Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ βλέπω ότι παντού παίζει το παλιο δίκτυο που ο θεος να το κάνει το 3G..αν εξαιρέσεις κάποια σημεια και της πόλεις της Πελοποννήσου..απο Αθήνα και πανω μονο δυτικά θα πάρεις μια γεύση απο το νεο δίκτυο και Λάρισα και βολο και μετα Γρεβενά και Θεσσαλονίκη..απο εκεί και πέρα το χάος.

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Νέα μακρη, ζουμπερι η wind δεν έχει καν 3g. Ξέρουμε κάτι?

 

Εγω την δευτερα του Πασχα ΣΤΟ Λιμανι της Ραφηνας 4G με f2g

 

28,47 DOWLOAND 5,03 UPLOAD

Με Xiaomi Redmi Note 2 PRIME 4G

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Τραγική κατάσταση εντός Αττικής και δεν έχει κάλυψη

Ελλάδα στο λιμάνι προφανώς και θα είχε αλλά στα περιξ....

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν σε πιάνω στην Έδεσσα δεν είδες πουθενά 4g ;

ναι στα μικρά καταρρακτακια δίπλα στο κέντρο δηλαδή μόνο μέχρι 3g. Γυρνούσα σε κοσμοτε κάτι είχε.Και μιλάω και γενικά για την διαδρομή Έδεσσα Αθήνα μέσω Βέροιας(Εγνατία) ανάθεμα και εάν είδα 4g έστω μια φορά!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα Βριλήσσια Αττικής είναι ψιλο-χάλια η WIND... Πολύ αδύναμο σήμα 3G/4G, ειδικά μέσα σε κτίρια, ακόμα και πάνω στη Λεωφόρο Πεντέλης. Μόνο με 1 σκάλα 3G μπορούσα να μπω στο ίντερνετ, με το 4G αργούσε να φορτώσει σαν το EDGE! Edited by Vasileios
δεν γράφουμε για άλλα δίκτυα.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκιναω επιστροφη και πηγαινω απο Γαλατα προς Επιδαυρο.Μεχρι την διασταυρωση για να κατεβει κανεις προς Μεθανα,Τροιζηνα εχει Gprs στο 80% και 15% 3G παλιο.Το 5% ειναι χωρις σημα.Στην Επιδαυρο εχει H,H+ και στα περιχωρα Edge.

 

Και ενα speedtest,για να δειτε και τις ταχυτητες. http://www.speedtest.net/wp/51477993.png

 

Απο Νεα Επιδαυρο εως τον Κορφο η διαδρομη εχει Gprs/Edge και γυρναει πριν φτασετε στην διασταυρωση σε H+ αλλα στα βουνα γυρναει σε Edge.Αλμυρο εχει κανονικα 3G.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το ΝΕΟ 4g σήμα της wind πληροφορώ πώς είναι ανα την επικράτεια ακόμη στό 30-40% και όλα αυτά με αποδείξεις...όσο για τον φίλο πιό πάνω...στην πόλη τών Γρεβενών επειδή είμαι και από εκέι και ξέρω κάτι παραπάνω...έχει ικανοποιητικό 3g στό κέντρο-κέντρο της δηλαδή πλατεία και κάπου ένα με 2 χιλιόμετρα μέσα στην πόλη GPRS δηλαδή απλά 2g!!!!

Απαράδεκτη...μόνο διαφημήσεις είναι...από εκεί τα παίρνει...όσο για τους χρήστες??? Προσπαθεί να "πιάσει" γουρούνια στο σακί φίλοι μου...δέν είναι και τυχαίο πώς έχει τους λιγότερους συνδρομητές...και σε καρτοκινητά από τους άλλους 2 πού είναι ΧΡΟΝΙΑ μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα από το Σ.Ε.Α. ΑΛΕΑ στην Αρκαδία, κοντά στη σηραγγα του Αρτεμισιου. Αν θυμάμαι καλά, μέχρι και το Φθινόπωρο η WIND εκεί σερνόταν και έπιανε με το ζόρι 1 σκάλα H+...

 

Σήμερα που δοκίμασα για πρώτη φορά μετά την αναβάθμιση του δικτύου, έχει φουλ σήμα Η+ και φουλ σήμα 4G!! Ταχύτητες πάνω από 10 Mbps. Well done WIND! :D

Link to comment
Share on other sites

Πολλα μπραβο αξιζουν στην Wind απο εμενα προσωπικα , για τις αξιολογες προσπαθειες που κανει και την συνεχη επεκταση του 3G και 4G δικτυου της , στην Ελληνικη Επικρατεια .

 

ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ .

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ΝΕΟ 4g σήμα της wind πληροφορώ πώς είναι ανα την επικράτεια ακόμη στό 30-40% και όλα αυτά με αποδείξεις...όσο για τον φίλο πιό πάνω...στην πόλη τών Γρεβενών επειδή είμαι και από εκέι και ξέρω κάτι παραπάνω...έχει ικανοποιητικό 3g στό κέντρο-κέντρο της δηλαδή πλατεία και κάπου ένα με 2 χιλιόμετρα μέσα στην πόλη GPRS δηλαδή απλά 2g!!!!

Απαράδεκτη...μόνο διαφημήσεις είναι...από εκεί τα παίρνει...όσο για τους χρήστες??? Προσπαθεί να "πιάσει" γουρούνια στο σακί φίλοι μου...δέν είναι και τυχαίο πώς έχει τους λιγότερους συνδρομητές...και σε καρτοκινητά από τους άλλους 2 πού είναι ΧΡΟΝΙΑ μπροστά.

 

Φιλε μου , το δικτυο της Wind , χρειαζεται ΑΡΚΕΤΗ δουλεια και βελτιωση , σε πολλες περιοχες της Βορειας Ελλαδας , το εχουμε πει και το λεμε αυτο συνεχεια εδω .

 

Αν διαβαζεις και ενημερωνεσαι απο τα ποστ των φιλων που γραφουν για την καλυψη με μετρησεις ταχυτητας κτλ , της Wind , θα διαπιστωσεις πως στην ΝΟΤΙΑ Ελλαδα , Πελλοποννησο , Κυκλαδες και σε καποιες αλλες περιοχες , τα καταφερνει (καποιες φορες) , καλυτερα απο τις ΔΥΝΑΤΕΣ Cosmote και Vodafone στην 4G καλυψη .

 

Ξαναλεω , στην ΒΟΡΕΙΑ Ελλαδα , χρειαζεται αρκετη δουλεια το δικτυο της .

 

Συντομα πιστευω , πως θα "κλεισει στοματα" και στην Βορεια Ελλαδα .

 

Να λεμε και τα ΘΕΤΙΚΑ πραγματα σε αυτην την ρημαδα την ζωη , ΟΧΙ μονο να γκρινιαζουμε συνεχεια .

 

Φιλικα .

Link to comment
Share on other sites

Πολλα μπραβο αξιζουν στην Wind απο εμενα προσωπικα , για τις αξιολογες προσπαθειες που κανει και την συνεχη επεκταση του 3G και 4G δικτυου της , στην Ελληνικη Επικρατεια .

 

 

 

 

 

ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ .

 

 

 

Κωνσταντινε πηγα απο Θεσσαλονικη Καλαματα μεσω Αρτας και Πατρας...σε πολλα σημεια μετα τα Γιαννενα ειχε 3η γενια με καλο σημα και αξιολογες ταχυτητες.Επισης πηγα απο Καλαματα στο Ναυπλιο και στον Τολό το ιδιο επισης και σε σηραγγες ειχε τερμα 3G,μεσα και εξω.Αλλα απο Ναυπλιο εως Γαλατα και απο εκει Πορο ειχε αρκετες τρυπες.Σπετσες επαιζε με το παλιο δικτυο.Πορτο Χελι,Κρανιδι,Ερμιονη τα ιδια.Κωστα το ιδιο.Γαλατα και Πορο με το παλιο 3G.

 

Να φανταστειτε ο Γαλατας και ο Πορος ανηκουν στον ιδιο δημο(Δημος Πορου).Η αποσταση που τους χωριζει ειναι 200 μετρα και συνδεονται με ferry boat.

 

Στον Δημο Πορου υπαρχει μια κεραια που καλυπτει Γαλατα,Χωρα και την Φουσα.Το μοναστηρι,ο αρχαιος ναος του Ποσειδωνα(ειναι αρχαιολογικος χωρος) και ο Αγιος Δημητριος καλυπτονται απο τα γυρω νησια.Οσο για την παραλια της Βαγιονας,οπου υπαρχουν σπιτια η Wind απλα δεν υπαρχει.Οι αλλες 2 εχουν 5 κεραιες στην περιοχη.Η Wind,θα μπορουσε να βαλει 2 νεες κεραιες ακομη και να αναβαθμισει 3G/4G στην υπαρχουσα.Τοτε θα εκανε φοβερη καλυψη.

 

Αμα ανεβεις προς Τροιζηνα,Επιδαυρο τα πραγματα ειναι καλυτερα αλλα μεχρι τα Ισθμια εχει σημεια αρκετα με Edge.

 

Στις διαδρομες που εκανα σε Πελλοποννησο και Δυτικη Ελλαδα το 80% τους ειχαν 3G.Ειναι πολυ καλα και θα μπορουσε και να ηταν παραπανω.Οσο για την ρετσινια της,που εχει θεμαυα καλυψης πρεπει να σταματησει.Δεν ειναι τοσο τραγικη οσο θελουν να πιστευουν καποιοι.Στηνει ενα νεο 3G/4G δικτυο κατι που απαιτει χρονο και επισης γινεται απο την αρχη,οποτε πρεπει να γινει και σωστος σχεδιασμος στην τοποθετηση κεραιων οσο και τοποθεσιων για την εγκαταστσση τους.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπομονή και ηρεμία... Βγαίνετε και λέτε για τις περιοχές με το παλιό δίκτυο και τα προβλήματα του λες και πέρασε απο εκεί η Wind χτες και το αναβάθμισε χωρίς αποτέλεσμα. Εγώ που μενω σε περιοχή που αναβαθμιστηκε πρόσφατα έχω δει μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο φυσικά και σήμα σχεδόν παντού απο εκεί που έπιανε ελάχιστα έως καθόλου και καλές ταχύτητες στο ίντερνετ φυσικά. Όταν αναβαθμίσει στην περιοχή σας περιμένουμε κι εμείς εντυπώσεις για το αν είναι καλύτερα τα πράγματα. Όσοι δεν μπορούν να περιμένουν μέχρι τότε μπορείτε κάλλιστα να κάνετε φορητοτητα σε άλλο δίκτυο που να σας καλύπτει. Γιατί να μένετε σε ένα δίκτυο που δεν έχετε αυτά που θέλετε και να χαλιεστε κιόλας; Επιλογές υπάρχουν...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπομονή και ηρεμία... Βγαίνετε και λέτε για τις περιοχές με το παλιό δίκτυο και τα προβλήματα του λες και πέρασε απο εκεί η Wind χτες και το αναβάθμισε χωρίς αποτέλεσμα. Εγώ που μενω σε περιοχή που αναβαθμιστηκε πρόσφατα έχω δει μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο φυσικά και σήμα σχεδόν παντού απο εκεί που έπιανε ελάχιστα έως καθόλου και καλές ταχύτητες στο ίντερνετ φυσικά. Όταν αναβαθμίσει στην περιοχή σας περιμένουμε κι εμείς εντυπώσεις για το αν είναι καλύτερα τα πράγματα. Όσοι δεν μπορούν να περιμένουν μέχρι τότε μπορείτε κάλλιστα να κάνετε φορητοτητα σε άλλο δίκτυο που να σας καλύπτει. Γιατί να μένετε σε ένα δίκτυο που δεν έχετε αυτά που θέλετε και να χαλιεστε κιόλας; Επιλογές υπάρχουν...

 

Γιατί φίλε η φτήνια τρώει τον παρά που λένε. Πέφτει γρίνια γιατί ειναι τσάμπα οι τιμές και ειναι άδικο να έχουν κάποιοι με την ίδια τιμή φουλ γκαζιά και κάλυψη :lol::lol::lol:

 

Μου την δίνει πολλές φορές που κανένας δεν βγαίνει να πει ότι εδώ παίζει γαμαουα και σκίζει τους πάντες. :lol::lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί φίλε η φτήνια τρώει τον παρά που λένε. Πέφτει γρίνια γιατί ειναι τσάμπα οι τιμές και ειναι άδικο να έχουν κάποιοι με την ίδια τιμή φουλ γκαζιά και κάλυψη :lol::lol::lol:

 

Μου την δίνει πολλές φορές που κανένας δεν βγαίνει να πει ότι εδώ παίζει γαμαουα και σκίζει τους πάντες. :lol::lol:

 

 

 

Πες τα,αλλα οταν γινεται απο την αρχη νεο δικτυι,δεν γινονται εν μια νυκτι καλυψη σε ολη την Ελλαδα.Πρεπει να κανουμε υπομονη,και ναι οπου εκανε αναβαθμιση παιζει μπαλα μονη της και οι ταχυτητες ειναι απο 3 εως 12Mbps(εχω 21mbps Modem 3G).Χωρια οτι και σε LTE με B20 πιανει και στα πιο δυσκολα σημεια. Χθες γυρισα Θεσσαλονικη μετα απο μια βδομαδα που ημουν Πελλοποννησο και στα νησια τοτ Αργοσαρωνικου.Επισης περασα και σε Δυτικη Ελλαδα/Ηπειρο.Πριν 3 χρονια που ειχα κατεβει Μεσσολογγι,ηταν χειροτερα.Φετος ειδα μεγαλη διαφορα.

 

Επισης Πελλοποννησο εχουν ριξει δουλεια αλλα εχει ακομα μερη για να ολοκληρωθει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πες τα,αλλα οταν γινεται απο την αρχη νεο δικτυι,δεν γινονται εν μια νυκτι καλυψη σε ολη την Ελλαδα.Πρεπει να κανουμε υπομονη,και ναι οπου εκανε αναβαθμιση παιζει μπαλα μονη της και οι ταχυτητες ειναι απο 3 εως 12Mbps(εχω 21mbps Modem 3G).Χωρια οτι και σε LTE με B20 πιανει και στα πιο δυσκολα σημεια. Χθες γυρισα Θεσσαλονικη μετα απο μια βδομαδα που ημουν Πελλοποννησο και στα νησια τοτ Αργοσαρωνικου.Επισης περασα και σε Δυτικη Ελλαδα/Ηπειρο.Πριν 3 χρονια που ειχα κατεβει Μεσσολογγι,ηταν χειροτερα.Φετος ειδα μεγαλη διαφορα.

 

Επισης Πελλοποννησο εχουν ριξει δουλεια αλλα εχει ακομα μερη για να ολοκληρωθει.

Ναι αλλα για να λεμε την αλήθεια κάνουν και μισές δουλειές.

Πχ Νότια δυτική και φαντάζομαι και κεντρική Κρητη θα μπορούσαν τις ελαχιστες κεραίες να τις αναβαθμίσουν αλλά ( σε αντίθεση με τα Βόρεια) δεν έκαναν τίποτα απολύτως.

2 νομοί θα είχαν καλυφθεί ίσως για πλάκα και η απάντηση σε email είναι οτι ειναι υπο ένταξη αλλά δεν γνωρίζουν το χρονοδιάγραμμα.

Π@π@ρι3ς

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω προειδοποιήσει 3 φορές. Ορισμένοι από εσάς λάβατε και PM .

Παρόλα αυτά επιμένετε να αναφέρετε σε αυτόν τον χώρο ονόματα άλλων εταιρειών.

Όσοι από εσάς συνεχίσετε θα λάβετε ποινή χωρίς άλλη προειδοποίηση

Αυτό το forum ανάμεσα στα άλλα είναι και για αναφορές προβλημάτων της WIND . Δεν έγινε για να μαθαίνουμε που πλεονεκτούν ή που μειονεκτούν οι άλλοι .

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω προειδοποιήσει 3 φορές. Ορισμένοι από εσάς λάβατε και PM .

Παρόλα αυτά επιμένετε να αναφέρετε σε αυτόν τον χώρο ονόματα άλλων εταιρειών.

Όσοι από εσάς συνεχίσετε θα λάβετε ποινή χωρίς άλλη προειδοποίηση

Αυτό το forum ανάμεσα στα άλλα είναι και για αναφορές προβλημάτων της WIND . Δεν έγινε για να μαθαίνουμε που πλεονεκτούν ή που μειονεκτούν οι άλλοι .

Σύγκριση μεταξύ δικτύων επιτρέπεται? Φιλικά ρωτάω προς αποφυγή παρεξηγήσεων! Θα αρχίσω να φοβάμαι πλέον για κάθε λέξη που λέω.

Link to comment
Share on other sites

Σύγκριση μεταξύ δικτύων επιτρέπεται? Φιλικά ρωτάω προς αποφυγή παρεξηγήσεων! Θα αρχίσω να φοβάμαι πλέον για κάθε λέξη που λέω.

 

Με mifi ZTE mf-910:

 

Βόλος (αρχή Δημητριάδος)

 

4G

http://www.speedtest.net/result/5306974115.png

http://www.speedtest.net/result/5306844056.png

 

 

3G

http://www.speedtest.net/result/5306994246.png

http://www.speedtest.net/result/5306861476.png

http://www.speedtest.net/result/5306768029.png

 

 

Σκιάθος:

 

3G only:

http://www.speedtest.net/result/5301847636.png

 

http://www.speedtest.net/result/5302603146.png

 

http://www.speedtest.net/result/5303381417.png

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Λουτρακι (μέχρι και τέρμα πάνω βουνό), Κορινθο, Ισθμια (σε περιοχή που η λέξη Digea είναι άγνωστη και δουλειά γίνεται μόνο δορυφορικά)....το κινητό μου (Ecoo E04 plus που άρα έχει την 800αρα) είναι κλειδωμένο μονιμα σε φουλ 4G και μόνο εντός σπιτιού ιιισως παίζει μεταξύ 3-4 (το φουλ) γραμμών έντασης.

Speedtest δεν έκανα ακόμα, ίσως κάνω να δω και ταχύτητα, αν και δεν με νοιάζει...η πλοηγηση στο ίντερνετ, youtube κτλ γίνονται τάχιστα και σίγουρα πολύ γρηγορότερα από όταν έχω συνδεδεμενο το wifi του σπιτιού που η "24αρα" κλειδώνει στα 7 :D

Πριν κάνα-ενάμιση χρόνο μόνο Ε και πίκρα έπαιζε....οπότε τώρα απόλαυση!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

@jimiss, τέλος Δημητριαδος εννοείς. Στην αρχή έχουν πρόβλημα ΌΛΕΣ.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα για να λεμε την αλήθεια κάνουν και μισές δουλειές.

 

 

Πχ Νότια δυτική και φαντάζομαι και κεντρική Κρητη θα μπορούσαν τις ελαχιστες κεραίες να τις αναβαθμίσουν αλλά ( σε αντίθεση με τα Βόρεια) δεν έκαναν τίποτα απολύτως.

 

 

2 νομοί θα είχαν καλυφθεί ίσως για πλάκα και η απάντηση σε email είναι οτι ειναι υπο ένταξη αλλά δεν γνωρίζουν το χρονοδιάγραμμα.

 

 

Π@π@ρι3ς

 

 

 

Σου δινω παραδειγμα,ενω εχουν καλυψει Πελλοποννησο, η Πατρων-Πυργου εχει τρυπες ακομα και σε 2G.

 

Πατρα και περιχωρα παιζει με το παλιο δικτυο.

 

Απο Ανω Επιδαυρο,αμα περασεις την Παναγια και πας Κρανιδι,Πορτο Χελι,Ερμιονη,Γαλατα εχει παλιο 3G/Gprs.Και τρυπες μεσα στα βουνα,κοντα στο χωριο Διδυμοι.

 

Για Σπετσες μεσω Κοστα εχει 3G παλιο και Gprs(στο Κοστα μονο).

 

Για Υδρα απο Μετοχι,εχει οριακο 3G στο λιμανι και παλιο δικτυο σε ολη την Θαλσσσα και στην Υδρα.

 

Οσο για τον Πορο και τον Γαλατα θα σου δωσω ενα παραδειγμα.Με μκια κεραια καλυπτει Γαλατα και το νοτιο τμημα του Πορου.

 

Μια κεραια καλυπτει: Γαλατα,χωρα,Φουσα,Μοναστηρι,Αρχαια του Ποσειδωνα,Αγιο Δημητριο.

 

Η χωρα και η φουσα εχουν 3G,τα υπολοιπα Gprs.Το μονο που δεν καλυπτεται ειναι η περιοχη της Βαγιωνας.Επισης βορεια εχει αλλα νησια του Αργοσαρωνικου.

 

Αν ανεβεις απο Γαλατα προς Τροιζηνα,Αρχαια Επιδαυρο, και Νεα Επιδαυρο στα 2 τελευταια χωρια εχει 3G,με το νεο δικτυο.Αλλα και στην Τροιζηνα με το παλιο.

 

Ενδιαμεσα εχει Edge/Gprs.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω προειδοποιήσει 3 φορές. Ορισμένοι από εσάς λάβατε και PM .

Παρόλα αυτά επιμένετε να αναφέρετε σε αυτόν τον χώρο ονόματα άλλων εταιρειών.

Όσοι από εσάς συνεχίσετε θα λάβετε ποινή χωρίς άλλη προειδοποίηση

Αυτό το forum ανάμεσα στα άλλα είναι και για αναφορές προβλημάτων της WIND . Δεν έγινε για να μαθαίνουμε που πλεονεκτούν ή που μειονεκτούν οι άλλοι .

Το νόμισμα έχει 2 όψεις και η μια ειναι αυτή που λες.

Αν τηρηθεί έτσι όπως το λες δεν έχουμε και πολλά να πούμε εδώ.

Η σύγκριση δεν είναι κάτι κακό ειδικά απο την στιγμή που κάνουν και κοινές εγκαταστάσεις.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Σύγκριση μεταξύ δικτύων επιτρέπεται? Φιλικά ρωτάω προς αποφυγή παρεξηγήσεων! Θα αρχίσω να φοβάμαι πλέον για κάθε λέξη που λέω.

Βεβαίως και επιτρέπεται . Στους τεχνολογικούς διαξιφισμούς. Όχι εδώ. Εδώ είναι για τα προβλήματα της WIND και για την κάλυψη της.

Link to comment
Share on other sites

@jimiss, τέλος Δημητριαδος εννοείς. Στην αρχή έχουν πρόβλημα ΌΛΕΣ.

 

Λάθος δικό μου: ΝΑΙ: Στους μεγάλους αριθμούς κοντά στο λιμάνι, εννοούσα.

Περαστικός από την πόλη και δεν την ξέρω καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω προειδοποιήσει 3 φορές. Ορισμένοι από εσάς λάβατε και PM .

Παρόλα αυτά επιμένετε να αναφέρετε σε αυτόν τον χώρο ονόματα άλλων εταιρειών.

Όσοι από εσάς συνεχίσετε θα λάβετε ποινή χωρίς άλλη προειδοποίηση

Αυτό το forum ανάμεσα στα άλλα είναι και για αναφορές προβλημάτων της WIND . Δεν έγινε για να μαθαίνουμε που πλεονεκτούν ή που μειονεκτούν οι άλλοι .

Και πως θα συζητάμε Δηλαδή,εδώ παρακαλώ δεν έχουν 3G αλλά θα βάλουν.εδώ κάποια άλλη εταιρία ίσως πιάνει πιο καλά αλλά μάλλον η wind πιανει καλύτερα;;τι μπορεί να γράψει κάποιος για ενα δίκτυο όταν δεν μπορεί να το συγκρινει με αλλά;;η κλειστά το θεμα η θα γράφει ένας κάθε μήνα ότι αναβαθμίστηκε το δίκτυο.

Σιγά μην πληγωθεί το κύρος της wind η οποιας αλλης

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και επιτρέπεται . Στους τεχνολογικούς διαξιφισμούς. Όχι εδώ. Εδώ είναι για τα προβλήματα της WIND και για την κάλυψη της.

 

Συμφωνώ 1000% υπάρχουν οι τεχνολογικοί διαξιφισμοι για αυτήν την δουλειά.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...