200.11

Port: 9201

Press O

Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Τα MMSc της WIND θα τα ρυθμίσει επιτέλους ΚΑΠΟΙΟΣ,KAΠΟΥ,ΚΑΠΟΤΕ μέσα στη WIND ή την Ericsson?!? Είναι απαράδεκτη η κατάσταση. Είμαστε στο 2007 και το MMSc θέλει ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ (μέσω τμήματος εξυπηρέτησης πελατών) για να αναγνωρίσει το κινητό που είναι συνδεδεμένο στο δίκτυο!!! Αν δε πάρετε τηλέφωνο να σας ρυθμίσουν τη γραμμή σας(δηλαδή να τους πείτε ποιο κινητό έχετε και με ποιο αριθμό) θα λαμβάνετε MMS χαμηλής ποιότητας,με συμπιεσμένες εικόνες και βίντεο απορρίπτοντας τύπους αρχείων που ανήκουν στη default ρύθμιση του MMSc:wacko: Επιτέλους να ρυθμίσουν το IMEI(ή καλύτερα,IMSI) range των κινητών ώστε το δίκτυο να βλέπει ακριβέστατα ποιο κινητό είναι συνδεδεμένο ώστε να έρχεται το MMS κανονικά και όχι ακρωτηριασμένο...

Η υπηρεσία εκτός του ότι είναι Worst Value For Money...δε λειτουργεί και σωστά!!!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

mms μπορουμε να στειλουμε/λαβουμε κανονικα προς/απο δικτυα του εξωτερικου?

οχι αυτο δεν γινεται!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα MMSc της WIND θα τα ρυθμίσει επιτέλους ΚΑΠΟΙΟΣ,KAΠΟΥ,ΚΑΠΟΤΕ μέσα στη WIND ή την Ericsson?!? Είναι απαράδεκτη η κατάσταση. Είμαστε στο 2007 και το MMSc θέλει ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ (μέσω τμήματος εξυπηρέτησης πελατών) για να αναγνωρίσει το κινητό που είναι συνδεδεμένο στο δίκτυο!!! Αν δε πάρετε τηλέφωνο να σας ρυθμίσουν τη γραμμή σας(δηλαδή να τους πείτε ποιο κινητό έχετε και με ποιο αριθμό) θα λαμβάνετε MMS χαμηλής ποιότητας,με συμπιεσμένες εικόνες και βίντεο απορρίπτοντας τύπους αρχείων που ανήκουν στη default ρύθμιση του MMSc:wacko: Επιτέλους να ρυθμίσουν το IMEI(ή καλύτερα,IMSI) range των κινητών ώστε το δίκτυο να βλέπει ακριβέστατα ποιο κινητό είναι συνδεδεμένο ώστε να έρχεται το MMS κανονικά και όχι ακρωτηριασμένο...

Η υπηρεσία εκτός του ότι είναι Worst Value For Money...δε λειτουργεί και σωστά!!!

Σε αυτό έχεις δίκιο. Οταν ενεργοποιήσει κάποιος την υπηρεσία και έχει σύγχρονη συσκεύη λαμβάνει συμπιεσμένα τα mms. Υπάρχει δυνατότητα χειροκίνητης ρύθμιση αν καλέσει κάποιος την εξυπηρέτηση πελατών ώστε να λαμβάνει σωστά τα mms;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1. Σε ποιόν αριθμό θα πρέπει να κάνω προώθηση για να ξαναενεργοποιήσω τον τηλεφωνητή μου; Ο αριθμός μου είναι 699.

 

2. Πώς μπορώ να κάνω reset το PIN του τηλεφωνητή αν το έχω ξεχάσει;

 

Ευχαριστώ

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1. **62*6935160000000# και κληση. ομοιως και 61 και 67 εαν θελεις.

2. Να καλεσεις το 1260, οπου και θα βγαλεις γραμμη :p

Link to comment
Share on other sites

1. **62*6935160000000# και κληση. ομοιως και 61 και 67 εαν θελεις.

2. Να καλεσεις το 1260, οπου και θα βγαλεις γραμμη :p

Τώρα που το είπες, θυμήθηκα που το είχα σημειώσει και το βρήκα.

Εμένα μου είχαν πει από το 1260 (τότε που έπιανες γραμμή) ότι ο αριθμός για την προώθηση είναι 693515-ΧΧΧΧΧΧΧ, όπου ΧΧΧΧΧΧΧ είναι τα νούμερα του κινητού μου μετά το 699.

Thanks πάντως. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτο που σημειωσες ειναι η απλη προωθηση. Αυτο που εγραψα ειναι η προωθηση του τηλεφωνητη που εχει μαζι ταυτοχρονα και την ειδοποιηση κλησεων!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν έχει η wind κάποιο sms που να σε ενημερώνει για τον λογαριασμό σου, όπως πχ εχει η cosmote;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν έχει η wind κάποιο sms που να σε ενημερώνει για τον λογαριασμό σου, όπως πχ εχει η cosmote;

Κενό μήνυμα στο 1112, μόνο αν έχεις Flexy ή νέο πρόγραμμα συμβολαίου.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κενό μήνυμα στο 1112, μόνο αν έχεις Flexy ή νέο πρόγραμμα συμβολαίου.

 

Noμίζω πως εννοεί ενημέρωση για το ποσό του λογαριασμού, όχι για το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας (εξάλλου η cosmote δεν έχει ενημέρωση υπολοίπου).

 

Νομίζω πως με κλήση στο 1260 έχει ηχογραφημένες πληροφορίες. Για sms δεν γνωρίζω...

Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό εννοούσα lewton. Απλά ήθελα να επιβεβαιώσω ότι δεν χρεώνομαι για το gprs με το plus unlimited. Σας ευχαριστώ Για την αμεση απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

αυτο που σημειωσες ειναι η απλη προωθηση. Αυτο που εγραψα ειναι η προωθηση του τηλεφωνητη που εχει μαζι ταυτοχρονα και την ειδοποιηση κλησεων!!

Σωστός.

Επομένως συνοψίζω:

-Προώθηση στο 6935160000000 => προώθηση στον τηλεφωνητη μαζί με ειδοποιηση κλησεων (αυτό είναι καλό για όταν είναι κλειστό).

-Προώθηση στο 693515-ΧΧΧΧΧΧΧ, όπου ΧΧΧΧΧΧΧ είναι τα νούμερα του κινητού μου μετά το 699 => προώθηση στον τηλεφωνητη χωρίς ειδοποιηση κλησεων (αυτό είναι καλό για όταν δεν απαντήσεις).

 

Kάποιος moderator έπαιζε μάλλον και έσβησε το post μου.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το κινητό μου από την τσέπη με κατά λάθος πιέσεις των πλήκτρων έστειλε ένα MMS σε λάθος άτομο. Υπάρχει περίπτωση (ξέρω πως η απάντηση είναι όχι αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία) να μπορεί να ακυρωθεί η αποστολή πριν ο παραλήπτης ανοίξει το κινητό του;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όχι, από τη στιγμή που έφυγε κανονικά το μόνο που θα εύχεσαι είναι να μην έχει ο άλλος συμβατή συσκευή ή να μην έχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου από την τσέπη με κατά λάθος πιέσεις των πλήκτρων έστειλε ένα MMS σε λάθος άτομο. Υπάρχει περίπτωση (ξέρω πως η απάντηση είναι όχι αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία) να μπορεί να ακυρωθεί η αποστολή πριν ο παραλήπτης ανοίξει το κινητό του;

Τι παίχτηκε; :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αφού τράβηξα μια φωτο δε βγήκα από το μενού και στάλθηκε με MMS στο πρώτο άτομο που έχω στον κατάλογο :X:X

Δεν έχει ανοίξει ακόμα το τηλ ο παραλήπτης...

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ο μεγιστος χρονος που το mms μπορει να μεινει στο κεντρο διαχειρισης μηνυματων της εταιριας εφοσον ο παραληπτης του μηνυματος εχει κλειστο το κινητο του ειναι 48 ωρες εκτος και αν το εχεις αλλαξει εσυ απο τις ρυθμισεις σου..Κοιταξε το λιγο...
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις επιλεγμενη τη μεγιστη διαρκεια ισχυος ευχησου να μην το ανοιξει ποτε.......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...